Jak tam u was blachy Roomsterka?

forum użytkowników modelu Roomster, Praktik i pochodnych

Moderatorzy: lec, Sosna

Jak tam u was blachy Roomsterka?

Postprzez pixelangel 2 sty 2019, o 18:50

Jak w temacie, muszę się czymś pochwalić będąc od ponad 10 lat właścicielem Roomsterka stojącego pod chmurką.
Jak na razie, odpukać nie znalazłem rdzy :extra: Trzeba przyznać że blachy robili dobre. Szkoda że nie ma następcy Roomstera.

Pozdrawiam
pixelangel
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY09
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 85KM @126Nm
Przebieg: 125000 km

Windows7Chrome

Odp: Jak tam u was blachy Roomsterka?

Postprzez peron1989 4 sty 2019, o 11:54

Hey. Tylne nadkola i klapa bagażnika. Zaprawki porobiłem ale zdało by się to oddać do konkretnego blacharza . Nie dbam za bardzo o lakier mycie myjką ciśnieniową i parę razy w roku wosk ze średniej półki. Ale fakt nie najgorsza blacha i lakier jak na skodę, wcześniej miałem a-klase i to była tragedia :D
peron1989
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY07
Auto: Roomster
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 286900 km

Windows7Chrome

Postprzez budrysbigger 4 sty 2019, o 14:49

U mnie nie tak wesoło. Tylne nadkola zrobione przez poprzedniego właściciela. Ja zrobiłem lewy próg, na wiosnę drugi próg i klapa... belka pod zderzakiem tył zgnita...
budrysbigger
Auto: Roomster
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez wawik 5 sty 2019, o 10:36

Hej
Czy 4 latki moga zabrać głos.
Ostatnio zapomnialem że mamy w Romkach szerszy tyl niż przód przód przedł o włos tył się zblokował. Rura do przodu dzwięk straszny ale straty prawie żadne. Ocierałem sie o skrecona na maxa opone w pojeździe obok kurz z blachy wytarla do czysta ale żadnych rys. W koncowej fazie "wyjazdu" dwie drobne ryski ktore obserwuje na razie cisza. Myślałem że jak auto brudne bedzie masakra a tu wiecej szczescia niż rozumu bo chyba w 2015 to juz te lakiery za mocne nie byly. Stan sąsiada D. Nexia 96 przetarcie na zderzaku zostawilem kartke z nr tel ze narozrabialem gosc sie nie odezwał. Reszta blach na razie bez skazy. Żony Touran 2016 zupelnie inny lakie zachaczyla rower w garażu ten upadl na blotnik polerka i śladu nie ma inna twardość lakieru ale cena auta 2x.
wawik
Silnik: 1.4 CGGB 85KM MY15
Auto: Roomster, Ambition
Moc/Moment: 85KM @0Nm
Przebieg: 100000 km

LinuxChrome

Postprzez Krist 5 sty 2019, o 18:39

U mnie była korozja na lewym progu pod "barankiem" na całej długości oraz na tylnych podłuznicach. Auto bez żadnego dzwona a i tylna klapa też poprawiana
Krist
Moc/Moment: 105KM @0Nm
Przebieg: 199000 km

LinuxChrome

Postprzez pixelangel 7 sty 2019, o 22:28

Mój Roomster dostał 4-5 lat temu dzwona w drzwi od strony kierowcy, w rezultacie również wgnieciony nieco próg. O dziwo w ASO proponowali abym tego nawet nie ruszał. Odpukać do dzisiaj nie widać wykwitów rdzy.
pixelangel
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY09
Moc/Moment: 85KM @126Nm
Przebieg: 125000 km

Windows7Chrome

Postprzez adamacie 11 sty 2019, o 10:22

Mam fabrycznego roomstera z grudnia 2010 roku.
Poniżej lista rzeczy, które były robione w ramach "gwarancji".
Chcę tylko zauważyć, że problemy zaczęły się gdy zacząłem garażować auto w garażu podziemnym w moim bloku.
Wcześniej (2-3 lata) auto stało "pod chmurką".
1) mocowanie metalowej "łapy" zamka tylnych drzwi (zdjęcie ilustracyjne poniżej - widać jak się otworzy drzwi) - bąble wokół - strona prawa i lewa;
Skoda1.JPG
Skoda1.JPG (51.99 KiB) Przeglądane 349 razy

2) tylna część pod klapą - okolice pod lampą tylną lewą - bąble pod lakierem
3) tylna klapa - bąble pod lakierem po wewnętrznej stronie
4) drzwi prawe i lewe - bąble pod listwami gumowymi przy dolnej krawędzi szyby - bąble od przodu listwy (oczywiście na zdjęciu przykładowe drzwi;
Skoda2.JPG
Skoda2.JPG (32 KiB) Przeglądane 349 razy

problem naprawiany w 2016 roku; niedawno wyszło ponownie (bo jak zrobią naprawę powłoki lakierniczej to potem tylko 2 lata gwarancji); TYLKO dzięki dobrej woli dealera CARSED w Siedlcach naprawiono mi to ponownie bez ponoszenia kosztów z mojej strony;
5) korozja na kielichach amortyzatorów przednich - naprawione w ramach "gwarancji"
6) korozja wewnątrz zagięcia z boku maski silnika
Skoda3.JPG
Skoda3.JPG (58.62 KiB) Przeglądane 348 razy

problem odrzucony przez centralę Skody niby z powodu "przeciągnięcia" jednego z przeglądów.....
jak to usłyszałem to :bsilny:
serwisuję regularnie i jak tylko zapala się informacja o serwisie to umawiam w ASO....a tu masz.....

Na szczęście odwołałem się od tej decyzji i przyznali mi nową maskę silnika ale bez malowania.
Ponownie dzięki DOBREJ WOLI dealera CARSED w Siedlcach pomalują mi tę część za darmo.

Morał z tego płynie jeden - kupiłeś Skodę to trzymaj ją pod niebem....

a taki ładny.....czeski......
.
.
.
....błąd
adamacie
Silnik: 1.6TDI CR CAYC 105KM MY10
Auto: Roomster, Style Premia Van

Windows7Chrome

Postprzez tomotron 11 sty 2019, o 11:12

Samochód z marca 2012r nie garażowany, rok temu po zimie zauważyłem korozję na tylnej klapie, pod tablicą rejestracyjną, wokół lampek podświetlania tablicy i kilka małych mikroskopijnych purchli na klapie, raczej spowodowane obiciem lakieru od kamieni.

Ale żeby były ogromny purchel pod tablicą rejestracyjną to już dla mnie zagadka. Tablica nie obijała się o lakier, zamontowana stabilnie a pod spodem ramki naklejona pianka amortyzująca.
Zerwałem purchle, zabezpieczyłem specyfikiem od korozji, pomalowałem i żeby nie było widać opuściłem tablicę z 2cm :)

Więcej korozji nie znalazłem, aż się boje końca zimy i co mogę zastać na wiosnę.
tomotron
Silnik: 1.4 CGGB 85KM MY12
Auto: Roomster, Ambition

Windows7Chrome

Powrót do Roomster