CITIGO Wady/Zalety

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: CITIGO Wady/Zalety

Postprzez ReivenX 8 gru 2018, o 16:18

Witam,
Ja Citigo posiadam od Czwartku rok modelowy 2019 wersja Ambition. Na codzień jeżdżę A4 TDI Quattro więc spora różnica segmentów ale zostałem fanem małej skody jeśli chodzi o jazdę w mieście. Jak dla mnie w miasto silnik wystarczający, skrzynia pracuje lekko i bez problemów. Ogrzewanie jest ok, co do klimy to jak na razie ciężko stwierdzić. Na minus brak podświetlenia klawiszy szyb, to ze trzeba je trzymać. Brak regulacji prędkości przerywanych wycieraczek oraz brak tylnych nadkoli. Po za tym bardzo przyjemne autko. Moje pali jak na razie koło 7l ale podobno musi się rozjeździć, chociaz to i tak nieźle bo kibel w Audi wciąga 12 :lol2: Mogli też sobie darować system Start/Stop.
ReivenX
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY18
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 66KM @98Nm
Przebieg: 120 km
Auto2: Audi A4 Quattro

Windows7Chrome

Postprzez QLIG 31 maja 2019, o 11:23

Moja ma już 36 000 km, więc mogę powiedzieć trochę więcej.

Najlepsza rzecz - spalanie. Odbyłem ostatnio trasę Żory-Stegna i powrót. Spalanie w granicach 4,4 l/ 100 km. Ale coś za coś - prędkośc na A1 nie przekraczała 100 km/godz. Niektórzy będa się śmiać, ale wisi mi :)

Żadnych zastrzeżeń do pracy silnika, skrzyni nie mam. W zasdzie jak na tą klasę auta to wszystko jest OK.

Wady ?

Nadmiernie parujące szyby, dziwnie pracujące sprzęgło ( nie wiem jak to wytłumaczyć - sporo czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do niego, zwłaszcza podczas ruszania pod górkę i cofania często "paliłem" - z czym nie spotkałem się nigdy w żadnym innym aucie a jeżdżę/jeździłem ok 20 modelami różnych marek )

Praca wycieraczek - opcja z przerwą, która jest dla mnie zbyt długa ( pomiędzy "machnięciami" ) A regulacji tempa niestety brak...Prz słabszym deszczu wolę "pstrykać" w dół w razie potrzeby, niż czekać aż sama "machnie".

Pseudochromy na emblematach - odpadły prawie w całości, zwłaszcza ze znaczka z przodu. Tylne logo też już prawie czarne.
QLIG
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY16
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 37000 km

WindowsChrome

Postprzez Jorg 17 lip 2019, o 05:23

Mam Citigo od 2 miesięcy, fabryczna z salonu,silnik 60 KM. Przebieg 3000 km.

Zalety: Fajny wygląd zewnętrzny, wnętrze przyjazne, niezła jakość materiałów, małe spalanie, niezła kultura pracy zawieszenia.

Wady: stuki puki i trzaski zewsząd dochodzące. Puszczam sprzęgło - stuk, wciskam hamulec nożny - puk, dodatkowo odgłos dochodzący z komory silnika jakby pomiałkiwał kot. Jadę do Skody - a tam słyszę, że tak ma być. No niezły standard jak na 21 wiek. Ale to można obejść włączając radio. Wtedy nie słychać tych wszystkich odgłosów.

Największa porażka to jednak silnik. Komputer pokazuje mi, że przy 60 km/h mam wrzucić 5 bieg. Ok wrzucam, wciskam gaz do dechy, a tu odgłos kosiarki spod maski, a prędkościomierz stoi. Żeby to auto miało jakąś zrywność to 4 bieg trzeba wrzucać przy 60 - 70 km/h, a piątkę przy 80-90 km/h. Najgorsze jest to, że ta same silniki ładują do Fabii czy nawet Octawii. Tylko bardziej wyżyłowane. Czyli kupujesz Octawię za 70000 zł, a tu dalej pod maską ta sama kosiarka.

