Co mnie denerwuje..... czyli ten typ tak ma...

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: Co mnie denerwuje..... czyli ten typ tak ma...

Postprzez rafsam 20 sie 2017, o 10:16

Witam
W ostatnim czasie "wydaje mi sie", że wzrosła głośność klimatyzacji ?
Czy jest moje "odczucie" czy każdy tak ma
przebieg 22 tyś.
rafsam
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 14000 km

Windows7Firefox

Postprzez outdoor 4 wrz 2017, o 17:33

Głośność klimatyzacji? W jakim sensie?
łączników też nie zmieniałem. mam 45 tyś km. Wgl nic nie stuka i nie puka :mrgreen:
outdoor
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 94KM @0Nm
Przebieg: 101 km
Auto2: Toyota Yaris

WindowsChrome

Postprzez grenadier 24 lis 2017, o 15:16

Żeby nie było zbyt "cukierkowo" , tydzień temu na gwarancji wymieniałem, schowek na okulary przy lampkach sufitowych (sam się otwierał na dziurach), popielniczkę w tunelu środkowym tyłu (szlag trafił otwieranie, chcieli to to "naprawić" w aso.. i jeszcze mocowanie połamali.. także mam nową.. oświetlenie na szczęście działa). "Powiesiło się" radyjo (bolero) tzn grało, dotyk działał, ekran czarny :) (wystąpiło raz, po jakimś czasie się samo zresetowało), bo wgraniu nowego oprogramowania na razie spokój. Po wyjeździe już z ASO na koniec dowiedziałem się że mi coś "zeżarło" kawałek (ok. 1cm) przewodu z powietrzem biegnącego od filtra powietrza (taki cienki przy silniku tdi), w ASO koszt przewodu około 100zł.. wystarczy odpowiedni przewód paliwowy tam wcisnąć i będzie git (długość przewodu ..kolanko... około 4-5cm), na razie taśma w włóknem daje radę. Tyle z ciekawostek ostatnimi czasy.
grenadier
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 110KM @280Nm
Przebieg: 20000 km
Auto2: Nissan Micra K12 1,2 65kM

WindowsFirefox

Postprzez RomanS 3 gru 2017, o 21:41

luka77 napisał(a):Woda z dachu... gdy jedziesz nie za szybko, a deszcz sobie zwyczajnie pada, woda zamiast rynienkami spływać na tył lub przednią szybę (przy hamowaniu) leci po szybie kierowcy i pasażera... wkurza w czasie jazdy...
A na postoju... otwierasz drzwi po myjni, a woda kap, kap na fotel...
Poza tym... strasznie chlapało błotem po drzwiach, ale od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem chlapaczy... przepraszam - osłon blotnych :roll:

Co do wody lejącej się z dachu na fotel to też mnie zaskoczyło. Ale jak zauważyłem to inaczej być nie może bo to auto nie ma w ogóle rynienek dachowych :shock: Wsiadając w deszczu do samochodu oberwałem wodą z dachu prosto na głowe :evil:
Jakiś czas temu jezdziłem O1 i ona chyba tez nie miała rynienek (tych nad krawędzią drzwi). Teraz po paru latach użytkowania Passata B5 zapomniałem, że nie wszystkie auta je mają :lol:
Zaś co do tempa brudzenia boków samochodu to też chyba nie ma sobie równych :roll: Chlapacze zamówione, mam nadzieję, że coś pomogą :mrgreen:

Dopiero czytając ten wątek zrozumiałem czemu jest taki syf pod maską (kupiłem auto niedawno jako 7 latka, jezdził w firmie, nikt specjalnie go nie czyścił. Chlewik w środku to zasługa użytkownika ale pod maską to wina konstruktora- a może księgowego ?) Nie pomyślałem, że jakieś auto może nie mieć uszczelki pod maską :shock:

Oprócz w/w mam całą listę uwag, z technicznymi sobie po kolei radzę (niestety, boli to, że część to po prostu niedoróbki konstrukcyjne - np. uszczelki w tylnych drzwiach z których sypie się biały proszek, utleniony metal z usztywnienia uszczelki, uszczelki spuchły niemiłosiernie w dolnym odcinku, biały proszek zostawia ślady na nakładce progu- w połowie auta, tam gdzie drzwi się stykają. Wygląda na to, że można wymienić całe uszczelki, ponad 200 zł jedna).

