[F1/F2] Opinie o cyfrowym chip boxie ProRacing

forum użytkowników Skoda Fabia Mk1, Mk2 oraz Mk2 FL

Moderatorzy: lec, Sosna

[F1/F2] Opinie o cyfrowym chip boxie ProRacing

Postprzez Logos 2 lip 2011, o 23:24

Witam.

Pytanie wstępne:

Mam Fabię Kombi 1 z silnikiem 1.4 TDI (BNM 70 KM) z 2007 roku. Jeśli dobrze się orientuję to jest to silnik z Fabii 2, która była od 2007 również produkowana. Tzn. 1.4 BNM jest produkowany dopiero od 2007 r, a 1.4 miało wcześniej 75 KM. Czy dobrze myślę?

Pytanie zasadnicze:

Proszę o opinie użytkowników cyfrowego/dynamicznego chip boxa firmy ProRacing. Prosiłbym o odpowiedzi tylko użytkowników lub osób, które mają styczność z opiniami ich właścicieli. Nie interesują mnie odpowiedzi w stylu, "pewnie to gówno", "boxy to syf" lub "lepiej zrob wirusa". Moje pytanie nie ma na celu dywagacji na temat wyższości jednych nad drugimi, lecz zebraniem opini od posiadaczy. Uprzedzam ponieważ, zaraz rzucą się na mnie "pseudoznaFcy" ze zdjęciami wnętrza boxów analagowych z 1 rezystorem.

Jak jest ze wzrostem mocy (z 70KM) i momentu (z 155 Nm), spalaniem, kopceniem w 1.4 BNM?

W F1 do silnika 1.4 BNM montowano skrzynie MQ200, czy w F2 również do tego silnika jest montowana skrzynia MQ200?
Podejrzewam, że z racji stockowego momentu 155 Nm tak, ale chce się upewnić.

Jak pracują skrzynie MQ200 w silnikach 1.4 BNM po chipie lub z boxem, w których moment zbliża się do górnej granicy 200 Nm na którą ją zaprojektowano?

Z góry dziękuję za odpowiedzi jako nowy forumowicz.

Pozdrawiam.
Logos
Silnik: 1.4TDI BNM 70KM MY09
Auto: Fabia2 Kombi, Inny

Windows7Opera

Odp: [F1/F2] Opinie o cyfrowym chip boxie ProRacing

Postprzez rimtimtim 3 lip 2011, o 11:00

Box, boxowi nie równy.

Ale od początku, żebyś był pewny oznaczenia silnika to jest on na bloku silnika i na nalepce, która znajduje się przy kole zapasowym w bagażniku.

Kupując box w tzw "ciemno", nigdy nie wiesz jak jest ustawiony, do czasu jak nie zrobisz hamowania, z i bez boxu.
I gdybym był ba Twoim miejscu, nie zakładał bym go bez możliwości sprawdzenia go na hamowni. Może i będziesz czuł w czterech literach, że fura wkręca się lepiej, szybciej reaguje,... , ale nie będziesz wiedział czy np. po roku silnik będzie przeciążony i sprzęgło zmęczone...

PS. Wszyscy powtarzają jak mantrę, nie oszczędzaj na chipie/boxie, bo się to zemści.

Poza tym witamy w naszym gronie.
Octavia 1Z by rimtimtim
http://forum.skodaclub.pl/moja-octavia-mk2/octavia-2-zdradzona-benzyna-by-rimtimtim-t9640.html?hilit=zdradzona#p135572

"It's not important to be better than someone else, but to be better than yesterday."
Prof. Jigoro Kano
rimtimtim
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY08
Auto: Octavia2 Kombi, Ambiente
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Auto2: Octavia MK1 BFQ Modus 1.4

Windows7Firefox

Powrót do Fabia I & II (+FL)