Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

2,0 tdi brak temperatury oleju na MAXI DOT

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

2,0 tdi brak temperatury oleju na MAXI DOT

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 20:47

Witam, zamiast liczbowej temperatury oleju na wskazniku między zegarami mam 3 kreski "_ _ _". W ustawieniach menu temperatura oleju "zaptaszkowana" jak wszystko inne. W Instrukcji obsługi wyczytałem., że tak ma wyglądać gdy olej jest zbyt zimny (a u mnie nawet po kilkuset km nic się nie zmienia) ewentualnie gdy jest jakiś błąd. Ale jaki? Samochód był skanowany przed zakupem i było zero błędów (co prawda nie robiłem tego osobiście).

Możecie podpowiedzieć, gdzie jest czujnik temperatury dający sygnał na zegary? Czy to ten na dnie miski olejowej? (solnik 2,0 tdi CEGA)
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

unknownunknown

Odp: 2,0 tdi brak temperatury oleju na MAXI DOT

Postprzez kisio 27 gru 2017, o 21:19

na 99,9% temp oleju zbiera czujnik poziomy oleju montowany z dołu miski. "---" są do 50 stopni - później Maxi Dot powinie pokazywać liczby. Przed zakupem auto było skanowane...pytanie czym? Jeśli jakiś prosty program na androida lub uniwersalny to mogło nie pokazać błędu. Trzeba poczytać jakie błędy może podawać ten czujnik.
kisio
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Odp: 2,0 tdi brak temperatury oleju na MAXI DOT

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 21:59

Tyle mogę powiedzieć, że było to w warsztacie, daleko poza moim terenem, nie wiem czym, nie wiem na ile gość co to robił wiedział co robi. Sam nie mogłem tego zrobić bo nie mam sprzętu do tego rocznika (dotychczas stosowałem kabel Viakena i VAG 311.2 i chyba nawet coś o tym wiedziałem, teraz muszę się przestawić na coś nowszego :roll: )
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Powrót do Yeti