JAK PRZEWIEŹĆ ROWER/ROWERY W YETI

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: JAK PRZEWIEŹĆ ROWER/ROWERY W YETI

Postprzez pixelangel 22 cze 2014, o 17:10

Najlepszy jest oryginalny wewnętrzny montaż 2 rowerów :extra: . Dla skody yeti oraz Roomstera to jest identyczne rozwiązanie konstrukcyjne. Jedyna wada jest taka że zostawiając auto z nie zasłoniętymi rowerami, włamywacz zostawi nam auto z wybitymi szybami -miałem takie przykre doświadczenie w szwabolandii :płacz:
pixelangel
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY09
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 85KM @126Nm
Przebieg: 125000 km

Windows7Chrome

Postprzez Rysiek 27 mar 2017, o 09:05

Po wielogodzinnych rozmyślaniach i poszukiwaniach najwłaściwszego dla mnie rozwiązania zdecydowałem się na bagażniki rowerowe w wersji na dach. Do wyboru był montaż haka z instalacją i zakup bagażnika (4 rowery) na dach lub zakup belek bazowych i 4 bagażników rowerowych. Padło na drugie rozwiązanie w wersji belka slidebar długość 144 cm i bagażniki model ProRide 598. Montaż całości jest nie lada wyzwaniem ze względu na wysuwane belki muszą być zamontowane idealnie równolegle. W końcu udało się i sezon otworzyliśmy całą rodzinką. Zdjęcie poglądowe całości poniżej. Powstał mały wieżowiec ale nie jest źle.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
Rysiek
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Fabia III

Windows7Mozilla

Postprzez jslodki 27 mar 2017, o 10:15

Ja przez kilka lat pakowałem rowery do bagażnika (btw. kupowaliśmy Yetiego z miarą żeby mieć pewność że wejdą!), gdzie rowery ułożone do góry kołami, ze zdjętymi przednimi (jeden fotel wyjęty z auta na stałe :P). Fajnie się sprawdzało dla 2 os. Ale z dzieckiem - gorzej bo i gratów więcej. Kilka opcji rozważałem, najlepiej sprawdza się hak + Thule na 3 rowery!
Bagażnik jest znośnie ciężki (tzn. żona sama może jechać i sobie z nim poradzi), bardzo wygodna opcja wpinania rowerów także tańsze odpowiedniki tutaj się kryją, oraz must-have czyli odchylanie bagażnika do tyłu aby łatwo się dostać do tyłu.
Dla nas super!

PS. teraz bez problemu można już poprosić o trzecią tablicę rej. na bagażnik.

Pozdro
jslodki
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia

UbuntuChrome

Postprzez Rysiek 27 mar 2017, o 10:38

Myślałem o tym bardzo poważnie. Cenę podbijał hak do zamontowania oraz niestety aż 4 rowery do zapakowania gdzie cena takiego bagażnika też robi swoje. Bagażniki zazwyczaj są na 3 rowery, dla czwartego jest specjalny adapter w przypadku Thule i wtedy cenowo boli.
Rysiek

Windows7Mozilla

Postprzez jslodki 27 mar 2017, o 10:49

Ano, kilka razy drożej, ale hak się przyda do innych rzeczy. Zgadzam się. Ale bagażnik można wypożyczać na początku w wypożyczalni za kilkadziesiąt zł :) a dobry hak można zamontować już za ok 1k pln.

Pozdro
jslodki
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia

UbuntuChrome

Postprzez Rysiek 27 mar 2017, o 10:53

Hak byłby mi potrzebny tylko i wyłącznie do przewożenia rowerów, gdybym miał inne potrzeby to owszem.
Rysiek

Windows7Mozilla

Postprzez jerzyyeti 27 mar 2017, o 20:08

Mam do sprzedania nowy oryginalny wewnętrzny uchwyt na dwa rowery. Pasuje do Octavia Combi, Superb Combi, Fabia Combi,
Roomster, Yeti, taniej o 400PLN niż w ASO. Jeśli zły dział proszę o przeniesienie. pozdrawiam Jurek
jerzyyeti
Auto: Yeti FL, Monte Carlo
Moc/Moment: 150KM @340Nm
Auto2: Octavia III RS TDI

WindowsFirefox

Postprzez T0masz 27 mar 2017, o 20:31

Trzy osoby i trzy rowery. Nie polecam na dłuższe wyjazdy, ale żeby podjechać pare km do lasu/parku moim zdaniem całkiem sie sprawdza
T0masz
Auto: Yeti, Joy
Moc/Moment: 125KM @200Nm
Przebieg: 16000 km

MacOSXSafari

Postprzez rafsam 4 kwi 2017, o 15:04

Witam
chciałem kupić uchwyt na rower na dach, ale mam pytanie szukam, szukam i nie widzę wytrzymałości nie chodzi mi o wagową, tylko prędkościową.
Z jaką prędkością można jechać z rowerami na dachu,
o ile wzrasta spalanie; mowa o normalniej jeździe (120).
rafsam
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 14000 km

