Nadjeżdża Skoda Kodiaq! (SUV)

forum użytkowników SKODA KODIAQ (2016+)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Nadjeżdża Skoda Kodiaq! (SUV)

Postprzez aerofan 7 kwi 2017, o 09:20

Przecież już cennikowo te auta są bardzo blisko siebie a o dziwo w salonie VW dają większe rabaty, no bo Skoda to trza pół roku czekać z okładem więc po co szarżować z rabatem.
aerofan
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY14
Auto: Rapid, Elegance
Moc/Moment: 122KM @0Nm
Przebieg: 27000 km
Auto2: był YETI 1.8 TSI 4x4 '14

WindowsChrome

Postprzez Wito1985 7 kwi 2017, o 10:07

Faktycznie cenniki są tak ułożone, że jeden element w Skodzie jest w standardzie w VW trzeba dopłacić, później VW coś ma w standardzie w Skodzie dopłata..dzisiaj dla porównania znowu wybrałem się do Skody obejrzeć Kodiaqa i jednak zostaje przy Skodzie.. gabaryty i ilość miejsca w środku i w bagażniku robią swoje..
Wito1985
Auto: Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Mozilla

Postprzez Gandezz 8 kwi 2017, o 20:21

Osobiście w poniedziałek w Lubiniu mam jazdę testową Kodiaq'iem 2.0 TDI 190 KM, zobaczymy z czym się to je... :)
Obrazek

5W40 Castrol EDGE

Punktów: 7

Spoiler:

Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!
Gandezz
Silnik: 2.0 AZJ 115KM MY03
Auto: Octavia Kombi, Style
Przebieg: 280000 km
Auto2: Focus Mk1 1.6

Windows7Chrome

Postprzez Wito1985 8 kwi 2017, o 20:56

Ja jeździłem takim półtora tygodnia temu we Wrocławiu, ale utwierdziło mnie to w moim wyborze 2.0 tsi bo ten diesel trochę mułowaty..i tak dla ścisłości "w Lubinie"..
Wito1985

MacOSXSafari

Postprzez Gandezz 8 kwi 2017, o 21:00

Obrazek

5W40 Castrol EDGE

Punktów: 7

Spoiler:

Tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie!
Gandezz
Silnik: 2.0 AZJ 115KM MY03
Auto: Octavia Kombi, Style
Przebieg: 280000 km
Auto2: Focus Mk1 1.6

Windows7Chrome

Postprzez aerofan 9 kwi 2017, o 10:42

No właśnie, dla mnie to zadziwiające, dlaczego ten diesel jest mułowany ? Widząc różnice między swoim autem a Kodiakiem muszę zrzucić winę na źle zoptymalizowaną skrzynię DSG pod ten silnik. Przełączaliśmy podczas jazdy próbnej na wszystkie tryby, nie było ze strony skrzyni większych różnic.
aerofan

WindowsChrome

Postprzez Everred 9 kwi 2017, o 18:38

Na wstępie, witam wszystkich forumowiczów, wkrótce, czyli za jakieś 4 do 6 miesięcy, pełnoprawnie dołączę do Waszego grona jako posiadacz Kodiaq'a.

Mam takie pytanie do Was, może ktoś się orientuje jaka skrzynia biegów jest montowana w Kodiaqu dla 2.0 TSI? Bo znalazłem tutaj:
http://www.skoda-auto.com/SiteCollectio ... -09-01.pdf

informacje, że jest to skrzynia sucha 7 biegowa, a jedyna znana mi dsg skrzynia sucha 7 biegowa to DQ200. A znana jest między innymi ze swoich problemów. Albo w tym dokumencie jest błąd, albo wymyślili jakąś nową suchą dsg 7-biegową, albo trochę słabo to wygląda bo DQ200 miała być ponoć montowana do aut do 250nm a ten silnik 2.0tsi ma 320. Szukałem ale nie udało mi się nic znaleźć poza tym, że Seat Ateca ma chyba nową skrzynię DQ380 ale mokrą, co nie zgadza się z danymi technicznymi z linku skody kodiaq. Nie wiem co jest w Tiguanie z tym samym silnikiem. Ostatecznie jak się nie dowiem chyba zostanie mi tylko zapytać sprzedawcy, ale pewnie i tak nie będzie wiedział, przekaże pytanie do centrali albo serwisu a oni udzielą jakąś wykręcającą odpowiedź, że skrzynia jest dostosowana do mocy i żywotność zależy od użytkowania... Gdzieś czytałem też, że ponoć był plan instalacji innych skrzyń dla różnych krajów w zależności od tego jak często przeciętny Kowalski danego kraju ciągnie przyczepy.
Everred
Auto: Inny, Style
Moc/Moment: 180KM @320Nm

WindowsChrome

Postprzez Wito1985 9 kwi 2017, o 19:52

Z informacji, które odnalazłem w niemieckich artykułach w Kodiaqu 2.0 tsi jest skrzynia DSG dq500, w 1.4 tsi dq250...

A tu link do informacji:
http://www.motor-talk.de/news/der-tsche ... 97548.html
Wito1985

MacOSXSafari

Postprzez Everred 9 kwi 2017, o 21:48

Wito1985 napisał(a):Z informacji, które odnalazłem w niemieckich artykułach w Kodiaqu 2.0 tsi jest skrzynia DSG dq500, w 1.4 tsi dq250...

A tu link do informacji:
http://www.motor-talk.de/news/der-tsche ... 97548.html

To co Pan pisze wydaje się być rozsądne i logiczne, w sumie nie pomyślałem o tym wcześniej ale skoro jest tylko jedna 6-biegowa dsg o oznaczeniu dq250 i wsadzili ją do 1.4tsi, a to skrzynia mokra, to byłoby głupie ładować do mocniejszego silnika suchą dq200... Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji.
Everred
Auto: Inny, Style

WindowsChrome

Postprzez aerofan 11 kwi 2017, o 10:34

W nowym Motorze porównanie 4 SUVów 7 miejscowych (Kodiak, Sorento, XTrail i Outlander). Konkluzja - Japońskie daleko w tyle, Sorento najbardziej komfortowe i najlepiej wykończone, jedyny ma 3 rząd w miarę komfortowy, a wygrywa oczywiście Kodiak, który ma rzekomo najbardziej dynamiczny i oszczędny silnik i jest zarazem najtańszy ;) Tyle tylko, że Kię wzięli do porównania z silnikiem 2.2, który jest o 20 tys. droższy od 2.0 185KM, który to właśnie powinien być tutaj wzięty pod uwagę. Zmierzyli też, że w Skodzie jest najmniejszy poziom hałasu w kabinie, to już jest dobry żart :)
aerofan

WindowsChrome

Postprzez kabatkubol 11 kwi 2017, o 13:46

Kuba - im bardziej będziesz na forum skody obnażał słabości Kodiaqa, tym bardziej ludzie będą po Tobie jechać, więc myślę, że nie warto :lol:

Z ciekawości spytam: Jeździsz Sorento - wersją 7-osobową?
kabatkubol
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi, Ambition
Przebieg: 60000 km

WindowsChrome

Postprzez aerofan 11 kwi 2017, o 14:41

kabatkubol napisał(a):Z ciekawości spytam: Jeździsz Sorento - wersją 7-osobową?

Innej nie ma :)

kabatkubol napisał(a):Kuba - im bardziej będziesz na forum skody obnażał słabości Kodiaqa, tym bardziej ludzie będą po Tobie jechać, więc myślę, że nie warto :lol:

Nie, że słabości. Jaki jest koń każdy widzi. Jednemu się podoba, drugiemu nie. Osobiście uważam, że za pieniądze 150-190 tys można lepiej trafić niż w nową Skodę. Za to jeśli ktoś dysponuje +- 120 tysiącami i chce jak najwięcej przestrzeni, to już Kodiaka brałbym pod uwagę. W każdym bądź razie w pierwszym przypadku nie przeszedłbym obojętnie obok Stelvio, Koleosa, XC60 czy wspomnianego już Sorento. Chociaż biorąc pod uwagę same walory wizualne - jeśli musiałbym z tej piątki jeździć Kodiakiem to chyba za karę :)
aerofan

WindowsChrome

Postprzez ArooS 13 kwi 2017, o 09:13

aerofan napisał(a): Osobiście uważam, że za pieniądze 150-190 tys można lepiej trafić niż w nową Skodę. Za to jeśli ktoś dysponuje +- 120 tysiącami i chce jak najwięcej przestrzeni, to już Kodiaka brałbym pod uwagę. W każdym bądź razie w pierwszym przypadku nie przeszedłbym obojętnie obok Stelvio, Koleosa, XC60 czy wspomnianego już Sorento.

