Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Wymiana sprzegla

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Wymiana sprzegla

Postprzez opalekk 6 lut 2017, o 17:39

Czesc. Przestrzegam wszystkich jesli macie jeszcze gwarancje a macie różne odgłosy przy wyciskaniu sprzęgła czy to przy zmianie z 1 na 2 czy na wolnych obrotach na zimnych silniku to walczyć o wymiane. Nie tak jak ja ze in uwierzylem ze ten typ tak ma. 73 tys przejechanie i padło sprzęgło docisk rozwalony a tarcza szkoda gadać. 450 zł plus robocizna. Niestety po gwarancji.
opalekk
Auto: Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Odp: Wymiana sprzegla

Postprzez Cendra 6 lut 2017, o 18:15

Po wymianie cicha praca sprzęgła i gładka zmiana biegów?
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @95Nm

Windows7Firefox

Postprzez oren 6 lut 2017, o 20:18

opalekk, chodzi Ci o takie dzwieki jakie pokazywali inny w temacie "sprzeglo" ? U mnie jest tak, że przy wciśnieciu sprzegla takie szorowanie znika... a gdy silnik pracuje na wolnych obrotach to z pod maski wydobywa sie "dziwny" dzwiek... Isc z tym i pytac o wymiane czy nic to nie da ?
Obrazek
oren
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY15
Przebieg: 41000 km

WindowsChrome

Postprzez opalekk 6 lut 2017, o 22:05

jak zaciągniesz ich siła do auta i potem do muru z nimi... to mi uziemili auto na nie całe 2 tyg i stwierdzili ze to normalna praca sprzegła ten typ tak ma itp jak widać nie. Zamontowane sprzęgło Sachs to samo co w oryginale tylko dostałem informacje ze jest troszkę. Informacja od goscia w sklepie kojarzył temat niestety. i podobno była informacja producenka ( sachs) ze te sprzęgło już jest poprawione i nie ma problemów. Napewno biegi lepiej wchodza. ale na wolnych obratach zobaczę jutro dopiero ;) Mechanik zwrocił mi uwagę na olej w skrzyni biegów. Wie ktoś ile do skrzyni biegów wchodzi oleju ? U mnie niby jest 1 L ale mechanior mowił ze dziwne bo powinno byc 1.5 L
opalekk

WindowsChrome

Postprzez oren 7 lut 2017, o 17:59

opalekk napisał(a):jak zaciągniesz ich siła do auta i potem do muru z nimi... to mi uziemili auto na nie całe 2 tyg i stwierdzili ze to normalna praca sprzegła ten typ tak ma itp jak widać nie. Zamontowane sprzęgło Sachs to samo co w oryginale tylko dostałem informacje ze jest troszkę. Informacja od goscia w sklepie kojarzył temat niestety. i podobno była informacja producenka ( sachs) ze te sprzęgło już jest poprawione i nie ma problemów. Napewno biegi lepiej wchodza. ale na wolnych obratach zobaczę jutro dopiero ;) Mechanik zwrocił mi uwagę na olej w skrzyni biegów. Wie ktoś ile do skrzyni biegów wchodzi oleju ? U mnie niby jest 1 L ale mechanior mowił ze dziwne bo powinno byc 1.5 L

U mnie od nowosci przy puszczaniu biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 slychac taki glosny strzal... juz sie troche do tego przyzwyczailem ale boje sie, że się rozsypie coś niechcaco i to po gwarancji... w ASO powiedzieli "ze ten typ tak ma" :bsilny:
Obrazek
oren

WindowsChrome

Postprzez syndicate 7 lut 2017, o 21:10

oren napisał(a):U mnie od nowosci przy puszczaniu biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 slychac taki glosny strzal... juz sie troche do tego przyzwyczailem ale boje sie, że się rozsypie coś niechcaco i to po gwarancji... w ASO powiedzieli "ze ten typ tak ma" :bsilny:

u mnie nic takiego nie ma miejsca. Mi też raz powiedzieli, że jakieś dziwne strzelanie w bębnach z tyłu to normalka i "szczęki się tak zachowują po prostu." Żałuję, że dałem się wtedy spławić, ale problem na szczęście sam ustąpił. Jak mówią, że "ten typ tak ma" a coś nie jest normalne w ogólnie przyjętych zasadach działania, to nie można się dać spławić. strzelanie na 1, 2 i 3 biegu nie jest ogólnie normalne. Pisać do dealera, jak nie to coraz wyżej, jak dalej bez skutku, to media. Jak czasem oglądam co dzięki mediom można zdziałać z takimi, to głowa mała. Jak ASO gościowi naprawiło (a raczej poskładało z użyciem kleju) samochód po wypadku, dzięki TVN Turbo koleś dostał nowe auto od dealera z małą dopłatą.

BTW. skąd wiesz, że ten problem nie dotyczy np. samej skrzyni, a nie sprzęgła?
Obrazek
syndicate
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY14
Przebieg: 75000 km

Windows7Chrome

Postprzez mmiszka 7 lut 2017, o 21:48

oren napisał(a):
opalekk napisał(a):jak zaciągniesz ich siła do auta i potem do muru z nimi... to mi uziemili auto na nie całe 2 tyg i stwierdzili ze to normalna praca sprzegła ten typ tak ma itp jak widać nie. Zamontowane sprzęgło Sachs to samo co w oryginale tylko dostałem informacje ze jest troszkę. Informacja od goscia w sklepie kojarzył temat niestety. i podobno była informacja producenka ( sachs) ze te sprzęgło już jest poprawione i nie ma problemów. Napewno biegi lepiej wchodza. ale na wolnych obratach zobaczę jutro dopiero ;) Mechanik zwrocił mi uwagę na olej w skrzyni biegów. Wie ktoś ile do skrzyni biegów wchodzi oleju ? U mnie niby jest 1 L ale mechanior mowił ze dziwne bo powinno byc 1.5 L

U mnie od nowosci przy puszczaniu biegu z 1 na 2 i z 2 na 3 slychac taki glosny strzal... juz sie troche do tego przyzwyczailem ale boje sie, że się rozsypie coś niechcaco i to po gwarancji... w ASO powiedzieli "ze ten typ tak ma" :bsilny:

przy ktorejs wizycie w ASO zglaszalem te dziwne strzaly przy zmianie biegow 1 na 2 i 2 na 3, pokazali mi jakis dokument techniczny, ichniejsza wewnetrzna instrukcje ze w silniku 1.0 moga wystepowac tego typu odglosy... widzialem to naocznie, niestety tylko do wgladu
mmiszka
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY16
Auto: Fabia3, Monte Carlo
Przebieg: 10 km

WindowsChrome

Postprzez oren 8 lut 2017, o 21:15

I co teraz mam robic ? Kolejny raz sie wybrac do ASO i im powiedziec o tym "strzelaniu" ? Jest szansa zeby wymienili sprzeglo lub skrzynie biegow i problem minie?
Obrazek
oren

WindowsChrome

Postprzez syndicate 9 lut 2017, o 09:26

pewnie nic nie zdziałasz ale próbować warto, w zasadzie jakby nie patrzeć, to jest to niezgodność towaru z umową, nigdzie przecież wcześniej (przy kupnie samochodu) Cię nie poinformowano, że może być taka a taka przypadłość? Tym bardziej, że jak widać posiadają na to jakieś dokumenty (do wglądu, więc kupujący nie może tego od tak zobaczyć i sprawdzić)
Obrazek
syndicate
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY14
Przebieg: 75000 km

Windows7Chrome

Postprzez Skodakochana 9 lut 2017, o 10:30

Hm jeśli jest automat to doszedł byś do tego a jeśli jest skrzynia manualna to każą Ci pewnie puszczać wolniej pedał sprzęgła
Skodakochana
Silnik: 1.9TDI ATD 101KM MY00
Auto: Octavia 4x4, Ambiente
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 186000 km
Auto2: AudiA4 A6 A3 80 passat B4

UbuntuFirefox

Postprzez ARCZI_CITIGO 14 lut 2017, o 21:03

Ja miałem rok temu wymieniona tarcze z dociskiem na gwarancji właśnie po zgłoszeniu hałasu sprzęgła. I moge zapewnic Was ze to nic nie pomoglo. Bo pewnie założyli to samo tylko ze nowe. A czy fizycznie wymienili to nie wiem bo nie byłem przy tym. Dostałem papier na naprawę i jak klekotanie z okolic sprzęgła było tak jest do tej pory. Dodam ze odrazu nie wzieli sie za to. Dopiero jak trafilem na gościa z serwisu który miał sciemnic że doszło do uszkodzenia tarczy sprzęgła zaczeli to wymieniac. Ale efekt ZEROWY
ARCZI_CITIGO
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY12
Auto: Citigo, Elegance
Przebieg: 20000 km

LinuxChrome

Postprzez ARCZI_CITIGO 14 lut 2017, o 21:32

Z ciekawostki mogę powiedzieć że miski olejowe różnią sie ciut budowa miedzy rocznikem 2012 a 2016. Ale na szczęście plaszczyzny przylegajace sa te same. Niestety nie zrobiłem zdjęć obu ale pierwsze wrażenie... te miski sie od siebie różnią haha!
Na marginesie uważajcie na dokrecanie śrub przy wymianie oleju. Moj kolega za mocno dokrecil i pękła miska.
ARCZI_CITIGO

LinuxChrome

Postprzez Cendra 15 lut 2017, o 16:08

Dlatego ja wolę, żeby nikt z ASO mi tam nie grzebał, skoro nie przynosi to efektu. Niestety z jakością napraw bywa różnie - wolę jak jest to fabrycznie poskładane.
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13

Windows7Firefox

Postprzez ARCZI_CITIGO 17 lut 2017, o 10:18

Cendra napisał(a):Dlatego ja wolę, żeby nikt z ASO mi tam nie grzebał, skoro nie przynosi to efektu. Niestety z jakością napraw bywa różnie - wolę jak jest to fabrycznie poskładane.

Też sie pod tym podpisze
ARCZI_CITIGO

LinuxChrome

Postprzez opalekk 7 mar 2017, o 22:24

ja wymieniłem sprzęgło ( przed wymiana nie dało rady żadnego biegu wrzucić) i efekt mierny dalej te same objawy. W poniedziałek wymienie olej w skrzyni. cos mi się ten olej nie podobał jak ogladaliśmy skrzynie jakby opiłki ?
opalekk

WindowsChrome

Następna strona

Powrót do CitiGo