Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Głośna praca zawieszenia, stuki.

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Głośna praca zawieszenia, stuki.

Postprzez Cendra 2 sie 2015, o 20:37

A mi coś zaczeło pukać z tyłu, tak jakby z prawej strony, nie mogę zlokalizować czy to zawieszenie czy coś we wnętrzu. Zmobilizowało mnie to do zrobienia porządku w bagażniku :D ale niestety, nie pomogło....

Poza tym mam wrażenie, że czasem z przodu coś słychać, ale tak jakby poduszka silnika, skrzyni... Nie wiem, ogólnie oceniam, że zawieszenie pracuje dość głośno.
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @95Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Postprzez x69.qve 3 sie 2015, o 05:26

Cendra napisał(a):Poza tym mam wrażenie, że czasem z przodu coś słychać, ale tak jakby poduszka silnika, skrzyni... Nie wiem, ogólnie oceniam, że zawieszenie pracuje dość głośno.

mi też tak stukało coś z przodu kiedyś - nie zawsze, bardzo nieregularnie, też myślałem, że poduszka silnika, a okazało się, że listwa wtryskiwaczy lpg się urwała i postukiwała czasem w blachę.
x69.qve
Przebieg: 63000 km

WindowsChrome

Postprzez Lob3 16 sie 2015, o 09:10

Mam dla Was ciekawostkę :roll: . Po roku użytkowania mojego Citigo (kupiony w salonie jako nowy), przy przebiegu 12000km stwierdzono, że stuki dobiegające spod zawieszenia spowodowane są uszkodzoną przekładnią kierownicy :shock: W serwisie zrobiono wielkie oczy :szok2: , niedowierzanie :?: itp, itd :!: W ramach gwarancji wymieniono mi kpl. przekładnię kierownicy i stuki ucichły. W chwili obecnej, przy przebiegu 24000km ponownie pojawiły się stuki :bsilny: Mój mechanik stwierdził, że ponownie została uszkodzona przekładnia kierownicy :lol: Pojechałem do serwisu, oczywiście niedowierzanie, :shock: , niczego nie stwierdzono :mrgreen: Zaproponowałem, aby pracownicy serwisu przejechali się moim samochodem, co też uczynili. Diagnoza - ponownie uszkodzona przekładnia kierownicy :bsilny: :lol2: Czekam w tej chwili na odpowiedz z serwisu w kwestii wymiany przekładni na nową w warunkach gwarancji na wymienioną wcześniej tę samą część, ponieważ akurat upłynęła mi gwarancja na samochód (3 lata). :wpier:
Lob3
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY12
Auto: Citigo
Moc/Moment: 44KM @0Nm
Przebieg: 24000 km

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 16 sie 2015, o 21:09

Nie odpisuję Ci na maila, ale tutaj.
Mam nadzieję, że Cię nie oleją i na część, która już raz była zmieniana, spojrzą łaskawym okiem...
Ja cały czas słyszę jakieś stuki z przodu (tzn od 2 tygodni).
Dziś zrobiłem dłuższą trasę i słychać je wyraźnie. Pojadę najpierw do zaprzyjaźnionego warsztatu, może to jakaś pierdoła, jak nie to atakuję ASO (mam gwarancję).
Nie są to dźwięki takie same jak poprzednio przy uszkodzonej przekładni. To bardziej coś jakby się poluzowało w podwoziu i "miotało" na nierównościach (chyba trasy dojazdowe i drogi polne Rajdu Polski, dały w kość autku :D ).
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez O2_360 17 sie 2015, o 08:39

A ja mam pytanie do osób które kupiły Citigo w 2012, czy również słyszą podobne stuki ? czy również wystąpiły problemy z przekładnią ? Pytam, ponieważ mam zrobione 30 tys i nie mam żadnych stuków. Rocznik 2012. Zastanawiam się, czy problemy z przekładnią mają związek z rokiem produkcji lub daną serią.
----------------------------
http://fearfactory.com/
O2_360
Silnik: 1.4 CGGB 85KM MY12
Auto: Octavia2 Tour
Auto2: Skoda Citigo Ambition75KM

WindowsFirefox

Postprzez Lob3 17 sie 2015, o 09:52

Czekam w chwili obecnej na odpowiedz ze strony ASO. Może ktoś podpowie, ile trwa gwarancja na wymienioną część w samochodzie? Wprawdzie minęła mi już 3-letnia gwarancja na samochód, ale nie minęła jeszcze na wymienioną przekładnię kierownicy zakładając, że trwa ona 2 lata. Inna sprawa, orientujecie się może gdzie produkowane są Skody Citigo? Wiem o fabryce w Bratysławie na Słowacji, ale podobno u nas w kraju też ją produkują.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 17 sie 2015, o 11:51

Dziś byłem u zaprzyjaźnionego mechanika (to ten który bez problemu zdiagnozował maglownice poprzednim razem, a ASO musiało "badać" kilka dni). Mówi, że obecne stuki to łączniki stabilizatora :shock:
Śmiesznie, biorąc pod uwagę, że jeden z łączników zmieniony był rok temu, czyli ok 15 tys km, a drugi fabryczny ma 37 tys km. Co to za jakość? :roll:

Umówiłem się na czwartek do ASO, dam im do sprawdzenia kilka innych pierdół, żeby mieli co robić. Mało irytujące ale występują (np. skrzypi pedał sprzęgła jak jest nagrzane wnętrze, głośno pracuje silnik szyby pasażera, ogranicznik drzwi kierowcy wyraźnie głośniej pracuje niż w drzwiach pasażera, wychodzący materiał siedziska spod plastików - na fotelu pasażera, czyli tym rzadko używanym).
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez Lob3 17 sie 2015, o 12:55

Również udałem się wcześniej do zaprzyjaźnionego mechanika (zanim pojechałem do ASO). To on stwierdził ponownie uszkodzoną przekładnię kierownicy, przy czym nadmienił, że przyczyną stukania jest jakaś tulejka :?:, która wykonana jest ze złej jakości materiału. Nie wchodziłem pod samochód i nie patrzyłem, o jakiej tulejce mówi mój mechanik, w każdym razie jest to osoba, która jeżeli czegoś nie wie lub nie jest pewna to nic nie mówi, albo uprzedza, że może się mylić. W moim przypadku jego diagnoza była jednoznaczna. W ASO, gdy usłyszeli o jakiejś tulejce, był ogólny :?: . Już sam nie wiem, co sądzić o mechanikach z ASO.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez x69.qve 18 sie 2015, o 07:26

Lob3 napisał(a):Czekam w chwili obecnej na odpowiedz ze strony ASO. Może ktoś podpowie, ile trwa gwarancja na wymienioną część w samochodzie? Wprawdzie minęła mi już 3-letnia gwarancja na samochód, ale nie minęła jeszcze na wymienioną przekładnię kierownicy zakładając, że trwa ona 2 lata. Inna sprawa, orientujecie się może gdzie produkowane są Skody Citigo? Wiem o fabryce w Bratysławie na Słowacji, ale podobno u nas w kraju też ją produkują.

3-letnia gwarancja na samochód? coś się zmieniło? jak kupowałem w 2013 roku to standardowa gwarancja miała 2 lata, można ją było wydłużyć do 4 lat, ale o 3-letniej nie było nic.

jak miałem naprawione po kolizji auto, to gość powiedział, że niezależnie od tego ile trwa jeszcze gwarancja producenta, na naprawione elementy jest rok...
x69.qve

WindowsChrome

Postprzez Lob3 18 sie 2015, o 07:52

Sorki, faktycznie pomyliłem się, na nowy samochód gwarancja trwa 2 lata z możliwością jej przedłużenia.
Jednocześnie na stronie skoda polska znalazłem takie info:
Gwarancja

W zależności od warunków, oferujemy następujące gwarancje:
2-letnia gwarancja na nowe samochody ŠKODA*
2-letnia gwarancja na Oryginalne Części i Akcesoria ŠKODA*
3-letnia gwarancja na wady powłoki lakierniczej
10-letnia gwarancja na perforację nadwozia ŠKODA Fabia (12/1999 - 02/2008), ŠKODA Octavia Tour (od 07/1996) i ŠKODA Superb (10/2001 - 02/2008)
12-letnia gwarancja na perforację nadwozia nowej ŠKODY Fabia (od 12/2006), ŠKODY Octavia (od 02/2004), nowej ŠKODY Octavia (od 11/2008), ŠKODY Roomster (od 03/2006), nowej ŠKODY Superb (od 03/2008) i ŠKODY Yeti.
*W niektórych krajach okres gwarancji wynosi tylko rok – szczegółowe informacje dotyczące czasu trwania gwarancji znajdują się w umowie kupna-sprzedaży lub są dostępne u Twego dealera ŠKODY.

Dealer przy wymianie kpl. przekładni nic nie mówił, że gwarancja na oryginalne części trwa tylko 1 rok, niemniej poczekam jakiej udzielą mi odpowiedzi.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez x69.qve 19 sie 2015, o 08:04

w Citigo jest standardowa 2 letnia gwarancja (z możliwością przedłużenia do 4 lat: 60 000 lub 120 000 km), 3 lata na lakier i 12 lat na perforację nadwozia.
możliwe, że na części wymieniane jest normalnie dwa lata gwarancji, a na naprawiane elementy blacharskie rok od naprawy.
x69.qve

WindowsChrome

Postprzez Cendra 20 sie 2015, o 15:15

Dziś byłem w ASO.
Wymieniają prawą końcówkę drążka kierowniczego. Nie ma na miejscu, wymiana odbędzie się w przyszłym tyg.
Martwią mnie dwie rzeczy, po 1. mój mechanior mówił o łącznikach (ciekawe kto ma rację...), po 2. co to za jakość zawieszenia, że przy 37 tys km końcówka ma luz?
Poza tym, czy jak wymieniali mi magiel, to drążki wraz z końcówkami zostawiali stare?

Co ciekawe, najpierw była wersja (przez telefon): "wie Pan, podlega to gwarancji, ale z racji tego, że ma Pan koła 16" to Skoda pewnie odmówi" :shock:
Musiałem Pana doinformować, ze to fabryczne felgi i rozmiar gum, że Citigo też wychodzi na 16" itd.
Przy odbiorze dalej Pan twierdził, że auto nie wychodzi na felgach alu 16" (pytał sprzedawców), ale że skoro się zgodzili na wymianę, to nie ma co drążyć tematu.
Ok, takie Citigo jak moje nie wychodzi, ale inne wersje wyposażenia mają to w opcji, więc nie powinien to być problem. Zawieszenie poza twardością i wysokością jest konstrukcyjnie identyko.
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez archiero 21 sie 2015, o 19:29

Witam wszystkich forumowiczów :)

Postanowiłem napisać, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że to tutaj znajdę rozwiązanie problemu, który męczy mnie już ponad pół roku. Kupiłem używanego Citigo w listopadzie 2014 roku, a w tym roku w grudniu będzie miał już 3 lata. Kupiłem je w salonie Skody.

Mój problem wygląda następująco:

Podczas jazdy, nie ważne z jaką prędkością, w przypadku najechania na dziurę lub nieco wystającą z drogi studzienkę kanalizacyjną, słychać taki dziwny pusty dźwięk dochodzący z tylnego nadkola od strony pasażera. Auto było sprawdzane przez 3 mechaników, którzy nie stwierdzili nic niepokojącego w zawieszeniu. Zawieszenie jest OK. Umówiłem się na środę do ASO Skody, żeby ich mechanicy zobaczyli, co jest przyczyną tych stuków. Może tutaj ktoś będzie wiedział o co chodzi lub miał coś podobnego w swoim Citigo i wie jak samemu ten problem rozwiązać bez niepotrzebnej wizyty w ASO?

Jakieś 2-3 tygodnie temu pojawił się kolejny problem, a mianowicie:

Przy odpalaniu silnika (w końcowej fazie) słychać taki większy stukot, a później na biegu jałowym ten stukot dalej jest, słychać go mniej, lecz jest to uciążliwe dla mnie. Gdy wkręcę silnik powyżej 1500 obrotów, to wtedy silnik chodzi normalnie. Gdy zdejme nogę z pedału gazu, to wyczuwam przejście silnika przez obszar, gdzie czuć mocne wibracje samochodu, gdy dojdzie do ok. 500 obrotów, to sytuacja powtarza się, tą co opisałem na początku. Wcześniej tak nie było. Nie zauważyłem tego.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Nie mam już kompletnie pomysłu, co może być uszkodzonego, podejrzewam, że w obu przypadkach może coś być luźnego.
archiero
Moc/Moment: 75KM
Przebieg: 17200 km

Windows7Chrome

Postprzez Lob3 22 sie 2015, o 08:59

Nie jestem pewien, ale nierówna praca silnika może wiązać się z uszkodzoną sonda lambda. Miałem kiedyś identyczny problem, ale przy Citroenie. Inna sprawa - nie mniej ważna - to jakość tankowanego paliwa.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez archiero 22 sie 2015, o 09:05

Silnik chodzi równo tzn. obroty nie skaczą z 500 na 400 i z powrotem. Chodzi o to, że jak wchodzi na obroty z 500 na 1500 to jest taki moment, że autem zaczyna mocno drgać, tak jakby coś było luźne, a na biegu jałowym słychać takie telepanie jakiejś części. Dziwi mnie to, bo mechanicy stwierdzili, że wszystko jest w porządku.
archiero
Moc/Moment: 75KM
Przebieg: 17200 km

Windows7Chrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CitiGo