Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez bassmatt 2 kwi 2012, o 10:59

Witajcie! Proszę napiszcie adekwatnie do tematu bo im dłużej czytam o korozji, uszczelkach, stukach w zawieszeniu, problemach z łańcuchem i innych babolach to ręce opadają. Dodam, że jeszcze nie odebrałem samochodu i mam jakieś 4 tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji. Jeżeli zrezygnuję to konsekwencje będą takie... czekanie na oddanie mi zaliczki do pół roku, więc na razie sytuacja nie jest dramatyczna. Czy są tutaj ludzie, którzy są zachwyceni z Yetasa? albo przynajmniej widzą przewagę zalet auta nad jego wadami ... ? H E L P !
Moja moto stronka z dokładnymi testami nowych samochodów:
https://www.facebook.com/saturdaycarfever
Serdecznie zapraszam wszystkich :)
8,33l/100km Spalanie mojego Yetaska 1.4 TSI [122hp/200Nm] na dystansie 11.500km od nowości
8,89l/100km Spalanie Mercedesa C200 2.0T [184hp/300Nm] na dystansie 10.100km od nowości
bassmatt
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 11442 km

WindowsXPFirefox

Odp: Co mnie zachwyca w Yeti czyli ten typ tak ma

Postprzez no4 2 kwi 2012, o 11:18

Swego czasu był na ten temat nawet ankieta.
Ciekawe jak by teraz odpowiedzieli niektórzy?

Ja dla formalności zamówiłbym jeszcze raz to samo.

ZADOWOLONY
Użytkowanie od 08.03.2011
Przejechane 15.000
Zima - jedna
Kolor brąz mato
Pryszczy brak (założone folie + chlapacze od nowego)
Uszczelki trzeszczały (po posmarowaniu sztyftem przestały, zresztą sztyft za jakieś 10-15 zeta jeździ w aucie)
Siedzenia lekko pracują (czekam i zgłaszam dopiero przed końcem reklamacji)
Dostałem info na przeglądzie o śniedziejącym znaczku i mają mi go wymienić ale brak w magazynie
(poza tym mój wcale nie śniedzieje)
Stuki przy zmianie biegów 1-2-3 (odpuszczanie gazu) niepokojące, choć nie doskwiera zbytnio (czekam jak z fotelami)
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY16
Auto: Octavia RS, Challenge
Moc/Moment: 236KM @360Nm
Przebieg: 42000 km
Auto2: BMW 430i MY17

Windows7Firefox

Postprzez radioaktywny 2 kwi 2012, o 13:03

ZADOWOLONY
Użytkowanie od stycznia 2011
Zima - w sumie dwie
przebieg - ponad 30 000 km
Kolor brąz matoł :)
Pryszczy, uszkodzeń lakieru brak, fabryczna folia plus chlapacze.
Uszczelki przesmarowane olejem silikonowym za 9 zł, nie trzeszczą.
Jak zimno to puka plastikowa osłona prawego amortyzatora, przekręcam ją troche i przestaje pukać.
To wszystko.
radioaktywny
Auto: Inny, Inny

Windows7Firefox

Postprzez sebisebi 2 kwi 2012, o 15:43

ZADOWOLONY
Użytkowany od listopad 2011
Przebieg 6.000
Nic nie trzeszczy, nie stuka, nie puka, nie rdzewieje, nie pryszczy /w zasadzie to nawet nie wiem bo się nie przyglądałem/. Jak czytam te wywody niektórych użytkowników to się zastanawiam czy używają swoich aut do jazdy czy też wiecznego wsłuchiwania się w wyimaginowane odgłosy, tudzież ciągłego kontrolowania grubości powłoki lakierniczej.
ON do pełna i dalej do przodu! :extra:
sebisebi
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY11

WindowsXPMSIE7

Postprzez kisio 2 kwi 2012, o 18:36

sebisebi, 6kkm....proszę Cię...nawet nie obrażaj innych użytkowników Yeti.
Jak zaczniesz jeździć na poważnie to my poczytamy Twoje wywody kolego.

A co mnie zachwyca: komfort jazdy, dobre zawieszenie, układ kierowniczy, pakowność i możliwość aranżacji tylnych foteli (często korzystam). Nie jest to auto beznadziejne, ale do serwisu trzeba się najeździć.
kisio
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsVistaFirefox

Postprzez xinski 2 kwi 2012, o 19:43

Użytkowany od października 2011
Przebieg 8.5 tys km
Kolor beż
Trafilem pryszczaty egzemplarz, coś mi też z przodu czasami brzęczy. Plusy: ergonomia, widoczność, przyzwoite wykończenie, dobre prowadzenie.

Mimo wszystko póki co raczej zadowolony.
xinski
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Przebieg: 19000 km

LinuxOpera

Postprzez mucik 2 kwi 2012, o 23:25

Co prawda użytkuję Yetiego od tygodnia i 2kkm muszę przyznać, że póki co dylematy przed zakupowe zostały rozwiane w niepamięć. Ksenony, świetne zawieszenie i prowadzenie, wysoka pozycja za kierownicą, no i te 170KM mocy karmione 350Nm momentu dają niesamowitą frajdę z prowadzenia. Miejsca dzięki vario-flex pod dostatkiem pomimo obaw. Wygodnie w 4 wielkich chłopów się podróżuje.

Jestem póki co cholernie zadowolony z zakupu. :extra:
http://www.Indutronic.pl - Profesjonalna Naprawa Elektroniki Przemysłowej
mucik
Silnik: 2.0TDI CEG 170KM CR MY12
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 170KM @350Nm
Przebieg: 150000 km
Auto2: Mercedes-Benz

UbuntuChrome

Postprzez stettiner 3 kwi 2012, o 07:40

Moj Yetas w czerwcu będzie miał 2 lata przejechałem nim tylko 25tys km.Jak na razie jedyną rzeczą którą trzeba było w nim robić to lać paliwo,dolewać płyn do spryskiwacza no i myć .Właśnie teraz zapalił mi się komunikat w kompie,że wzywa mnie do serwisu.W kontakcie z serwisem zrobiłem termin przeglądu no i po lekturze z tego Fora poprosiłem o wymianę paska rozrządu wraz z napinaczem-mimo braku typowych objawów tej usterki- Bez żadnych problemów serwis zaakceptował moją prośbe.
Reasumując jestem naprawdę bardzo zadowolony z tego auta,wybierając obecnie samochód w tej klasie cenowej i tego segmentu na pewno wybrałbym Yetasa.Oczywiście są auta ,które znacznie bardziej mi się podobają np.MercedesGLK-ale to nie ta pólka cenowa
Średnie spalanie,głownie w mieście 8,29l/100km http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22340
stettiner
Auto: Yeti, Experience
Moc/Moment: 105KM @175Nm
Auto2: Jetta 1,6tdi 2010

Windows7MSIE7

Postprzez keram 3 kwi 2012, o 08:36

stettiner chyba łańcucha rozrządu
A gdzie byli tacy mili ?
keram
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Yeti, Ambiente

Windows7MSIE7

Postprzez skodydwie 3 kwi 2012, o 12:33

ZADOWOLONY.
Yeti Experience 1.4 Tsi używany od listopada 2010 r. (dwie zimy). Przebieg 17.000 km - same krótkie trasy po mieście, stąd mały przebieg.
Właściwie nie mam żadnych przypadłości, o których koledzy piszą, w szczególności nic nie dzieje się z lakierem (współczuję kolegom).
Silnik genialny. Ergonomia super.
Równolegle używam Octavie II Fl 1.4 Tsi 2009 i tu mam przebieg ok 50.000 km i również nic się nie dzieje. Nuda ;)
skodydwie
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Yeti, Experience

Windows7MSIE7

Postprzez Imć 3 kwi 2012, o 13:46

Nie będę mówił, że się nic nie dzieje, bo przy przebiegu 10460km to nie jest jakieś PRO osiągnięcie - tak właśnie być powinno. Jedynie co bym zamienił to kolor na pomarańczowy, czarny dach - jak w tej reklamie:
oraz pakiet Matterhorn. Przyjechałem kiedyś do dealera dokonać w/w zmiany ale się dowiedziałem, że właśnie wszedł do produkcji i się nie da. 5 miesięcy oczekiwania i dzień za późno, co za ironia :cfaniak:

Webasto jest cudowne, Soundsystem niezły, choć czasem na muzyce poważnej coś rezonuje (fortepian w okolicach 50Hz). Varioflex OK, ilość schowków odpowiednia, spalanie/dynamika zupełnie akceptowalna. Do DSG przydałyby się przyciski pod kierownicę, do benzyny to może nie ma sensu, ale do klekota owszem tak. Jestem zadowolony :extra: i poza kolorem/dachem/felami nic bym w konfiguracji nie zmieniał.
Imć
Auto: Inny, Inny
Auto2: Giulietta MA TCT

