niezmywalny osad na przedniej szybie

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: niezmywalny osad na przedniej szybie

Postprzez krzysiekk 4 lis 2011, o 17:48

Niestety w moim romku jest to samo. Przebieg 20 tys, a odprysków więcej niż w polo ze 150 tys. W okcie 2 kolegi w ciągu 3 lat i 60 tys przebiegu wymieniano szybę 3 razy - koszmar, choć on ma służbówkę, więc chociaż kieszeń go nie boli. Co, jak co, ale szyby mamy z g. Powoli zaczynam myśleć o wymianie, ale nie wiem czy serwis zezwoli mi na zamontowanie (o zgrozo) jakiegoś Nordglassa, a poza serwisem trochę strach ze względu na gwarancję. Miałem cichą nadzieję, że może w Yeti ze względu na
przeznaczenie auta sprawa wygląda lepiej, ale widzę, że Skoda ma z szybami problem, a szkoda, bo myślę o kupnie Yeti (a może Qashquai????? - nie mieliście dylematów??). pozdrowienia
krzysiekk
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY10
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: VW Alltrack

WindowsXPFirefox

Postprzez radioaktywny 4 lis 2011, o 19:02

Mam przejechane 24 tys kilometrów i jakoś nie zauważyłem specjalnych śladów zniszczeń na szybie. Jest tak jak i w poprzednich moich samochodach róznych marek.
Myślałem również o Nissanie, ale jego wnętrze jest niemal tak surowe jakościowo jak w Dacii Duster :lol2:
radioaktywny
Auto: Inny, Inny

Windows7Firefox

Postprzez Rysiek 4 lis 2011, o 19:46

krzysiekk - kolega ma qashquai-a i jakoś dziwnie miejsca w nim mało ( mniej niż w skodzie), dodatkowo kanapa dzielona 3/2 w Yetim masz każdy fotel niezależny (co do środkowego to lipa bo jak go obalisz to opiera się o nawiew i nie można go przesunąć! ale i tak jest pole do popisu)
Rysiek
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Auto2: Fabia III

Windows7MSIE7

Postprzez krzysiekk 4 lis 2011, o 21:37

Dzięki za opinie.
Faktycznie system tylnych foteli jest niemal idealny (mam ten sam system w romku) i jestem w stanie zaakceptować mniejszy bagażnik w samochodzie wyposażonym w Vario-f. Oprócz tego DSG + 1,2Tsi do eksploatacji w mieście będzie znacznie wygodniejsze. Yeti fantastycznie wypada w testach niezawodności (bodajże pierwsze miejsce wśród wszystkich aut 1-3 lata). No cóż szyby to nie wszystko raz na parę lat można coś z tym zrobić.
krzysiekk
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY10
Auto: Roomster, Style
Auto2: VW Alltrack

WindowsXPFirefox

Postprzez Rysiek 4 lis 2011, o 21:48

krzysiekk - poprzednio miałem scenica i system foteli przesuwanych i demontowanych (śrokowy fotel też był przesuwany więc było lepiej niż w Yetasie ale kompromis musi być) był bardziej dopracowany. Powiem tak, nie oszukujmy się za tą cenę nie dostaniesz innego auta z takim wyposażeniem. Oczywiście jak masz nadmiar kasy i chcesz płacić dodatkowo za znaczek VW lub inny to nie ma problemu. Prawie każdy producent ma na stronie kofigurator, porównaj sobie ceny i zobacz różnicę. A bagażnik, hmm przesuwasz fotele do przodu i masz o 30 cm większy a np w Qashquaiu kaplica. Auto mega uniwersalne i tyle.
Rysiek
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Auto2: Fabia III

Windows7MSIE7

Postprzez mitmar 4 lis 2011, o 22:07

Rysiek, za znaczek? Nie słyszałem o takich problemach jak szyby, uszczelki, lakier np. w tiguanie..... (że nie wspomnę o stukach w układzie napędowym, buczeniu tylnego mostu).

