Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez yetikowski 22 lip 2016, o 06:09

yetas, przecież ja nie piszę, że nie masz takich wyników, ale dla potwierdzenia fotę powinieneś wrzucić - chyba nie masz nic przeciwko? Jak mówią, jedno zdjęcie powie więcej niż 1000 słów :)
Po prostu bardzo mnie fakt zainteresował, że osiągasz takie powtarzalne wyniki średnie w normalnej jeździe.
yetikowski
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 82000 km

WindowsFirefox

Postprzez grenadier 22 lip 2016, o 08:36

Dorzucę swoje "3 grosze", 4000km na liczniku, trasa nad morze zaliczona (ponad 600km w jedną stronę), jestem z auta bardzo zadowolony, mały minus wyszedł z pojemnością bagażnika (mam koło zapasowe - jedna torba wylądowała na tylnej kanapie :) no i miejscem na nogi kierowcy (przy dłuższej trasie, przy moim wzroście (ponad 190cm) jest jednak ciężko nogi wyprostować, rozruszać). Fotele wygodne. A tak same plusy, wyposażenie, jakość wykonania itp. Silnik, elastyczności i spalanie na "+". Jadąc po "emerycku" do 100km/h (trasa) można spalić około 5l ON, jak jechałem szybko na autostradzie (160-170km/h) chwilowe spalanie około 8-8,5l na setkę, dla mnie rewelacja. Średnio spalam między 6 a 7 litrów ON, 30% jazdy miejskiej reszta trasy, pół na pół klima. Wyciszenie jak na diesla uważam że bdb. Na luźnym szutrze lub po piachu ani razu koła nie "zabuksowały" elektronika + 4x4 robi swoje.
grenadier
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 110KM @280Nm
Przebieg: 27500 km
Auto2: Citroen C3 III 1,2 Pure T

Windows7Chrome

Postprzez yetas 4 sty 2017, o 11:42

Minął rok użytkowania, przebieg 12000km, średnie zużycie 7,26 l/100km. Po roku użytkowania nie mam się do czego doczepić, muszę potwierdzić moje słowa sprzed roku-nic nie trzeszczy, nie piszczy, nie skrzypi, wszystko działa dobrze, dla mnie auto idealne.
yetas
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsFirefox

Postprzez Lucien 4 sty 2017, o 23:13

Z przyjemnością przesiadam się do tego auta z wypasionych osobówek. Jazda Yeti daje mi masę frajdy.
Trasa Polska - austriackie Alpy - Chorwacja -- Węgry - Polska, z małym dzieckiem, wózkiem spacerowym, zimowym kołem jako zapasowe, wypadła bardzo pozytywnie. Nie wiem tylko dlaczego bierzemy tyle nieprzydatnych rzeczy na wakacje :lol:
Ten niby mały silnik potrafi mile zaskoczyć, trzeba się go trochę nauczyć po jazdach dieslami.
Po roku i 21.000 km nic nie trzeszczy i nie przecieka. Żałuję doplaty za Mirror Link, które nie działa podczas jazdy. Nie żałuję natomiast elektrycznego fotela, które przy różnicach wzrostu użytkowników ułatwia użytkowanie. Bi ksenony też fajna sprawa, czasami wydaje mi się że świecą za nisko co powoduje że zwalniam na krętych i górzystych drogach. Może taki był zamysł konstruktora.
Lucien
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY16
Auto: Yeti 4x4, Style
Moc/Moment: 150KM @0Nm

LinuxChrome

Re: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez peetpeet 5 sty 2017, o 05:25

No to skoro czas podsumowań to ja też podzielę się swoimi doświadczeniami. 12 miesięcy, 21000 km, jedna usterka o generalnie średnim priorytecie (zamek drzwi prawych). No i dodatkowo problem niezidentyfikowany z akumulatorem...S&S nie działa bo stałe ma za niskie napięcie. Reszta to sama przyjemność z jazdy mimo "zabawkowego" silnika 1.2 TSI. Zużycie paliwa akceptowalne choć wymaga delikatnej nogi. Pakowność w wersji bez koła zapasowego też Ok. Udogodnienia i wyposażenie w zupełności wystarczą. Brakuje jedynie czasem mocy. Nie żałuję wyboru.

