PRZECZYTAJ! - Kupić - Nie Kupić... Nowy dział

Kupujemy Skodę, nową / używaną... doradztwo i omawianie ofert

Moderatorzy: Sigma_74, lec

Odp: PRZECZYTAJ! - Kupić - Nie Kupić... Nowy dział

Postprzez lec 17 lut 2013, o 14:47

to zle widzisz i powtarzam - szukasz dziury w calym.

jest oferta w necie na cos konkretnego - np samochód, sa tam jakies informacje a jakichs nie ma - mozesz dzwoic i dowiadywac sie . Gosc na maile nie odpuisuje bo np caly dzien biega po placu komisu.....

a jak chcesz miec na papierze to sobie spisuj i parafuj przy zakupie. A jak nie chcesz sie bawic to szukaj takiego ktory odpisuje..... a wogole to masz chyba za duzo wolnego czasu :P
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez misiek^wro 21 lut 2013, o 19:27

Nastar, nie kązdy ma czas odpisywać na maile. Nie każdy obsługuje komputer tak szybko jak Ty. Mój tato, zanim wyśle maila potrzebuje na to 30 minut przy kompie. Mi to zabiera np 1 minutę... wyobraź sobie, że mój tato klepie 1 zdanie na laptopie przez 10 minut. Ja klepię w 15 sekund jak nie w 4 - zależy od długości. Także nie szukaj dziury w dooopie, ludzie nie mają czasu/umiejetności aby każdemu szrajbnąć coś na maila.

(np. vide Misiek i jego przeboje z niewłaściwymi częściami - choć nie wiem jak się dogadywali).

Jak to jak. Dzwoniłem, bo jakbym miał się pierdol.... w pisanie maili, do do dziś pewnie silnika bym nie kupił. Nauczyło mnie życie że wszystko załatwiam przez telefon, jeśli idzie o handlarzy ... a części jak kupiłem niewłaściwe tak leża, a co tam, stać mnie, nie muszę zwracać :lol2:

Generalnie skończyłem się bawić w dziadowanie o 10 czy 100 zł, bo dochodzenie zwrotu, wysyłki i inne akcje g... dadzą. Bawić się w sądy też nie zamierzam ... szkoda zachodu czasu i pieniędzy. Kupiłem kilka częsci tj kilka fackapów, ale taki projekt miał to po prostu wliczone w ryzyko. Kto się nie bawi i nie ryzykuje, ten nie zapierdala. Jeszcze teraz premia roczna trafiła na konto, także w sumie mam to gdzieś :lol2: Dla przykładu mam 2 kompletne nagrzewnice i trzecia na aucie od Golfa 6 ... jedna pękła, jak miałem się bawić w reklamacje to machnąłem łapą, druga doszła ale w zasadzie była to wersja przejściowa i nie pasi, a trzecia jest ciutke pęknięta ale trafiła na auto, bo w sumie powinna banglać. :lol2:
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez Nastar 21 lut 2013, o 19:55

misiek^wro napisał(a):tak leża, a co tam, stać mnie, nie muszę zwracać :lol2:

Pozostaje tylko pogratulować i życzyć nadal równie dobrej passy/koniunktury. :extra:

A w kwestii portfela jeśli już o tym: posiadanie rodziny na utrzymaniu generuje również inne ciśnienia każące nieco inaczej spoglądać czasem na wydawane peeleny (to vide zwrotów, sądów etc.) :mrgreen:
OII RS BMN - [email protected] by R-Performance
Najszybsza Skoda w mieście :-)
Nastar
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY07
Auto: Octavia2 RS
Moc/Moment: 205KM @435Nm
Przebieg: 228000 km

WindowsXPFirefox

Postprzez Nastar 21 lut 2013, o 19:58

misiek^wro napisał(a):Generalnie skończyłem się bawić w dziadowanie o 10 czy 100 zł

A szejkowie robią tak podobno z kwotami rzędu 1mln USD. :jezor: Wszystko jest względne ale czego to ma dowodzić ?
W PITY sobie będziemy zaglądać czy jak ?
Nastar

WindowsXPFirefox

Postprzez misiek^wro 21 lut 2013, o 21:06

Nastar, widze że na opak zrozumiałeś mój post. Nie atakowałem Ciebie, tylko komentowałem fakt, że miałbym się pałować o wysyłkę np stabilizatora, który kupiłem za 100 zł ... opakuj stabilizator, tak żeby kurier Ci to przyjął ... wyślij, a później dochodź zwrotu 100 zł + wysyłek ...

