Zbyt twarde zawieszenie

Octavia III [5E] (2013 - .... ). Dział użytkowników modelu Octavia 3

Moderatorzy: lec, Laurent, K-J

Odp: Re: Zbyt twarde zawieszenie

Postprzez xFlop 17 lip 2020, o 18:33

Laurent napisał(a):Jak chcesz możemy się spotkać np dziś lub jutro i możesz się przejechać moją i dla testów twoją. Amortyzatory u mnie po wymianie mają jakieś 3tys. Mieszkam na Białołęce.

Spoko nie trzeba, miałem już okazję jechać inną O3 ze zbliżonym przebiegiem i było zupełnie inaczej. Mój przebieg w tej benzynie to już ponad 50 tysięcy. Jeśli mówisz że u Ciebie konieczna była wymiana przy 60 to może i u mnie temat jest do poruszenia. Aczkolwiek zawsze jak mi się kończyły amorki to auto robiło się miększe :) albo ABS już wariował na wszystkim co się dało :).
xFlop
Auto: Octavia 3
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Odp: Zbyt twarde zawieszenie

Postprzez airmate 17 lip 2020, o 19:46

W mojej ocenie grupa VAG ma taką charakterystykę przy małych drganiach jest twarde przy większych wychyłach jest miękkie - przerobiłem kilka skód, dwa VW, dwa fordy, trzy ople, dwa mercedesy, toyota Auris i Avensis podsumowując przy standardowej jeździe drobne nierówności skoda i VW jest twardy, najlepiej wypada Ford i Mercedes. Teraz mam Octavie 3 FL i też sądzę że jest twardo ale przy szybkiej jeździe i ostrymi zakrętami robi się miękko - tak jest w skodzie od ponad 20 lat. I nikt mnie nie przekona, że Octavia czy nawet Superb ma komfortowe zawieszenie.
airmate
Silnik: 1.0 TSI CHZD 115KM MY18
Auto: Octavia 3 FL

WindowsChrome

Postprzez pawelll 17 lip 2020, o 19:56

Żeby zaczynać dyskusje o komforcie zawieszenia trzeba najpierw znaleźć punkt odniesienia np. hydropneumatyk w C5. W zawieszeniu sprężynowym zawsze są jakieś kompromisy i braki.
W tym przypadku kolega ma prawdopodobnie jakiś problem z zawieszeniem i tyle. Jeśli już w O3 mówić o problemie z zawieszeniem to raczej ze stabilnością niż z komfortem.
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

LinuxChrome

Postprzez xFlop 17 lip 2020, o 21:45

airmate napisał(a):W mojej ocenie grupa VAG ma taką charakterystykę przy małych drganiach jest twarde przy większych wychyłach jest miękkie - przerobiłem kilka skód, dwa VW, dwa fordy, trzy ople, dwa mercedesy, toyota Auris i Avensis podsumowując przy standardowej jeździe drobne nierówności skoda i VW jest twardy, najlepiej wypada Ford i Mercedes. Teraz mam Octavie 3 FL i też sądzę że jest twardo ale przy szybkiej jeździe i ostrymi zakrętami robi się miękko - tak jest w skodzie od ponad 20 lat. I nikt mnie nie przekona, że Octavia czy nawet Superb ma komfortowe zawieszenie.

Ja przerabiałem opla, toyoty i hondy. Na forda się nie zdecydowałem - zrobiłem mondeo jazdę testową i zweryfikowałem między innymi jak auto się zachowuje przy mocniejszym hamowaniu - przód tak mi zanurkował że myślałem iż zaraz skrobne zderzakiem o asfalt ;).
xFlop

LinuxChrome

Postprzez xFlop 17 lip 2020, o 21:51

pawelll napisał(a):Żeby zaczynać dyskusje o komforcie zawieszenia trzeba najpierw znaleźć punkt odniesienia np. hydropneumatyk w C5. W zawieszeniu sprężynowym zawsze są jakieś kompromisy i braki.
W tym przypadku kolega ma prawdopodobnie jakiś problem z zawieszeniem i tyle. Jeśli już w O3 mówić o problemie z zawieszeniem to raczej ze stabilnością niż z komfortem.

Nie wiem co by się mogło rozwalić w takim czasie i po 50 tysiącach przy jeździe po normalnych drogach ale faktycznie zachowuje się nieco słabo. A co do stabilności to fakt przy większych prędkościach to strach ale wydaje mi się że jest to kwestia szerokości rozstawu kół i co więcej wagi auta. O ile rozstaw można poprawić jakimś delikatnym dystansem to już z wagą nie ma jak walczyć (chyba że wory cementu w bagażniku wozić ;)). Tak całkiem serio dodatkowe 100 kilo by się przydało.
xFlop

LinuxChrome

Re: Zbyt twarde zawieszenie

Postprzez Laurent 18 lip 2020, o 06:31

W O3 często wylewają amortyzatory. U mnie już przy 45tys podczas wymiany silnika w Aso stwierdzili zapocenia. Więc jak najbardziej mogło się już stać coś z zawieszeniem.
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez pawelll 18 lip 2020, o 08:44

U mnie przy 150kkm zawieszenie jak nowe. A może nawet lepiej bo chyba trochę mniej telepie przy większych prędkościach wietrze :)
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

LinuxChrome

Odp: Re: Zbyt twarde zawieszenie

Postprzez xFlop 18 lip 2020, o 19:32

Laurent napisał(a):W O3 często wylewają amortyzatory. U mnie już przy 45tys podczas wymiany silnika w Aso stwierdzili zapocenia. Więc jak najbardziej mogło się już stać coś z zawieszeniem.

Z ciekawości co Ci się stało z silnikiem ? I który silnik (benzyna , diesel)?
xFlop

LinuxChrome

Re: Zbyt twarde zawieszenie

Postprzez Laurent 18 lip 2020, o 19:34

1.4tsi 140KM z 2013. Padł od nagaru.
Laurent
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Octavia2 FL Kombi, L&K
Przebieg: 77000 km
Auto2: Octavia 1FL Combi '01

WindowsXPChrome

Postprzez Szerszen01 11 sie 2020, o 21:49

Octavia III 90tys przebiegu, zarówno na normalnych drogach, jak i autostrady z prędkością do 170 km/h - zero problemów. Jedzie się miękko, bez problemów.
Szerszen01
Silnik: 1.2 TSI CJZA 105KM MY15
Auto: Octavia 3, Ambition

WindowsChrome

Poprzednia strona

Powrót do [5E] Octavia MK3