spryskiwacze lamp

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

spryskiwacze lamp

Postprzez rafsam 9 paź 2016, o 12:27

Witam
Mam pytanie do użytkowników yeti co mają z 3 lata
czy spryskując reflektory nic się nie dzieje z lakierem na masce?? ( warunki atmosferyczne zima)
rafsam
Silnik: 1.4TSi CAXC 125KM MY16
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 125KM @0Nm
Przebieg: 14000 km

Windows7Firefox

Odp: spryskiwacze lamp

Postprzez KraQ78 9 paź 2016, o 12:49

Cześć,
dosyć często używam spryskiwaczy (co jest wynikiem częstego czyszczenia szyb) i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Faktem jest, że korzystam tylko z markowych płynów. Kiedyś znajomy opowiadał jak kupił jakieś marketowe [email protected]#*! i zmatowiło mu klosze lamp (a miał xenony). Skończyło się na wymianie lamp. Chyba nawet szarpał się z producentem tego wynalazku, ale chyba bez efektu.
Ale z drugiej strony z lakierem w yeti dzieją się różne rzeczy więc nie wykluczone, że coś od początku było z nim nie tak...
KraQ78
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY12
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 43000 km

WindowsChrome

Postprzez outdoor 9 paź 2016, o 18:29

Ja się staram nie używać jak nie trzeba.Podstawa to zalać dobrym płynem,bo znajomemu w bmce po zalaniu płynem z tesco też zmatowiło.Z lakierem nic się nie powinno dziać.Przecież jak szyby czyścisz to też leci po całym aucie.
outdoor
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 94KM @0Nm
Przebieg: 101 km
Auto2: Toyota Yaris

WindowsChrome

Postprzez Przemo_Yeti 9 paź 2016, o 21:53

Rafsam jak nie masz xenonów to wyłącz ten badziew tak jak ja to zaraz po zakupie zrobiłem . Prosty przykład masz umyte auto , letni dzień , chcesz lekko prysnąć na szybę, bo akurat jakiś "lotny żuczek " się roztrzaskał, a w tym momencie odpala się Tobie spryskiwacz i masz całą maskę, dach w pianie. W słońcu piana zaschnie i zacieki na masce.
Na focie zaznaczyłem bita plus link https://www.youtube.com/watch?v=e9TCqtY3UYo do mojego filmu, pzdr. :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
SPOTY REKLAMOWE_ZAPREZENTUJ SWOJE AUTO - WEJDŹ NA MOJE PORTFOLIO I PISZ DO MNIE. Znajdziesz mnie na : FACEBOOK YOUTUBE Pod nazwą Yetas Foto Video Mój 2 Kanał na Youtube: MODY W YETI: nazwa kanału: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Postprzez funtchomas 14 paź 2016, o 21:26

Ja nie mam xenonów, i najprostszym sposobem pozbycia się problemu opryskanej maski i dachu było wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika :tak:
funtchomas
Silnik: 1.8TSI CDAA 160KM MY13
Auto: Yeti 4x4, Ambition
Przebieg: 54000 km
Auto2: VW Golf Sportsvan 1.4 TSi

Windows7Firefox

Postprzez Przemo_Yeti 16 paź 2016, o 21:16

funtchomas napisał(a):Ja nie mam xenonów, i najprostszym sposobem pozbycia się problemu opryskanej maski i dachu było wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika :tak:
:extra: :lol2:
SPOTY REKLAMOWE_ZAPREZENTUJ SWOJE AUTO - WEJDŹ NA MOJE PORTFOLIO I PISZ DO MNIE. Znajdziesz mnie na : FACEBOOK YOUTUBE Pod nazwą Yetas Foto Video Mój 2 Kanał na Youtube: MODY W YETI: nazwa kanału: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10

Windows7Chrome

Postprzez MacG 19 paź 2016, o 19:26

funtchomas napisał(a):Ja nie mam xenonów, i najprostszym sposobem pozbycia się problemu opryskanej maski i dachu było wyciągnięcie odpowiedniego bezpiecznika :tak:

Zrobiłem tak samo :jezor:
U mnie jeszcze był problem z tym, że spryskiwacz lamp załączał się co 3 psiknięcia i wylewał pewnie ze 100-200 ml płynu na lampy- koszmar, tak w ciągu 2 tygodnie zużyłem 5 litrowe opakowanie zimowego płynu w ub. roku. Na tym forum (DZIĘKI) znalazłem rozwiązanie z bezpiecznikiem - od tamtego czasu, zalewam 5L na wiosnę/letniego i przy pierwszych przymrozkach dolewam na maxa zimowego. W serwisie chcieli kilkadziesiąt ZŁ za podłączenie pod kompa i przeprogramowanie częstotliwości spryskiwania - podziękowałem, obecne rozwiązanie w 120% mi odpowiada :-D
MacG
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY10
Auto: Yeti
Moc/Moment: 110KM @250Nm
Przebieg: 301000 km
Auto2: Skoda Fabia, Seat Cordoba

WindowsXPChrome

Postprzez yetikowski 20 paź 2016, o 06:50

funtchomas, dzięki. Wczoraj wyciągnąłem bezpiecznik nr 31 z modelu 2013 r. I o to chodziło!
yetikowski
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY13
Auto: Yeti, Elegance
Moc/Moment: 122KM @200Nm
Przebieg: 82000 km

WindowsFirefox

Re: spryskiwacze lamp

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 19:59

5 litrów w 2 tygodnie to jest nic. Ja to zrobiłem w kilka godzin :evil:
Po prostu wsiadłem w nowo kupione auto i pojechałem do domu bez czytania instrukcji. Myślałem, że będzie tak jak np. w O1 czy Audi A6C5 z którymi miałem do czynienia. Czyli że spryskiwacz reflektorów uruchamia się po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza szyby przez 3 sekundy. Można było w ten sposób używając kilku naciśnięć krótkich dzwigni wyczyścić szybę i nie uruchomić spryskiwaczy reflektorów. Toto tu jest poronionym rozwiązaniem, pierwszy sprysk reflektorów przy pierwszym naciśnięciu dzwigni, potem co 3 czy co 5. Można chyba przeprogramować żeby było co 9-te (przynajmniej tu na forum widziałem taka możliwość dla Fabii).
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do starego systemu, czyli po 3 sekundach. Wie ktoś może jak to jest realizowane? Może wystarczyłoby jakiś przekaznik wymienić na starego typu?
Obecnie wywaliłem bezpiecznik i nie pryska. Ja tego nie potrzebuję bo cały ten system i tak nie wyczyści lamp jak moja ręka+ścierka :mrgreen:
Czy zrobić jakiś ukryty przełącznik na potrzeby ewentualnej kontroli drogowej?
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

unknownunknown

Re: spryskiwacze lamp

Postprzez Laurent 27 gru 2017, o 23:15

RomanS napisał(a):5 litrów w 2 tygodnie to jest nic. Ja to zrobiłem w kilka godzin :evil:
Po prostu wsiadłem w nowo kupione auto i pojechałem do domu bez czytania instrukcji. Myślałem, że będzie tak jak np. w O1 czy Audi A6C5 z którymi miałem do czynienia. Czyli że spryskiwacz reflektorów uruchamia się po przytrzymaniu dzwigni spryskiwacza szyby przez 3 sekundy. Można było w ten sposób używając kilku naciśnięć krótkich dzwigni wyczyścić szybę i nie uruchomić spryskiwaczy reflektorów. Toto tu jest poronionym rozwiązaniem, pierwszy sprysk reflektorów przy pierwszym naciśnięciu dzwigni, potem co 3 czy co 5. Można chyba przeprogramować żeby było co 9-te (przynajmniej tu na forum widziałem taka możliwość dla Fabii).
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do starego systemu, czyli po 3 sekundach. Wie ktoś może jak to jest realizowane? Może wystarczyłoby jakiś przekaznik wymienić na starego typu?
Obecnie wywaliłem bezpiecznik i nie pryska. Ja tego nie potrzebuję bo cały ten system i tak nie wyczyści lamp jak moja ręka+ścierka :mrgreen:
Czy zrobić jakiś ukryty przełącznik na potrzeby ewentualnej kontroli drogowej?
Nie da się tego przeprogramować w vcds. Ja tam w O2FL odznaczyłem posiadanie spryskiwaczy i problem z odbywającym płynem ustał ;)

tapatalka
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez RomanS 27 gru 2017, o 23:38

Tyle, że formalnie przy ksenonach powinienem mieć sprawne spryskiwacze, więc ten pomysł z przełącznikiem :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez Tomik 28 gru 2017, o 10:51

W czasie jazdy, już z prędkościami miastowymi, spryskiwacz nie brudzi płynem maski, trochę spłynie po zderzaku i tyle. Pytałem w ASO i jedynie co mogą to przeprogramować komp w taki sposób, że będzie pryskać na światła przy pierwszym użyciu spryskiwaczy i maksymalnie do 99 razy. Nauczyłem się pamiętać, dziwnie to brzmi :) żeby na postoju zmieniać na chwilę światła na dzienne, spryskiwacz reflektorów działa tylko przy włączonych światłach. Natomiast uważam, że ten spryskiwacz sprawdza się to bardzo dobrze, na święta jechaliśmy do Zakopanego, na drogach był taki syf, że po zadziałaniu spryskiwacza reflektorów od razu światła jaśniej świeciły. Po zjechaniu z A4 nie widziałem nic w lusterkach i bocznych szybach (przydałby się jakiś spryskiwacz na nie :)), musiałem zjechać na stację i na myjni ręcznej je umyć.
W temacie samego płynu - przetestowałem płyny od kilku do nawet 50 złotych jak Sonax. Po drodze były płyny a Autolandu, wszelakie możliwe na stacjach benzynowych i przez nie markowane. Finalnie wyczytałem w necie, sprawdziłem i zostałem przy płynie z Biedronki za 12,99 zł za 4 litry. Warunek jest taki, że musi to być płyn wyprodukowany przez firmę Organica, dla Biedry dwie firmy robią płyny, drugiego producenta nie pamiętam ale jest to kicha. Płyn sprawdza się rewelacyjnie, niczym nie ustępuje, a nawet jest lepszy, od płynów 3x droższych. Ślady po nim z dachu schodzą po spłukaniu czystą wodą z Karschera.
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