Najtańsza wersja Stelvio kosztuje 193 700 zł
Koleos - oficjalnie jeszcze nie ma nawet ceny na to ...
XC 60 od 184 500 zł
Seorento od 147 000 zł

Przypomnę że Kodiaq najtańszy kosztuje 89 900zł, tak tak ja wiem że to wersja bez wyposażenia i silnika.....
Mi osobiście najbardziej podoba się z tego zestawienia Stelvio ale włoskie samochody zawsze były ładne, ale za to jest najmniejszy z całej tej ekipy.
Nowy Koleos bardzo podobny do Kodiaqa i wizualnie i gabarytowo, Sorento jest chyba wieksze od Kodiaqa.
Volvo jest bardzo małe w środku i poza tym wychodzi juz z produkcji bo to stary model.

Tak więc przy założeniu że bierzemy pod uwag cenę, (późniejsze koszty serwisowania) to chyba nie ma tutaj o czym dyskutować.
Oczywiście nie poruszam tutaj takich kwestii jak funkcjonalność czy komfort jazdy bo to w dużej mierze zależy od wersji wyposażeniowej ....

Tak czy inaczej w segmencie dużych SUW'ów Kodiaq nieźle zamieszał
ArooS
Auto: Kodiaq, Style
Przebieg: 8120 km

MacOSXSafari

Postprzez aerofan 13 kwi 2017, o 10:50

ArooS napisał(a):Najtańsza wersja Stelvio kosztuje 193 700 zł

Raczej 169.700 (2.2 TDi, 8AT, 180KM)

ArooS napisał(a):Mi osobiście najbardziej podoba się z tego zestawienia Stelvio ale włoskie samochody zawsze były ładne, ale za to jest najmniejszy z całej tej ekipy.

Najmniejszy ? Kodiak raptem 1 cm dłuższy, ale Stelvio ma większy rozstaw osi o 3 cm, jest też szerszy o 2 cm. Wyraźnie krótszy jest Nissan, wyraźnie dłuższe Sorento. Widać to przede wszystkim w bagażniku, długość podłogi z zamkniętym 3 rzędem jest o 8 cm dłuższa w Kii niż w Kodiaku. Jeśli to komuś oczywiście robi różnicę. Ja wolę dłuższy bagażnik niż głębszy, choć pojemnościowo w Sorento też najwięcej, o deklarowane 40 l.

ArooS napisał(a):Volvo jest bardzo małe w środku i poza tym wychodzi juz z produkcji bo to stary model.

Mówiłem o nowym XC60.

ArooS napisał(a):Tak więc przy założeniu że bierzemy pod uwag cenę, (późniejsze koszty serwisowania) to chyba nie ma tutaj o czym dyskutować.

No tak, Skoda startuje z niskiego pułapu, choć to tylko zabieg marketingowy. Po sensownym doposażeniu już się robi dużo. Zresztą, ponad 2-krotna różnica między wersją najtańszą a najdroższą mówi sama za siebie. Niestety, jakość niektórych elementów wypoważenia jest taka sama w najtańszej, jak i najdroższej wersji. Różnice wykończenia są głównie w tapicerce i dekorkach.
aerofan

WindowsChrome

Postprzez ArooS 13 kwi 2017, o 18:44

Aerofan jeśli spojrzysz na ceny innych aut w wyposażeniem basic a później to samo dla wersji full to w większości aut europejskich masz taki przeskok dwukrotny. W autach azjatyckich jest troszeczkę inaczej choć to też zależy od marki.

OK piszesz że Skoda jest mniejsza o tyle a to o tyle itp, itd od tego czy tamtego; ale czy siedziałeś w Stelvio, nowym XC 60 , nowym Koleosie ??
Czy jeździłeś z którymś z tych aut poza swoim Sorento ??
Może i większość ma wymiary większe od Kodiaqa ale ile tak naprawdę jest miejsca w środku ??

Jak będziesz miał okazję posiedzieć czy pojeździć jednym z tych aut to zrozumiesz że same dane techniczne czasami wprowadzą człowieka w błąd.
Usiądziesz, przejedziesz się , ustawisz sobie pozycję za kierownicą i porównasz widoczność i wtedy zobaczysz różnicę.
Siedząc przy komputerze możesz prowadzić tylko jałową nic nie wnoszącą dyskusję o tym jak to Kodiaq jest ble a a wszystko inne takie cacy.....
ArooS
Auto: Kodiaq, Style
Przebieg: 8120 km

MacOSXSafari

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kodiaq