akcja serwisowa 24W6 dla 1,2TSI podkładka pod turbo

forum użytkowników Skoda Fabia Mk1, Mk2 oraz Mk2 FL

Moderatorzy: lec, Sosna

akcja serwisowa 24W6 dla 1,2TSI podkładka pod turbo

Postprzez staff 12 mar 2012, o 16:46

dziś umówiłem się w ASO Skoda na jutro na godzinę 13:00 w sprawie akcji serwisowej 24W6, wyczytałem że VW ma akcję serwisową na podkładkę dystansową pod turbo 24V9 i przypadkiem zapytałem o to w Skodzie- pan z serwisu zajrzał do komputera i sprawdził czy są jakieś akcje serwisowe i potwierdził akcję 24W6 i zapytał o 6 ostatnich cyfr numeru vin- podałem i powiedział że akcja obejmuje mój silnik... jutro opowiem jak to wyglądało, post zakładam bo dotyczy to praktycznie wszystkich co kupili autko w ubiegłym roku i wcześniej, postaram się wyciągnąć dokładnie info od gościa z serwisu od kiedy zaczęli dawać podkładkę pod turbo, i które auta są objęte akcją.
staff
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY12
Auto: Fabia2, Style
Moc/Moment: 105KM @175Nm
Auto2: Fabia 1,2 Tsi 85KM Style

WindowsXPFirefox

Odp: akcja serwisowa 24W6 dla 1,2TSI podkładka pod turbo

Postprzez ecd 12 mar 2012, o 18:47

Temat jest już na forum od kilku dni.
roomster/akcja-serwisowa-skody-t9418.html
ecd
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY11
Auto: VAG-VW, Highline
Moc/Moment: 118KM @193Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez staff 12 mar 2012, o 22:43

tam nie zaglądam a masz rację i jest, użytkownicy innych modeli tez nie zaglądają tam, na stronie głównej tam gdzie sa działy roomster, fabia, yeti, octavia powinny być tez wspólne działy dotyczące silników - akcje serwisowe 1,2TSI 85 & 105KM, akcje serwisowe 1,4TSI 122 &180KM itd... i w każdym z nich w tytule nr akcji w SAP oraz czego dotyczy....

######## Dodano kolejny post: ##########
wróciłem do domu zastępczym z serwisu, miało to trwać godzinę a przeciągnęło się do przeszło 3 godzin i niestety auto zostało w ASO bo był problem z wgraniem softu, w czasie jazdy zaświeciła się kontrolka EPC i turba nie było, jutro mają zadzwonić jak odpowie SAP
Ostatnio edytowano 13 mar 2012, o 16:58 przez staff, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie....
staff

WindowsXPFirefox

Postprzez seataltea 15 mar 2012, o 23:29

staff napisał(a):tam nie zaglądam a masz rację i jest, użytkownicy innych modeli tez nie zaglądają tam, na stronie głównej tam gdzie sa działy roomster, fabia, yeti, octavia powinny być tez wspólne działy dotyczące silników - akcje serwisowe 1,2TSI 85 & 105KM, akcje serwisowe 1,4TSI 122 &180KM itd... i w każdym z nich w tytule nr akcji w SAP oraz czego dotyczy....<br /><br />######## Dodano kolejny post: ##########<br />wróciłem do domu zastępczym z serwisu, miało to trwać godzinę a przeciągnęło się do przeszło 3 godzin i niestety auto zostało w ASO bo był problem z wgraniem softu, w czasie jazdy zaświeciła się kontrolka EPC i turba nie było, jutro mają zadzwonić jak odpowie SAP
Witam
Ciekawa rzecz z tym wgrywaniem oprogramowania. Przypadek, który wystąpił u Ciebie miał także u mnie miejsce w Seacie. Ja czekam na oprogramowanie ale ASO mocno kręciło. Napisz jak rozwiązał się ten problem. Auto z podkładką i złym oprogramowaniem słabnie po przekroczeniu 120 km/h na czwartym biegu. Tak robi się test czy wszystko gra. U mnie zapaliła się kontrolka epc. Serwis wyciągnął podkładkę i kazał mi jeździć bez do chwili aż zdobędą nowe oprogramowanie. Czuję, że coś kręcą więc proszę o informację jak ta sprawa była załatwiona u Was. Pozdrawiam
seataltea
Auto: VAG-Seat
Moc/Moment: 0KM @0Nm