Windows7Firefox

Postprzez Rysiek 5 kwi 2017, o 10:37

rafsam - w instrukcji od belek bazowych i bagażników rowerowych jest info max 130km/h. Co do spalania to szczerze mówiąc nie wiem, zwyczajnie nie patrzyłem na wyniki.
Rysiek

Windows7Mozilla

Postprzez Jago91 6 kwi 2017, o 09:24

Hej mi bardzo pomógł ten artykuł http://www.info.clicktrans.pl/3-sposoby ... rt-roweru/ :)
Jago91
Silnik: 1.9TDI ASV 110KM MY75
Auto: Fabia
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez rafsam 9 kwi 2017, o 16:14

hej czy ktoś Belki poprzeczne relingów dachowych,nie w skodzie?
nie mogę znaleźć parametrów:)
rafsam
Przebieg: 14000 km

Windows7Firefox

Postprzez Tomik 9 kwi 2017, o 19:46

rafsam napisał(a):hej czy ktoś Belki poprzeczne relingów dachowych,nie w skodzie?
nie mogę znaleźć parametrów:)

Napisałeś trochę po chińsku ale zgaduję, że chodzi o inny bagażnik niż Skodowski, polecam Thule 775, belki do wyboru stal, aluminium o długości 127 cm.
13 lat woziłem rowery na dachu (komplet Thule - rewelacja, zrobionych setki kilometrów i najmniejszych problemów), teraz drugi sezon na platformie (hak fabryczny, platforma Atera Strada Sport 3m) i takie moje małe spostrzeżenia. Niewątpliwym plusem "dachu" jest zamontowanie bagażnika na wiosnę i ściągnięcie go późną jesienią. Prędkość max to 130 km/h i raczej bym tego przestrzegał, do tego dochodzi hałas, duża podatność na wiatr boczny, bywało, że autostradą jechaliśmy 70 km/h bo myśleliśmy, że nas zwieje (auto to była Zafira B, Yeti jest jeszcze wyższe), spalanie nawet do 20% większe w zależności od siły wiatru.
Teraz trochę o platformie. Minusem jest jej montaż za każdym razem, a co za tym idzie na co dzień trzeba ją gdzieś przechowywać, nie mam garażu więc upycham ją do piwnicy. Sama jazda nieporównywalnie lepsza, cisza, brak reakcji na silny wiatr, niby prędkość max zalecana to również 130 km/h ale i przy 170 km/h żadnej różnicy nie było czuć. Znam osoby, które i pod 200 km/h jeżdżą i również nic się nie dzieje. Do tego platforma, którą mam w wersji na 3 rowery spokojnie mieści się do bagażnika, dla mnie to bardzo duży plus bo w naszym kochanym kraju trochę miałbym stracha zostawić auto z zapiętą platformą i iść na rowery.
Podsumowując - jedno wiem na pewno, na dachu rowerów już wozić nie będę. W cenie dobrej platformy można kupić dobry zestaw belki plus mocowania na 3 rowery, czyli hak montujemy za ekstra kasę. Sam hak potrzebuje tylko do platformy ale jest to wydatek na lata i jak dla mnie warto wydać te pieniądze.
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

Windows7Chrome

Postprzez sebwiecz2 23 kwi 2017, o 00:24

Hej
Chłopaki planuję przewieść dwa rowery na włoch i francji.
Z racji że nie mam haka w swoim Yetasie to jedyną opcją jest dach (thule support odradza montażu na klapie bagażnika, testowali i nie wyszło)
teraz sprawa typu czy kupić ori skody czy thule 775+769(zwykłe kwadratowe), czy jakieś wispbary, jest jakaś różnica w głośności w samych belkach w naszych skodzinach. Bo z rowerami to wiadomo że słychać będzie.

Pozdrawiam
Seba
sebwiecz2
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Adventure
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Auto2: Octavia By OCP

WindowsFirefox

Postprzez Tomik 23 kwi 2017, o 19:27

sebwiecz2 napisał(a):Hej
Chłopaki planuję przewieść dwa rowery na włoch i francji.
Z racji że nie mam haka w swoim Yetasie to jedyną opcją jest dach (thule support odradza montażu na klapie bagażnika, testowali i nie wyszło)
teraz sprawa typu czy kupić ori skody czy thule 775+769(zwykłe kwadratowe), czy jakieś wispbary, jest jakaś różnica w głośności w samych belkach w naszych skodzinach. Bo z rowerami to wiadomo że słychać będzie.

Pozdrawiam
Seba

Hej.
Kupując belki ori Skody wykorzystasz je tylko w Yeti, do tego w relingach masz fabryczne miejsca do montażu oryginalnych belek (przykręcasz śrubkami) i nie jesteś w stanie przesunąć belek przód-tył na relingach. Dla przykładu, na narty mam box 205 cm, przy zamontowaniu go na ori belkach, w fabrycznych miejscach, nie byłbym w stanie do końca otworzyć bagażnik, nie mówiąc już, że antena nie miała by prawa bytu.
Belki 769 na pusto świszczą jak cholera, whispbary są prawie niesłyszalne.
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

Windows7Chrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti