Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Zaślepki wlotów powietrza na zimę

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: Zaślepki wlotów powietrza na zimę

Postprzez microg 22 lut 2011, o 08:11

wierzba napisał(a):Z zaślepką jest dużo lepiej - akurat trafiła się pogoda na testy :)

To czekamy na wyniki.
microg
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Yeti, Active
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsVistaMSIE7

Postprzez lolek30 28 lut 2011, o 10:47

Z osłoną różnica jest ale powiedział bym minimalna jeżeli chodzi o tempo nagrzewania TDI . Natomiast zauważyłem znacznie częstrze działanie wentylatora po wyłączeniu silnika i zamknieciu samochodu. Wcześniej tylko raz mi się to zdażyło , po zamocowaniu osłony w przeciągu tygodnia już 3 razy i to po delikatnej jeździe :shock:
lolek30
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 170KM @350Nm

WindowsXPMSIE7

Postprzez wierzba 28 lut 2011, o 12:30

U mnie z osłoną różnica jest kolosalna w stosunku do tego co było poprzednio. Teraz silnik przestaje pracować "na ssaniu" po około 5 kilometrach, wcześniej całą 15 kilometrową trasę do pracy robił na podwyższonych obrotach biegu jałowego. Ale podkreślam, w warunkach korka miejskiego i powolnego toczenia się na 1,2 i czasem 3 biegu. Przy normalnej jeździe efekty są na pewno dużo mniej spektakularne bo samochód łatwiej się nagrzewa.
wierzba
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY11
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm

Windows7Firefox

Postprzez RomanS 7 gru 2017, o 12:55

Sory za odgrzanie kotleta, ale jakie są Wasze doświadczenia po latach? Ja dopiero zaczynam przygodę z Yeti i potrzeba 8-9 km jazdy miejskiej (50-60 km/h) + 10-15 stania na swiatłach/w korku aby temp. doszła do 90 stopni. Poprzednio jezdziłem Passatem benzyną gdzie wystarczało 2-3 km lub A6C5 2,5 TDI gdzie w największe morzy też po 4-5 km wskazówka stała na 90. Widać 4 cylindry słabiej grzeją :mrgreen: Termostat sprawdzałem, wydaje się sprawny. Pomyślałem o osłonach, są 2 rodzaje: na atrapę (górna) i w zderzak (dolna).
Zacząłbym od dolnej bo jednocześnie ochronię chłodnice przed kamykami. Czy to wystarczy? A jak założę obie to się układ nie będzie przegrzewał?
Nie chciałbym sytuacji, że kilka razy zimą będę zakładał/zdejmował którąś z nich w zależności czy jadę na miasto czy w trasę :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Re: Zaślepki wlotów powietrza na zimę

Postprzez RomanS 23 gru 2017, o 19:49

Widzę, że nikt nie ma doświadczeń, więc ja napiszę o swoich. Założyłem dolna osłonę ok. tygodnia temu. Żadnych radykalnych zmian nie zauważyłem. Temperatury od minus 2 stopnie do plus 4-5. Dziś przy tych 4-5 stopniach przejechałem 500 km z małą przerwą w połowie podróży. Prędkość w połowie delikatna autostradowa (120-130 km/h), reszta 70-90 km/h. Nie zauważyłem niczego niepokojącego. Będę zasłaniał dalej ale jakimiś wynalazkami bo osłona na całą górę wydaje się że może być za dużo. Pewnie na początek jakaś częściowa przesłona góry.
Jak tak sobie pooglądałem to pod maską są niezłe przeciągi, poza normalnymi wlotami powietrza są jeszcze otwory od dołu, pod zderzakiem oraz brak (konstrukcyjnie) uszczelki pod maską. Tam szczeliną nie dość że napływa powietrze to jeszcze brudna woda-stąd ten syf pod maską :evil:
Pozdr RomanS
RomanS

unknownunknown

Postprzez K-J 26 gru 2017, o 10:28

Taka osłona wlotów powietrza czy chłodnicy powoduje, że silnik nagrzewa się szybciej szczególnie podczas wolnej jazdy np. po mieście, przy większych prędkościach jakoś to nie ma większego znaczenia.
K-J
Silnik: 1.9TDI AGR 90KM MY01
Auto: Octavia, Elegance

MacOSXSafari

Postprzez RomanS 26 gru 2017, o 12:41

No właśnie chciałbym znalezć jakiś "złoty środek" czyli przyspieszyć nagrzewanie oraz opóznić ochłodzenie rozgrzanego silnika ale jednocześnie nie zagotować go podczas jazdy w trasie. Teoretycznie powinien to załatwić termostat ale widzę, że w tych silnikach to trochę wymaga "pomocy" :mrgreen:
Pozdr RomanS
RomanS

WindowsXPFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Yeti