wysłane w biegu ;-)
peetpeet
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 11000 km
Auto2: Suzuki Ignis 4x4

WindowsXPChrome

Postprzez rafsam 9 sty 2017, o 14:05

Pora abym ja się podzielił.
Już prawie rok ma YETI.
Usterek brak, po za jedną klamka od drzwi kierowcy, urwana linka podobno była. Zrobiona na gwarancji.
Jazda większości trasa, sprawia przyjemność. Wychodząc z Auta nie czuje się zmęczony jak w osobówce (porównanie do seata leona III FR). Kto ma suv-a, wie o czym pisze. Nigdy nie kupie już osobówki. Czego mi brakuje na pewno bi ksenonów. Oświetlenie dla mnie to podstawa (oczywiście choruje na LEDY). Coś bym zmienił?
może silnik na 150KM (znowu odniesienie do seata leona FR), ale suv to nie sportowe auto.
Na baku robię 800km ? czy ktoś to potwierdzi?.
Co do postów wcześniejszych dużo dużo. Mając do wyboru inne suv-y o podobnych gabarytach wybrał był jeszcze raz YETI.
P.S.
Czekam na nowego i nowy silnik:) (1,5 TSI)
rafsam
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 14000 km

Windows7Firefox

Postprzez sdss 9 sty 2017, o 21:40

rafsam napisał(a):Wychodząc z Auta nie czuje się zmęczony jak w osobówce (porównanie do seata leona III FR). Kto ma suv-a, wie o czym pisze. Nigdy nie kupie już osobówki.

Miałem yeti 5 lat teraz mamam Leona i nie wiem o czym piszesz?
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: FABIA 3

LinuxChrome

Postprzez Gandezz 9 sty 2017, o 21:57

sdss, wiem o czym on pisze :)
Po prostu większa wygoda, ale to w zasadzie kwestia osobista ;)
Głównie chodzi o to że w miarę wysoko się siedzi i nie ma efektu spadającej dupy :)
Obrazek

5W40 Castrol EDGE

Punktów: 7

Spoiler:

Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!
Gandezz
Silnik: 2.0 AZJ 115KM MY03
Auto: Octavia Kombi, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 280000 km
Auto2: Focus Mk1 1.6

Windows7Chrome

Postprzez no4 10 sty 2017, o 19:34

No akurat jestem pewien, że sdss ma porównanie i wie o czym pisze.

Ja akurat po Yeti ujeżdżam Octavię i tego co przede wszystkim brakuje SUVom to wygoda w trasach.

Siedzenie na stołku i łatwe wsiadanie jest super na krótkich miejskich dystansach.
Przejedź się dłuższy odcinek z prędkością 200+ Yetasem to ocenisz wygodę, no i oczywiście spalanie.

Sorry Yeti to świetne auto ale z wygodą w trasie to nie przesadzajmy.

Co do spadającego dupska, to nic takiego nie stwierdzam w używanej aktualnie O3 oraz BMW, a jeżdżę niemało. Zresztą nie pamiętam takiego efektu w autach jakie używałem.
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY16
Auto: Octavia RS, Challenge
Moc/Moment: 236KM @360Nm
Przebieg: 42000 km
Auto2: BMW 430i MY17

WindowsChrome

Postprzez no4 10 sty 2017, o 19:41

Gandezz napisał(a):sdss, wiem o czym on pisze :)
Po prostu większa wygoda, ale to w zasadzie kwestia osobista ;)
Głównie chodzi o to że w miarę wysoko się siedzi i nie ma efektu spadającej dupy :)

Jak rozumiem, porównujesz siedzenie "w pionie" na krześle podczas codziennego 30 min. śniadania,
do odpoczynku w wygodnej "półleżącej" pozycji na kanapie podczas wieczornego seansu w TV?

Szczerze, to ja czegoś nie rozumiem.
I nie kamieniujcie mnie tak od razu, bo w kwocie do 100-120 tys. to spośród SUV'ów, też wybrałbym Yeti.
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Re: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez peetpeet 11 sty 2017, o 05:10

A ja mam porównanie i swoje lata ;-) Jeździłem osobowymi różnych klas. Ale najlepiej wspominam setki kilometrów przejechane Fordem C-max...właśnie ze względu na pozycję za kierownicą. I dlatego właśnie wybrałem Yeti mimo że przyszedłem po Rapida. Młodym jest może fajnie wpadać do auta i siedzieć prawie na asfalcie. A ja tam wolę wsiadać i wysiadać z godnością i patrzeć na innych z góry :-D

wysłane w biegu ;-)
peetpeet
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 11000 km
Auto2: Suzuki Ignis 4x4

WindowsXPChrome

Odp: Re: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez no4 11 sty 2017, o 10:01

peetpeet napisał(a):A ja mam porównanie i swoje lata ;-) Jeździłem osobowymi różnych klas. Ale najlepiej wspominam setki kilometrów przejechane Fordem C-max...właśnie ze względu na pozycję za kierownicą. I dlatego właśnie wybrałem Yeti mimo że przyszedłem po Rapida. Młodym jest może fajnie wpadać do auta i siedzieć prawie na asfalcie. A ja tam wolę wsiadać i wysiadać z godnością i patrzeć na innych z góry :-D

wysłane w biegu ;-)

I tak zgrabnie przeszliśmy, od wygody przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz podczas jazdy, do leczenia kompleksów.
Czyż w autobusie nie jest jeszcze wyżej? I ten podziw jakim obdarzają cię inni pasażerowie.

Do wysokiego auta i na krzesło mi akurat siada się łatwiej.
Niskie auto to utrudnione wsiadanie i wysiadanie, ale wygodniejsza jazda w trasie jak w fotelu.

Co do ewentualnego licytowania się o wiek, staż za kółkiem lub czas użytkowania samego Yeti,
to możemy się umówić, że "wygrałeś".
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Postprzez yetikowski 11 sty 2017, o 10:28

A z czego wynika pozycja za kierownicą kierowców zawodowych, tzw. TIRów, jeżdżących dziennie długie kilometry?

Inny przykład: pozycja przy pracy z komputerem - bardziej jak w SUVach czy jak w autach sportowych?
yetikowski

WindowsFirefox

Postprzez no4 11 sty 2017, o 10:43

Wg mnie wynika to m.in. z kwestii zdrowotnych (praca przy biurku) oraz bezpieczeństwa i konstrukcji auta (widoczność w aucie ciężarowym), bo na pewno nie z wygody.

Trzymając się takich porównań, to czy uważasz, że to właśnie dla łatwiejszego wsiadania kierowca auta ciężarowego musi wspinać się po schodkach?

PS. nie wiem czy siedziałeś w aucie sportowym ale tam właśnie (pomimo niskiego usytuowania siedziska) oparcie fotela jest niemal pionowo, a nie jak na kanapie czy wygodnym fotelu.
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Postprzez yetikowski 11 sty 2017, o 12:22

Wg mnie kwestie zdrowotne to właśnie wygoda. Pewnie każdy ocenia to inaczej. Kiedyś miałem BMW 7, więc jakieś porównanie mam. Żonę w Yeti nie bolą już plecy, co miało miejsce w poprzednim aucie (Golf).

Jestem wysoki i w kompakcie muszę się obniżać na tyłku. W Yeti siedzę normalnie. Subiektywnie jest mi wygodniej. Choć faktycznie w długiej trasie nie jest super - toż to tylko Skoda.

Co mi się podoba w SUVie? Wyższy prześwit - nie muszę uważać na studzienki, krawężniki - w poprzednim aucie np. zostawiłem hokej na krawężniku i 3 razy zerwałem osłonę silnika na normalnej osiedlowej drodze.
yetikowski

WindowsFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti