spryskiwacze lamp

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: spryskiwacze lamp

Postprzez Tomik 29 gru 2017, o 07:38

RomanS napisał(a):Wiesz, ja uparty jestem :lol: Gdybym tak myślał to musiałbym zmienić forum.

Dla mnie znowu jest to zbyt duża błahostka żeby sobie nią jakoś szczególnie zawracać głowę, o jakimś kombinowaniu już nie wspomnę. Jedynie to tak jak pisałem powyżej staram się pamiętać i podczas postoju zmienić światła na dzienne, chociaż mam automat i czasami nawet tego nie muszę robić. Jedyne kroki jakie poczyniłem to właśnie spytanie się podczas przeglądu o możliwość przeprogramowania tego ustrojstwa właśnie tak, żebym to ja miał wpływ na moment psikania reflektorów. Nie można, trudno, braknie płynu dolewam nowego i tyle.
Ale to dobrze, że mamy różne podejścia, kombinować nic nie mam zamiaru ale z czystej ciekawości chętnie poczytam czy udało Ci się coś w przyszłości pokombinować w temacie, jeżeli oczywiście się z nami tym podzielisz.
Tomik
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti FL, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez marcepan 11 mar 2018, o 19:17

Tez wyjałem bezpiecznik i tym samym zniknął problem z ciaglym dolewaniem.
Jak ktos chce lac na szybki tanie siki z jakiejs Biedry ok,
zobaczymy jak klosze to zniosą.
Jak bede brał udział w ofroŁdach do włoże bezpiecznik :gogus:
Ostatnio edytowano 14 mar 2018, o 09:48 przez marcepan, łącznie edytowano 1 raz
marcepan
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto: Yeti, Elegance

WindowsFirefox

Postprzez RomanS 11 mar 2018, o 19:56

U mnie bezpiecznik sobie leży w podłokietniku jakbym musiał udowadniać na drodze, że sprawne :mrgreen:
Klosze znoszą to od listopada i dlaczego miałoby coś im się stać ?
Na off road to raczej Toyota Land Cruiser, bo Yeti to z tego co zauważyłem na takie drogi z kałużami co najwyżej :lol2:
Ostatnio edytowano 12 mar 2018, o 16:09 przez RomanS, łącznie edytowano 1 raz
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Postprzez Tomik 12 mar 2018, o 10:02

marcepan napisał(a):ez wyjałem bezpiecznik i tym samym zniknął problem z ciaglym dolewaniem.
Jak ktos chce lac na szybki tanie siki z jakiejs Biedry ok,
zobaczymy jak klosze to zniosą.
Jak bede brał udział w ofroŁdach do włoże bezpiecznik :gogus:

WIELKI oligarcha nie lejący sików z Biedry, a bezpiecznik wyciągnął żeby mniej płynu zużywać :bsilny:
Tomik

Windows7Chrome

Postprzez marcepan 13 mar 2018, o 21:29

Tomik :) :)
jakoś nie widze sensu zayebywać matkę Ziemię chemią w ilości wiekszej niż to potrzebne
ponadto jest to nieefektywne i nieekonomiczne ;)

A jak tak kochasz wszelkie produkty Biedre to lej olej do silnika olej z Biedry- polecam Rzepakowy Wyborny.
Przecież to bez róznicy a jak tanio :lol:
marcepan

WindowsFirefox

Postprzez Tomik 13 mar 2018, o 22:03

marcepan napisał(a):Tomik :) :)
jakoś nie widze sensu zayebywać matkę Ziemię chemią w ilości wiekszej niż to potrzebne
ponadto jest to nieefektywne i nieekonomiczne ;)

A jak tak kochasz wszelkie produkty Biedre to lej olej do silnika olej z Biedry- polecam Rzepakowy Wyborny.
Przecież to bez róznicy a jak tanio :lol:

Nie dość, że oligarcha to jeszcze kawalarz i ekolog :!: Ty pewnie wyciągnąłeś jeszcze jakiś inny bezpiecznik i oleju nie musisz wymieniać wcale. Ja chociaż po przeczytaniu opinii spróbowałem, a nie udaję ZNAFFCĘ nie mając bladego pojęcia o produkcie. Ręce opadają jak się czyta wywody takich EKSPERTÓW TEORETYKÓW :bsilny:
Tomik

LinuxChrome

Postprzez marcepan 14 mar 2018, o 09:54

Tomik napisał(a): Ja chociaż po przeczytaniu opinii spróbowałem :bsilny:

Ale co próbowales?
Nie ja jeden wyjąłem ten cholerny bezpiecznik i jakos nie ma problemu z zabrudzeniem kloszy.
Gdzie widzisz problem?
Ze jak jestem na cpnie to odruchowo kupuję sikacz do szyb a nie stoje w kolejce w Biedrze zeby po taniosci wyszarpać?
A jak Ci sie w niedziele skonczy płyn a bedzie chlapa to co zrobisz?
Masz w zapasie palete plynu z Biedry?

Bez urazy ale bardzo wiem o co Ci chodzi... :shock:
marcepan

WindowsChrome

Postprzez Tomik 14 mar 2018, o 12:44

marcepan napisał(a):Ale co próbowales?

