Metaliczny dźwięk podzas przyspieszania

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Metaliczny dźwięk podzas przyspieszania

Postprzez QLIG 8 cze 2019, o 09:26

Od ok miesiąca podczas przyspieszania słychać gdzieś z dołu/komory silnika metaliczny dźwięk. Jakby blacha waliła o blachę, dźwięk identyczny jak z jazdą z poluzowaną osłoną termiczną. Słuchać to tylko przy mocniejszych obrotach na każdym z biegów ( najmocniej na 1 i 2 ) . Początkowo myślałem, że to osłona termiczna - ale okazało się, że trzyma jak nowa w każdym miejscu. Po za tym na biegu jałowym przy depnięciu gazu wszystko jest ok - żadnych niepokojących dżwięków - i to mnie martwi najbardziej. Nie znalzłem nic, co mogłoby być obluzowane itp. Auto ma przebieg 36 tys km...Poza tym dżwiękiem nic się nie dzieje, wszystko działa i jeździ jak trzeba. Żadnych problemów z silnikiem, obrotami, skrzynią. Zjechałem po drodze z zakupów do ASO, gdzie na szybko przejrzano podwozie ( osłonę, wydech ) i na "oko" nic nie wykryto...Pełna wizyta dopiero w środę, ale może ktoś ma jakies pomysły, albo przeżył coś podobnego ? Dźwięk brzmi tak, jakby połozyć płachtę blachy między wydech a podwozie, która drgając wydaje specyficzny metaliczny dźwięk.
QLIG
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY16
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 37000 km

WindowsChrome

Odp: Metaliczny dźwięk podzas przyspieszania

Postprzez QLIG 13 cze 2019, o 08:37

Nikt nie pomógł, ale po wizycie w serwisie okazało się, że to skrzynia biegów...Ale co w niej jest, okaże się dopiero po jej rozebraniu...
I tekst kierownika po spojrzeniu w papiery "Miał pan pecha, gwarancja się skończyła 3 mies temu ;)"
QLIG

WindowsChrome

Postprzez marek8967 13 cze 2019, o 09:55

Informuj na bieżąco
marek8967
Silnik: 1.0 MPI CHYK 75KM MY13
Auto: Citigo
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez QLIG 13 cze 2019, o 10:35

Przeglądając forum znalazłem temat, w którym jeden z użytkowników opisał w 100 % identyczny problem.

Chodzi Panu o takie rzężenie jakby w zakresie od 2.5 - 3.1 tys. Obr/min? Bo u mnie jest taki dźwięk właśnie ale tylko w tym zakresie szczególnie na 1 i 2 biegu i najwięcej przy mocnym naciśnięciu pedału gazu.

Pisał w 2018r, nikt nie odpowiedział. Ale mam dokładnie to samo i zaczyna się przy ok 2,5 tys obrotów, cichnie przy ok 3 tys. Wysłałem dwie wiadomości do autora, może odpowie...

Co mnie jeszcze zaciekawiło ? Po ochłonięciu i po przemyśleniu sprawy mam wrażenie, że serwis dokładnie wie co się dzieje. Raz, że z ironią powiedziano mi "miał pan pecha bo już po gwarancji", a dwa - niby nie wiedzą co, ale z góry powiedzieli że ta "usterka" nie powoduje konieczności rezygnacji z dalszej jazdy i do nastepnej wizyty mogę auto uzytkować.
QLIG

WindowsChrome

Postprzez QLIG 8 sie 2019, o 19:29

Ogarnięte. Okazało się, że za dźwięki odpowiedzialne było wadliwe sprzęgło, które wpadało w wibracje i to powodowało metaliczny dźwięk w podanym wcześniej zakresie obrotów. Pech niestety taki, że samo sprzęgło wyglądało idealnie i po jego oględzinach rozebrano skrzynię i tam szukano winy...Gdy skrzynia okazała się OK, powrócono do sprzęgła i wtedy wyszło, że to ono jest winne. Dlatego koszta naprawy zamknęły się w kwocie 3300 zł...Gdyby auto miało jeszcze gwarancję, wymieniono by za darmo...
QLIG

WindowsChrome

Postprzez Brs 10 sie 2019, o 12:14

3300 zł za wymianę sprzęgła i oględziny skrzyni? Niezłe jaja, liczą sobie jak za zborze :/
Obrazek instalacja Landi Renzo dotrysk beny WYŁĄCZONY :D
75KM, 5 drzwi, szyby Sunset, MAXI- DOT, tempomat, Climatronic, lakier metalic
Brs
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY18
Przebieg: 66032 km

LinuxChrome

Powrót do CitiGo