Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Yeti z ciężarówki na osobówkę

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Yeti z ciężarówki na osobówkę

Postprzez frytaas 22 lis 2017, o 11:16

Witam wszystkich Forumowiczów,
chcę zmienić typ pojazdu z ciężarowego na osobowy. Zgodnie ze sztuką powinienem zdobyć dokument z warsztatu o zmianach konstrukcyjnych i z tym udać się do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów na dodatkowe badanie techniczne po dokonanych zmianach, a na koniec do Wydziału Komunikacji.

Mój problem polega na tym, że auto został zakupione i zarejestrowane w leasingu w I kw. 2014 r. tj. w krótkim okresie gdy na podstawie rozporządzenia UE 678/2011 można było zarejestrować samochód 5 osobowy bez kratki jako ciężarowy i odliczyć VAT. Jedynym wymogiem była dopuszczalna ładowność powyżej 500 kg.

W związku z tym nie wchodzi w rachubę uzyskanie zaświadczenia o zmianach konstrukcyjnych bo takich nie było. Z informacji uzyskanych w Stacji kontroli wynika, że taki papier "musi być" bo inaczej diagnosta nie wyda zaświadczenia o pozytywnym badaniu technicznym.
Czy przerabialiście ten temat? Da się jakoś załatwić przerejestrowanie auta z ciężarowego na osobowy bez tworzenia fikcji i płacenia 100 zł za zdjęcie nieistniejącej kratki??

Pozdrawiam,
Frytaas
frytaas
Silnik: 2.0TDI BMM 140KM CR MY14
Auto: Yeti
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Odp: Yeti z ciężarówki na osobówkę

Postprzez PanStaszek 24 lis 2017, o 15:12

Też jestem ciekaw, kupiłem Yetasa z homologacją na cieżarowy z 10.2014 ale na razie nic z tym nie robiłem, jedyna różnica (niewielka) w wysokości OC poza tym z tego co się dowiadywałem nie ma innych.
Chyba że ktoś ma inne informacje to chętnie zweryfikuję swoją wiedzę w tym temacie.
PanStaszek
Silnik: 2.0TDI BMM 140KM CR MY15
Auto: Yeti FL, Ambition 4x4
Moc/Moment: 140KM @0Nm
Przebieg: 128500 km
Auto2: VW Golf IV 1.8 GTI

Windows7Chrome

Postprzez RomanS 6 gru 2017, o 20:05

PanStaszek napisał(a):jedyna różnica (niewielka) w wysokości OC poza tym z tego co się dowiadywałem nie ma innych.

Podwyżka za OC zależy od TU. Jedne nie biorą "ciężarowości" pod uwagę, w innych może być wzrost o 100%. Właśnie z tego powodu zmieniłem ubezpieczyciela któremu byłem wierny od kilkunastu lat. W Allianz najważniejsze jest słowo "ciężarowy" w dowodzie rejestracyjnym.
W moim przypadku była krata zamontowana w normalnej osobówce. 5 miejsc, wszystkie pasy, podłokietnik niezablokowany itp. Wymontowano tylko kratę ale w oświadczeniu wpisano "wymontowanie kraty oraz przystosowanie pojazdu do cech pojazdu osobowego" (może niedosłownie przytoczyłem). Powiedzieli, że wiadomo, że druga część to bujda ale muszą wpisać bo będą problemy. Taki sam wpis powtórzył diagnosta z OSKP a w Wydziale komunikacji już nie pytali o nic.
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Postprzez PanStaszek 21 gru 2017, o 15:27

A jeżeli nie mam i nigdy nie miałem kratki to co mam zrobić gdybym jednak chciał zmienic ciężarowe w osobowe ?
PanStaszek
Silnik: 2.0TDI BMM 140KM CR MY15
Auto: Yeti FL, Ambition 4x4
Moc/Moment: 140KM @0Nm
Przebieg: 128500 km
Auto2: VW Golf IV 1.8 GTI

WindowsChrome

Re: Yeti z ciężarówki na osobówkę

Postprzez Laurent 21 gru 2017, o 20:17

W Wawie jest stacja kontroli pojazdów w której tak robiłem. Tam Ci temat ogarną. Sam sobie wymontowałem kratkę. Pasy i cała reszta były. Pojechałem i wszystko w jednym miejscu załatwiłem. Jak coś to pisz na pw. Dam Ci adres.
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Powrót do Yeti