Wcześniej miałem 13 letnią Pandę z silnikiem 1,1. Nie było w niej ABS, wspomagania, a szyby otwierało się korbką. Ale nic nie stukało, nic nie pukało mimo że miała 170000 km. A silnik mimo, że miał 5 KM mniej to zbierał się dwa razy lepiej i był 3 razy cichszy. Więc jak ktoś kiedyś jeszcze będzie narzekał na Fiaty to zaproszę go do Skody.

Ogólnie czekam na do końca gwarancji i wracam do Fiata. Panda lub Tipo. Cena podobna, a silniki z innej planety.
Jorg
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY19
Auto: Citigo
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez Mikel 17 lip 2019, o 05:45

W Octavii nie kupisz silnika 1.0 MPI, także opowiadasz bzdury...
Jak Ci tak na Fiacie zależy to może nie czekaj do końca gwarancji, bo może się okazać, że nowej Pandy lub nowego Tipo już nie kupisz właśnie przez to, że ich silniki nie będą spełniać norm.

A jak chcesz się przejechać kosiarką to się wybierz do salonu Fiata na przejażdżkę Fiatem Fiorino 1.4, 70km/h a tam głośniej niż w Fabii przy 160.
Mikel
Silnik: 1.0 TSI CHZB 95KM MY17
Auto: Fabia3, Ambition
Przebieg: 20000 km

LinuxChrome

Postprzez Jorg 17 lip 2019, o 08:32

1,0 MPI czy 1,0 TSI to dalej 3 cylindry i ta jedna literka tu nic nie zmienia. A 3 cylindry nigdy nie będą pracować jak 4.

Nie jestem fanem fiata, jedynie do fiata mam porównanie. Jednego jestem pewien kolejne auto będzie z normalnym silnikiem 4 cylindrowym, niezależnie od marki.
Sprzedać niestety nie mogę przez pół roku bo zapłaciłbym podatek. Także muszę się trochę jeszcze przemęczyć.

Ps. A ja głupi jak szukałem nowego auta to zastanawiałem się czemu jest tyle samochodów citigo rocznych czy 2 latków do sprzedania z przebiegami do 5000-10000 km. Teraz już wiem po prostu dłużej się tym nie da jeździć i ludzie się tego pozbywają póki nie traci to na wartości.
Jorg

WindowsChrome

Postprzez hyperr 17 lip 2019, o 10:18

W domu żona jeździ CitiGO w Automacie - auto nie jest szczególnie zrywne, ale w mieście daje radę, spalanie bajka (da się zejść do 4,0 przy bardzo spokojnej jeździe). Po 77000 km nic nie stuka nic nie puka, więc może twój egzemplarz jest jakiś dziwny.
hyperr
Silnik: 1.0 TSI CHZB 95KM MY19
Auto: Fabia3, Ambition
Moc/Moment: 95KM @160Nm
Przebieg: 4800 km
Auto2: CitiGo

Windows7Mozilla

Postprzez Jorg 17 lip 2019, o 10:47

Hyperr może trzeba radio wyłączyć ? ;)

A tak poważnie przejrzałem to forum i znalazłem że inni mają podobne problemy. W jednym wątku ktoś narzeka na trzaski przy puszczaniu sprzęgła, jest też wątek o mruczeniu. Czyli te problemy gdzieś tam się powtarzają.

Powiadasz dziwny egzemplarz? Też tak pomyślałem, ale byłem w Skodzie, tam sprawdzili rzekomo dwa nowe egzemplarze i jest tak samo. Jeszcze usłyszałem takie fajne zdanie " że to są cechy tego modelu, a nie wady". Wiadomo, spychologia.

