JAK PRZEWIEŹĆ ROWER/ROWERY W YETI

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: JAK PRZEWIEŹĆ ROWER/ROWERY W YETI

Postprzez Tomik 2 cze 2017, o 06:55

PjCheasmaster napisał(a):Niedawno montowałem w ASO wypinany hak Westfali z dedykowaną wiązką i modułem oraz klapką w zderzaku. Za całość zapłaciłem 2400zł z czego 500zł montaż.

Teraz przyszedł czas na platformę rowerową. Pytanie do osób które używają.
Na co zwrócić uwagę, co przeszkadza podczas montażu i podróży? Wiem że Thule fajne ale czy warte swojej ceny?
Ostatnio znalazłem Interpack Viking 3 wygląda solidnie, a i cena przystępna. Ktoś może ma produkty z logo tej firmy?

Szukając platformy, po odwiedzeniu dużego salonu z takim sprzętem, wybór padł na dwie: Atera Strada Sport M3 i Thule 923. reszta niestety wyglądała, że tak to określę, bardzo słabo. Finalnie wybrałem Aterę bo, po pierwsze w testach TUV 2016 wypadła najlepiej w zestawieniu z dostępnymi platformami, trochę lepiej niż Thule, a ponadto w Thule trzeba co jakiś czas regulować poziom, czego nie ma w Aterze. Jest to platforma na 3 rowery z możliwością dokupienia dostawki na czwarty. Dużym jej plusem jest to, że w miarę swobodnie mieści się w bagażniku, co jak tu już pisałem, dla mnie jest bardzo ważne. Jadąc gdzieś z rowerami na wycieczkę nie mam odwagi w naszym pięknym kraju zostawić jej na haku. Platforma jest bardzo łatwa w montażu na aucie, rowery również montuje się bardzo prosto, ma oczywiście funkcję odchylenia. Zarówno platforma na haku, jak i każdy rower jest zabezpieczony zamkiem. Prędkości z jakimi z nią jechałem dochodziły do 170 km/h.
Trochę kilometrów z nią zrobiłem i nie żałuję wyboru - podsumowanie jak u rasowego marketingowca :), ale naprawdę nie żałuję, że ją kupiłem.
PS. pytasz czy te platformy warte są swojej ceny. Porównaj sobie rączkę do montażu platformy na haku i sam sposób jej montażu, mechanizm i sposób odchylania, czy mocowania kół rowerowych - uważam, że są warte większych pieniędzy. Przed platformą rowery przez 13 lat woziłem na dachu, na pełnym komplecie Thule (od belek po mocowania). Nie miałem z nimi najmniejszych problemów, a finalnie sprzedałem je za całkiem sensowną kasę.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
Tomik
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez PjCheasmaster 3 cze 2017, o 12:02

Dzięki za pomoc.
Byłem w czoraj w sklepie z bagażnikami i miałeś rację. Niektóre modele robią wrażenie lichych. Interpack nie najgorzej ale mocowanie nie przemawia do mnie, thule bardzo solidny ale wybrałem Atere za możliwość dołstawki 4 roweru i cenę. Zamówiłem na Amazonie za uwaga: 1590zł z dostawą! :)
PjCheasmaster
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY16
Auto: Yeti 4x4, Active
Moc/Moment: 150KM @0Nm

MacOSXSafari

Postprzez Tomik 3 cze 2017, o 13:51

I bardzo fajnie :)
Na pewno będziesz bardzo zadowolony. Do tego Atera ma wtyczkę 13-sto pinową (tak samo jak wiązka w Westfalii), i w przeciwieństwie do Thula (7 pinów) mamy światło przeciwmgielne również na platformie. Cena bomba, mnie w salonie kosztowała 1700 zł.
Tomik

Windows7Chrome

Postprzez MacG 4 cze 2017, o 21:28

sebwiecz2 napisał(a): MacG, Spokojnie da radę na 4 rowery, nie masz się co obawiać, jedynie wichury :) lub tornada :lol2:

sebwiecz2, dzięki za potwierdzenie mojej teorii :-) - jak przyjdzie wichura lub tornado (odpukać) to będę się martwił aby bezpiecznie przetrwać nawałnicę, pal licho rowery :-), może ich nie porwie :-). Uchwyty Thule są naprawdę solidne, powinny wytrzymać jeszcze niejedną ciężką wakacyjną trasę :-)

Przy 4-ch rowerach trzeba już troszkę pokombinować z ich kierunkami przypięcia, który pojedzie przodem który tyłem - którejś soboty, po 2h kombinacji udało mi się już ustawić 3 sztuki i równomiernie rozmieścić je na dachu. Wolne miejsce po lewej czeka na kolejny, 4-ty bagażnik na rower syna :-) Tak to mniej więcej wygląda - 4-ty rower bez problemu się zmieści :-)

MacG
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY10
Auto: Yeti
Moc/Moment: 110KM @250Nm
Przebieg: 301000 km
Auto2: Skoda Fabia, Seat Cordoba

WindowsChrome

Postprzez sebwiecz2 13 maja 2018, o 19:31

Hejka
W poprzednie wakacje trasa Szwajcaria Włochy Francja ok 5tys km i zestaw spisał się świetnie.
W tym roku ta sama trasa więc polecam, jak by się ktoś zastanawiał.
Jedyny minus dla niskiej osoby faktycznie jest problem.

zestaw 775+969+532
sebwiecz2
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Adventure
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Auto2: Octavia By OCP

WindowsFirefox

Re: JAK PRZEWIEŹĆ ROWER/ROWERY W YETI

Postprzez Godlik 14 maja 2018, o 07:19

Ja tez polecam Aterę. Nigdy więcej rowerów na dachu. No chyba, że potrzebuję przewieźć 5,to wtedy wygląda to tak[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180514/4eb3ed3699a307e3e31f1d3289953de7.jpg[/img]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Godlik
Auto: Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPChrome

Postprzez Tomik 14 maja 2018, o 10:49

-Godlik- zestaw na zdjęciu wygląda jak wóz serwisowy podczas jakiegoś tour de.......:)
Tomik

Windows7Chrome

Postprzez rudi2891 21 maja 2018, o 07:01

A ja tak wożę swoje rowery.
Jakoś sobie nie wyobrażam montażu rowerów w uchwytach rowerowych na dachu.

rudi2891
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 140KM @0Nm
Przebieg: 175000 km
Auto2: Opel Corsa C

WindowsChrome

Poprzednia strona

Powrót do Yeti