Co do ceny, za 100 tysi to już nie jest daster..... Jak dla mnie , za taką kasę ma być kawał porządnego samochodu a ja nie chcę być beta testerem.....

krzysiekk tak, raz na trzy lata szyba przednia, raz na dwa lata malowanie drzwi, raz na miesiąc wazelinowanie uszczelek. Tego nie ma wzakresie przeglądów okresowych, chyba że ja miałem inną książeczkę serwisową.

Ale to wątek o szybach.

PS. pomysł na yeti jest zaj.....sty, ale wykonanie żałosne. :bsilny:
Pozdrowienia z Poznania
mitmar
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY13
Auto: Octavia 3 Kombi, Ambiente
Auto2: Skoda Fabia 1.2 TSI

WindowsXPMSIE7

Postprzez radioaktywny 4 lis 2011, o 22:22

krzysiekk tak, raz na trzy lata szyba przednia, raz na dwa lata malowanie drzwi, raz na miesiąc wazelinowanie uszczelek.

PS. pomysł na yeti jest zaj.....sty, ale wykonanie żałosne.
:bsilny:[/quote]

Pozwolę sobie nie zgodzić się;
Szyba przednia po roku wygląda jak w innych autach (ani lepiej, ani gorzej). Po tym samym okresie czasu drzwi wyglądaja normalnie, tzn bez odprysków, wżerów, korozji (jak w każdym innym moim samochodzie), ale raz na kwartał samochód woskuję Sonaxem (tak jak poprzednie auta). Raz na kwartał smaruję uszczelki smarem silikonowym-jest cisza :extra:
radioaktywny

Windows7Firefox

Postprzez no4 4 lis 2011, o 22:52

radioaktywny napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się;
Szyba przednia po roku wygląda jak w innych autach (ani lepiej, ani gorzej). Po tym samym okresie czasu drzwi wyglądaja normalnie, tzn bez odprysków, wżerów, korozji (jak w każdym innym moim samochodzie), ale raz na kwartał samochód woskuję Sonaxem (tak jak poprzednie auta). Raz na kwartał smaruję uszczelki smarem silikonowym-jest cisza :extra:

jak długo masz już Yeti?
ja na razie nie zgadzam się z punktem trzecim

pozostałe zweryfikuję po gwarancji
życzę braku usterek
Aktualnie moje auta to:
BMW 430i Gran Coupe
Octavia RS 2.0 TSI
VW Polo 1.4 MPI
no4
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY16
Auto: Octavia RS, Challenge
Moc/Moment: 236KM @360Nm
Przebieg: 42000 km
Auto2: BMW 430i MY17

WindowsXPChrome

Postprzez radioaktywny 5 lis 2011, o 09:42

Yetiego mam od stycznia i przejechane 24.000 km.
Pozdrawiam
radioaktywny

Windows7Firefox

Postprzez misiek^wro 6 lis 2011, o 21:58

To nie TTTM tylko polityka firm budowlanych. Taniej jest raz na ruski rok zaplacic mandat za syf przy wyjezdzie z budowy, niz zainwestowac w brodziki i myjki, aby kazdy wyjezdzajacy transport czy ładowarka byly wyczyszczone. I na drogach przez to jest syf brod i ubóstwo, bo sam mandat nie boli. Jakby dali mandat rzedu 4000 pln to kazdy szanujacy sie zarzadzajacy budowa dbalby o czystosc. W .de nie ma mowy o wyjezdzie z budowy bez przejazdu przez 3 baseno-brodziki + splukanie kol karcherem. Wiem to od ojca, bo w latach 90tych robil w budowlance i znal swietnie realia niemieckie i polskie. Do tego pozostaje nasza polska mentalnosc. Zarobic i sie nie narobic ...
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez marek1980 7 lis 2011, o 19:43

ja mam podobny problem z ta szybą ale spróbuje spirytusem bo mam gdzieś butelczynę a muszę się podzielić dodatkowym problemem nie wiem jak u innych użytkowników ta sytuacja się przedstawia a mianowicie chodzi mi o nalot jaki zaobserwowałem na lakierze ponad szybą i na słupkach oraz bezpośrednio pod wycieraczkami są to przebarwienia podobne do plam jakie robi olej napędowy wylany na kałuże takie niebieskawo sinawe paskudnie to wygląda w słońcu nie wiem czy to na tym cholernym czarnym kolorze tak się robi czy co pewnie jest to zasługa płynu do spryskiwaczy ale ja staram sie nie używać tego z biedronki macie pomysł jak to usunąć z lakierowanych powierzchni pozdro
marek1980
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY10

