Yeti 2.0 TDI 4x4 wymiana płynów ustrojowych

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Yeti 2.0 TDI 4x4 wymiana płynów ustrojowych

Postprzez bajurski 8 gru 2019, o 19:52

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!
Jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy post.
Do tej pory (od 10-ciu lat), byłem szczęśliwym użytkownikiem Nissana Terrano 2.7 TD. Niestety autko zaniemogło odrobinę, po przejechaniu 400TKm i przejdzie mały remont. W zaistniałej sytuacji koniecznym było zakupienie następcy. I tak właśnie mój wybór padł na Yeti, w dieslu i z 4x4 w manualu.
Bardzo dokładnie przeczytałem posty na tym forum i tutaj, już na wstępie, wielkie dzięki za gigantyczną dawkę wiedzy praktycznej na temat tego samochodu!
Przeczytałem sobie to wszystko przed zakupem i zaraz po, dokonałem wymiany wszystkich plynów ustrojowych, filtrów i rozrządu.
Tutaj wielkie dzięki dla kolegi hubipl i sklepu http://www.awdcarparts.com za ekspresowe zrealizowanie zamówienia. Bardzo dobrze działa również sklep www.skodaczesci.pl.
Mam mechanika, który pracował kilka lat w ASO VAG i otworzył sobie fajny warsztat. On wykonał mi wszystkie wymiany i sprawdził samochód.
Mała uwaga do wymiany oleju w skrzyni biegów:
W którymś z wątków czytałem, że koledzy po zlaniu starego oleju, nalewali nowy przez otwór po wykręceniu czujnika biegu wstecznego, ponieważ nie można było wlać do skrzyni tej ilości oleju, jaką podaje instrukcja, przez korek wlewowy. Otóż, instrukcja podaje ilość oleju jaka mieści się w skrzyni SUCHEJ, tj. przy pierwszym zalaniu. Przy wymianie natomiast, nie jest możliwym zlanie całego, starego oleju, więc świerzego wchodzi mniej. Zalanie świerzego oleju pod korek wlewowy, po wymianie, powoduje że w sumie jego ilość, wraz z tym olejem, którego zlać się nie da, jest taka, jak podaje instrukcja.
Wlewanie oleju przez otwór czujnika biegu wstecznego powoduje, że po wymianie jest go w skrzyni za dużo. Czy to dobrze czy źle, tego nie wiem.
Ogólnie, Yeti to bardzo fajne, bardzo zwrotne i oszczędne autko. Silnik jest bardzo elastyczny i pali 3l mniej niż Terrano. Na razie moje wrażenia są tylko pozytywne. Przy jeździe po autostradzie nie stwierdziłem żadnych drgań ( 165km/h).
System łatwego wyjmowania tylnych siedzeń jest po prostu genialny!
Pozdrawiam.
bajurski
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 117000 km
Auto2: Nissan Terrano 2.7TD

MacOSXSafari

Odp: Yeti 2.0 TDI 4x4 wymiana płynów ustrojowych

Postprzez hubipl 9 gru 2019, o 09:32

Dziękuję ;) :wstyd:
Mr Haldex
Haldex parts www.awdcarparts.com
Obrazek
hubipl
Auto: VAG-Inny, Inny
Moc/Moment: 400KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Audi TT

WindowsFirefox

Postprzez czarek236 17 gru 2019, o 14:46

Witaj kolego,dokładnie opisana jest procedura wymiany oleju,zobacz w moim opisie,włącznie że zdjęciami pokazałem jak prawidłowo wygląda wymiana oleju w skrzyni biegów.
czarek236
Auto: VAG-Inny
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez bajurski 18 gru 2019, o 00:40

czarek236 napisał(a):Witaj kolego,dokładnie opisana jest procedura wymiany oleju,zobacz w moim opisie,włącznie że zdjęciami pokazałem jak prawidłowo wygląda wymiana oleju w skrzyni biegów.

Dziękuję bardzo za opis procedury wymiany oleju, ale ja polegam na tym co zrobił mój mechanik. Jest to spójne z faktem, że przecież wlew oleju po coś się tam znajduje.

Pozdrawiam,
bajurski
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM MY10
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Przebieg: 117000 km
Auto2: Nissan Terrano 2.7TD

MacOSXSafari

Powrót do Yeti