Rapid vs Octavia

Kupujemy Skodę, nową / używaną... doradztwo i omawianie ofert

Moderatorzy: Sigma_74, lec

Rapid vs Octavia

Postprzez Ozzy 21 lis 2017, o 18:43

Witam,

Zastanawiam się na zakupem nowej Octavii w wersji Ambition lub Rapida w wersji Style. Jedną z rzeczy które chciałbym porównać to koszty ewentualnych serwisów w przyszłości. Oczywiście na częściach oryginalnych, a nie zamiennikach. Czy moglibyście się wypowiedzieć czy części do tych aut są w podobnym przedziale cenowym czy np Octavia jest dużo droższa od Rapida w utrzymaniu? Do tej pory miałem Fabię 2 i możecie się odnosić także do kosztów serwisowych Fabii.
Ozzy
Auto: Fabia2
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Re: Rapid vs Octavia

Postprzez luckyboy 21 lis 2017, o 18:51

Ja wybrałbym Octavię i serwisował na zamiennikach lepszych i tańszych od oryginału. Oryginał w ASO to nie część jakości fabrycznej. Klocki VW z napisem Pagid, miałem takie w samochodzie i dobrze nie wspominam.
"Bo geniusz niezawodności tkwi w prostocie"
luckyboy
Silnik: 1.4 BCA 75KM MY03
Auto: VAG-VW, Pacific
Auto2: Peugeot 206 1.1

WindowsXPChrome

Odp: Rapid vs Octavia

Postprzez Ozzy 21 lis 2017, o 19:16

Miałem Fabię 1 i była serwisowana nie w ASO i na zamiennikach u różnych "profesjonalistów" i tego błędu już nie popełnię. Przy Fabii 2 korzystam tylko z ASO i mam spokój. Samochód ma juz 5 lat i ponad 100 tyś przejechane i do tej pory na częściach z ASO nic się nie dzieje. Poza tym nie mówmy o wyższości zamienników nad oryginałami lub odwrotnie. Chciałbym wiedzieć jaka jest różnica w kosztach serwisowych między Rapidem i Octavią ewentualnie w odniesieniu do Fabii. Czy np części do Octavii są 20%, 30%, 50% droższe od Rapida?
Ozzy

Windows7Chrome

Postprzez pawelll 21 lis 2017, o 22:00

Cóż każdy ma swoje doświadczenia. Oszczędzać tez trzeba umieć. Od ponad 10 lat jeżdżę służbowymi samochodami, serwisowane w ASO (do niedawna) i nie uważam, że było to najlepsze co mogło je spotkać. Od 2 lat są to samochody w wynajmie długoterminowym (nowe) i firma/właściciel (jedna z największych w Polsce) kieruje nas na serwis nie do ASO a do warsztatów z którymi mają umowy, sami kupują i dostarczają do warsztatów części. Myślę, że nie bierze się to znikad.
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Postprzez Ozzy 21 lis 2017, o 22:22

Ok tylko to nadal nie dyskusja na temat który mnie interesuje. Jeśli będę chciał pogadać o zamiennikach i ASO to dam znać. Naprawdę.
Ozzy

LinuxChrome

Odp: Re: Rapid vs Octavia

Postprzez leonnelson 22 lis 2017, o 00:39

luckyboy napisał(a):i serwisował na zamiennikach lepszych i tańszych od oryginału.

O kur*a, ale jesteś mądry. Powiem szczerze takich bzdur dawno nie czytałem.

Koszt serwisu Rapida i Oct. będzie bardzo podobny.
leonnelson
Auto: Fabia3, Monte Carlo

Windows7Chrome

Postprzez Ozzy 22 lis 2017, o 05:23

A orientacyjnie w odniesieniu do fabii możesz powiedzieć czy będzie to duży wzrost?
Ozzy

LinuxChrome

Postprzez mariand 22 lis 2017, o 06:12

Kolego Ozzy najłatwiej będzie jechać do ASO albo zadzwonić i zapytać jak wyglądają ceny serwisowania, tutaj jak widać wzbudzają się dyskusje w przeciwnym kierunku :mrgreen:
SIMPLY NEVER
mariand
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: Fabia3
Przebieg: 45000 km

WindowsChrome

Postprzez marcinonline 22 lis 2017, o 06:19

Auta teraz maja pakiet serwisowy a różnica w cenie części znośna, jeśli chcesz wydać kilkadziesiąt tysięcy na nowe auto to chyba różnica w cenie części kilkadziesiąt złotych jest mało ważna. Albo kogoś stać na auto albo nie i teraz i później

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marcinonline
Silnik: 1.2 MPI CGPC 75KM MY13
Auto: Rapid

unknownFirefox

Postprzez saintLSC 22 lis 2017, o 08:36

pawelll napisał(a):Cóż każdy ma swoje doświadczenia. Oszczędzać tez trzeba umieć. Od ponad 10 lat jeżdżę służbowymi samochodami, serwisowane w ASO (do niedawna) i nie uważam, że było to najlepsze co mogło je spotkać. Od 2 lat są to samochody w wynajmie długoterminowym (nowe) i firma/właściciel (jedna z największych w Polsce) kieruje nas na serwis nie do ASO a do warsztatów z którymi mają umowy, sami kupują i dostarczają do warsztatów części. Myślę, że nie bierze się to znikad.

Floty / firmy leasingowe tak robią, bo każda rozpoczęta roboczogodzina w ASO kosztuje powiedzmy 150 zł, a u Pana Henia strzelam 60 zł, więc przy ilości samochodów, które idą w tysiące ma to kolosalne przełożenia na koszta. To raczej nie ma nic wspólnego z brakiem zaufania do ASO ;)
W firmie gdzie pracuje jest flota Skody/VW, ostatnio koleżanka miała stłuczkę VW Touranem i auto naprawiali w ASO.. Opla, bo koszta wyszły niższe niż zaproponowali w VW/Skodzie - taka ciekawostka ;)
Obrazek
saintLSC
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Joy
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Przebieg: 45000 km
Auto2: Superb III Style TSI MY18

Windows7Chrome

Postprzez Ozzy 22 lis 2017, o 17:53

Kolego mariand najłatwiej jest napisać na forum. Forum dotyczy samochodów skody więc wydaje mi się że większość osób ma samochody tej firmy i może coś powiedzieć także o serwisie. Poza tym na każde pytanie każdej osoby możesz powiedzieć żeby jechał do ASO i sobie sprawdził tylko w takim razie po co to forum?

Kolego marcinonline nic bardziej mylnego. Wcale nie musi być tak że kogoś stać i teraz i później. Może pracuje w markecie na kasie i zarabiam 1600 zł a na auto kasę dają mi rodzice? Nie mówię że tak jest ale zakładając ta wersję stać mnie na auto a na serwis może już nie.

Co pakietów serwisowych to one są przez 4 lata a auta psują się raczej po 4 latach.
Ozzy

LinuxChrome

Postprzez marcinonline 23 lis 2017, o 05:37

No dokładnie o to mi chodziło, jeśli pracujesz w markecie to nie kupuje się droższego auta niż jesteś utrzymać, bo później psuje się coś cholernie drogiego i nie stać Cię na naprawę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marcinonline
Silnik: 1.2 MPI CGPC 75KM MY13
Auto: Rapid

unknownFirefox

Postprzez Ozzy 23 lis 2017, o 14:47

No więc właśnie staram się tu dowiedzieć jak to wygląda w odniesieniu do np serwisów fabii.
Ozzy

LinuxChrome

Postprzez Ozzy 23 lis 2017, o 19:05

To może inne pytanie. W czym octavia jest lepsza od rapida? Oczywiście zakładając podobna wersje wyposażenia. Może jakieś przykłady?
Ozzy

LinuxChrome

Postprzez Tomexx 23 lis 2017, o 21:23

To jest inny segment, octavia jest dłuższa i ma większy rozstaw osi, więc ma więcej miejsca w środku, pewnie jest też trochę cięższa. Czy jest lepsza od Rapida ? To zależy, pod jakim względem patrzysz, na czym Ci zależy
Tomexx
Silnik: 1.8T AUM 150KM MY08
Auto: Octavia Kombi
Moc/Moment: 150KM @0Nm
Przebieg: 161000 km
Auto2: Toyota Avensis II

Windows7Chrome

Następna strona

Powrót do Kupujemy Skodę