Ale wkurza polityka Skody (a zdaje się, że całego koncernu VAG), że nie mogę poznać w formie drukowane historii serwisowej mojego samochodu. Mogą mi ją tylko odczytać w serwisie. Wydrukować nie mogą bo mają zakaz dla klienta a każdy wydruk jest gdzieś tam zarejestrowany i się boją. Książki serwisowej do auta nie mam, wiem że było serwisowane w ASO tylko na gwarancji ale i tak chętnie dowiedziałbym się kiedy i co było robione i wymieniane (rozrząd, sprzęgło, dwumasa itp.) Przecież jak poproszę gościa z serwisu i będzie mi dyktował to godzinami będę to spisywał. Nie chcą tego, więc podają mi tylko niektóre informacje, te które oni uznają za ważne. A ja sam chciałbym decydować o tym, zapewniam, że mam odpowiednie wykształcenie i wiedzę aby o tym rozstrzygać.

I taka polityka Skody mnie wkurza :evil:
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Postprzez kisio 3 gru 2017, o 22:37

napisz prv..pomoge jak umiem bo jestes chyba pierwszym uwaznym uzytkownikiem yeti z pierwszych lat produkcji. ja wszystko w tym aucie juz przerabialem. powiem tak..ma na wady al od 8 lat nie zawiodl
kisio
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Re: Co mnie denerwuje..... czyli ten typ tak ma...

Postprzez RomanS 16 gru 2017, o 11:56

kisio, napisałem prv, dostałeś ?
Pozdr RomanS
RomanS

unknownunknown

Postprzez kisio 26 gru 2017, o 21:43

RomanS, dostałem i odpisałem. Sorki za opóźnienie, ale zarobiony jestem.

Uszczelki w drzwiach tylnych i ich spuchnięcie...potem wdziera się korozja w rancie drzwi tylnych. Należy też zwrócić uwagę na przednie drzwi i ich dolny odcinek przy słupku B - lakier się wyciera o uszczelkę - może korodować (u kumpla było nieciekawie).

Żeby silnik był czysty można z Fabii MK1 wziąć uszczelkę spod maski i dociąć - jest mały fragment blachy nad chłodnicą, na który można ja nasunąć. Pomaga znacząco.

Obejrzyj miskę olejową. Kawałek wystaje poniżej osłony silnika (o ile nie masz pakietu na bezdroża). Jeśli zaczyna się łuszczyć lakier lub robią się rude wżery to polecam Hammerite.

Zwróć uwagę na tylne odboje amorków przy przebiegach 20kkm/rok wymiana co 3-4 lata. Ostatnio widziałem poliftowe Yeti bez odbojów z odsłoniętym tłoczyskiem (BTW gratuluję użytkownikowi wyobraźni).
kisio

Windows7Chrome

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 21:21

kisio, dzięki za odzew, wiadomość pv odczytałem.
Uszczelki mam na dole spuchnięte, czyli do wymiany. Trochę kosztowna operacja :roll:
Muszę to dokładnie obejrzeć bo podejrzewam, że mam to już malowane, tzn. całe auto naokoło ma podwójna grubość lakieru. Tylko dach, maska i górna część tylnej klapy wygląda na fabryczny lakier. Wg kodów wyposażenia auto było seryjnie bez foliowych naklejek na tylnych drzwiach.
Miskę olejową mam aluminiową wiec lakier nie odpadnie :mrgreen:
Uszczelka pod maskę- dzięki za podpowiedz :extra:
Odboje obejrzę
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez kisio 27 gru 2017, o 21:25

RomanS, jeśli uszczelka jest spuchnięta na odcinku 2 cm...to ja po prostu obetnij nożyczkami i daj sobie spokój z nowymi na jakiś czas.

