wyciek oleju silnikowego

forum użytkowników modelu Roomster, Praktik i pochodnych

Moderatorzy: lec, Sosna

wyciek oleju silnikowego

Postprzez balsam 19 lut 2019, o 08:38

Podczas jazdy zapaliła mi się pomarańczowa lampa alladyna, sprawdziłem mało oleju - dolałem, na drugi dzien wjechałem na kanał w garażu i zobaczyłem nieciekawy widok, czekam na wizytę u mechanika ale dopiero w piątek, kontroluje dziennie olej, mało jeżdże itd. ale czy ktoś jest w stanie uspokoić mnie albo pomóc określić co mogło puścić?

Fotki mało dokładne ale zrobiłem co mogłem, bo samemu i tak ciężko było mi tam dojść. Ogółem widzę że jest mokro w okolicy uszczelki misy olejowej, ale z przodu jest ona np sucha, z góry raczej nie leci bo widać olej jakieś 2cm nad uszczelką miski, a reszta w dół. Pytanie czy tylko tak zacieka z innego miejsca i kieruje mnie to na te uszczelke, czy coś gorszego. Może ktoś miał podobny temat do rozwiązania?

balsam
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY06
Auto: Roomster, Style

WindowsChrome

Odp: wyciek oleju silnikowego

Postprzez RomanS 20 lut 2019, o 16:36

na początek sprawdziłbym dokręcenie śrub mocujących miskę. Śruby same raczejsię nie wykręcą ale może siąść uszczelka i cieknie. Jeżeli uszczelka ma metalowe dystanse (takie oczka) przez które przechodzą śruby mocujące to gdy "siądzie" lub stwardnieje- nic nie poradzisz, śrubami nie dociągniesz. Wtedy uszczelka do wymiany. Ale nie wiem jak jest.
Trzeba by wszystko umyć i wtedy podczas jazdy rozgrzać silnik i sprawdzić ponownie. "Świeży" wyciek łatwiej zauważyć, taki po czasie, rozchlapany wszędzie trudno diagnozować.
Pozdr RomanS
RomanS
Silnik: 2.0TDI CR CEGA 170KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Premia
Auto2: Audi A6 C5 2,5 TDI

WindowsXPFirefox

Odp: wyciek oleju silnikowego

Postprzez balsam 23 lut 2019, o 10:25

Za wyciek odpowiedzialny okazał się element z 1 zdjęcia - separator oleju: nr cześć 036 103 464 AH

balsam
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY06
Auto: Roomster, Style

WindowsChrome

Powrót do Roomster