Windows7Chrome

Postprzez bassmatt 3 kwi 2012, o 21:28

Panowie! Nie macie pojęcia jak bardzo poprawiliście mi nastrój. Cieszę sie ogromnie, że istnieją na tym forum zadowoleni właściciele Yetasów, mam nadzieję, że jeszcze ktoś się znajdzie :lol: Czytając podobny wątek tyle, że w negatywnym nastawieniu do bliźniaczego tematu prawie zwątpiłem.
To, że samochód od razu mi i żonie się bardzo spodobał nie jest niewytłumaczalną sprawą. Wystarczy spojrzeć czym jeździmy od lat. Tył zadziwiająco podobny i bardzo praktyczny przy przewożeniu dużych przedmiotów. Co prawda otwór załadunkowy wynoszący 1m z hakiem w Yeti to nie to samo przy Volvo, którego wnęka to około 120cm, a szerokość w niektórych miejscach bagażnika wynosi w moim przepastnym kombi nawet 140cm!!! ale i tak głębokość bagażnika Yetasa bez zapasu i ogólna pakowność do zaakceptowania w samochodzie o pół metra krótszym od mojej V70-ki. No i te wyjmowane siedzenia. Zakochaliśmy się w tej opcji bo mając jedno malutkie dziecko jeszcze przez chwilę będziemy mogli z tej funkcji korzystać :mrgreen:
8,33l/100km Spalanie mojego Yetaska 1.4 TSI [122hp/200Nm] na dystansie 11.500km od nowości
8,89l/100km Spalanie Mercedesa C200 2.0T [184hp/300Nm] na dystansie 10.100km od nowości
bassmatt

WindowsXPFirefox

Postprzez Yetee 4 kwi 2012, o 00:15

Ja tez jestem zadowolony i kupiłbym dokładnie to samo auto, mimo że wyszły w nim wady weiku dziecięcego, co niestety psuje wizerunek samochodu. W DUŻYM skrócie zalety wg mnie:
4x4-Haldex IV generacji, pochodzi z tego samego kraju co Twój aktualny samochód ;)
DSG,
wysoka przyczepność samochodu, pewność prowadzenia,
ksenony

jest tego więcej, ale nie będę się powtarzał, gdzieś już pisałem o zaletwch wg mnie.
pozdrawiam
poczytaj sobie jeszcze tutaj:
http://forum.skodaclub.pl/skoda-yeti/ankieta-jeste-zadowolony-z-yeti-t7619.html
Yeti 2.0 TDI 140 KM 4x4 DSG Experience
Yetee
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 140KM @320Nm
Auto2: Superb 3T 2.0TDI170KM

WindowsVistaChrome

Postprzez Rysiek 4 kwi 2012, o 09:32

NASTĘPNY ZADOWOLONY :lol:
Użytkowany od Czerwca 2011
Zima zaliczona tylko jedna
przebieg - ponad 17 000 km
Kolor Cappucino
Pryszczy brak, przyjnajmniej nie zauwazyłem jak na razie, folia fabryczna na wyposażeniu obowiązkowo chlapacze
Nic nie puka, nie trzeszczy i nie skrzypi. Leję paliwo i jeżdżę. Zastanawiam się tylko nad zmianą przeglądów na roczne z dwuletnich. Chociażby ze względu na filtr powietrza który po 2 latach będzie pewnie bardzo zanieczyszczony.
To wszystko.
Rysiek
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto2: Fabia III

Windows7MSIE7

Postprzez bassmatt 4 kwi 2012, o 11:40

Dzięki do link z ankietą, zaraz poczytam temat. Odnośnie poprzedniego postu. Właśnie się nad tym zastanawiałem. Czy nie lepiej skrócić okresy między przeglądowe, oczywiście jeśli ich cena też spadnie. 800-900 złotych to cena przeglądu raz na 2 lata. Tak mi powiedział sprzedawca w salonie. Gdyby były co rok to rozumiem, że ich olej będzie pewnie tańszy jak co 15 tysia wymiana, ale za filtry i usługę zabulimy tyle samo. Ja w moim Volvo leję półsyntetyk Texaco co 10-12 tysiaczy od zakupu i filtry wymieniam przynajmniej tak samo często. Kabinowy nawet częściej, a powietrza co 10 tysia, oleju przy wymianie. Czy jeżdżenie na jednym zestawie filtrów przez 2 lata jeśli się nie tłucze 30-40 tysia rocznie to nie za długo? No i teoria z wymianą oleju w silniku. Jedni twierdzą, że jak turbina to trzeba koniecznie raz na 10 tysia bo inaczej nie będze dobrze smarowana, inni wręcz przeciwnie, że wymiana oleju to robienie nas w bambuko i że są samochody, w których nawet przez 200 tysięcy !!! kilometrów nie wymienia się oleju w silniku i dalej jeżdżą. I badź tu człowieku mądry :muśli:
bassmatt

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Yeti