Płyny w Yeti

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: Płyny w Yeti

Postprzez hubertusss 18 sty 2019, o 12:53

Jeśli w firmie jest kilka samochodów to już flota. Moja skoda była odkupiona od firmy gdzie sama flota osobówek liczy około 60 sztuk. Skoda jak i wszystkie inne auta mają obsługę w aso. Do końca okresu eksploatacji, który wynosi przeciętnie pięć lat. Więc nie wiem kto wcale nie obsługuje. To bardziej zależy od firmy/właściciela a nie od tego, że flota czy prywatne. W niektórych firmach flotówki mają lepszą opiekę aso przez pięć lat niż u prywatnego kierowcy. Oczywiście jeśli rok lub da przed zakładanym końcem eksploatacji w firmie trzeba wymienić dwumasę czy rozrząd. To auto nie koniecznie trafia do aso a np do zaprzyjaźnionego zakładu, który dokonuje wszelkich napraw poza gwarancyjnych w autach będących blisko końca okresu eksploatacji w firmie.
hubertusss
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY13
Auto: Yeti 4x4, Inny
Moc/Moment: 140KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez RomanS 18 sty 2019, o 15:58

hubertusss, opisujesz jakiś konkretny przypadek a to wcale nie jest norma. Żadna ustawa niczego nie normuje.
Znam bardzo dobrze firmę która obsługuje flotę i każda pierdoła np. wymiana wycieraczki czy klocków w którymś z aut musi być najpierw zatwierdzona przez zarządcę floty. Zwykle jeśli jest zgoda to na części marki np. Kraft.
Żadne ASO, żadne markowe materiały eksploatacyjne. Nie wiem nawet czy korzystają z ASO w okresie gwarancji bo to też niemało kosztuje, czy olewają gwarancję. Leasing aut może być na 5 lat ale może i na 2 lata.

Zresztą to nie ma znaczenia w tym wątku, ja opisałem swoją sytuację jaka była, a Ty wiesz chyba lepiej, czy jak? :shock:
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Postprzez jerzyyeti 18 sty 2019, o 16:23

Gdzieś mam oringi które zostały po demontażu pompki w celu wyczyszczenia siteczka, jeśli komuś zależy mogę je pomierzyć suwmiarką.
pozdrawiam Jurek
jerzyyeti
Auto: Yeti FL, Monte Carlo
Moc/Moment: 150KM @340Nm
Auto2: Octavia III RS TDI

WindowsFirefox

Postprzez hubertusss 18 sty 2019, o 18:07

RomanS napisał(a):
hubertusss napisał(a):Co do 120 tys km moja też ma teraz 200 tys i tez miała wymianę samego oleju przy 120 tys km. Znam przypadek drugiej yeti też 210 tys km i tez wymiana przy 120 tys km tylko raz. Widać w aso norma.

Wg ASO okres do wymiany nie jest liczony w km tylko w latach :mrgreen: (o ile dobrze pamiętam)
U mnie zrobili raz wymianę oleju bo prawdopodobnie było to w trakcie przeglądów w okresie gwarancji. Później już nie było bo auto było firmowe i po gwarancji przestało być serwisowane w ASO, wiadomo i tak do sprzedaży to po co było obsługiwać?
I tak dobrze, że nie flotowe, tych to prawie wcale się nie obsługuje :mrgreen: :lol:

Naprawdę nie rozumiem twojej spiny. Następnym razem zanim chlapniesz taką głupotę zastanów się trochę. Piszesz, że flotówek prawie wcale się nie serwisuje. Na podstawie jakich danych to stwierdzasz? Jednego przypadku? Już kilka aut w firmie to flota czy wg ciebie ludzie mający w swojej firmie np pięć aut nie serwisują ich po gwarancji? Masz jakieś dane czy jeden znany ci przypadek?
Zarzucasz mi, że opisuje konkretny przypadek. A sam na podstawie swojego konkretnego przypadku próbujesz zrobić normę z tego, że flotówek się nie serwisuje. Masz jakieś konkretne dane?
Po co te złośliwości na końcu, że ja wiem lepiej. Skoro sam uogólniłeś na początku, że flotówek praktycznie w ogóle się nie serwisuje. Wiesz lepiej czy jak?
No i skąd info, że olej w haldexie wymienia się na podstawie interwału czasowego a nie przebiegowego? Nigdy nie słyszałem o wymianie oleju w haldexie na podstawie czasu tylko przebiegu. Więc z jakiego serwisu info?
Na przyszłość zanim coś napiszesz pomysł. Nie będziesz musiał się denerwować, gdy ktoś ci odpowie.
hubertusss

WindowsChrome

Postprzez RomanS 18 sty 2019, o 20:03

hubertusss napisał(a):[ Masz jakieś konkretne dane?

No, mam :extra: :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez hubertusss 18 sty 2019, o 20:36

Więc je zaprezentuj. Chętnie zobaczę dowody na to jak to flotówek prawie wcale się nie obsługuje. Być może firma z której kupuje auta jest jakimś ewenementem.
hubertusss

WindowsChrome

Postprzez RomanS 18 sty 2019, o 21:45

hubertusss, nie czujesz, że nie o tym jest ten wątek??? Robi się kompletny OT :mrgreen:
Niczego Ci nie będę prezentował. Chcesz, żebym Ci podał nazwę firmy z adresem itp.??? A Ty mnie potem zatrudnisz jak wylecę z roboty?
Ty możesz mieć swoje zdanie, a ja swoje!
Nie każ mi tylko udowadniać czegoś co Ty wkładasz w moje usta a czego nie napisałem. Nie pisałem, że prawie wcale się nie obsługuje, tylko, ze robi się to tanim kosztem i tylko to co koniecznie musi być. Auta jeżdżą na klockach hamulcowych do stanu zero okładzin itp, itd. z innymi rzeczami.
A Ty inwestowałbyś w auta które będziesz miał tylko 2-3 lata a i tak nie Ty nimi jeździsz tylko pracownicy??? Że coś stuka, puka?
Chyba, że masz do czynienia z tymi kilkoma egzemplarzami użytkowanymi przez prezesów i dyrektorów to może tak.
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez hubertusss 19 sty 2019, o 12:00

