Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez no4 11 sty 2017, o 13:20

Prześwit to niepodważalna zaleta SUV'ów.
Osobówką (w dodatku ze spojlerami) podjeżdża się do krawężników z dużym respektem, a Yetim człowiek się nie patyczkował. Nie mówię, że już w niektórych przypadkach gdy trzeba podjechać jednym lub dwoma kołami pod wysoki krawężnik to w ogóle trzeba osobówką odpuścić.

Ja nie jestem wysoki (182 chyba średni) ale w O3 i BMW mam siedzenia maksymalnie nisko.
Natomiast moja żona choć nie jest niska lubi siedzieć wysoko.
Jak to określam, że chce ona koniecznie widzieć przedni zderzak lub rejestrację :lol: .

Całe szczęście, że ktoś wynalazł fotele z pamięcią ustawień.
Auto rozpoznaje po kluczyku kierowcę i fotel się ustawia automatycznie.
Jest to mega wygodne gdy samochód użytkują różne osoby.

A przy okazji, jeżeli ktoś ma w Yeti elektryczne ustawianie foteli, to czy można ustawiać wysokość siedziska (nie oparcia) osobno przód i osobno tył?
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY16
Auto: Octavia RS, Challenge
Moc/Moment: 236KM @360Nm
Przebieg: 42000 km
Auto2: BMW 430i MY17

WindowsChrome

Re: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez peetpeet 11 sty 2017, o 14:07

Z tym leczeniem kompleksów to przesadziłeś. Ten fragment był akurat z przymrużeniem oka.
Generalnie chodzi o wygodę i to nawet na dłuższą trasę. Ale jak to z wszystkimi jest...każdy lubi co innego. Mnie do siedzenia na asfalcie w pozycji półleżącej już nie przekonasz...

wysłane w biegu ;-)
peetpeet
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 11000 km
Auto2: Suzuki Ignis 4x4

WindowsXPChrome

Postprzez outdoor 11 sty 2017, o 17:21

Ja natomiast jak jeżdżę Yeti na trasie to siedzę wysoko,jak po mieście i wkoło komina to nisko,bo wtedy widzę sygnalizatory.Przy moim wzroście niska krawędź przedniej szyby znacząco ogranicza mi widoczność.
Ogólnie mnie tam bez różnicy jak siedzę,choć może nie do końca, wyżej jest trochę lepiej.Jak jeździliśmy Rapidem to nie mogłem się tam odnaleźć i po samej trasie Wrocław - Poznań byłem już zmęczony.Yeti jechałem z Gdańska przez Łódź do Wrocka - tak około 200km/h to czułem się mniej zmęczony niż Rapidem.O spalaniu nie wspominam akurat.W tym roku Yeti odwiedzi Francję to ciekawy jestem co powiem o wygodzie
Każde auto ma swoje plusy i minusy.Wiadomo,że jak ktoś dużo jeździ w trasie to nie kupi Yeti,ale na miasto i parę razy na trasę to jak dla mnie odpowiedni.
Do jazdy miejskiej gdyby nie niska krawędź szyby to super - właśnie krawężniki i parkowanie yeti to super sprawa.Przed outdoorem jeździłem albo hatchbackiem albo kompaktem i zawsze były pourywane hokeje od krawężników tutaj tego nie ma
outdoor
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 94KM @0Nm
Przebieg: 101 km
Auto2: Toyota Yaris

WindowsChrome

Odp: Re: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez no4 11 sty 2017, o 19:27

peetpeet napisał(a):Z tym leczeniem kompleksów to przesadziłeś. Ten fragment był akurat z przymrużeniem oka....

wysłane w biegu ;-)

Wiesz, piszesz o patrzeniu na innych z góry już kolejny raz.
I nawet jeżeli mrużysz przy tym oczy, to myślałem, że albo coś jest na rzeczy, albo zależy ci, aby ktoś to dostrzegł i docenił.

A tak na serio, to przecież każdy pisze tu wprost o swoich doznaniach, raczej nie po to,
aby innych przekonywać do swoich gustów i odczuć. Przynajmniej mi o to nie chodziło.
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Postprzez no4 11 sty 2017, o 19:40

outdoor napisał(a): ..... W tym roku Yeti odwiedzi Francję to ciekawy jestem co powiem o wygodzie.

W dużym stopniu zależy to od odcinków, tempa, no i łącznej odległości.
Jadąc rekreacyjnie do Rumunii nie narzekałem na siedzenie w Yetim (a w dwie strony stuknęło 4500km).
A jak jechałem Octavią odcinki po 1400-1500 km dziennie z minimalną ilością postojów to niestety w tyłek gniotło.

outdoor napisał(a): ..... Wiadomo,że jak ktoś dużo jeździ w trasie to nie kupi Yeti,ale na miasto i parę razy na trasę to jak dla mnie odpowiedni....