Trochę mnie dziwi taka postawa dealera bo ja gdybym był mechanikiem to wolałbym wymienić teraz jakąś część za powiedzmy 500 zł niż na miesiąc przed końcem gwarancji wymieniać komuś silnik na nowy za 15000 zł. Bo przecież wiadomo jest że jak coś na starcie ma wadę to prędzej czy później padnie i przy okazji może narobić więcej szkód. A ja po takim potraktowaniu powiedziałem, że jeżdżę już teraz do zwycięstwa, póki nie stanie. Nawet jak będę wiedział że się silnik zaciera to celowo kręcę go pod 4000 obr tak żeby mieć pewność że jak stanie i go otworzą to wysypie się z niego 30 kg złomu i jedyne co będzie można zrobić to wstawić nowy.

Ja tam mechanikiem nie jestem więc póki mam gwarancję to będę jeździł bo naprawy są po stronie Skody, ale potem trzeba się tego dziwnego egzemplarza pozbyć. Niech ktoś inny sponsoruje mechaników.
Jorg

WindowsChrome

Postprzez BraWo100 17 lip 2019, o 11:19

No dobra... Czytając rożne wpisy n/t Citigo zastanawiam sie nadal nad jej zakupem jako 2 auto w domu (do miasta). Mam dylemat VW UP w wersji CROSS (ok. 55 tys) czy Citigo (w cenie ok 50 tyś) zastanawia mnie, czy jakość wykonania dla VW będzie lepsza niż dla skody i te wymieniane tu mankamenty będą również w VW ??? Macie jakieś doświadczenia i porównania w tym temacie ?

Pozdrawiam
Simply Clever!
245Km & 370Nm
BraWo100
Silnik: 2.0 TSI DLBA 245KM MY18
Auto: Octavia RS, Inny
Moc/Moment: 245KM @370Nm
Przebieg: 3500 km
Auto2: -//-

WindowsChrome

Postprzez Jorg 17 lip 2019, o 11:24

A nie chcesz kupić Citigo rocznik 2019, 2 miesięczna, 3000 km przebiegu ? Kupiłem za 37500, sprzedam za 30000. Z pocałowaniem reki :D
Jorg

WindowsChrome

Postprzez BraWo100 17 lip 2019, o 11:36

Jorg napisał(a):A nie chcesz kupić Citigo rocznik 2019, 2 miesięczna, 3000 km przebiegu ? Kupiłem za 37500, sprzedam za 30000. Z pocałowaniem reki :D

:D
nie zakup planuje na przyszły rok dopiero (sty-luty 2020)

Pozdrawiam
Simply Clever!
245Km & 370Nm
BraWo100
Silnik: 2.0 TSI DLBA 245KM MY18
Auto: Octavia RS, Inny
Moc/Moment: 245KM @370Nm
Przebieg: 3500 km
Auto2: -//-

WindowsChrome

Postprzez O2_360 17 lip 2019, o 14:29

Jorg napisał(a):Mam Citigo od 2 miesięcy, fabryczna z salonu,silnik 60 KM. Przebieg 3000 km.

Zalety: Fajny wygląd zewnętrzny, wnętrze przyjazne, niezła jakość materiałów, małe spalanie, niezła kultura pracy zawieszenia.

Wady: stuki puki i trzaski zewsząd dochodzące. Puszczam sprzęgło - stuk, wciskam hamulec nożny - puk, dodatkowo odgłos dochodzący z komory silnika jakby pomiałkiwał kot. Jadę do Skody - a tam słyszę, że tak ma być. No niezły standard jak na 21 wiek. Ale to można obejść włączając radio. Wtedy nie słychać tych wszystkich odgłosów.

Największa porażka to jednak silnik. Komputer pokazuje mi, że przy 60 km/h mam wrzucić 5 bieg. Ok wrzucam, wciskam gaz do dechy, a tu odgłos kosiarki spod maski, a prędkościomierz stoi. Żeby to auto miało jakąś zrywność to 4 bieg trzeba wrzucać przy 60 - 70 km/h, a piątkę przy 80-90 km/h. Najgorsze jest to, że ta same silniki ładują do Fabii czy nawet Octawii. Tylko bardziej wyżyłowane. Czyli kupujesz Octawię za 70000 zł, a tu dalej pod maską ta sama kosiarka.

