Przebarwienie lampy od strony kierowcy

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Przebarwienie lampy od strony kierowcy

Postprzez benha 6 lis 2017, o 17:22

Od niedawna zauważyłem że pojawiły mi się jakieś dziwne przebarwienia na lampie od strony kierowcy, wiecie co to może być? Widzieliście to może u siebie w samochodach? W aso powiedziano mi że teraz każdy nowy samochód ma takie szlaczki bo lampa ma odpowietrzenie i paruje od środka, mi to wygląda na przebarwienie od przegrzania tej lampy w tym miejscu, może jeszcze podczas produkcji tej lampy. Strasznie niechętnie chcą mi to zgłosić na gwarancję. Nie wiem czy ich męczyć o to zgłoszenie czy te auta rzeczywiście tak mają i to normalne.
Załączniki
_MG_8687.JPG
_MG_8687.JPG (131.5 KiB) Przeglądane 419 razy
benha
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY17
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @90Nm
Przebieg: 20000 km

WindowsFirefox

Odp: Przebarwienie lampy od strony kierowcy

Postprzez lec 6 lis 2017, o 18:41

benha, popros zeby Ci pokazali drugie z takimi "szlaczkami" :)
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez Berserk 6 lis 2017, o 20:07

W niczym to nie przeszkadza, tylko nieładnie wyglądają te pajączki, szczególnie na zapalonych światłach. Sprawę znam z autopsji. Lampy wymieniają parami. Umotywuj że masz obawy o spadek jakości oświetlenia.
Niech się poczuwają. To jest wada lampy. Trzeba to zgłaszać bo inaczej będą coraz bardziej ciąć koszty na jakości plastików i za parę lat będziemy jeździć autami z recyclingu....
Nie kłóć się z idiotami. Sprowadzą dyskusję do swojego poziomu i pobiją cię doświadczeniem.
Berserk
Auto: Citigo FL, Ambition
Moc/Moment: 60KM @95Nm
Przebieg: 15000 km
Auto2: Audi TT

Windows7Chrome

Postprzez benha 6 lis 2017, o 22:14

W takim razie jutro startuje po pracy do aso i będę ich męczyć. Jak tam byłem to z ciekawości pooglądałem auta które mają wystawione na zewnątrz i nie mieli ani jednego takiego z 'szlaczkami', podświetlałem sobie klosze latarką w telefonie nawet żeby było łatwiej zauważyć ale nic nie zobaczyłem. Będę na bieżąco pisać jak się rozwija sytuacja, mam nadzieję że pójdzie bez przygód.
benha

WindowsFirefox

Postprzez Berserk 6 lis 2017, o 22:23

benha napisał(a):W takim razie jutro startuje po pracy do aso i będę ich męczyć. Jak tam byłem to z ciekawości pooglądałem auta które mają wystawione na zewnątrz i nie mieli ani jednego takiego z 'szlaczkami', podświetlałem sobie klosze latarką w telefonie nawet żeby było łatwiej zauważyć ale nic nie zobaczyłem. Będę na bieżąco pisać jak się rozwija sytuacja, mam nadzieję że pójdzie bez przygód.

Procedura wygląda tak: zrobią zdjęcia i wyślą do centrali. Poczekasz kilka dni na odpowiedź... Umówisz się na wymianę i po sprawie.
Nie kłóć się z idiotami. Sprowadzą dyskusję do swojego poziomu i pobiją cię doświadczeniem.
Berserk

LinuxChrome

Postprzez lec 7 lis 2017, o 09:50

Berserk, dokładnie, imo tj tzw duperela - jednemu przeszkadza a drugi ma to gdzieś, ale takie tlumaczenia w ASO robiące z klienta idiotę doprowadzają mnie do szału
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez benha 7 lis 2017, o 14:36

Jeszcze wczoraj udało im się wysłać zdjęcia, m.in. te które zrobiłem i przed chwilą dostałem odpowiedź że to w żaden sposób nie wpływa na jakość oświetlenia i z tytułu gwarancji producenta nie może to być naprawione. Podzwonię jeszcze dziś po centrali skody popytać się co z tym zrobić, może oni będą mogli coś zdziałać, zakładając że aso mnie po prostu nie ładuje w konia i olali temat.

Konsultant centrali skody w Poznaniu ma mi wysłać na email formularz ponownego rozpatrzenia tej gwarancji i po odesłaniu tego mam czekać do 14 dni.
benha

WindowsFirefox

Postprzez lec 7 lis 2017, o 15:16

...bo nie wpływa na oświetlenie, wpływa na estetykę samochodu. A takie przebarwienia sie z czasem powiększaja.