Windows7Chrome

Postprzez staff 16 mar 2012, o 15:34

musiałem auto zostawić bo nie mogli wgrać softu, dali mi zastępcze i następnego dnia jak dostali odpowiedz z centrali Skody to zrobili,
powinno to wyglądać tak- zakładają podkładkę, aktualizują oprogramowanie, dają wlepkę do bagażnika o akcji, w książce też robią wpis .
po wszystkim zauważyłem lepszą prace na wolnych obrotach- nie ma szarpnięcia co jakiś czas około pół minuty, wskazania spalania przez komputer podniosły się- wcześniej zaniżał o 0,4l/100km - teraz powinno wskazywać dokładniej.

widzę że w seacie są dopiero nieogarnięci.
staff

WindowsXPFirefox

Postprzez ecd 16 mar 2012, o 18:59

To dla odmiany w ASO VW wszystko odbywa się bardzo dobrze.
Najważniejsze jest to, że dzwonią i umawiają na wizytę (choć może to zależy od dealera).
U mnie cała akcja trwała ok. 80 min, przy czym założenie podkładki to 10 min. i wgranie nowego softu to ok. 55 min.
Na koniec przyklejają nalepkę w bagażniku (obok fabrycznej z nr VIN) z nr akcji i dokonują wpisu w Książce Serwisowej.
Miałem tą możliwość, że mogłem stać przy aucie i przyglądać się jak to wygląda w praktyce.
Po wgraniu nowego softu też zauważyłem równą pracę silnika na wolnych obrotach (silnik zresztą płynniej pracuje w całym zakresie), a po za tym "idzie" tak samo ja wcześniej :extra:
Z tego co się dowiedziałem to moje auto było 6-tym w którym to robili w ramach tej akcji.
No cóż jedynym minusem ASO VW jest kawa za którą trzeba płacić (automat), jak wcześniej miałem Skodę to kawa czy herbata była za darmochę ;)
ecd
Auto: VAG-VW, Highline
Moc/Moment: 118KM @193Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez staff 17 mar 2012, o 08:51

w skodzie kawa jest za darmo, wypiłem jedna ale zapytali czy podać kolejna jak się przeciągało, ogólnie serwis w porządku, szef serwisu się stara, obsługa salonu ok ale pracownicy serwisu bez pasji- przynajmniej niektórzy, myślami są gdzie indziej.
staff

WindowsXPFirefox

Postprzez kol 18 mar 2012, o 18:47

U mnie, co pisałem w dziale Romka, nie poradzili sobie z oprogramowaniem i muszę do nich wrócić po raz drugi. Podobno nie mogli połączyć się ze Skodą. Mam więc podkładkę, nie mam nowego softu.
kol
Silnik: 1.2 TSI THXA 85KM MY11
Auto: Roomster, Style

WindowsXPChrome

Postprzez seataltea 18 mar 2012, o 18:54

kol napisał(a):U mnie, co pisałem w dziale Romka, nie poradzili sobie z oprogramowaniem i muszę do nich wrócić po raz drugi. Podobno nie mogli połączyć się ze Skodą. Mam więc podkładkę, nie mam nowego softu.
Jak masz podkładkę a nie masz oprogramowania to, powyżej 120 km/h samochód powinien stracić moc. Tak ja miałem, wyciągnięto mi podkładkę i czekam na nowe oprogramowanie. Chociaż u mnie w seacie ASO kitują jak mogą. Ciężko z nimi się dogadać. Widać, że mają niskie kompetencje a do tego starają się kręcić klienta.
seataltea

Windows7Chrome

Postprzez kol 18 mar 2012, o 19:09

Na szczęście do Warszawy autostrady szybko nie dociągną:) A po okolicznych dziurach raczej powyżej 120 nie jeżdżę. Wkurza mnie tylko ta strata czasu, że o paliwie nie wspomnę by dojechać do serwisu. Plus jest taki, że gdy auto robili, to ja miałem czas kupić telewizor nowy:)
kol