WindowsChrome

Postprzez RomanS 28 gru 2017, o 11:38

Tomik napisał(a): Pytałem w ASO i jedynie co mogą to przeprogramować komp w taki sposób, że będzie pryskać na światła przy pierwszym użyciu spryskiwaczy i maksymalnie do 99 razy. Nauczyłem się pamiętać, dziwnie to brzmi :) żeby na postoju zmieniać na chwilę światła na dzienne, spryskiwacz reflektorów działa tylko przy włączonych światłach. Natomiast uważam, że ten spryskiwacz sprawdza się to bardzo dobrze

Ja wolałbym, żeby on psikał wtedy gdy ja chcę a nie np. co 59 raz. Może wtedy akurat lampa będzie idealnie czysta to po co? I po co ma psikać przy każdym pierwszym użyciu spryskiwacza na szyby??? Czy jak zaprogramuję na max czyli co 99 raz to będę mógł go użyć wtedy gdy będzie brud na lampie czy on sam to zrobi dopiero po 99 przyciśnięciu manetki? :shock:
Nie lubię takich mądrych wynalazków, które chcą być mądrzejsze ode mnie :mrgreen:

To tak trochę jak ludzie jeżdżą nowymi z reguły autami w śnieżycy, mgle, deszczu itp. z zapalonymi jedynie światłami dziennymi z przodu. Cały tył auta (nierzadko szarego koloru) w chmurny dzień, deszcz czy śnieg, jest niewidoczny. Gdy kiedyś powiedziałem takiemu kierowcy że jedzie bez świateł to się obraził i powiedział, że jego samochód jest taki mądry, że sam włącza światła i wycieraczki. Samochód może i "mądry" ale kierowca chyba nie... :mrgreen:

Co do skuteczności: jezdziłem przed laty O1 ze spryskami reflektorów (ori) a potem wiele lat A6C5 (ori ksenon i wiadomo spryski), jeśli na lampie jest mokre błoto sniegowe to spryskiwacz je zrzuci, jesli zaschnięte albo zmrożone to już nie da zwykle rady. Oczywiście po zadziałaniu sprysku jest czyściej niż było ale nie jest to czysta lampa i tak. W Yeti która nie ma uszczelki pod maską to płyn wali również szczeliną miedzy lampą a maską do środka komory silnika.

No generalnie to chciałbym mieć to sprawne bo czasem używałem ale chciałbym abym to ja mógł decydować kiedy to psiknie :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Postprzez Tomik 28 gru 2017, o 19:57

RomanS napisał(a):No generalnie to chciałbym mieć to sprawne bo czasem używałem ale chciałbym abym to ja mógł decydować kiedy to psiknie :mrgreen:

Podsumowanie jest jedno - chcesz mieć wpływ na spryskiwacz reflektorów, zmień samochód :mrgreen: Dla mnie również ustalenie czy ma psiknąć co 15, 30, a może 60 raz jest bez sensu. Skoro nie mogę mieć wpływu na ten spryskiwacz wolę już psiknięcie co 5 raz niż wcale.
Tomik
Auto: Yeti FL, Ambition

WindowsChrome

Postprzez RomanS 28 gru 2017, o 22:04

Tomik napisał(a):Podsumowanie jest jedno - chcesz mieć wpływ na spryskiwacz reflektorów, zmień samochód :mrgreen: Dla mnie również ustalenie czy ma psiknąć co 15, 30, a może 60 raz jest bez sensu. Skoro nie mogę mieć wpływu na ten spryskiwacz wolę już psiknięcie co 5 raz niż wcale.

Wiesz, ja uparty jestem :lol: Gdybym tak myślał to musiałbym zmienić forum. Bo te setki czy tysiące moich logowań w ciągu tygodnia to jednak upartym trzeba być, co nie? :mrgreen: (co najmniej kilkaset logowań aby przeczytać jeden wątek o pryszczach na drzwiach!!!!).

Jak nie uda mi się tego jakoś przekonstruować to po prostu odetnę to cudaczne sterowanie sprysków, pociągnę 2 przewody, do tego guziczek w kabinie i będzie psikało gdy ja chcę. Trochę razi mnie takie prostackie podejście, więc na razie wyciągnięty bezpiecznik a jak trochę ogarnę parę innych, bardziej strategicznych rzeczy to spróbuje porównać obecny system z tym który znam od lat i może da się jakoś wrócić do przeszłości :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Następna strona

Powrót do Yeti