Yetasy, strzelam, z 2 początkowych lat produkcji w większości miały malowane komplety drzwi przód i tył z obu stron (znajdziesz wątek o purchlach). Masz MY10 więc masz wersje "wzmocnioną" dodatkową warstwą :) nie przejmuj się o ile nigdzie ruda nie wychodzi.
kisio

Windows7Chrome

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 21:52

O purchlach sporo się naczytałem, szkoda, że dopiero wczoraj :roll:

W zakamarkach znalazłem białe ślady pasty polerskiej, Sądziłem, że ktoś przeleciał nią auto przed sprzedażą, ale teraz to może świadczyć o tym, że niedawno było to lakierowane i całość ogólnie "przepastowano"?
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez Rafal1975 5 sty 2018, o 22:41

Witam. Mam pytanie. Czy u kogokolwiek pojawia sie taki objaw stukajacego wentylatora jakby z tylu samochodu. Bardzo mnie to denerwuje niestety. Wybieram sie z tym do Aso tylko ze objawy raczej wystepuja tylko rano po odpaleniu samochodu przez okolo 5 min. Slychac wyrazne stukanie z okolic tylnej kanapy nasilajace sie wraz ze wzrostem obrotow dmuchawy. wiec obawiam sie o diagnoze w aso.
Rafal1975
Silnik: 2.0 TDI CUUB 150KM MY16
Auto: Yeti 4x4, L&K

Windows7Safari

Postprzez Tomik 26 lis 2018, o 18:00

SKRZYPIENIE KOKPITU !!!!!
Mniej więcej około roku temu chwaliłem się na forum, że w mojej kurce jest cisza jak makiem zasiał bez względu na temperatury zewnętrzne i rodzaj nawierzchni. Niestety rok później Skoda zmusiła mnie do wycofania się z tych słów. Parę dni temu jadąc po kocich łbach do moich uszu dobiegł niechciany dźwięk z okolicy licznika. Na szczęście na innych rodzajach nawierzchni dalej jest cisza. Mimo, że po nawierzchni z kocich łbów jeżdżę baardzoo rzadko nie dawało mi to spokoju i postanowiłem coś z tym zrobić. Jako, że skrzypienie dochodziło ewidentnie od obudowy liczników wpadłem na pomysł żeby jakoś ją "usztywnić". W schowku znalazłem resztę taśmy uszczelniającej, obniżyłem kierownicę, wsadziłem taśmę między nią, a obudową i podniosłem ją przyciskając tym samym taśmę. Udałem się na kocie łby i po kilku przejażdżkach po nich BINGO, znowu jest cisza. Może to nie wygląda zbyt estetycznie ale póki jest cisza nie ruszam tego, z pozycji kierowcy taśmy nie widać.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

WindowsChrome

Postprzez Fenervil 27 lis 2018, o 13:36

U mnie w ASO ponownie zamocowali liczniki ponieważ były luźne. Czasem coś zakrzypi ale tylko sporadycznie. Wczesniej też kombinowałem jak się dało. Tak więc da się to zrobić w ASO.
Fenervil
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY14
Moc/Moment: 110KM @170Nm
Przebieg: 10300 km

WindowsChrome

Postprzez Tomik 27 lis 2018, o 14:48

Fenervil napisał(a):U mnie w ASO ponownie zamocowali liczniki ponieważ były luźne. Czasem coś zakrzypi ale tylko sporadycznie. Wczesniej też kombinowałem jak się dało. Tak więc da się to zrobić w ASO.

Po niedawnej batalii jaką stoczyłem z ASO chyba już nie mam odwagi żeby im powierzyć samochód. Lepiej będzie dla Yeti jak nie będą jej w ASO oglądać. Z ościennymi serwisami mamy również, zarówno osobiste jak i wśród rodziny i znajomych, niemiłe przeżycia.
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

Windows7Chrome

Postprzez zibiwisia 30 lis 2018, o 20:31

Nie będę oryginalny pisząc , że denerwuje mnie brzmienie silnika . Nie mogę przyzwyczaić się do tego dżwięku , podobno charakterystycznego dla TSI , a zwłaszcza po po pierwszym rozruchu w ciągu dnia . Po rozgrzaniu jest lepiej . Podobno ten typ tak ma .
zibiwisia
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti FL, Adventure

Windows7Chrome

Poprzednia strona

Powrót do Yeti