WindowsXPChrome

Postprzez seataltea 18 mar 2012, o 20:36

kol napisał(a):Na szczęście do Warszawy autostrady szybko nie dociągną:) A po okolicznych dziurach raczej powyżej 120 nie jeżdżę. Wkurza mnie tylko ta strata czasu, że o paliwie nie wspomnę by dojechać do serwisu. Plus jest taki, że gdy auto robili, to ja miałem czas kupić telewizor nowy:)
Widzę, że twój serwis ma tez nie poważne podejście do roboty którą robi. Jak nie dało się wgrać oprogramowania to, powinni wyciągnąć Ci podkładkę i kazać poczekać aż program będzie dostępny. Takie zagrywki ASO świadczą o niepoważnym podejściu do klienta. Ja w seacie straciłem 4 godziny. Pojechałem na akcję włożono podkładkę i niby wgrano program, co się później okazało nieprawdą. Po robocie odstawili samochód na test. Pojechałem z mechanikiem i samochód stracił moc przy 120 km/h przy 4 biegu. Wjechałem ponownie na warsztat, inny już mechanik skasował błędy, mówiąc, że mogło się tak zdarzyć. Przejechał się i uznał, że jest ok. Pojechałem do domu ale po drodze wykonałem test. I co? powyżej 120 na 4 biegu klapa. Wróciłem do serwisu zrobiłem zadymę i okazało się, że oprogramowanie nie zostało wgrane a samochód mi wydany. Podkładkę usunęli i pojechałem do domu. Na drugi dzień pojechałem do ASO i kręcili o programowaniu, żeni by najpierw oprogramowanie do mojego samochodu muszą przysłać. Facet gadał nie logicznie ale dałem spokój i czekam na oprogramowanie i ponowne włożenie podkładki. Co według serwisanta nie jest jednoznaczne. Facet nie wiedział, że rozmawiał z inżynierem elektroniki i gubił się w zeznaniach. Śmiech gorzki bierze jak próbują wmawiać ludziom cuda. Niby Najpierw program później jeździć aż wyjdzie usterka. Brak logiki. Program pod tą akcję pisany jest na turbinę z podkładką. Odpowiedni sterownik zapewnia prawidłową pracę turbiny. Jedno bez drugiego daje klapę jak dla mnie. Więc uważajcie co będą chcieli wam wmawiać w ASO.
seataltea

Windows7Chrome

Postprzez kapishon 19 mar 2012, o 12:00

Ktoś ma jakieś informacje co zmienia ta podkładka ?? Mi dziś gość w serwisie przy okazji jej zakładania mowił że zmienia ona długość cięgna. Ale co to daje już nie wiedział. Zreszta jak to robił to miał drukowaną instrukcje z obrazkami, pewno takową przysłało ASO :)
kapishon
Auto: Roomster FL, Style
Przebieg: 107700 km
Auto2: Peugeot 206 1.4 Mistral

WindowsVistaMSIE7

Postprzez kol 19 mar 2012, o 12:34

seataltea napisał(a):
kol napisał(a):Na szczęście do Warszawy autostrady szybko nie dociągną:) A po okolicznych dziurach raczej powyżej 120 nie jeżdżę. Wkurza mnie tylko ta strata czasu, że o paliwie nie wspomnę by dojechać do serwisu. Plus jest taki, że gdy auto robili, to ja miałem czas kupić telewizor nowy:)
Widzę, że twój serwis ma tez nie poważne podejście do roboty którą robi. Jak nie dało się wgrać oprogramowania to, powinni wyciągnąć Ci podkładkę i kazać poczekać aż program będzie dostępny. Takie zagrywki ASO świadczą o niepoważnym podejściu do klienta. Ja w seacie straciłem 4 godziny. Pojechałem na akcję włożono podkładkę i niby wgrano program, co się później okazało nieprawdą. Po robocie odstawili samochód na test. Pojechałem z mechanikiem i samochód stracił moc przy 120 km/h przy 4 biegu. Wjechałem ponownie na warsztat, inny już mechanik skasował błędy, mówiąc, że mogło się tak zdarzyć. Przejechał się i uznał, że jest ok. Pojechałem do domu ale po drodze wykonałem test. I co? powyżej 120 na 4 biegu klapa. Wróciłem do serwisu zrobiłem zadymę i okazało się, że oprogramowanie nie zostało wgrane a samochód mi wydany. Podkładkę usunęli i pojechałem do domu. Na drugi dzień pojechałem do ASO i kręcili o programowaniu, żeni by najpierw oprogramowanie do mojego samochodu muszą przysłać. Facet gadał nie logicznie ale dałem spokój i czekam na oprogramowanie i ponowne włożenie podkładki. Co według serwisanta nie jest jednoznaczne. Facet nie wiedział, że rozmawiał z inżynierem elektroniki i gubił się w zeznaniach. Śmiech gorzki bierze jak próbują wmawiać ludziom cuda. Niby Najpierw program później jeździć aż wyjdzie usterka. Brak logiki. Program pod tą akcję pisany jest na turbinę z podkładką. Odpowiedni sterownik zapewnia prawidłową pracę turbiny. Jedno bez drugiego daje klapę jak dla mnie. Więc uważajcie co będą chcieli wam wmawiać w ASO.

A niby mamy gwarancję itp itd. A tu ch... Jedno dziadostwo i tyle wożenia się. Ja umówiłem się na piątek. Ale zanim pojadę dowiem się czy wszystko jest ok i czy mają oprogramowanie. Bo szkoda mi czasu na siedzenie u nich i czytanie starych gazet.
kol

WindowsXPChrome

Postprzez staff 6 kwi 2012, o 16:57

oto zdjęcie zamontowanej podkładki:
http://imageshack.us/photo/my-images/856/imgp1092o.jpg/
staff