Pisk pod maską czy to pompa ??

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Pisk pod maską czy to pompa ??

Postprzez Mariow 13 gru 2015, o 12:23

Witam
Panowie ostatnio po przejechaniu około 100 km w korku przez co sporym rozgrzaniu silnika po zatrzymaniu usłayszałem pisk dochodzący spod maski. Pisk wystepuje tylko na wolnych obrotach i przy rozgrzanym silniku, ale wystarczy dodać lekko obrotów nawet na 1000 i znika. Na forum Octavia dotarłem do tematu w którym właściciele opisywali identyczny problem i dotyczył on piszczącej pompy wody. Niektórzy wymieniali ja po kilka razy ale problem powracał po różnych przebiegach.
Czy miał lub ma ktoś podobny objaw ?? Zastanawiam się co z tym robić. Czy jakaś wymiana ma wogóle sens zwłaszcza że niby powinienem mieć już jakąś tam poprawioną wersję z uwagi na rocznik 2013.
Mariow
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Ambiente
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Ford Fiesta MK7

WindowsXPOpera

Odp: Pisk pod maską czy to pompa ??

Postprzez Imć 13 gru 2015, o 12:39

U mnie piszczało, a potem padła pompa wody. Na razie nie piszczy :lol: Jeżeli pisk dochodzi z prawej strony (patrząc z pozycji kierowcy) to może być pasek :muśli:
Imć
Auto: Inny, Inny
Auto2: Giulietta MA TCT

WindowsChrome

Postprzez Mariow 13 gru 2015, o 12:55

Piszczy dopiero po rozgrzaniu silnika na zimnym cisza. Pisk głośniejszy im bardziej nagrzany silnik czyli im dłuższa jazda, ale delikatne dodanie gazu rzędu 900- 1000 obr i przestaje. Więc pasek bym wyeliminował. Pytanie co piszczy czy to ta słynna pompa czy jakaś rolka jak to sprawdzić. Jeżeli to pompa to co w niej piszczy mam przebieg 20 000 czyli prawie nic. :roll:
Mariow

WindowsXPOpera

Postprzez Imć 13 gru 2015, o 14:01

Twoje objawy sa identyczne z tym co u mnie bylo. A pewnego ranka gdzie przekrecilem kluczyk, samochod mnie poinformowal o zbyt niskim poziomie plynu. Wiec sie dalej nie zastanawialem tylko kazalem wymienic. Rolkami i paskiem sie nie przejmowalem potem, bo piszczenie sobie poszlo (przynajmniej na razie)....
Imć

WindowsChrome

Postprzez konri75 14 gru 2015, o 14:51

Pada pompa wody.
Jeśli rozkompresujesz układ chłodniczy (odkręcisz korek w zbiorniczku) pisk ustanie na kilka dni/kilkaset kilometów - dopóki znowu ciśnienie w układzie nie wzrośnie.
U mnie wymienili pompę na gwarancji. (zaczęło piszczeć przy 15000km).
Oczywiście w Skodzie nikt nie słyszał o takim problemie, a w ogóle to wszystkie silniki 1.4TSI piszczą. Szef serwisu próbował jeszcze mi wmówić, że to piszczy jakiś zawór od paliwa, dopiero jak przy nim odkręciłem korek w zbiorniczu wyrównawczym i przestało piszczeć to zaprosił mnie na wymianę pompy.

Poniżej dwa filmiki
[YouTube] https://www.youtube.com/watch?v=GPAeZThLcIw[/YouTube]

[YouTube] https://www.youtube.com/watch?v=eGstCgpp3wE[/YouTube]
konri75
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY15
Auto: Yeti, Active
Przebieg: 33000 km

WindowsFirefox

Postprzez Imć 14 gru 2015, o 21:51

U mnie było ciszej. Ale podobnie. Dzięki za hint z rozkompresowaniem układu, jak piski wróca (oby nie :wpier: ) to sprawdzę.
Najbardziej mnie bawi (teraz już może), to to, że pokazywałem pracę silnika z piskiem w dwóch ASO, jakieś 15000km a potem 6000km zanim mnie samochod poinformowal, ze mu mało płynu... Normalna praca silnika mówili :lol2:
Imć

WindowsChrome

Postprzez Mariow 18 gru 2015, o 15:41

Dzisiaj po trasie i pojawiającym sie pisku odkręciłem korek od zbiornika. Spadło ciśnienie i pisk ustał. Czy to możw wina korka który nie odpowietrza układu i robi się zbyt dużę ciśnienie, ktoś go może już wymieniał ?
Mariow