RomanS napisał(a):I tak dobrze, że nie flotowe, tych to prawie wcale się nie obsługuje :mrgreen: :lol:

No oczywiście, ze czuje, ze robisz tutaj OT takimi wypowiedziami jak wyżej, których nie umiesz uzasadnić. Tylko gdy je skomentowałem ty nie potrafiąc wycofać się z bzdurnej tezy brniesz dalej w coś czego wiadomo, że i tak nie będziesz umiał uzasadnić. Ja ci nie kazałem podawać adresu firmy. Bo zdaję sobie sprawę, że każda firma podchodzi różnie do floty. Ja cię prosiłem byś podał dane statystyczne potwierdzające zacytowane powyżej przeze mnie twoje zdanie.
Tak na marginesie masz auto firmowe odkupione z firmy? To znaczy, że masz auto flotowe.
hubertusss

WindowsChrome

Postprzez RomanS 19 sty 2019, o 12:11

Podać dane statystyczne??? :shock: Ja nie jestem GUS :mrgreen:

Dalej brniesz w OT, mam wrażenie,że należysz po prostu do tych ludzi którym się wydaje, że mają monopol na prawdę? :mrgreen:

Niech Ci będzie zresztą, że mam auto flotowe bo z firmy, co dla Ciebie jest w 100% równoważne. Nieważne,że firma mogła mieć 1 czy 2 auta :mrgreen:
Ja mam inne zdanie, Ty możesz mieć inne na ten temat.

Możemy na tym zakończyć? :roll:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez hubertusss 19 sty 2019, o 12:30

Nie oceniaj mojej osoby bo sam napisałeś tezę bez pokrycia a ja ją tylko skomentowałem. Po prostu następnym razem pomyśl chwilę zanim napiszesz. Ja nigdzie nie pisze, że mam monopol na prawdę wręcz przeciwnie proszę tylko byś ty udowodnił swoją wersję. Bo na razie zachowujesz się jak byś sam uważał, że masz taki monopol.
Ale wracając do tematu może napiszesz skąd wiedza o tym, że aso uważa, że olej w haldexie trzeba wymieniać względem interwału czasowego a nie przebiegu?
RomanS napisał(a):Wg ASO okres do wymiany nie jest liczony w km tylko w latach :mrgreen: (o ile dobrze pamiętam)
:

Skąd masz takie informacje? Wszyscy podają 30 tys. Jesteś pierwszą osobą, która twierdzi, że jest inaczej.
hubertusss

WindowsChrome

Postprzez RomanS 19 sty 2019, o 17:42

hubertusss, czy Ty jesteś może nauczycielem? Bo mam nauczyciela w rodzinie i ten sam pouczający ton :mrgreen:
To co napisałem o flocie to wiem, że tak jest. I tyle. Ty masz inne informacje i też dobrze. O co Ci chodzi??? Co Ci mam znowu udowadniać???
To jest tylko forum, a nie biuro konstrukcyjne. Połowa tematów to czyste bzdury, aż się nie chce prostować bo zaraz takie dyskusje.
Napisałem dygresję jak to było z olejem w Haldex-ie w moim aucie i niczego nikomu nie muszę udowadniać.
Jeśli chcesz wiedzy technicznej, to uruchom inżynierskie myślenie i szukaj jej u źródeł. Nie podam skąd mam jakieś informacje (zobacz co napisałem w nawiasie) bo obawiam się,że mnie jeszcze do sądu podasz albo co?
Co ja za to mogę, że u mnie olej po 80 000 km zleciał przeźroczysty a filterek po 200 000 km też nie był zbytnio brudny? Tez mam Ci to jakoś udowodnić? Chcesz to wierz a jak nie to nie :extra:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez hubertusss 19 sty 2019, o 17:59

Zadałem proste pytanie. Skąd info, że serwis liczy interwał wymiany oleju w haldexie względem czasu a nie przebiegu. A ty zamiast odpowiedzieć znowu bijesz pianę i robisz off top. Potrafisz odpowiedzieć czy jest to kolejny twój wymysł bez pokrycia jak z nie obsługiwaniem prawie wcale floty. Kto tu brnie w OT. Zadałem proste pytanie. A otrzymałem wywód zupełnie od rzeczy.
hubertusss

WindowsChrome

Postprzez RomanS 19 sty 2019, o 18:47

:P :P :P
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez jerzyyeti 19 sty 2019, o 19:18

Panowie wyrzucie na luz, to zaczyna być nudne. Pozdrawiam Jurek
jerzyyeti
Auto: Yeti FL, Monte Carlo
Moc/Moment: 150KM @340Nm
Auto2: Octavia III RS TDI

WindowsFirefox

Postprzez Przemo_Yeti 20 sty 2019, o 01:24

Pany! RELAX ! :lol:

SPOTY REKLAMOWE_ZAPREZENTUJ SWOJE AUTO - WEJDŹ NA MOJE PORTFOLIO I PISZ DO MNIE. Znajdziesz mnie na : FACEBOOK YOUTUBE Pod nazwą Yetas Foto Video Mój 2 Kanał na Youtube: MODY W YETI: nazwa kanału: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti