Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Woda na dywaniku pasażera - klimatyzacja?

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Woda na dywaniku pasażera - klimatyzacja?

Postprzez macli 3 sie 2016, o 17:16

Samochód odebrany. ASO rozebrało całkiem spory kawałek, dogrzebali się do klimatyzacji i uszczelnili wszystkie połączenia gdzie ewentualnie mogłaby wydobywać się woda (w tym połączenie klimatyzacji z wężem odprowadzającym wodę). Podobno ma działać.
macli
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: Rapid, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Citroen C4 GP

WindowsChrome

Postprzez pwk 4 sie 2016, o 01:35

@macli, a czym (jak) uszczelniali? Wiesz może?
pwk
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi
Auto2: Citigo

WindowsXPFirefox

Postprzez macli 4 sie 2016, o 09:39

Facet który mi oddawał samochód nie pamiętał nazwy. Jakimś uszczelniaczem sznurowym czy taśmowym (w każdym razie rozwijanym, czyli nie pianką i nie gąbką).
macli
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: Rapid, Ambition
Auto2: Citroen C4 GP

WindowsChrome

Postprzez opalekk 18 sie 2016, o 17:08

Przewód odprowadzający wode z klimy albo sie przetarł lub cos w nim zrobilo dziurke lub przegiał się i leciało do środka. Miałem ten problem niestety. ale wizyta w ASO i po 1 h i 2 tyg czekania aż ściagną cześć z niemiec problem zarzegnany
opalekk
Auto: Inny

WindowsChrome

Postprzez pwk 18 sie 2016, o 22:48

opalekk napisał(a):Przewód odprowadzający wode z klimy albo sie przetarł lub cos w nim zrobilo dziurke lub przegiał się i leciało do środka. Miałem ten problem niestety. ale wizyta w ASO i po 1 h i 2 tyg czekania aż ściagną cześć z niemiec problem zarzegnany

Dowiedziałem się, ze swoich źródeł, że problem przeciekającej klimy w Citigo (i u pozostałych dwóch braci Citika) istnieje, a metodą naprawy jest właśnie dodatkowe uszczelnienie między nagrzewnicą, a układem chłodzenia i wężem odprowadzającym wodę pod samochód. Nie wiem tylko, co, gdzie i czym uszczelniają, czy sznurowymi uszczelkami, czy po prostu klejem (silikonem). Przy czym najgorsze jest to, że żeby dostać się do nagrzewnicy i węża odprowadzającego wodę, trzeba zdemontować deskę rozdzielczą.
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez opalekk 19 sie 2016, o 17:30

u mnie dostali sie od dołu... ale najpierw oczywiscie rozebrali byl deski ;/
opalekk
Auto: Inny

WindowsChrome

Postprzez stryq 6 wrz 2016, o 19:36

U mnie raz było trochę wody na wycieraczce ale olałem temat, ale widzę że problem jest.

Tak dla Waszej wiadomości i tak nie ma źle - w firmie mamy służboe roomstery, kolega wracał z delegacji kilka tygodni temu gdy były te ulewy straszne, no i sobie tak jedzie 300km i w pewnym momencie coś ma mokro w bucie, mówi zmęczenie czy co więc się zatrzymał, i co? wody po kostki :D DOSŁOWNIE po kostki, auto na 2 dzień do ASO - stwierdzili zapchanie czegoś tam na podszybiu i że teraz robią to za friko ( suszenie ) ale następnym razem będą nas kasować - paranoja, miałem kilka aut, i na serio z tym że za wadę fabryczną chcą kasować pierwszy raz się spotkałem. Tak czy siak jazda bez trzymanki i firma kolejnych roomsterów nie kupi, nie wiem jak przywiązanie do marki Skoda ale też się chyba zmieni :) ot taka anegdotka :)
Był Yaris, potem Jazz, nastała pora na Vengę a później na Civica VIII, teraz czas na Citigo i Rapida :)
stryq
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY17
Auto: Rapid, Style
Auto2: CITIGO

WindowsChrome

Postprzez pwk 6 wrz 2016, o 21:11

stryq napisał(a):U mnie raz było trochę wody na wycieraczce ale olałem temat, ale widzę że problem jest.

W Romku mieli wodę z zewnątrz, być może po prostu na jakimś przeglądzie nie wyczyścili podszybia i się woda przelała do środka, ale też nie powinna. U nas w Citikach jest problem wody, która się skrapla z klimy, skrapla się na zimnych rurkach i w nagrzewnicy. Po prostu ktoś nie przemyślał chyba uszczelnienia i odprowadzenia wody. Myślę, że założyli sobie, że wpakowanie między wykładzinę podłogi., a elementy nagrzewnicy gąbek rozwiąże problem skraplającej się wody i może tak jest w temperaturze plus 20, ale ja czasem mam tak, że za oknem plus 35 i jadę przez Poznań, ostatnio miasto licznych doznań korkowych ponad godzinę z włączoną klimą. Zresztą klimę mam zawsze włączoną, żeby chodziła, temperaturę reguluję pokrętłem, mimo włączonej klimy - chodzi m.in, o wyciąganie wilgoci z samochodu. No i mi kapało, miałem nie tyle mokry dywanik, co mokrą całą wykładzinę pod dywanikiem pasażera. Taka wilgotna wykładzina śmierdzi, pleśnieje, niewykluczone, że przyspieszy korozję, a jak wiemy jesienią, czy zimą trudniej wysuszyć taką wykładzinę. Serwisy demontują całą deskę, uszczelniają (ponoć klejem) nagrzewnicę i te przewody. Szczerze - wolałbym nie widzieć jak to robią i jak to wygląda w rzeczywistości. U mnie nic już nie cieknie, a to na razie najważniejsze, choć czasu spędzonego w ASO (dojazd, koszty paliwa itp.) nikt mi nie zwróci, a zastępczaki o klasę lepsze, choć potrzebne, to mnie nie jarają.
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez ojzygazyga 4 sty 2018, o 16:42

Miałem dużo wody w kabinie, po dużej ulewie. Po wciśnięciu ręki pod fałd osłony plastikowej nad nadkolem w komorze silnika wyczułem dużo wody. Przetarłem palcami jak najniżej zagłębienie za nadkolem i spłynęło ok.3 litrów wody. Nadmieniam, ze parkuje pod drzewem.
tylko w sieci jest prawdziwe życie.
ojzygazyga
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY13
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 75KM
Przebieg: 5000 km

WindowsChrome

Postprzez Przemysuaf 19 sty 2018, o 17:57

Kiedyś się przestraszyłem, że zepsuł się układ klimatyzacji bo mama zauważyła plamę na wycieraczce. Ale okazało się, że to wina mojej koleżanki. Tak więc zacząłbym od spytania innych użytkowników samochodu.
Pozdrawiam
Przemysuaf
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY14
Auto: Citigo, Ambition

WindowsChrome

Poprzednia strona

Powrót do CitiGo