WindowsXPOpera

Postprzez konri75 20 gru 2015, o 17:52

W prawidłowej pracy, zawór bezpieczeństwa w korku zadziała przy zagotowaniu się płynu chłodniczego. Podczas normalnej eksploatacji ciśnienie w układzie nie wzrasta, aż tak bardzo.
konri75
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY15
Auto: Yeti, Active
Przebieg: 33000 km

WindowsFirefox

Postprzez Sotal1974 19 cze 2017, o 12:38

Witam!
Spotkałem się w problemem piszczenia z komory silnika przy ok. 35000 km. Udałem się do serwisu i panowie mi powiedzieli, że diagnoza wykazała awarie pompy wody,ale procedury skoda polska przewidują to ,aby najpierw wypłukać układ jakąś chemią,a jeśli to nie pomoże, to będą wymieniać pompę wody. Zapytałem go dlaczego nie wymienią mi jej na miejscu przy stwierdzonej wadzie,a on na to, że jeśli chcę dziś wymienić, to muszę za to zapłacić :bsilny: . Wkurzyłem się niesamowicie i zastanawiam się ,czy nie wysmarować pisma do centrali SKODY. Kupowałem ten samochód z przeświadczeniem, że będzie mi służył,a nie do tego ,że mam się włóczyć po serwisach.
Sotal1974
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY15
Auto: Yeti, Ambition

Windows7Firefox

Postprzez yetikowski 19 cze 2017, o 13:53

Może znajdź inny serwis? "Mój" tak mnie wkurzał, że na zmianę oleju jechaliśmy 80 km w jedną stronę do innego ASO. "Mój" chciał kasę za własny olej - "opłata za utylizację" :bsilny: :wpier: :bsilny:

Cieszę się, że już po gwarancji i nie muszę ich oglądać...
yetikowski
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 82000 km

WindowsFirefox

Postprzez Sotal1974 20 cze 2017, o 07:23

Mam w okolicy jeszcze dwa,ale pojadę na umówioną już wizytę. Jeśli nadal będą tak nonszalancko podchodzić do tematu, to spadam od nich. Dokupiłem dodatkową gwarancję, więc chcę to maksymalnie wykorzystać i jeździć do nich z każdą najmniejszą pierdołą. A po skończonej gwarancji planuję sprzedać Yeciaka.
Sotal1974

Windows7Firefox

Postprzez yetikowski 20 cze 2017, o 08:25

Też miałem dodatkową gwarę. Dwukrotnie rdza - były spore problemy by naprawiać to na gwarancji - bo to od kamieni, bo 'jak się tak jeździ, to tak się ma' - złota wypowiedź ASO.
Za każdym razem pisma do centrali w Poznaniu załatwiały sprawę.
Tylko czy po to mam tę gwarancję by angażować własne siły i pomysłowość by dowieść, że rdza to nie moja wina?

Nie miałem sporo spraw do ASO w ciągu 4 lat (w zasadzie obok rdzy to tylko przegub napędowy), ale za każdym razem byłem traktowany jak intruz.

Też chciałem się pozbyć szkodnika, ale 4-letnie auto z 75.000 km przebiegu, traktowane delikatnie, dbane... Jeździ jak nowe. Kto by takiego nie chciał? Zostawiam jeszcze na parę lat. Może będę żałował.

Następne auto - nic z VAG'a.
yetikowski
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 82000 km

WindowsFirefox

Postprzez Sotal1974 20 cze 2017, o 11:57

Nic z VAG-a to na pewno.
Sotal1974

Windows7Firefox

Postprzez sdss 20 cze 2017, o 12:45

Ja nie miałem problemów z serwisem. :mrgreen:
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: FABIA 3

LinuxChrome

Postprzez Tomik 21 cze 2017, o 07:35

-Sotal1974- i -yetikowski- napisaliście, że nigdy nic więcej z VAG-a, napiszę więcej, żadnego więcej auta z bezpośrednim wtryskiem. Odpukać, póki co u mnie zero problemów, jedyny kontakt z serwisem jaki miałem to po za pierwszym przeglądem wymiana przedniej szyby z AC po uderzeniu kamienia 2 tygodnie temu, mimo to zastanawiam się bardzo poważnie czy po gwarancji, również przedłużonej, nie zamienić Skody na coś z wtryskiem pośrednim jak Zafira 1,4 turbo, póki takie auta jeszcze są dostępne. Tak jak pisałem już na forum nie tylko TSI są "grymaśne", jak słyszę jak jeden z pracowników u mnie odpala swojego pół rocznego Captura 1,2 tCe 120 KM, mam wrażenie jakby przez pierwsze 10 sekund pod maską pracował mu 15-letni TDI, moja jednosekundowa głośniejsza praca po odpaleniu to pryszcz.
Tomik
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm

Windows7Chrome

Następna strona

Powrót do Yeti