Rdza na klapie też nie powoduje ze auto jedzie wolniej...
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez Berserk 7 lis 2017, o 20:24

lec napisał(a):...bo nie wpływa na oświetlenie, wpływa na estetykę samochodu. A takie przebarwienia sie z czasem powiększaja.

Rdza na klapie też nie powoduje ze auto jedzie wolniej...

Tak to przebarwienie się "rozrasta" na początku miałem jeden pajączek, a po miesiącu już były trzy... dlatego to zgłosiłem. Ciśnij ich bo w końcu wada będzie normą.
Tak to wyglądało przed wymianą, a zostało zapoczątkowane zaparowaniem.
Załączniki
pajączki.JPG
pajączki.JPG (101.29 KiB) Przeglądane 322 razy
Berserk

Windows7Chrome

Postprzez benha 11 lis 2017, o 22:35

Byłem w innym aso i tam osoba zajmująca się serwiswem powiedziała mi że teraz nie ma sensu próbować tego zgłaszać bo to jeszcze mam za małe i będę mieć odmowy. Powiedział że przez zimę powinno się to ładnie powiększyć i wtedy nie będzie problemu z reklamacją, że mam jeszcze praktycznie 1,5 roku gwarancji to mogę poczekać. Tłumaczył mi ze reklamacja będzie na te takie ala pioruny bo to jest wada a te okrągłe pęcherzyki to para wodna i ona nie potrafi odparować bo się ledów używa a one nie robią tyle ciepła co halogen. Ponoć cała grupa VAG która jest na ledach ma z tym problem.
benha

WindowsChrome

Postprzez lec 1 gru 2017, o 12:04

benha, włącz na chwile mijania lub długie - lampa powinna w kilka minut odparować
lec
wredny admin
wredny admin

Windows7Chrome

Postprzez benha 1 gru 2017, o 22:27

Jadąc z pracy (około 30min) miałem włączone mijania i potem w garażu nie gasząc silnika zostawiłem włączone mijania i długie na około 20 min, ściągnąłem przy tym te gumowe zaślepki z lampy żeby miała lepszą wentylację w środku i nie ma jakiejkolwiek różnicy.
benha

WindowsChrome

Postprzez benha 12 kwi 2018, o 18:04

Próbowałem jeszcze kilka razy odparować tą lampę w garażu ale bez efektu. Byłem dziś w jednym z aso w okolicy. Przez zimę to co było w lampie od strony kierowcy się wyraźnie powiększyło a w lampie pasażera zaczęły się pojawiać podobne wzorki. Powiedzieli mi że mogę próbować to zareklamować ale na pewno będzie odrzucenie. Spytałem się jaką tym razem będą mieć wymówkę, bo przez zimę mówili że lampa się nie potrafi zagrzać i nie może odparować. Przez ostatni tydzień są temperatury po 22-28 stopni na + więc nie ma mowy o braku ciepła. Powiedzieli mi że po prostu taka jest konstrukcja/technologia producenta i skoda od jakiegoś czasu nie uznaje tego za usterkę, tak samo jak strzelającego i terkoczącego sprzęgła. Na 18 kwietnia jestem umówiony do innego aso, może oni coś zdziałają w tym temacie... Co najlepsze drugiej citigo nie ma ani syfu z lampami ani problemu ze sprzęgłem nikt w aso nie potrafił się do tego jakoś racjonalnie odnieść, dochodzę powoli do wniosku że to sprawne citigo to chyba błąd w produkcji...
benha

WindowsChrome

Postprzez pwk 12 kwi 2018, o 22:01

Wiesz co, ja myślę, że to Ci już nie odparuje :( Wg mnie jest to kurz/pył jaki dostał się do lampy i ułożył się we wzorek pod wpływem skraplającej się pary, czyli kropelek wody. Lampa nie jest szczelna - kurz, pył, aerozol solny do niej włazi. Syf mógł też się dostać na etapie produkcji. Jeśli Ci ta lampa jakoś tam nie paruje nadmiernie, nie pękła sama z siebie, to pewnie nic nie uznają. Ja w takiej sytuacji może spróbowałbym na jakiś długi cienki drut / wykałaczkę nawinąć i przymocować kawałek miękkiej i mokrej (od wody - żadna chemia) szmatki i delikatnie spróbować przetrzeć to od środka, wchodząc otworem na żarówkę. Jeśli Ci się to "zmyje", to po kłopocie, jeśli nie, trzeba z tym żyć. oczywiście, jeśli będziesz z tym eksperymentował, to wielka ostrożność, żeby sobie lampy nie zarysować od środka, albo nie zostawić szmatki we wnętrzu. Daj znać, jaki efekt.
pwk
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi
Auto2: Citigo

WindowsXPChrome

Powrót do CitiGo