[2.0TDI 170km] Długie nagrzewanie się silnika, termostat?

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

[2.0TDI 170km] Długie nagrzewanie się silnika, termostat?

Postprzez EBIT 1 lis 2017, o 21:40

Cześć,

Po jakim czasie przy jesiennych temperaturach ( ok 3-7stopni, auto stoi w nieogrzewanym garażu) silnik łapie Wam 90st? rozmawiałem z ojccem, i od słowa do słowa, żali sie ze mu łapie 90st po 15-18km ... Padł termostat? Jak to zweryfikować? Mam vcds, na dniach będę sprawdzał pomiary z czujników temp. Wg info z innych for, jeśli odczyty z dwóch czujników są zbliżone, to czujniki są ok. Da się sprawdzić sam termostat?
Obrazek
EBIT
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY13
Auto: Rapid

WindowsChrome

Odp: [2.0TDI 170km] Długie nagrzewanie się silnika, termosta

Postprzez K-J 2 lis 2017, o 07:18

Jak chodzi o czujniki to zgadza się, odczyty powinny być zbliżone (wskaźnik na desce rozdzielczej z reguły wskazuje przybliżoną temperaturę tak ze może byś mała różnica). Co do sprawdzenia termostatu, to bez jego wymontowania raczej nie da się sprawdzić jego działania. Można tylko obserwować wskazania wskaźnika temperatury, długie nagrzewanie, przegrzewanie, spadek temperatury przy zmniejszonych obrotach czy niedogrzanie do 90 stopni, z reguły będzie świadczyło o niewłaściwym działaniu termostatu.
K-J
Silnik: 1.9TDI AGR 90KM MY01
Auto: Octavia, Elegance

WindowsChrome

Re: [2.0TDI 170km] Długie nagrzewanie się silnika, termostat?

Postprzez RomanS 26 gru 2017, o 15:03

Z tego co się zorientowałem to w 2.0TDI 170KM termostat jest zabudowany w takim "kombajnie" z tworzywa sztucznego. Wygląda to na nierozbieralne, więc nie da rady aby go wyjąć, wsadzić do garnka z wodą i termometrem coś sprawdzić. Pozostaje zwykłe obczajenie temperatury węży do-i odpływowych z chłodnicy.
Te 90 st po 15 km to wydaje się, że zdecydowanie za długo. Ja kupiłem auto z takim silnikiem które nie jezdziło od kilku miesięcy i też byłem zaskoczony że długo się nagrzewa (w 2,5TDI w mrozne dni miałem 90 st po 4-5 km jazdy miejskiej przepisowej). Obecnie, jak trochę auto rozjezdziłem to wydaje się, że trochę szybciej się nagrzewa. Do tego osłona dolna na wlot powietrza w zderzaku ale wygląda na to, że również górną (atrapę) cokolwiek przesłonię.
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

unknownunknown

Powrót do Yeti