No, ale trudno. Przekaz był taki, że kupowałem większość gratów naprawdę tanio ( bo jak nazwać zakup przednich zacisków 345 z S3 i tylnich zacisków 286 z RS za 700 zł ? A to że miałem 286 zamiast 310 z tyłu ? Sprzedam 286 tak cyz siak, a za 400 kupiłem zaciski na tyl już pod 310 ...

Narazie niestety nie mam do tego głowy dlatego graty leżą, jeść nie wołają. Odnosząć się do posiadania dzieciaków - nie mam ich, ale czy przez to mam w związku z tym już się zachowywać jakbym je miał ? Mam na głowie mieszkanie, a to już w obecnych warunkach finansowych większy koszt niż 2ka dzieci ... Chciałbym mieć mieszkanie, za które nie płaciłbym raty, tylko 2 dzieci + czynsz. Pewnie pozwoliłbym sobie na trzecią latorośl. Bo wiadomo, że każda następna jest tańśza.

A co do zaglądania sobie w PITy - nie o to chodziło przecież. Ot co komentarz i wyjaśnienie, że ja w przytaczanym przez Ciebie problemie nie jestem dobrym przykładem. Bo maili nie pisałem, conajwyżej smsy z adresem ... ;) I tak samo działają inni, dziś dzwonił do mnie pan z Ostrowii, chce poduszkę. Dogadaliśmy all przez telefon, a poduchę wysyłam na adres z sms'a - zero maili ... Jeśli ktoś ma czas i wiarę w ludzi że odpiszą, to pewnie może pisać. Ja już sobie darowałem, bo nie zliczę tych, na które nie dostałem odp. :extra:

Także no offence stary - bo widzę wziąłeś to zbyt osobiście.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-

Windows7Firefox

Postprzez Nastar 23 lut 2013, o 13:50

Nic nie wziąłem osobiście ale odbiegamy od tematu.
Reasumując: nie odpisują na maile bo:
1. nie są obeznani z techniką komputerową (ale doceniają jednocześnie TĄ drogę dotarcia do potencjalnego klienta);
2. nie mają czasu na odpisywanie na maile;
3. wolą taki a nie inny kontakt z różnych powodów (w tym niestety niekoniecznie uczciwych).
4. ... ?

I jeszcze jedno. Jeśli mam 1 rzecz do sprzedania to OK - zawsze będę wiedział o co pyta dzwoniący.
Ale jeśli handlarz ma na samym Allegro 10 i więcej stron przedmiotów to "z bańki" co najwyżej mi powie, że "na pewno pasuje do Pana auta" albo, że "jest w bardzo dobrym stanie i proszę śmiało brać". :mrgreen: Bo chyba nie sądzicie, że zna numer OEM tych wszystkich klamotów ?
Trudno wymagać od gościa rzetelnego info w takiej sytuacji. A jeśli ja akurat CHCĘ rzetelne info i nie śpieszy mi się akurat ? Wtedy mail jawi mi się jako dobra forma.
I nadal będę również podtrzymywał, że dobrze mieć "na piśmie" info co i kiedy zamawiałem i w jakim to miało być w stanie oraz za jaką cenę.
W przypadku uczciwych ludzi nie powinno to wzbudzać jakichkolwiek złych emocji. I kwota o jaką chodzi w danym przypadku nie ma znaczenia.
Proszę nie dopatrywać się żadnych teorii spiskowych, jakie jest życie - każdy wie. Temat jak każdy inny.
A jeśli ten nie pasuje do forum to podyskutujmy może w kwestii "jaki olej do TDI" i też będzie "tffurczo" :jezor:
Nastar

WindowsXPChrome

Postprzez lec 23 lut 2013, o 14:01

Nastar napisał(a):Nic nie wziąłem osobiście ale odbiegamy od tematu.

no co Ty ? :P tak jakby od poczatku byla zgodna z tematem.....
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez misiek^wro 24 lut 2013, o 20:53

Wtedy mail jawi mi się jako dobra forma.

Spróbuj napisać coś do govicara czy do kogoś z allegro - może Ci odpowie, ja wysłałem w ciągu tego okresu jak mi strugają octe paredziesiąt jak nie set maili. Odpowiedzieli mi może na 5-10% - i to goście, co mieli po 1 stronę aukcji, nie więcej ... reszta to tylko telefon/sms.

3. wolą taki a nie inny kontakt z różnych powodów (w tym niestety niekoniecznie uczciwych).

To w nawiasie to takie trochę nadinterpretowanie. Oszukiwać można nawet jak się z kimś wymienia sms/maile/PW - vide gość z Katowic, taki jeden ... :mrgreen:

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-

Windows7Firefox

Poprzednia strona

Powrót do Kupujemy Skodę