choinka lampek i problem z ABS, chyba

forum użytkowników modelu Roomster, Praktik i pochodnych

Moderatorzy: lec, Sosna

choinka lampek i problem z ABS, chyba

Postprzez ghrath 11 gru 2018, o 18:47

witajcie...

i w końcu moje auto dopadł pierwszy jakiś problem, który nie wiem jak zidentyfikować.....

miesiąc temu zmieniałem opony na zimowe, i po wyjechaniu z serwisu zaczął dziwnie działać ABS, to znaczy, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania, zresztą bardzo wolno, lekko wyhamowując pedałem hamulca, wręcz go muskając....w końcowej fazie załącza się ABS, słychacć chrobotanie, zresztą czuć to na pedale, auto lekko staje dęba...

pojechałem do serwisu, podpiałem auto pod kompa, zero błędów.....sprawdzili mi czujniki ABS, powiedzieli są OK

i olałem temat, wkurzało mnie to dohamowywanie, ale jeździć sie dało, więc jeździłem

i teraz nie wiem czy to co zaczęło się dziać ma związek z tym powyżej, czy to nowa usterka:

mianowicie, podczas jazdy autostradowej, już przy prędkości około 110km/h gdy dobiję do tej prędkości i utzrymam ją lub pocisnę szybciej, NAGLE słychać ostrzegawczy pisk gdzieś z licznika, i mam choinkę na wyświetlaczu:
- miga czerwony wykrzynik
- pali się lamka ABS
- pali się lampka wspomagania kierownicy
- pali się żółta lampka silnika

oraz:
- wskazówka prędkościomierza opada bezwłądnie do zera, pomimo tego, że nadal lecę 110km/h
- komputer zaczyna pokazywać średnie spalanie dnia mocno coraz większe, dosłownie jak mam spalanie rzędu 5.7 to po 10 minutach już 15l/100km
- mam takie oszukane światła dzienne, i zaczynają przygasać i się znowu zapalać......to są światła mijania, ale przy odpaleniu auta załączają sie od razu, nie muszę tego robić manetką....gdy zgasną po tej awarii, to gdy przekreće manetkę to znowu świecą
- jak zjadę już, żeby zaparkować to czuć złe działanie wspomagania kierownicy, znaczy trochę działa, ale słabo

normalnie czary mary

jak mi sie to stało to pojechałem do serwisu tego co wyżej, zresztą mój brat tam pracuje, podpieli znowu kompa, pokasowali błędy.....i dalej jeździłem....i dwa tygodnie spokój, ale też przez dwa tygodnie nie jeździłem tak szybko, a dziś znowu to samo !!!
uprzedzę pytanie, nie wiem jakie błędy pokazało ostatnio na kompie...a pytam Was tutaj, bo ten serwis jest dobry w mechanice, ale z kompem, eletryką już sobie nie radzi.....

ma ktoś jakiś pomysł co mojemu Romkowi dolega?
ghrath
Silnik: 1.4TDI BNM 70KM MY08
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 90KM @0Nm
Przebieg: 245500 km
Auto2: C4GP II

WindowsFirefox

Odp: choinka lampek i problem z ABS, chyba

Postprzez Angel 11 gru 2018, o 19:48

Jakie masz opony na przedniej i tylnej osi? Nie są czasem dwa różne rozmiary?
Jak masz czas to podjedź do mnie do Brzegu i sprawdzimy co za błędy masz w sterowniku...
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel
Auto: Octavia 3 Kombi, Elegance
Moc/Moment: 150KM @320Nm
Przebieg: 164000 km
Auto2: skoda fabia II MC

Windows7Firefox

Postprzez ghrath 13 gru 2018, o 07:17

okazało się, że mam opony różne, znaczy na osiach są takie same, ale zarówno przednia oś jak i tylna ma opony których w ogóle nie ma na wykazie opon dedykowanych do tego auta :bsilny:

dziś chce zamówić komplet 195x55x15, bo tylko takie powinny być

tak czy siak, jestem w szoku, że komputer w aucie tak na maksa zwariował.....no chyba, że się okaże że to jednak nie jest wina opon..... :muśli:

a o Brzegu pamiętam :), tempomat od Ciebie działa bardzo dobrze :extra:
ghrath

WindowsFirefox

Postprzez Tomoomo 13 gru 2018, o 07:49

Ja mam 185/60/15 i jest ok , a ten rozmiar to to samo wg. kalkulatora rozmiarów opon, dodam że są zdecydowanie tańsze. Za komplet nowych kleberów hp3 dałem 720 zł.
Tomoomo
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY13
Auto: Roomster, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez Angel 13 gru 2018, o 18:37

ghrath, Jakie masz rozmiary dokładnie przód i tył???
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel

Windows7Firefox

Postprzez ghrath 3 sty 2019, o 19:01

przepraszam, ale nie logowałem się

a nie logowałem się też bo i problem zniknął

pojechałem do brata, tamte opony mi zdjął, założył inne, też złe, bo inny rozmiar niż zalecany, ale oszukały komputer bo miały podobną wysokość, pokasowali mi błędy i tak jeździłem przez kilka tygodni, błędy nie wróciły, ABS działał normalnie.

a dziś założyłem sobie na przód nowe opony, najtańsze zimowe, ale nowe, niebieżnikowane, we właściwym rozmiarze i jest OK :)

na tyle nadal mam jakiś zły rozmiar, ale nie ma to wpływu na komputer - to auto tylko na miasto, robię nim 12-13 tys. rocznie, więc nie chcę w niego mocniej inwestować......aczkolwiek jeszcze mam zamiar nim trochę pojeździć...trochę z racji musu, a bardziej z powodu racjonalizmu, chciałem go sprzedać w wakacje za marne 10tys, auto doinwestowane, nawet nikt nie zadzwonił, wiec stwierdziłem że jak mam go oddać za jakies 8 czy 7 tysięcy, to nie ma to sensu, sam go dojeżdżę :), a że pali mi po mieście 5.5 L ropy to nic tylko się cieszyć

na trasy kupiłem sobie nowego Granda Picasso, polecam każdemu to auto :)

Angel, dziękuję Ci bardzo, Twoja diagnoza była celna :perfect:
ghrath

WindowsFirefox

Postprzez Angel 4 sty 2019, o 16:49

ghrath, Spotkałem się z problemem w oplu zafirze....Dlatego poleciłem sprawdzić rozmiary opon. To że masz teraz inny rozmiar, ale masz zachowany obwód. I tu nie będzie problemu.
Angel

WindowsFirefox

Powrót do Roomster