forum logo

CITIGO - dyskusja ogólna

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: CITIGO

Postprzez skodydwie 9 maja 2012, o 17:47

Widziałem dzisiaj Citygo w salonie. Ogólnie nie zrobił na mnie dobrego 'pierwszego' wrażenia. Wczoraj widziałem na mieści Up! - też mi się nie podobał. Takie autka powinny kosztować max 20 tys, jak kiedyś Seicento - na tyle wyglądają. 40 tys na pewno za to bym nie dał.
skodydwie
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Yeti, Experience

Windows7Firefox

Postprzez rumburak 9 maja 2012, o 21:06

Oglądałem w salonie , nawet fajne i wygodne ,ale zdecydowanie za drogie za tyle kasy lepiej kupić FABIE.
rumburak
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY12
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 85KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez Gluchy 9 maja 2012, o 21:24

skodydwie, jak by kosztowało 20tyzł to po 2 latach wszytko by się pie..... materiały i tak są na pewno z recyklingu a cena może i 38tzł jest dużo ale to dla najwyższej wersji to ma być auto dla ludzi którzy już maja auta typu octavia superb czy podobne jako auto koleje które chowa sie w schowku na miotłę i pali tyle co nic
Gluchy
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Fabia, Ambition
Moc/Moment: 105KM @0Nm
Przebieg: 85000 km

WindowsVistaFirefox

Postprzez zwykły 9 maja 2012, o 23:36

Witam! - to mój pierwszy post, ale może coś wniesie.

Jestem po jazdach próbnych, miałem szczęście jechać dziś Citigo i Up-em. Prowadzenie, ergonomia itp. super - oczywiście jak na tak małe auta, jest jednak ale..
Citigo pod jednym względem strasznie rozczarowało w stosunku do Up, praktycznie brak wygłuszenia podłogi!!! tak to odebrałem, nieprzyjemne dudnienie od spodu auta praktycznie na każdym biegu, we wszystkich zakresach prędkości w dodatku wyraźnie słychać pracę wydechu!
Gdyby ktoś powiedział, że to tylko np. brak plastikowych osłon pod podłogą, to biorę Citigo z zamkniętymi oczami, montuję co trzeba i cieszę się autem, ale tak - niestety jestem rozczarowany!!!
zwykły
Silnik: 1.2 AZQ 64KM MY03
Auto: Fabia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsXPFirefox

Postprzez OloK 13 maja 2012, o 22:35

Ostatnio miałem możliwość jazdy tesowej 4 autkami. Faitem Panda, Toyota aygo, kia picanto oraz citigo.
fiat to porazka na calej lini, nawet niechcial bym tego jako sluzbowe auto,
ojciec mial c1 wiec aygo jest to samo - gola blacha i to wszytko bez fajerwerkow
teraz robi sie ciekawie
w citigo podobala mi sie bardzo nawigacja oraz panoramiczny dach (ktory mial ten egzemplarz) prowadzenie, zawieszenie na duzy plus
zostalem pozytywnie zaskoczony jakoscia wykonania oraz prowadzenia przez kijanke, ergonomia wnetrza, prowadzenie bardzo porownywalne ze skoda

jakbym mial wybierac sposrod tych 4 aut to miedzy skoda a kia przy konkretnym wyborze juz kierowalbym sie spalaniem oraz cena

autka typowe dla kobiet dla miasta :)
Octavia '07 2.0 TDI BMN vRS :mrgreen:

Octavia '99 1.9 TDI AHF SLX - było
OloK
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY07
Auto: Octavia2 RS Kombi
Moc/Moment: 170KM @350Nm

WindowsXPOpera

Postprzez slon 30 maja 2012, o 20:11

jechałem tm autkiem w sobote.zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.przejexhałem 20 km z zimnego startu 6km po Bydgoszczy 14 km trasa i spalanie 4,6 ltr.nic mi nie dudniło nie skrzypiało,wygodne fotele.silniczek może na wolnych troszkę zbyt mocno się talepie ale po ruszeniu już tego nie czuć ,ładnie ciągnie z niskich obrotów.ogółnie autko daje rade!!!
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/30955]
Obrazek[/URL]
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/26864]
Obrazek[/URL]
slon
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY08
Auto: Octavia Kombi, Premia Van
Auto2: O2fl 1,4tsi DSG

WindowsXPMSIE7

Postprzez lec 30 maja 2012, o 21:35

ja jestem ciekaw jak sie bedzie sprawowalo łacznie z Start & Stop
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY15
Auto: Fabia3, Color Concept
Auto2: VW Tiguan2 2.0TDI SCR

Windows7MSIE7

Postprzez Dj Brabus 2 cze 2012, o 10:07

słoń napisał(a):jechałem tm autkiem w sobote.zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.przejexhałem 20 km z zimnego startu 6km po Bydgoszczy 14 km trasa i spalanie 4,6 ltr.nic mi nie dudniło nie skrzypiało,wygodne fotele.silniczek może na wolnych troszkę zbyt mocno się talepie ale po ruszeniu już tego nie czuć ,ładnie ciągnie z niskich obrotów.ogółnie autko daje rade!!!