Spróbowałem użyć płynu z Biedry, wydawało mi się, że jaśniej nie trzeba, ale jak widać trzeba :!: Tak masz rację wykupiłem zapas na cały okres użytkowania Yeti, w wolne od handlu niedzielę dla bezpieczeństwa nie ruszam się wcale :bsilny: Może dla Ciebie to nie pojęte ale są osoby, m.in. i ja, które robią czasami zakupy w Biedronce i przy okazji kupią płyn do spryskiwaczy jak się kończy. Oczywiście, że inni wyciągają bezpieczniki, ale musisz przyznać, że z jednej strony wieszając psy na płynie, sorki SIKACH z Biedry (nie mając pojęcia jak się sprawdza), a z drugiej pisząc cyt: "wyjałem bezpiecznik i tym samym zniknął problem z ciaglym dolewaniem" brzmi to co najmniej groteskowo. No ale być może używasz płynu z płatkami złota, no to trzeba przyoszczędzić.
Nudzi mnie już ta konwersacja więc więcej nie mam zamiaru odpisywać ci w tym temacie.
Tomik

Windows7Chrome

Postprzez marcepan 14 mar 2018, o 15:37

W Biedrze owszem - bywam bo pare smacznych rzeczy tam mają.
Płyn kupuję na cpnach albo w zaprzyjaznionym motosklepie.
Pozdrawiam.
marcepan

WindowsFirefox

Re: spryskiwacze lamp

Postprzez Laurent 15 mar 2018, o 06:47

marcepan napisał(a):Płyn kupuję na cpnach

To powiem Ci że trochę chyba z domu nie wychodziłeś albo masz duże zapasy paliwa bo od 1999 nie ma już takiej instytucji.

Płyn z Biedronki jest bardzo dobry. Ale trzeba dodać że konkretny. Musi być produkowany przez konkretnego producenta. Z ciekawości dodam że w zeszłym roku w Wawie był w biedrach dostępny0 płyn innego producenta i te palety jakoś długo stały. W tym roku znowu jest z miasta Łodzi i sprzedaje się bardzo dobrze.

Mi osobiście ten ze stacji paliw nie pasuje. Kiedyś miałem pilną potrzebę nabyć a że tankuje na Orlenie kupiłem ich produkt w wersji zimowej. Śmierdział strasznie. Dla mnie numerem jeden pod względem jakość i zapach na lato i zimę jest Sonax.

tapatalka
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez yetikowski 15 mar 2018, o 08:18

Tomik napisał(a):Dla mnie znowu jest to zbyt duża błahostka żeby sobie nią jakoś szczególnie zawracać głowę, o jakimś kombinowaniu już nie wspomnę. Jedynie to tak jak pisałem powyżej staram się pamiętać i podczas postoju zmienić światła na dzienne, chociaż mam automat i czasami nawet tego nie muszę robić. Jedyne kroki jakie poczyniłem to właśnie spytanie się podczas przeglądu o możliwość przeprogramowania tego ustrojstwa właśnie tak, żebym to ja miał wpływ na moment psikania reflektorów. Nie można, trudno, braknie płynu dolewam nowego i tyle.
Ale to dobrze, że mamy różne podejścia, kombinować nic nie mam zamiaru ale z czystej ciekawości chętnie poczytam czy udało Ci się coś w przyszłości pokombinować w temacie, jeżeli oczywiście się z nami tym podzielisz.

W VW miałem tak, że trzeba było przytrzymać dłużej gałkę by uruchomiły się spryskiwacze świateł. Czesi zrobili 'lepiej'.

Bezpiecznik mam wyjęty nie po to by oszczędzać na płynie, ale dlatego, że ciągłe spryskiwanie świateł mnie denerwowało.

Przełączanie na dzienne u mnie z ksenonów trochę szkodzi tym drugim (start żarników).
Stary kawał:

- Tato, czy to auto jest chore?
- Nie, synku. To diesel.

Dziś wiemy, że jednak mały miał rację.
yetikowski
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 75000 km

WindowsFirefox

Postprzez kisio 15 mar 2018, o 09:09

Płyn z Biedronki, szczególnie ten produkowany przez łódzką Organikę był swego czasu polecany w testach Auto Świata. Nie leje innego, przynajmniej mam pewność ze nie zamarznie przy -20. Co do właściwości czyszczących nie odbiega od innych używanych przeze mnie co jakiś czas.

NIe kumam tej dyskusji: albo chcemy robić oprysk i celem oszczędności zmieniamy interwał np. na co 20 lub wyłączamy całkowicie. Standard co 5 było dla mnie za gęsto - zmieniłem co 20 a teraz w ogóle wyłączyłem (proces w pełni przecież odwracalny).
kisio
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition

Windows7Chrome

Postprzez RomanS 15 mar 2018, o 09:17

yetikowski napisał(a):W VW miałem tak, że trzeba było przytrzymać dłużej gałkę by uruchomiły się spryskiwacze świateł. Czesi zrobili 'lepiej'.

Bezpiecznik mam wyjęty nie po to by oszczędzać na płynie, ale dlatego, że ciągłe spryskiwanie świateł mnie denerwowało.

Przełączanie na dzienne u mnie z ksenonów trochę szkodzi tym drugim (start żarników).

Nie sprawdzałem ale podejrzewam, że to nie Czesi, domniemywam, że te głupoty weszły do całej grupy VAG :roll:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez kisio 15 mar 2018, o 09:35

W Seatach MY2018 działa, wiec nie w całej..być może kwestia adaptacji centralnej elektryki.
kisio
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition

Windows7Chrome

Postprzez RomanS 15 mar 2018, o 09:54

kisio napisał(a):W Seatach MY2018 działa, wiec nie w całej..być może kwestia adaptacji centralnej elektryki.

Też nie reguła. Zależy z jakich klocków poskładane. Wez np. Seata Exeo, który był technicznie Audi A4 juz nie produkowanej wersji.
Myślałem o porównaniu Yeti z Octavia 2 i Golfem na przykład.
Octavia1 na pewno miała spryskiwacze uruchamiane po staremu czyli po dłuższym przytrzymaniu dzwigni. Skoda miała zwykle klocki z równorzędnie produkowanego (lub prawie) VW, co do Seata to nie mam doświadczeń.
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Yeti