Wcześniej miałem 13 letnią Pandę z silnikiem 1,1. Nie było w niej ABS, wspomagania, a szyby otwierało się korbką. Ale nic nie stukało, nic nie pukało mimo że miała 170000 km. A silnik mimo, że miał 5 KM mniej to zbierał się dwa razy lepiej i był 3 razy cichszy. Więc jak ktoś kiedyś jeszcze będzie narzekał na Fiaty to zaproszę go do Skody.

Ogólnie czekam na do końca gwarancji i wracam do Fiata. Panda lub Tipo. Cena podobna, a silniki z innej planety.

Miałeś jazdę próbną ? Rozsądnie byłoby przed zakupem, sprawdzić auto. Na jeździe próbnej, słychać stukanie na wolnych obrotach jak silnik jest zimny, słychać też stukanie jak się włącza sprzęgło. Tak ma każdego Citigo. Natomiast pozostałe twoje wady nie potwierdzam bo nie występują.
Na 5 biegu przy 60km/h nawet silnik z turbo będzie miał problem. Podpowiadanie jak ktoś to słusznie nazwał "eko-niania" nie służy do tego, czego oczekiwałeś. To ma na celu obniżenie spalania ale w praktyce i tak mniej spali bez tych sugestii.
I nie zgodzę się z Tobą, że silnik nie jest zrywny. Do 80-90 km/h jak na wolnossący, ma dobrego kopa. W końcu to auto miejskie więc jak ktoś chce powyżej 100 km/h dynamicznie przyśpieszać może wybrać TSI w UPie.
----------------------------
http://fearfactory.com/
O2_360
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY13
Moc/Moment: 75KM @0Nm
Przebieg: 55000 km
Auto2: CEED III, 2019 SW

WindowsFirefox

Postprzez og0rki 17 lip 2019, o 21:18

Jorg napisał(a):1,0 MPI czy 1,0 TSI to dalej 3 cylindry i ta jedna literka tu nic nie zmienia.

Poza posiadaniem 3 cylindrów i zbliżoną pojemnością to te silniki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Co do ogólnej jakości wykonania to się nie zgodzę. Auto jest wykonane przyzwoicie.
og0rki

LinuxChrome

Postprzez og0rki 17 lip 2019, o 21:23

BraWo100 napisał(a):Mam dylemat VW UP w wersji CROSS (ok. 55 tys) czy Citigo (w cenie ok 50 tyś) zastanawia mnie, czy jakość wykonania dla VW będzie lepsza niż dla skody i te wymieniane tu mankamenty będą również w VW ???

Trojaczki (Up, Citigo, Mii) są produkowane w tej samej fabryce. Niektóre elementy w Citigo mają nawet logo VW. Jakość wykonania będzie raczej bardzo podobna.
og0rki

LinuxChrome

Postprzez marek8967 18 lip 2019, o 09:21

No przecież to VAG, więc jakie ma mieć logo ?;)
marek8967
Silnik: 1.0 MPI CHYK 75KM MY13

LinuxChrome

Postprzez Jorg 18 lip 2019, o 09:33

og0rki napisał(a):
Jorg napisał(a):1,0 MPI czy 1,0 TSI to dalej 3 cylindry i ta jedna literka tu nic nie zmienia.

Poza posiadaniem 3 cylindrów i zbliżoną pojemnością to te silniki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Co do ogólnej jakości wykonania to się nie zgodzę. Auto jest wykonane przyzwoicie.

No właśnie przyzwoicie. Pytanie tylko czy kiedy większość Polaków zarabia 2000-3000 zł netto, a samochód kosztuje 40000 zł nie powinno być trochę lepiej niż przyzwoicie ?
Na przyzwoicie mógłbym przystać gdyby nowa Skoda Citigo kosztowała tyle co kiedyś nowy maluch czyli ok 10000-12000 zł. Wtedy machnął bym ręką...
Jorg

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CitiGo