Windows7Firefox

Postprzez radioaktywny 7 lis 2011, o 20:24

Na czarnym lakierze mojego poprzedniego samochodu też czasami robił się taki nalot po płynie ze spryskiwaczy, zwłaszcza jeśli dłużej nie był myty. Woskowanie raz na jakiś czas oraz myjka samoobsługowa raz w tygodniu rozwiązuje problem.
radioaktywny

Windows7Firefox

Postprzez marek1980 8 lis 2011, o 07:45

Dzięki za odp myślałem ze użyłem kiedyś jakiegoś lichego płynu i z stąd ten problem, co do mycia i woskowania to takie z myjni raczej u mnie nie pomogło prawda myje auto dość rzadko bo dużo śmigam po nieutwardzonych drogach i polach i zaraz po wyjechaniu z myjni auto jest gorzej ufajdane jak przed myciem. pozdro
marek1980
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY10

Windows7Firefox

Postprzez SSII 25 mar 2019, o 11:31

Ostry napisał(a):koledzy, na przeczyszczenie szyby z wszelkich osadów polecam tylko jeden środek, żadne tam uje muje z norauto typu czysta szyba i inne badziewia za 30zł...
Użyjcie tego, co używają lakiernicy , gdy na przykład po lakierowaniu auta, szyby źle zabezpieczone pokrywają się drobinkami lakieru. Wiece jaki to środek??

Zwyczajne NITRO z Castoramy czy innego sklepu tego typu. Uważać należy tylko na jedno. Mianowicie nie przecierać żadnych innych elementów prócz szyby, czyli nie przemywać uszczelek wokól szyby, po prostu wypłowieje... Po takim zabiegu z nitro szyba jest gładka, zmywamy każdy osad.

Sprytus daje radę, ale nie jest aż tak skuteczny jak nitro. NAjlepiej czyscic jedną szybę nitro do uzyskania efektu głądkiej szyby, po czym od razu inną szmatką umyć szybę zwykłym płynem do mycia szyb.

Ten preparat? https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... wacze.html
SSII
Auto: Octavia 3

Windows7Chrome

Postprzez jhosef 25 mar 2019, o 14:20

SSII napisał(a):
Ostry napisał(a):koledzy, na przeczyszczenie szyby z wszelkich osadów polecam tylko jeden środek, żadne tam uje muje z norauto typu czysta szyba i inne badziewia za 30zł...
Użyjcie tego, co używają lakiernicy , gdy na przykład po lakierowaniu auta, szyby źle zabezpieczone pokrywają się drobinkami lakieru. Wiece jaki to środek??

Zwyczajne NITRO z Castoramy czy innego sklepu tego typu. Uważać należy tylko na jedno. Mianowicie nie przecierać żadnych innych elementów prócz szyby, czyli nie przemywać uszczelek wokól szyby, po prostu wypłowieje... Po takim zabiegu z nitro szyba jest gładka, zmywamy każdy osad.

Sprytus daje radę, ale nie jest aż tak skuteczny jak nitro. NAjlepiej czyscic jedną szybę nitro do uzyskania efektu głądkiej szyby, po czym od razu inną szmatką umyć szybę zwykłym płynem do mycia szyb.

Ten preparat? https://www.castorama.pl/produkty/wykon ... wacze.html

Kup sobie lepiej dimer (aktywna piana o mocy lawy), rozcieńcz mocno i spryskaj szybę. Później zmyj na myjce. Zabawa z Nitro będzie bolesna jeśli gdzieś kapniesz na lakier, plastik itp.

Co do samych szyb to odpryskują się na potęgę. Nie wiem z czego to jest zrobione ale w Polo miałem szybę przy 300 k porównywalną z Yeti przy 100 k km.
jhosef
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 35000 km
Auto2: Golf mk2 Country

WindowsFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti