Głośna praca zawieszenia, stuki.

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Głośna praca zawieszenia, stuki.

Postprzez Lob3 23 sie 2015, o 19:57

Proponuję, abyś podłączył samochód pod komputer z programem diagnostycznym :muśli: . Od tego trzeba zacząć, jakiekolwiek domysły i wróżenie z fusów może się źle skończyć i wejdziesz w niepotrzebne koszty.
Lob3
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY12
Auto: Citigo
Moc/Moment: 44KM @0Nm
Przebieg: 24000 km

Windows7Chrome

Postprzez archiero 26 sie 2015, o 22:55

Dzisiaj odwiedziłem ASO Skody.

Po jeździe próbnej z Panem serwisantem auto wziął na podnośnik. Po pół godziny zaprosił mnie, żebym zobaczył o co chodzi.

Powodem stukania przy niskich obrotach i odpalaniu silnika było oderwane mocowanie osłony termicznej wydechu. Mocowanie to własnie od strony silnika było uszkodzone i osłona stukała o ramę. Zrobili to tak, że nie słychać już tak tego. A za 2-3 tygodnie mają już mieć jakieś podkładki, żeby to przymocować tak jak powinno być.

Jeśli chodzi o stuki w amortyzatorze, to Pan serwisant stwierdził, że chodzi o górne mocowanie amorka (podkładka) i to, że ona może taki odgłos wydawać. No ok, popsikali jakimś szprajem tam, ale dźwięki dalej są. Może po kilkudziesięciu km, to się uspokoi. Mam ogromną nadzieję.
archiero
Moc/Moment: 75KM
Przebieg: 17200 km

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 27 sie 2015, o 08:22

Osłonę powinni wymieć na gwarancji, mi wymieniali (ktoś też był na forum, kto miał wymianę).
Ja już tydzień czekam na końcówkę drążka, cały czas nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.
Co ciekawe wtedy mówili o prawej, dziś się dowiedziałem, że jednak to lewa... :roll:
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @95Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Firefox

Postprzez Lob3 29 sie 2015, o 12:18

W moim przypadku, po stwierdzeniu ponownie uszkodzonej przekładni kierownicy zakwalifikowano ją do wymiany w ramach 2-letniej gwarancji na nową, oryginalnie wcześniej wymienioną rzecz :roll: . Serwis czeka jeszcze na odpowiedz ze Skody Polska :?: . Co ciekawe, zapytano się mnie, gdzie jeżdżę samochodem, ponieważ "załatwiłem już" drugą przekładnię. Grzecznie odpowiedziałem, że po polskich, asfaltowych drogach, w których studzienki przeważnie są poniżej poziomu jezdni, nie mówiąc już o wszelkiej maści poprzecznych nierównościach i uskokach :wstyd: . Gdy dodatkowo powiedziałem, że inne samochody również jeżdżą po takich samych drogach, są to również Skody, ale i mercedesy, Kia itp odpowiedziano mi - uwaga - że to są droższe samochody i części (elementy) ich wykonania zostały wykonane z lepszych materiałów :extra: !!! W tym momencie sami się wpier......, że samochody Skoda Citigo wykonane są z gorszych, tańszych materiałów :wpier: !!! Ok, rozumiem, jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu, rodzaj użytych w nim plastików i tapicerki, ale jeżeli Skoda wypuściła bubel schodząc z kosztów produkcji, to nie może się to odbyć kosztem praw konsumenta do 2-letniej gwarancji, a nawet sprowadzenia niebezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów samochodu :evil: . Mój mechanik powiedział, że stopy wykonane do produkcji przekładni kierownicy są kiepskiej jakości. Jeżeli Skoda Polska odmówi mi wymiany przekładni kierownicy w warunkach gwarancji, jak babcię kocham, pozwę ich do sądu :grozi: . Każdy biegły sądowy jest w stanie stwierdzić, czy materiały do produkcji przekładni kierownicy są wykonane z dobrego stopu i czy ich słaba jakość wykonania może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżujących samochodem osób.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 29 sie 2015, o 14:08

Ja jadę we wtorek na wymianę końcówki drążka. Ciekawe czy ucichnie..
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez lec 30 sie 2015, o 14:39

Lob3, bez przesady... chłopaki w tymi jakosciami materiałow sami sie zapędzili w kozi róg..... to taki poker na argumenty. Przypomne ze przekladnia to czesci VW a nie Skody. wiec to VAG reczy za jej jakosc na całą grupe a nie Mlada tylko dla siebie....
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

WindowsChrome

Postprzez Lob3 31 sie 2015, o 14:38

Poczekam na odpowiedz ze Skody Polska. Tak aby było śmiesznie - mój teściu ma ok. 10-letniego Tico :lol: Gdy zapytałem się teścia czy nie ma stuków dobiegających spod karoserii - mam oczywiście na myśli stuki z przekładni kierownicy - teściu zapytał się mnie, a co to takiego :bsilny: :lol2: 10-letnie Tico ma solidniejszą przekładnię niż 3-letnia Skoda Citigo :lol2:
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez Cendra 31 sie 2015, o 14:47

Najmłodsze Tico jest z 2001 r ;)
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez b707 1 wrz 2015, o 10:58

Tylko gdyby było faktycznie źle jak pisze kolega Lob3 to spora część osób na forum miała by już n-tą przekładnie... ja też powinienem mieć już drugą... A z tego co widzę na forum to chyba tylko koledze wymianiali przekładnie i biorą się za drugą.

Więc albo pech, albo ma kolega wyjątkowo dziurawe drogi:-P

PS: Wracająć do wcześniejszego pytania. W Europie Citiki są produkowane na jednej taśmie z UPem i Mi... czyli na Słowacji.
b707
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo, Elegance
Moc/Moment: 75KM @95Nm
Przebieg: 29000 km
Auto2: Octavia 3 1.6TDI MY16

Windows7Mozilla

Postprzez Cendra 1 wrz 2015, o 15:53

Jestem po wymianie końcówki. Niestety nie rozwiązało to problemu. Co więcej, serwis kieruję sprawę do centrali, bo stuka maglownica. :shock: Po raz drugi, po ok. 10 tys km stuki maglownicy. Przypadek Lob3 nie jest odosobniony.
Obrazek
Obrazek
Cendra

Windows7Firefox

Postprzez Lob3 1 wrz 2015, o 15:55

Dziurawe drog :!: i? Mieszkam w mieście, gdzie jeżdżą również inne samochody, niektóre nawet starsze. Ja też nie umiem sobie tego wytłumaczyć, przecież nie wjeżdżam celowo w zapadnięte studzienki i dziury, jestem normalnym użytkownikiem samochodu - i to nie pierwszego, ale tylko przy Skodzie Citigo mam takie problemy :płacz: . Może konstrukcyjnie z moim samochodem jest coś nie tak :evil: :muśli:? Poczekam na rozwój wypadków :sorry:
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez Lob3 1 wrz 2015, o 16:29

Nie chcę nikogo straszyć lub namawiać, ale niech każdy z użytkowników Skody Citigo dokładnie sprawdzi swój samochód. Jednak nie jestem jedynym użytkownikiem Citigo z tego typu problemami i moim zdaniem, wina leży po stronie producenta przekładni, jest ona zbyt delikatna :!: . Były już przypadki, gdy producenci przyznawali się do wad konstrukcyjnych swoich modeli, ale zostali przyparci przez ogólnie rzecz ujmując konsumentów ich samochodów. Później było zapraszanie do serwisów i wymiana na koszt producenta wadliwie wykonanych elementów. Gdy stracicie gwarancję producenta, będzie już za późno :grozi: Przy pierwszym przeglądzie samochodu (po gwarancji) również niczego nie zauważono, ale każdy z użytkowników samochodu po pewnym czasie sam jest w stanie zauważyć, że coś jest nie tak, to kwestia doświadczenia i wsłuchania się w "pracę" samochodu. O dziwo, w serwisie za każdym razem mówiono, że to nie przekładnia, że mam kiepskiego mechanika, który na niczym się nie zna. I co się okazało, gdy przyparto ich do muru, że to mój mechanik jest lepszym specjalistą od mechaników w serwisie. Najlepiej wyglądała jazda serwisanta na "torze doświadczalnym", czyli po nierównych płytach betonowych z dużą prędkością - kuźwa, nawet ja tak nie jeżdżę :evil: . Oczywiście czego Pan chce, przecież nic nie słychać. Gdy powiedziałem, aby przejechać się po płytach wolno i wsłuchał się w pracę zawieszenia - nagle olśnienie :shock: , faktycznie stuka przekładnia. Skoda Citigo jest nowym modelem samochodu i to my jako jego użytkownicy musimy wskazać producentowi, że z tym modelem lub serią jest coś nie tak. Producent sam, dobrowolnie, nie przyzna się do błędu. Może już przestałem być obiektywny, cała ta sytuacja mnie irytuje, ale jak napisałem na początku, wsłuchajcie się w pracę swojego samochodu i jeżeli coś jest nie tak, a macie jeszcze gwarancję, walcie do serwisu i domagajcie się respektowania swoich praw. Najlepiej, aby przed udaniem się do serwisu, zasięgnąć rady innego, dobrego mechanika.
Lob3

Windows7Chrome

Postprzez Majsiek 1 wrz 2015, o 19:09

ja też przecież miałem wymienianą przekładnię, zobaczymy jak długo pojeździ?
Ale to było bardzo irytujące jak ciągle sprawdzali zawieszenia i słuchanie w serwisie, że wszystko jest ok. A po stwierdzeniu, że to przekładnia i wymianie jej bezcenne stwierdzenie serwisantów, ze teraz zawieszenie pracuje jak powinno i, że rzeczywiście to stukanie było irytujące.
Pozdrawiam
Majsiek
Auto: Inny, Inny
Auto2: VW Jetta 2,0tdi DSG 150KM

WindowsChrome

Postprzez links 2 wrz 2015, o 09:29

Coś jest nie tak zestrojone końcówka drążka powinna polecieć 10 razy a nie przekładnia.

Inna sprawa że jak u mnie była kiepska droga (księżycówka) to wymieniałem w poprzednim aucie końcówki drążka dwa razy w roku co 3-4 tys. km i tylko w lecie. Bo na letnich miałem profil 45. Jak zacząłem jeździć na standardowych 65 tak samo jak zimówki to problem zniknął i następna wymiana była po 2 tatach i 35 tys. km

Majsiek, Lob3 jakie macie rozmiary feli i opony?
links
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY14
Przebieg: 31000 km
Auto2: Fabia3 MY16

Windows7Chrome

Postprzez Lob3 2 wrz 2015, o 13:36

Nie pamiętam w chwili obecnej rozmiaru opon i stalowych felg, w każdym razie są to felgi i opony, na których wyjechałem z salonu.
Lob3

Windows7Chrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CitiGo