CITIGO Wady/Zalety

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: CITIGO Wady/Zalety

Postprzez oren 23 mar 2017, o 21:38

Skoro pisze bez interpunkcji... To później wychodzą takie rozmowy.
Obrazek
oren
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY15
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @95Nm
Przebieg: 41000 km

WindowsChrome

Postprzez Adamek55 21 kwi 2017, o 16:40

Podstawowa wada to- skrzynia biegów i stukający pedał sprzęgła.Jedna z najgorszych skrzyni biegów, to w dużym fiacie biegi lepiej wchodziły. Z jednej strony miękko ale każdy inaczej. Dwójka tak jakby nie było oporu kisiel, na trójce trochę lepiej ale inaczej i to samo na czwórce. Z wstecznym prawie zawsze jest problem. Nie ma nic gorszego niż taka mięka zmiana biegów to tak jakbyśmy zamiast zmieniać bieg odsłaniali firankę. Mały, niewielki opór powinien być żebyś czuł, że zmieniasz bieg, że prowadzisz samochód. Bardzo głośna praca sprzęgła tak jakby łożysko oporowe miało zaraz się rozlecieć. Na gwarancji zlewają temat i dopiero przy trzecim podejściu i niezłych nerwach wymienili sprzęgło. Jaki efekt? no cóż trochę ciszej....silnik 75 km żyje sobie własnym rytmem, a skrzynia biegów swoim, brak harmonii, biegi długie. Fotel kierowcy trochę za głęboki na odcinku krzyżowym i przez to niewygodny(dla mnie), taki szczegół ale jest- skóra na kierownicy twarda jak plastik( jak by zamknąć komuś oczy i powiedzieć żeby złapał za kierownicę i powiedział jaka jest to bez wątpienia każdy powie zimny plastik). Wskaźnik poziomu paliwa działa tak, że pierwsze 200 km stoi, a później opada szybko tak, że na połowie zbiornika według komputera zrobiłem 400 km, a na reszcie tylko 300. Mój rekord to 800 km na całym zbiorniku czyli na 37 litrach bo tyle wchodzi do baku ale max 100 km/h i większość trasa. Raczej wątpię żeby udało się zrobić komuś 4 litry i to jest dziwne bardzo. W końcu auto ma tylko 3 cylindry i waży ok. 900 kg. Bardzo fajny sygnał bo dwutonowy. Radio przeciętne. Autko zwinne, w miarę ciche,wygodne, dużo miejsca z przodu i nad głową, ładnie wygląda przód i najładniejsza jest jednak bryła trzydrzwiowa. Gdyby nie ta skrzynia i sprzęgło. Jeżeli ktoś przywiązuje uwagę do tego jak samochód przenosi napęd jak zmienia biegi, jak pracuje silnik i sprzęgło to odradzam Citigo. Będzie klął i wyzywał.
ps.
Jeździłem ostatnio całkiem nową Citigo w wersji 60 km. Miałem wrażenie, że silnik chodzi lepiej pomimo, że słabszy od 75. Nie było tego podbijania obrotów, nie było strzelania sprzęgła i skrzynia chodziła tak jakby twardziej bardziej przewidywalna chociaż to była tylko przejażdżka. Może Skoda coś zmieniła w roku modelowym 2016 , a może to tylko moja sugestia. pozdrawiam
Adamek55
Auto: Citigo FL, Elegance
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsFirefox

Postprzez x69.qve 22 kwi 2017, o 11:23

Adamek55: jezeli nie krecisz silnika pod czerwone pole to obie wersje silnika maja taka sama moc i osiagi. Roznice w mocy sa gdzies powyzej 4500 rpm.
x69.qve
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13
Przebieg: 63000 km

LinuxChrome

Postprzez QLIG 22 kwi 2017, o 15:11

Ja się nie zgdodzę - o ile hałasy ze skrzyni są ( i pewnie będą ) to sama praca dzwigni jest rewelacyjna - jeżdżę służbowo wieloma autami ( prywatnie miałem 5 różnych marek ) i żadna nie dorównała tej z Citigo. ( Np porównując do służbowej Kia Ceed lub prywatnego Forda Fusion - oba są 100 lat za Skodą. O Fiacie Ducato nie wspominam nawet ) Więc dla mnie kwestia osobista - jednemu się podoba, drugiemu nie. Mi hałas nie przeszkadza - ale ja jeździłem hobbystycznie GAZami i UAZami, to praca skrzyni Citigo jest przy nich jak szept :)
QLIG
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY16

WindowsChrome

Postprzez Adamek55 22 kwi 2017, o 19:59

X69.qve wiem, że moc rośnie na wysokich obrotach. Jednak w 75 już na lekko podwyższonych obrotach silnik słabo schodzi z obrotów, a zwłaszcza przy zmianie biegów. W 60 silnik pod tym wzgledem chodzi zdecydowanie lepiej. Co do skrzyni jak to opisał alig to cóż mogę powiedzieć może w jego Citigo chodzi epiej . Dla mnie ta skrzynia to jest porażka.
Adamek55
Auto: Citigo FL, Elegance

LinuxChrome

Postprzez pwk 23 kwi 2017, o 20:03

A ja też jestem zadowolony z pracy tej skrzyni. Żadnych problemów ze zmianą biegów, łącznie ze wstecznym. O ile hałas może zwrócić uwagę, to do operowania lewarkiem nie ma zastrzeżeń.
pwk
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi
Auto2: Citigo

WindowsXPFirefox

Postprzez jhosef 30 maja 2017, o 08:41

Ja mam ciekawostkę, co prawda w Łupie.
Zaczął 2012r 64 kkm. Zaczął mieć problem z temperaturą i klimą. Diagnoza wentylator nie pracuje.
Grzebanie w bezpiecznikach, sterowniku. Co się okazało... silnik pracuje ale rozłączył się z wentylatorem... Takiej rzeczy nigdy wcześniej nie spotkałem.
Wentylator stoi, silniczek jego pracuje :shock:
jhosef
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY15
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 35000 km
Auto2: Golf mk2 Country

WindowsFirefox

Postprzez LazurSkoda 12 gru 2017, o 08:20

Nie odpowiadam mi praca tych małych silniczków. Wrażenie jakby za chwilę miał by się rozpaść :(
LazurSkoda
Auto: Kodiaq

WindowsMozilla

Postprzez lec 12 gru 2017, o 09:46

LazurSkoda, kwestia przyzwyczajenia
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 12 gru 2017, o 16:12

W Citigo pełna kulturka. Jeździłem Sandero 0,9... Szok jaka różnica na minus.
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13

Windows7Firefox

Poprzednia strona

Powrót do CitiGo