Dokładnie - mimo kilku wad (pojedyncze przełączniki, brak środkowych kratek nawiewu, brak sznurków do półki) autko mile zaskakuje - na trasie przy delikatnym traktowaniu schodzi do ok. 4 l/100 km (wg tankowania). Wygodne, bardzo przestronne z przodu i zaskakuje mocnym wyposażeniem w tej klasie (oczywiście jako opcja, ale podgrzewane fotele, navi czy tempomat to niezłe wyposażenie).
Jeżdżę NIESkodą...
Dj Brabus
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 136KM
Przebieg: 158000 km

WindowsXPChrome

Postprzez slon 2 cze 2012, o 19:38

o właśnie.te sznurki to już mogliby sobie darować(ich brak).goście pakują navi a na sznurkach od pułki oszczędzają.ciekawe ile zablokowań wytrzyma ten mechanizm blokujący tylnej pułeczki?
tak wogóle to chętnie bym sobie kupił takiego maluszka do pracy.pakiet na bezdroża i heja!!
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/30955]
Obrazek[/URL]
[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/26864]
Obrazek[/URL]
slon
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY08
Auto: Octavia Kombi, Premia Van
Auto2: O2fl 1,4tsi DSG

WindowsXPMSIE7

Postprzez bodzioK 18 cze 2012, o 08:13

Ja chcę żonie zrobić niespodziankę dlatego przejechałem się testowym citigo z autoremo. Jakie wrażenia? Chyba miłe zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że w takim w sumie maluchu będzie tyle miejsca. Plus na pewno za nawigację i różne wrażenia estetyczne ;) faktycznie na początku trochę telepie, ale potem jest git. Ogólnie w skali od 1 do 5 dałbym co najmniej 4, na pewno wezmę ją pod uwagę
bodzioK
Silnik: 1.4 AME 68KM MY00
Auto: Fabia

WindowsXPFirefox

Postprzez O2_360 22 cze 2012, o 19:19

Jestem po jeździe próbnej wersją 60KM oraz 75KM (w danych technicznych mają tą samą wartość Nm tj 95). Byłem ciekawy czy zauważę różnicę w mocy silników i muszę powiedzieć bez różnicy!! Obie wersje zbierały się identycznie na prostej i pod górkę na estakadzie. W związku z tym zamówiłem wersje 60KM w wersji wyposażenia Ambition po co przepłacać. Acha dodam, że miałem również jazdę próbną Up!em w wersji 60KM i nie ma żadnej różnicy w stosunku do Citigo poza wyglądem zewnętrznym plus kierownica. Na pewno droższa będzie eksploatacja w ASO i ubezpieczenie OCiAC w przypadku Up!a, więc jeśli to ma dla kogoś znaczenie to zdecydowanie wygrywa Skoda. Dodam, że OCiAC w salonie kosztuje 1300zł.
----------------------------
O2_360
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY13
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 75KM @0Nm
Przebieg: 85000 km
Auto2: CEED III, 2019 SW

Windows7Firefox

Postprzez Majsiek 25 cze 2012, o 09:27

to dziwne ja w pakicie przy zamówieniu dostąłem Ac i Oc za 360zł.
Też potwierdzam że różnicę czuć powyżej 45tys obrotów a kto będzie ktęcił tak ten silnik. Moja juz czeka w salonie jut rejestruję i odbiór w sobotę jak odbiorę wstawię fotki
Wersja Elegance z beżobym śdniem, wygląda super:)))
Majsiek
Auto2: VW Jetta 2,0tdi DSG 150KM

Windows7Opera

Postprzez Dj Brabus 26 cze 2012, o 11:50

Zainteresowanym polecam lekturę mojego testu:
http://www.autogaleria.pl/auto_test/sko ... e,661.html

Majsiek - jak wyglądają sprawy rabatowe w praktyce? Dają upust, czy raczej sprzedawcy są chętni do dawania wyposażenia w gratisie?
Jeżdżę NIESkodą...
Dj Brabus
Moc/Moment: 136KM
Przebieg: 158000 km

WindowsXPChrome

Postprzez Majsiek 26 cze 2012, o 19:20

nie było mowy o upuście
Dostałem blokadę skrzyni biegów gdyż alarmu ponoć nie ma który by mogli zamontować i by w pełni współgrał z autkiem, ponadto welurowe dywaniki i osłony na progi, z racji tego że to mój nie pierwszy samochód od tego dilera to jeszcze pierwszy przegląd gratis za robociznę i dostałem dobrą cenę za fabię którą oddawałem w rozliczeniu
dzisiaj zarejestrowałem furkę i w sobotę odbiór bo diler poza miejscem zamieszkania
Powiem ze kombinacja z beżem wygląda zajjj...............efajnie :mrgreen:
Majsiek
Auto2: VW Jetta 2,0tdi DSG 150KM

Windows7Firefox

Postprzez kubaa 27 cze 2012, o 09:42

Majsiek - ile czasu trwał transport auta z fabryki po wyprodukowaniu do salonu?
Moja Skoda ma się wyprodukować w tym tygodniu. Wersja Ambition 60KM, 5 drzwi plus elektryczne lusterka i przygotowanie do nawigacji Move&Fun.
kubaa
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY08
Auto: VAG-Seat
Moc/Moment: 150KM @320Nm
Auto2: Skoda Citigo Ambition

WindowsXPOpera

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CitiGo