Falujące obroty, spadek mocy fabia 1.2

forum użytkowników Skoda Fabia Mk1, Mk2 oraz Mk2 FL

Moderatorzy: lec, Sosna

Falujące obroty, spadek mocy fabia 1.2

Postprzez maciekszczecin44 10 paź 2010, o 21:18

Witam. Mam problem ze Skoda Fabią z silnikiem 1.2 12 zaworów z roku 2003, przebieg 72 tyś. Posiadam ja od 2 miesięcy i do tej pory sprawowała się wręcz idealnie. Silnik pracował równo, cichutko ( na wolnych obrotach w ogóle czasem go nie było słychać). Auto serwisowane w ASO. Kilka dni temu zdarzył mi się taki przypadek. Przejechałem około 5 kilometrów. Zostawiłem auto na parkingu na około 2 godziny. Kiedy go ponownie odpaliłem silnik zaczął falować obrotami między 500 a 1500 obrotów. z tym, że kiedy łapał te najniższe i już miał zgasnąć z silnika wydobywał się dźwięk jakby zasysanego powietrza i znów skakał do koło 1500 obrotów. Tak kilka razy i gasł. Kilka razy spróbowałem go ponownie odpalić i w koń trochę się "uspokoił" więc postanowiłem pojechać. O dziwo auto pojechało normalnie jednak z odczuwalnym spadkiem mocy no i przy zmianie biegów falował znowu obrotami lub gasł. Od tego czasu zwiedziłem kilku mechaników (nie byłem w ASO bo w szczecinie to kompletna porażka). Został wymieniony czujnik chyba podciśnienia, sprawdzony filtr powietrza, filtr paliwa, katalizator, wyczyszczona przepustnica i nic. Delikatna poprawa ale problem nie ustąpił. Ostatni mechanik stwierdził, że może przeskoczył łańcuszek rozrządu. Umówiłem się z nim na środę 13.10.10. Moje pytania do Was:
1. Czy może to być rozrząd? (boję się żeby kolejny mechanik znów mnie nie naciągnął)
2. Jeśli to faktycznie rozrząd to ile mniej więcej powinna kosztować naprawa
3. Czy macie jakieś inne sugestie co do tej usterki?

Pragnę nadmienić, że silniczek przed tym chodził wprost idealnie.

Bardzo proszę o radę, ponieważ mam już dość jazdy od mechanika do mechanika, płacenia kasy za podłączanie do kompa i nic z tego nie wynika.

pozdrawiam serdecznie
Maciek
maciekszczecin44
Silnik: 1.2 AZQ 64KM MY03
Auto: Fabia, Flash
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Odp: Falujące obroty, spadek mocy fabia 1.2

Postprzez Sev 11 paź 2010, o 04:37

Może to być łańcuszek rozrządu, w tych silnikach to się zdarzało (mi również) jednak objawy jakie temu towarzyszyły to przy hamowaniu i zdjęciu nogi z pedału gazu silnik gasł.

Ale nie musisz się obawiać że zawory pójdą na czołówkę z tłokami, silnik jest bezkolizyjny.

Naprawa w ASO kosztowała około 1300zł części + robocizna. Kpl zestaw naprawczy łańcuszek, koło zębate, prowadnice łańcuszka i inne pierdółki.

Acha, jeżeli to faktycznie rozrząd to żaden komp tego nie pokaże ;), trzeba sprawdzić znaki na kołach zębatych czy nie są aby przesunięte.
FiA 6Y20VT - stage 1.5
Masz problem techniczny? Pisz na forum a nie na PW.
Sev
Silnik: 1.8T AUQ 180KM MY03
Auto: Fabia, Run
Moc/Moment: 213KM @339Nm
Przebieg: 92000 km
Auto2: Honda CR-V i-VTEC

Windows7Firefox

Postprzez maciekszczecin44 11 paź 2010, o 19:10

Dzięki za odpowiedź. Jest jeszcze jedno. Dziś trochę dłużej pojeździłem po mieście i silnik chodził w miarę OK. Nawet nie gasł i tylko kilka razy falowały mu obroty. Czy przy przestawieniu łańcuszka rozrządu jest to możliwe? Zawsze myślałem, że przy takiej awarii silnik nie pracuje lub pracuje bardzo źle.

######## Dodano kolejny post: ##########
Awaria usunięta za 1000 zł w nieautoryzowanym serwisie Skody. Był przestawiony łańcuszek rozrządu.
Ostatnio edytowano 13 paź 2010, o 21:37 przez maciekszczecin44, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie....
maciekszczecin44
Silnik: 1.2 AZQ 64KM MY03
Auto: Fabia, Flash
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez czer 27 paź 2010, o 10:57

Sev napisał(a):Ale nie musisz się obawiać że zawory pójdą na czołówkę z tłokami, silnik jest bezkolizyjny.

ostroznie z takim osadem bo juz mialem fabie z pogietymi zaworami.
Serwis AUT Wrocław, ul. Opolska 195, telefon: 500-502-404
czer
Silnik: 1.8TSI CDAA 160KM MY10
Auto: Superb2, Ambition
Moc/Moment: 160KM

WindowsXPFirefox

Powrót do Fabia I & II (+FL)