To właśnie sedno - przeznaczenie auta.
Wyjazd raz na jakiś czas, Yetim na wakacje, czy weekendowy wypad, to czysta przyjemność.
Ale do codziennej jazdy na dłuższych odcinkach i często w pośpiechu (bo dużo km) wolę osobówkę (najlepiej mocną :mrgreen: ).

outdoor napisał(a): ..... Przed outdoorem jeździłem albo hatchbackiem albo kompaktem i zawsze były pourywane hokeje od krawężników tutaj tego nie ma.

Moja zona w Octavii I dwa razy zmieniała miskę olejową, po wjechaniu na garb w nierównej drodze osiedlowej.
Na szczęście wymienialiśmy na koszt gminy (a właściwie ich ubezpieczenia).
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Postprzez sdss 11 sty 2017, o 21:39

Poza wysiadanie i wsiadanie, różnic brak, fotele można identycznie ustawić. Jednym i drugim te same trasy po 1200km, komfort bardzo podobny. W yeti wcale nie siedzi się wysoko przecie to golf czy octavia trochę wyszczudlona. :mrgreen:
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: FABIA 3

LinuxChrome

Postprzez Tomik 12 sty 2017, o 09:50

Panowie :!: pogodzę Was - mam 205 cm wzrostu, słuszny gabaryt :) więc co wy mi tu wyskakujecie z tekstami o podnoszeniu, obniżaniu siedzenia, spadających dupach, pozycjach jak na krześle czy fotelu, itd.... Przed wejściem do jakiegokolwiek auta, jeżeli w ogóle do niego się mieszczę, siedzenie odsuwam i obniżam na maxa i cieszę się jak po zajęciu miejsca za fajerą nie zasłaniam sobie uszu kolanami :) W Yeti mam nadzwyczaj wygodnie, siedziska są długie w porównaniu do np Fiata 500 L Terkking, gdzie po 20 km cierpły mi nogi. Nad głową, a np w Kadjarze, Qaszkaju, czy jak mu tam, gdzie mi się nie mieści, bo jest za mała odległość między siedziskiem, a dachem, zostaje mi miejsce na kapelusz. Yeti jest pierwszym autem, w którym w zimie mogę wytrzepać but o but poza nim, i potem nogi przechodzą mi pod kierownicą. W poprzednich miałem obkopane progi. Ile razy podczas wchodzenia do auta walnęliście aż tak głową w dach, że Wam się gwiazdki pokazały ?? Kumpel kupił Hyundaia i40 więc trzeba go było przetestować, a że wejście ma strasznie niskie więc jak przyp....łem głową to czułem się jak po co najmniej 5 piwach. Niewątpliwym plusem mojego wzrostu jest to, że mając obecnie założony box o wysokości 46 cm odśnieżenie go bez jakiegokolwiek krzesełka nie sprawia mi najmniejszego problemu. Więc co Wy tak na prawdę wiecie o prawdziwych problemach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tomik
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez jhosef 12 sty 2017, o 09:54

Wygodnie to dla mnie się w miarę jeździ. Konsola środkowa trochę przeszkadza nodze.
Niestety z minusów to się wysiadania trzeba naumieć na nowo bo nogawką regularnie próg czyści.
jhosef
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Auto: Yeti, Ambition
Przebieg: 35000 km
Auto2: Golf mk2 Country

WindowsFirefox

Postprzez yetikowski 12 sty 2017, o 10:00

outdoor napisał(a):W tym roku Yeti odwiedzi Francję to ciekawy jestem co powiem o wygodzie

Nie szalej na autobahnach - stała prędkość, najlepiej niezbyt duża... TSI i ta buda - potrafią wciągnąć przy szaleństwach przy większych prędkościach. Ja niestety na autostradach zaciągam tempomat na 125-130 km/h i się turlam. W TDI było szybciej i taniej.

Jak najbardziej - miasto i polskie dróżki, polne i asfaltowe to idealne warunki dla Yetasa.
yetikowski
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 75000 km

WindowsFirefox

Postprzez jhosef 12 sty 2017, o 10:19

No ale i TDI zaczyna chlać jak chce się utrzymać autostradową 150. Jednak opływowość stodoły robi swoje.
jhosef
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Przebieg: 35000 km
Auto2: Golf mk2 Country

WindowsFirefox

Postprzez no4 12 sty 2017, o 13:52

Z ciekawości wrzuciłem do porównania rysunki aut i wyskalowałem.

Różnica pomiędzy wysokością przodu siedziska pomiędzy autami ok. 11cm
(wymiary po prawej stronie rysunku)

Różnica pomiędzy wysokością przodu siedziska, a tyłu siedziska w poszczególnych autach (pokazuje pochylenie sidziska):
- Yeti ok. 9cm
- Octavia ok. 12cm

Niestety na podstawie tych rysunków nie jestem w stanie sprawdzić odległości od góry przodu siedziska do podłogi.

Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Postprzez outdoor 15 sty 2017, o 17:27

@yetikowski - dzięki, wtedy się bardzo śpieszyłem.Ogólnie jeżdżę do 120km/h - moje Yeti akurat lubi wypić więc nauczyłem się mieć lekką nogę.Też ogólnie na tempomat i się jedzie.
Choć czasem, z racji niewyżycia lubie depnąć.
@jhosef - ja szczerze nigdy jeszcze nie zaczepiłem nogawką za próg.
Ogólnie to staram się do każdego auta wsiadać i wysiadać ostrożnie,aby nie podrapać drzwi czy progów,a także się nie upierniczyć
@no4 - dawno temu przewinął się u nas Superb 1 i jedyne co pamiętam po tym aucie to rozerwana miska oleju na krawężniku...
Ja tam trasy akurat robię rzadko,więc Yeti mnie wystarcza.
Ale przyznam szczerze,że tu jest te 160km i w miarę jedzenia apetyt rosnie. Cały czas sie zastanawiam czy kupić coś oszczędnego,czy bardziej sportowego.Wiem,że na pewno z 4x4. Może drugie Yeti
outdoor

WindowsChrome

Postprzez Fenervil 20 sty 2017, o 16:33

U mnie od 2 miesięcy auto zaczyna 3 roczek. Przebieg 8600. Trochę irytują stuki.
1. Mocowanie tylnych foteli do podłogi ma fabrycznie przewidziany luz ok. 2 mm, który potrafi skutecznie dać znać o sobie. Zrobiłem podkładki z tektury.
2.Schowek pasażera (spowalniacz) też ma fabrycznie przewidziane luzy. ASO nie widziało problemu, wstawiłem stalową podkładkę ale to wciąż mało. Będzie potrzebna gumowa.
3.Osłony od prędkościomierza i obrotomierza- na każdym drobnym ale wyraźnym wyboju stukają.
4.Coś stuka w bagażniku
5.Coś delikatnie stuka w lewych przednich drzwiach.
6.Z zawieszenia tylnego czasem jak podjeżdżam pod stromą ośnieżoną górkę coś wydaje metaliczny dźwięk. Ale w sumie zebrała się tam kilkucentymetrowa skorupa lodu więc zobaczę jak mrozy ustąpią

Opony 225/50/17 stwarzają opory toczenia. Jak założyłem 205/55/16 kierownica lżej zaczęła pracować a auto stało się jakby bardziej dynamiczne.

Spalanie w trasie zimą (205/55/16), przy zmienie biegów wg wskazań komputera nie schodzi poniżej 6,0l

Oszczędna jazda po dziórawych drogach leśnych nie schodzi poniżej 10,5l
Ale już zimą po utwardzonym śniegu 8,7l

Siedzenie wysoko ma swoje zalety ale też jeden minus- jesteśmy wysoko nad asfaltem i na poprzecznych nierównościach bujamy się jak wańka wstańka- prawa fizyki

Silniczek 1.2 dynamiczny 110KM to dużo. Pamiętam jak byłem mały, ojciec kolegi sprowadził z Niemiec BMW 2.0 które miało magiczne, niewyobrażalne 100KM. :)
To był 1991r. Czy dzisiaj 110 KM nie wystarcza do dynamicznej jazdy?
Fenervil
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY14
Moc/Moment: 110KM @170Nm
Przebieg: 10300 km

LinuxChrome

Postprzez outdoor 20 sty 2017, o 17:55

W bagażniku obejrzyj zamek - jak farba jest wytarta to trzeba dać do aso by podregulowali zamek ale też można okleić taśmą izolacyjną - ja zrobiłem jedno i drugie.
Mały nalot.Ja mam zaraz 40kkm i bliski jestem pożegnania auta.Uznałem,że lepiej zmieniać częściej i jeździć nowym
Teraz auto użytkuje normalnie i nie mam absolutnie żadnych stuków,czy skrzypień.
outdoor

WindowsChrome

Postprzez no4 20 sty 2017, o 21:04

outdoor:

Przy takich przebiegach jak ma Fenervil chyba nie jest wskazane myśleć o częstych zmianach auta. Choć wiem na własnym przykładzie że takie auta idą jak ciepłe bułki do znajomych to szkoda największej utraty wartości jaka jest w pierwszych latach od zakupu.
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona