Pierwsz jazda

forum użytkowników modelu KAROQ (2017+)

Moderatorzy: lec, Sosna

Pierwsz jazda

Postprzez NAIMAD71 22 sty 2018, o 11:39

Zdjęcia, zdjęciami, a ja poproszę o opinię na tematy:
1. Światła mijania LED. Czy nie świecą zbyt nisko (automatyka poziomowania). Czy reflektory już parują (oba, jeden).
2. Komfort jazdy po mieście na kołach 18". Czy zawieszenie Karoqa jest rzeczywiście odrobinę utwardzone (w stosunku do typowej Skody).
3. Fotele Style. Czy standardowe tkaninowe? Jaka jakość materiału. Komfort foteli, trzymanie boczne.
4. System audio. Standard? Jak gra.
5. Układ kierowniczy. Czy jest precyzyjny (jak w Seatach). Czy wspomaganie nie jest zbyt mocne. Czy masz "Driving Mode Select" (jak działa układ kierowniczy w trybie Sport).
6. Skrzynia biegów. Jak pracuje skrzynia. Czy biegi nie haczą (gdzieś czytałem, że nie jest zbyt precyzyjna, czasami haczą biegi).
To na razie tyle. Pozdrawiam

Zaznaczam na początku to są moje odczucia i spostrzeżenia,pozatym 200 km to za mało żeby ocena była wiarygodna-im więcej testujących tym więcej opini. 1- Światła świecą super nie zaobserwowałem że nisko, automatyka ok (jeżdziłem tyłko wieczorem po pracy test o odpowiedniej porze),nie parują dlaczego miały by parować-wcześniej miałem Rapida 3 lata i też nie parowały. 2-Bałem się 18'' ale są super rewelacja zawieszenie mega przyjemność z jazdy najlepsze jakie miałem, a miałem to -
(Hyundaj Tucson 4x4 CRDI 2.0, Nissan Qashqai 1,2 benzyna ,Skoda Rapid 1,2 benzyna. 3- Fotele sportowe są super w Rapidzie też mialem sportowe materiałowe dużo lepsze od standardowych trzymanie boczne bardzo dobre wręcz wyśmienite ale zależy od objętości osoby siedzącej -moja budowa drobna 177cm waga 73 kg ,na temat większego osobnika nie mogę się wypowiadać. 4-Audio- nic nie ustawiałem, nie było czasu na to, może pożniej- gra bardzo dobrze miło zaskoczony jestem- jak ustawie tony i opóżnienia to będzie zajebiście.5- Układ kierowniczy pracuje bardzo dobrze jest precyzyjny, mam Driving Mode ,myśle ze za mało km nakreciłem żęby coś więcej napisać, po 1000 coś dodam. 6 -Skrzynia biegów nie haczy, nie jest to masło- biegów nie trzeba szukać, działa dobrze jeśli się do konca sprzęgło wciska.po 1000km toś dodam. Spalenie w trybie NORMAL 6,4l/100 - jazda tylko po mieście ,zaznaczam to jest spalanie średnie nie chwilowe.Auto na dotarciu po 1500 dam znać jakie jest. Zdjęcia w mojej Galerii na razie 3 zachęcam do oglądania komentowania ,będzie więcej pozdrawiam :cfaniak:
NAIMAD71
Silnik: 1.5 TSI 150KM MY18
Auto: Karoq, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 7550 km

Windows7Chrome

Odp: Pierwsz jazda

Postprzez Matt97 22 sty 2018, o 11:52

Cześć - te paski czerwone na fotelach to tylko w wersji ze sportowymi fotelami czy dla każdego Karoqa Style ?
Też zamówiłem czarny - jakbyś mógł jeszcze wrzucić fotę z boku z alufelgami :)
Pięknie się prezentuje - gratulacje.
Ja nie zamówiłem sportowych foteli i teraz myślę, czy dużo stracę na tym komfortu - nie mam porównania.
Matt97
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY11
Auto: Roomster, Style

Windows7Mozilla

Postprzez NAIMAD71 22 sty 2018, o 16:45

Te fotele są sportowe,kierownica też sportowa za dopłata,Twój też będzie fajnie wyglądał bo czarny jest zajebisty,zrobie zdjęcia może w czwartek wrzuce -dziękuje pozdrawiam
NAIMAD71

Windows7Chrome

Postprzez elektrod 22 sty 2018, o 21:29

Szkoda, że mało zdjęć auta. Ładnie się prezentuje i fajne te fotele sportowe. Ja ich nie brałem i teraz lekko żałuję. Kiera sportowa jak widzę jest mniejsza i spłaszczona od dołu, są jeszcze jakieś różnice? Zimówki brałeś z felgami od skody? pozdrawiam
elektrod
Moc/Moment: 150KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsFirefox

Postprzez Kraq 23 sty 2018, o 09:51

Wczoraj jeździłem 1.5TSI 150KM DSG. W manualu Karoqa nigdzie nie ma. Potwierdza się, że Skoda strasznie promuje automatyczną skrzynię. Jak na pierwszą w życiu jazdę automatem poszło mi nieźle. Trzeba się po prostu przyzwyczaić. Ale osobiście wolę manual. Lubię mieć pełną kontrolę nad silnikiem. Ten DSG może i fajny, ale denerwuje mnie to długie przełączanie biegów. Czuć to wyraźnie w czasie jazdy. W mieście może to nie przeszkadza. Ale na ekspresówce brakuje takiego kopa, który możemy zyskać redukując bieg manualnie. Kierownica w porównaniu do wspomagania hydraulicznego w starszych samochodach taka lekko "gumowata". Wiem, że to specyfika tej technologii, ale dla mnie na minus. Warto dopłacić do elektrycznego fotela kierowcy (2200 zł) nawet kosztem innych rzeczy, bo regulacja fotela jest wtedy kompletna. Zyskujemy czterokierunkową regulację odcinka lędźwiowego w bardzo dużym zakresie. Jak ktoś ma problem z kręgosłupem (tak jak ja) to warto. W manulanym fotelu takiej regulacji nie ma. No i mamy pamięć ustawień fotela dla 3 osób z pamięcią ustawień lusterek i dodatkowo możemy zaprogramować automatyczne obniżanie prawego lusterka przy cofaniu dla każdego ustawienia.
Jak ktoś się przesiada z samochodu rocznik 2004, to jest spory szok. W czasie pierwszej jazdy nie da się "ogarnąć" tego wszystkiego.
Przy okazji dowiedziałem się, dlaczego kamera cofania posiada statyczne linie kierunkowe. Linie dynamiczne są tylko po zamówieniu pakietu "Asystent parkowania".
Na plus bardzo fajna i łatwo dostępne sterowanie manualne klimatyzacją, które jest ustawione pod kątem i dzięki temu bardzo dobrze widoczne dla kierowcy.
Z minusów: lusterka boczne, jak dla mnie zbyt kwadratowe oraz lusterko wsteczne wewnętrzne, jest bardzo wąskie i ma mały zakres pola widzenia (jest to lusterko z grupy VAG, takie samo jest w Seacie Leonie). Ale to już szczegóły.
Kraq
Auto: Inny

Windows7Mozilla

Postprzez Matt97 23 sty 2018, o 10:07

Rozumiem, że na trasie ekspresowej miałeś ustawiony tryb Sport.
Ja też dotychczas na manualu. Jedynie co mnie denerwuje przy DSG to wrażenie, że przy potrzebie szybkiego przyspieszenia następuję zbyt duża redukcja i kręcenie obrotów zbyt wysokie, co w moim odczuciu jest nieefektywne przy tym silniku. Mam wrażenie, że np. przełączanie biegów przy np. 4,5 tys. obrotów byłoby efektywniejsze ale może się myle... macie jakieś z tym doświadczenia?
Teraz sobie myśleć, że może warto do DSG zamówić łopatki przy kierownicy ale czy to nie wypacza w sumie sensu DSG ?
Matt97

Windows7Mozilla

Postprzez Kraq 23 sty 2018, o 10:19

Matt97 napisał(a):Rozumiem, że na trasie ekspresowej miałeś ustawiony tryb Sport.

Nie wiem. Pozycja D/S. Łopatki były przy kierownicy, ale nie korzystałem, żeby przypadkiem czegoś nie popsuć ;-)
Kraq

Windows7Mozilla

Postprzez Matt97 23 sty 2018, o 10:37

przy pozycji D - faktycznie mógłbyś odnieść takie wrażenie :)
Matt97

Windows7Mozilla

Postprzez Kraq 23 sty 2018, o 21:46

elektrod napisał(a):Szkoda, że mało zdjęć auta. Ładnie się prezentuje i fajne te fotele sportowe. Ja ich nie brałem i teraz lekko żałuję. Kiera sportowa jak widzę jest mniejsza i spłaszczona od dołu, są jeszcze jakieś różnice? Zimówki brałeś z felgami od skody? pozdrawiam

Elektrod, odebrałeś już swojego brązowego magnetica? To poproszę o kilka fotek.
Kraq

Windows7Mozilla

Postprzez elektrod 24 sty 2018, o 12:08

Dopiero dziś przyjechał do dealera. Może uda się do piątku, ale bardziej prawdopodobne, że odbiorę na początku przyszłego tygodnia. Kilka zdjęć z placu w mojej galerii.
elektrod

WindowsFirefox

Postprzez NAIMAD71 24 sty 2018, o 13:30

Graty bardzo ładny i czysty he he
NAIMAD71

Windows7Chrome

Postprzez elektrod 24 sty 2018, o 13:52

Dzięki. Po transporcie na lawecie bardzo czysty :)
elektrod

WindowsFirefox

Postprzez NAIMAD71 24 sty 2018, o 19:15

Postprzez elektrod 22 sty 2018, o 22:29

Szkoda, że mało zdjęć auta. Ładnie się prezentuje i fajne te fotele sportowe. Ja ich nie brałem i teraz lekko żałuję. Kiera sportowa jak widzę jest mniejsza i spłaszczona od dołu, są jeszcze jakieś różnice? Zimówki brałeś z felgami od skody? pozdrawiam

Lato dostałem Micheliny, zimowe kupiłem Pirelli Sottozero 3 215/50R18 92 V, proponowali mi z Superb -18 ,ale mam cynk że będą orginalne do Karoqa w dobrej cenie od znajomego z skody-dostane promocje.Jak mi się nie spodobaja to już mam upatrzone czarne 18 na lato,różnice to jeszcze nakładki napedały , mam farioflex.Systematycznie wrzucam foty sory nie mam czasu na to ,pozdrawiam
NAIMAD71

Windows7Chrome

Postprzez elektrod 24 sty 2018, o 20:06

NAIMAD71 napisał(a):
Lato dostałem Micheliny, zimowe kupiłem Pirelli Sottozero 3 215/50R18 92 V, proponowali mi z Superb -18 ,ale mam cynk że będą orginalne do Karoqa w dobrej cenie od znajomego z skody-dostane promocje.Jak mi się nie spodobaja to już mam upatrzone czarne 18 na lato,różnice to jeszcze nakładki napedały , mam farioflex.Systematycznie wrzucam foty sory nie mam czasu na to ,pozdrawiam

Też kupiłem Pirelli Sottozero 3 215/50R18 92 V, które w salonie założą mi na te felgi na których przyjechał. Na lato planowałem jakieś antracytowe albo czarne, ale praktycznie nie znalazłem nic w rozmiarze 7,0Jx18" ET45 5x112, a tylko takie są dopuszczone dla Karoqa. Skoda dla Karoqa z 18" ma przewidziane Mitykas, Braga i Trynity, które mogłyby być. Możesz podesłać linka do tych czarnych.
elektrod

WindowsFirefox

Postprzez NAIMAD71 27 sty 2018, o 14:21

Też kupiłem Pirelli Sottozero 3 215/50R18 92 V, które w salonie założą mi na te felgi na których przyjechał. Na lato planowałem jakieś antracytowe albo czarne, ale praktycznie nie znalazłem nic w rozmiarze 7,0Jx18" ET45 5x112, a tylko takie są dopuszczone dla Karoqa. Skoda dla Karoqa z 18" ma przewidziane Mitykas, Braga i Trynity, które mogłyby być. Możesz podesłać linka do tych czarnych.
Na razie się rozglądam i obserwuje ceny - na takich by ładnie wyglądał( ANZIO Split Matt Black 8,00x18 5x112 ET 45),ale to moja opinia.Pozdrawiam
NAIMAD71

Windows7Chrome

Następna strona

Powrót do Karoq