Zakup nowego auta - Przyjemność czy droga przez mękę ?

Kupujemy Skodę, nową / używaną... doradztwo i omawianie ofert

Moderatorzy: Sigma_74, lec

Zakup nowego auta - Przyjemność czy droga przez mękę ?

Postprzez bronkol 25 kwi 2018, o 21:12

Witajcie jestem nowy na forum ale pozwoliłem sobie się zarezerwować jako (mam nadzieje) przyszły właściciel skody 3
opisze moją historie zamówienia/ zakupu auta oraz moje odczucia jako klienta.
Na wstępie powiem ze nie wiem czy tak jest w każdym salonie czy poprostu ja trafiłem na "felerny"...

może ktoś z forum po VIN jest w stanie sprawdzić czy to auto zostało wyprodukowane ? i kiedy ? ( priv)

1. pamietam to byla sobota razem z żoną wybraliśmy sie do salonu po raz kolejny przymierzyć się do auta, miły pan sprzedawca pokazał nam wszystko, wytłumczył wszystkie systemy, pokazał jak w rzeczywistości wyglądaja te wszystkie dziwne określenia z katalogu.
po około 20 min ponownego oglądania samochodu zdecydowalsmy się
Pan sprzedawca wyliczył nam cene uwzględnił symaptyczny rabat i spontanicznie z uśmiechem podpisaliśmy umowę.
2. Po kilku dniach jak już "ochłoneliscmy postanowiłem bliżej przyjrzeć sie umowie która podpisałem
Bardzo zdziwiłem sie jak na umowie w punkcie "samochód będzie do odbioru najpóźniej w dniu" nie było nic wpisane.
zadzwoniłem do kilku salonów i dowiedziałem sie ze normą jest to że nie wpisują tej daty, albo wpisują na półroku do przodu....
to samo powiedział mi sprzedawca z którym podpisałem umowę i telefonicznie dostałem informacje że na auto czeka sie do 3 miesięcy - co mnie uspokoiło.
3. po miesiącu od zamówienia zadzwoniłem do salonu czy już wiadomo co z moim autem - kiedy będzie itp. no wiecie jak człowiek mentalnie pozbywa sie sporej jasy to chce juz sie cieszyć zabawką :)
dostaliśmy informacje że nie ma jeszcze nawet daty planowanej produkcji.... i że możemy jeszcze zmieniać zamówienie bez zadnych konsekwencji ( poza wzrostem ceny)
oczywiście człowiek prze myślał kilka tematów i 2 dni później wysłaliśmy maila z prośbą o zmiane kilku rzeczy.
4. po półtora miesiąca Ponowny telefon do salonu z pytaniem czy już coś wiadomo - kiedy bedzie auto ? dostałem odpowiedź że data produkcji nie została ustalona i nadal możemy zmieniać zamówienie
5. po miesiacu i 3 tygodniach Telefon do salonu z pytaniem czy już coś wiadomo i tu dostaliśmy informacje że auto zaplanowano do produkcji na około drugą połowę lutego, co nas niezmiernie ucieszyło.
6. telefon tydzień po tym jak auto powinno być wyprodukowane - Telefon do salonu z pytaniem czy auto już sie wyprodukowało ? no i tutaj pan sprzedawca wmawiał nam że nic nie mówił, że auto będzie produkowane 24 lutego, a następnie dodał informacje ze przy aucie zniknęła informacja kiedy będzie wyprodukowane i ma interweniowac dlaczego
7. po kolejnych 2 tygodniach Osobista wizyta w salonie z pytaniem co sie dzieje czemu to tak długo trwa, naszego sprzedawcy nie było a jego kolega po sprawdzeniu w komputerze przekazał nam informacje że auto zostało wyprodukowane na początku marca i czeka na przyjęcie do magazynu. Bardzo nam ulżyło :) poprosiłem też o maila z tą informacja
8. 2 dni później b( bo maila nie mogłem sie doczekać) Telefon do salonu z prośbą o potwierdzenie daty wyprodukowania samochodu i tutaj Pan przekazał nam że auto nie zostało wyprodukowane, ale ma już kolejną date produkcji na około drugą połowę kwietnia... oczywiście poprosiłem o te informacje na maila i nic nie otrzymałem... ( naszczęście rozmowę nagrałem)
9. po 7 dniach napisalem do skody na facebooku ( bo chcialem być taki nowoczesny :D ) i dostalem informacje ze ktos sie przyjzy i beda sie kontaktowac
po kolejnych 7 pan sprzedawca odpisał i napisał maila z z potwierdzeniem daty produkcji ( nadal 2 tydzień kwietnia) - skoda z facebooka zainterweniowała...
tydzień temu osobista wizyta w salonie i dostałem info że auto zostało wyprodukowane
4 dni temu dostałem nawet VIN auta
a dzisiaj sobie dzwonie ( około 4 miesiące od zmówienia ) i dostaje informacje ze system skody nie działa ( ogólnie to często nie działał jak chciałem uzyskac konkretne informacje - ale pomijam to w historii ) no i przez telefon pada informacja ze pan nawet nie wie czy auto zjechało z linni produkcyjnej - gdzie tydzien temu osobiście dostałem informacje że auto wyprodukowane... - oczywiście pan poinformował mnie ze jak tylko system zacznie działać oddzwoni - nie oddzwonił ( mam nadzieje ze skoda nie produkuje aut tak jak utrzymuje systemy informatycznie bo może być kiepsko :lol2: )

podsumowanie:

no więc jak możecie przeczytać w moim przypadku jest to UDRĘKA i jedna wielka niewiadoma...
auto "miałem i nie miałem" juz 2 razy, a i 3 termin nie został mi potwierdzony...
Moje obecne auto też juz 2 razy sprzedałem sąsiadowi ponieważ on też usłyszał odemnie terminy jakie dostawałem w skodzie i musiałem go odwoływać... - Trochę to nie fer bo nie dość że skoda ze mnie robi łosia to jeszcze ja robie z sąsiada łosia...
Niestety ale od samego początku przez takie sytuacje następuje zniechęcenie do skody.
Ojciec jest na etapie wymiany Auta i chciałem mu polecić fabie jako małe zwinne miejskie autko, ale nie mam odwagi bo to starszy człowiek i nie chcę żeby miał dodatkowe stresy przez taka "obsługę"

tak więc po prosu Skoda Gadać... :bsilny: :bsilny: :bsilny:

nie życze nikomu takiej "transakcji" !

może ktoś z forum po VIN jest w stanie sprawdzić czy to auto zostało wyprodukowane ? i kiedy ? ( priv)
bądz sprawdzić jakiś status auta ?
szukam tutaj "pomocy" bo od obecnego sprzedawcy cięzko uzyskac żetelne informacje....

p.s. sorki za skladnie i mozliwe bledy ale pisze troszeczkie pod.... denerwowany
bronkol
Auto: Octavia 3
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Odp: Zakup nowego auta - Przyjemność czy droga przez mękę ?

Postprzez pawelll 25 kwi 2018, o 23:01

Co do zasady najprzyjemniejszym elementem związanym z nowym samochodem jest ... zapach nowości i świadomość, że nikt wcześniej nim nie jeździł (poza produkcją). Jako że dość często zmieniam służbowe samochody (a i swoje lata mam) doświadczałem tego z 8-9 razy :)
Ale, że na tym świecie nie ma nic za darmo to swoje odcierpieć trzeba. Jeden za długo czeka, drugiemu sprzedadzą lekko uszkodzony, trzeciemu w niewłaściwej konfiguracji. Ot życie :)
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Postprzez tomekolo 14 maja 2018, o 17:50

Nie przypilnowałeś, że na umowie ma być termin i teraz nawet nie masz na nich bata...
Obrazek
tomekolo
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: VAG-Seat, Style
Moc/Moment: 90KM @160Nm

Postprzez bronkol 6 cze 2018, o 06:19

No i jest. Udalo sie ! Wkoncu mam, tylko ze nie skode a golfa :-)
No sory ale jak po 5 miesiacach ide do salonu i sprzedawca nie wie czy auto zostalo wyprodukowane i dodatkowo mowi ze zaraz ma byc przerwa technologiczna itp.... to podziekowalem. Dodam ze obok mnie sprzedawca wydawal skode jakiemus panu i uslyszalem ze czekal na nia 7 miesiecy.....
Skoda to nie ferrari zeby na nia czekac rok...
A jesli ludzie daja sie robic w balona i czekaja po pol roku i wiecej na auta to wiadomo ze skoda nic z tym nie zrobi... Moze jakby zaczeli rezygnowac to moze ktos(centrala skody) by cos zdzialal....
No ale wracajac. Sam nie wiem czemu sie upieralem na skode. Porownujac ja z golfem za podobna cene to skoda wypada conajmniej slabo....
W golfie za ta samo cene dostaje sie takie bajery jak fron asist podgrzewane siedzenia/lusterka/dysze , czujnik zmierzchu czujnik deszczu ledy tyl/przod, lepsze wykonczenie wnetrza i przedewsYstkim aktywny tempomat gdzie w skodzie trzeba doplacic 3000 :bsilny: (polecam kazdemu nawet w manualu)
Jak sobie chcialem skode w taki sposob skonfigurowac towychodzila kosmiczna cena (wrecz smieszna)

Tak wiec kazdy kto sie zastanawia nad skoda polecam przejechac sie Golfem. :-)
bronkol

LinuxChrome

Re: Zakup nowego auta - Przyjemność czy droga przez mękę ?

Postprzez Avatar 6 cze 2018, o 06:45

To jest trudne porównanie, robiłem podobne, wszystko zależy w jakie dodatki pójdziemy. U mnie akurat lepiej wychodziła skoda do tego jest zauważalnie większą, ma dużo większy bagażnik i mimo tego jest liftbackiem a nie od razu combi za którymi ogólnie nie przepadam.

Najważniejsze że jesteś zadowolony :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Auto: Octavia 3 FL, Style

WindowsXPChrome

Re: Zakup nowego auta - Przyjemność czy droga przez mękę ?

Postprzez marcinonline 7 cze 2018, o 20:05

Zdecydowanie golf, dobra decyzja

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
marcinonline
Silnik: 1.2 MPI CGPC 75KM MY13
Auto: Rapid

unknownFirefox

Postprzez jatuzo 18 lip 2018, o 21:04

W takim razie i ja podzielę się moją przeprawą przez 'mękę'.

Do salonu skody zawitałem 13 lutego i wtedy też złożyłem zamówienie. Sprzedawca twierdził, że auto powinno być do odbioru w drugiej połowie kwietnia, ale sztywnej daty oczywiście też nie było na umowie. Zaliczka wpłacona, no to czekamy....

Czekamy... czekamy... i nic, półtora miesiąca minęło i w systemie bez zmian, żadnych planów żeby wskoczyło na produkcję. Dealer stwierdził, że to przez konfigurację auta, a precyzując skrzynię DSG. Auta z manualem wchodziły na produkcję, natomiast wszystkie zamówienia na DSG były 'w zawieszeniu'.

Czekać dalej czy rezygnować... sprzedawca zaproponował zmianę na manual i że wtedy powinno wskoczyć. Dodatkowo postraszono mnie, że jak teraz tego nie zrobię to najprawdopodobniej nie wywiążą się z umowy i auto w ogóle nie zostanie wyprodukowane - dlaczego? bo skoda ma więcej zamówień niż możliwości produkcyjnych. Sprzedawca poinformował mnie że Skoda nie będzie przyjmować nowych zamówień przez najbliższe 2 miesiące na określone modele, w tym Octavie. Co więcej był to ostatni moment kiedy można było zamawiać Octavie z silnikiem 1.4TSI, a nie już z nową jednostką 1.5TSI (za krótko na rynku, za duże ryzyko)

Po namysłach zgodziłem się na skrzynie manualną. Zrobiłem paru korekt przy wyposażeniu dodatkowym i po dwóch/trzech dniach zadzwonił sprzedawca, że są plany produkcji na koniec maja. Mówię, trochę długo, ale miałem cały czas auto, którym się przemieszczałem, także wielkiej spiny nie miałem.

Czekam... czekam... dzwonie w połowie maja... termin uległ zmianie. Produkcja koniec czerwca, damn... starego auta się jeszcze nie pozbyłem.. ok czekamy. Na koniec czerwca sprzedałem auto i zacząłem czuć mocne ograniczenia. Dzwonie do sprzedawcy na początku lipca, stwierdził, że auto jest na produkcji i powinno być w drugiej połowie lipca w salonie (Skoda ma dwa tyg na dostarczenie auta po jego wyprodukowaniu do dealera). No trudno niech i tak będzie...

18.07 dostałem zaproszenie, że auto jest w salonie, można obejrzeć i przejść do kolejnych formalności zwiazanych z leasingiem. Niestety dostrzegłem jeden defekt na zewnątrz auta... przy przednim czujniku parkowania załamuje się światło na lakierze. Nie wiem jeszcze co z tym fantem zrobię przy sporządzaniu protokołu odbioru....

Niemniej... widać że społeczeństwo się coraz bardziej bogaci i jest coraz więcej zamówień na nowe auta. Przepustowość fabryk jest zbyt niska.

Co do Twojego wyboru Golfa... też rozważałem tą opcje, ale nie zgodzę się, że golf jest tańszy od skody. Gdybym chciał golfa w tej samej konfiguracji musiałbym dopłacić ok 10/15k więcej. A myślę, że golf nie jest tego wart :) no ale to moje zdanie :) Chyba że nie zamawiasz auta tylko bierzesz z ''parkingu'', to wtedy moze okazac sie tanszy.
jatuzo
Silnik: 1.4 TSI CZCA 125KM MY82
Auto: Octavia 3 FL

WindowsChrome

Postprzez pawelll 19 lip 2018, o 10:09

Oj będziesz żałował rezygnacji z automatu :)
pawelll
Silnik: 1.4 TSI CHPA MY17
Auto: Octavia 3, Style
Auto2: Volvo V70 /Punto 2014

WindowsFirefox

Postprzez jatuzo 20 lip 2018, o 09:15

bardzo możliwe, że będę żałować :( stare auto (Audi A4 2003 2.5 TDI) mialem w automacie - multitronic. Jazda to była przyjemność, tylko minus był taki, że była już wyeksploatowana i czasami lubiła płatać figle. W naprawę włożyłem 2.5k, a i tak to jeszcze nie było to. Niemniej, automat świetna sprawa... :(
jatuzo
Silnik: 1.4 TSI CZCA 125KM MY82
Auto: Octavia 3 FL

WindowsChrome

Postprzez Paliszuk31 26 lip 2018, o 18:51

Dzień dobry koledzy i koleżanki. Witam wszystkich, jestem tu nowy.

Prowadzę firmę, szukałem trochę auta porównywałem i po długich namyśleniach wygrał zdrowy rozsądek i relacja ceny do jakości. Trochę też sentyment, bo jeżdżę obecnie Fabią I Sedan. W każdym razie, zdecydowałem się na nowego Rapida do produkcji. Dostałem rabat prawie 11 tys zł, co tym bardziej mnie zachęciło. Jako że w firmie potrzebuję kosztów padło na leasing operacyjny. Wpłaciłem już 40 % wartości samochodu!!!

W salonie sprzedawca zapewniał mnie wielokrotnie, że na ww. samochód czeka się od 8 do 12 tygodni. A że jest to mój pierwszy nowy samochód, a także pierwszy nowy w rodzinie, to nie podejrzewałem niczego złego. Chodząc po forum Rapida natknąłem się na temat czasu oczekiwania. I jak czytam, że niektórzy dostają auto po 6 tygodniach (bo podobno są tacy), a niektórzy po 7 miesiącach, to mi się serce do gardła podniosło. Wpłaciłem 40 % wartości, więc nie mogę się wycofać!!!

Auto zamówione 17.07.2018, a na zamówieniu w warunkach sprzedaży:
Punkt 1. Samochód będzie gotowy do odbioru najpóźniej w dniu 2018-09-30. Czytając, ten zapis, spałem spokojnie, ale jak czytam tutaj przeżycia, co niektórych kolegów, to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera. Tak to jest kupować auto jak się jest świeżakiem. Myślałem że jak wynegocjowałem dobry rabat to jestem fajny.

Czy mając konkretny termin, daje mi to coś? Czy jeżeli Skoda nie wywiąże się z zapisu to mogę cokolwiek ugrać? Przecież nie będę czekał rok na Rapida. To nie Ferrari, jak ktoś tu już wspomniał.

Mój dealer jest na urlopie do 6.08.2018, mam do niego dzwonić po tym terminie i dowiadywać się o konkretną datę odbioru. Właśnie!!! Jak kupowałem auto, tak właśnie mnie zapewniał. Jak wróci z urlopu to się zdzwonimy i poznam datę odbioru. Powiedział, że nie dokładną dzienną, tylko tygodniową. To znaczy, zapewniał, że będzie wiedział, w którym tygodniu 2018, będę mógł odebrać samochód. Data nie jest dzienna, bo nie wiedzą czy auto przyjedzie w poniedziałek czy w środę, ale dokładność do tygodnia dawała mi spokój.

Czy można liczyć, że Skoda wywiąże się z obietnicy? Ktoś w ogóle odebrał auto w terminie? Dodam że mój samochód nie ma jakiegoś wymyślnego wyposażenia i podstawowy silnik z manualem.

Dzięki za komentarze. Pozdrawiam
[fotka]https://s8.postimg.cc/832fz6y7p/image.jpg
Paliszuk31

WindowsChrome

Postprzez bronkol 27 lip 2018, o 06:11

No to wystarczy zobaczyc co skoda "robi" z ludzmi
Idzie pan z zamiarem zakupu automatu - bo przyzwyczajenie i komfort, a w koncu odbiera pan manual.... :/ - znaczna zmiana w komforcie jazdy...
kupuje Pan auto do firmy zeby miec spokoj i spac spokojnie/ nie martwic sie o nic , a teraz codziennie stres czy ja dostane moje auto i kiedy...

Nie wiem czemu ludzie decyduja sie na skode - wyglada to na religie, fanatyzm :P
naprawde jak znajdziecie dobrego dealera VW to tez mozna duzo ugrać Ja dopiero po kontakcie z VW odzyskalem wiare w ludzi i ze zakup auta to przyjemnosc...
bronkol

WindowsChrome

Postprzez Pixon 27 lip 2018, o 11:36

Paliszuk31 napisał(a):Punkt 1. Samochód będzie gotowy do odbioru najpóźniej w dniu 2018-09-30.

A jest coś napisane, co jeśli się nie wywiążą? :D

Paliszuk31 napisał(a):Czy można liczyć, że Skoda wywiąże się z obietnicy? Ktoś w ogóle odebrał auto w terminie?

Można liczyć. Ja zamówiłem auto 16 stycznia, od razu wiedziałem, że termin produkcji jest na 8 tydzień. W 9 tygodniu auto było w salonie, wraz z moim odbiorem. W sumie czekałem ok. 5 tygodni na auto.
Pixon
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY18
Auto: Fabia Kombi, Style
Moc/Moment: 110KM @200Nm

WindowsFirefox

Postprzez Paliszuk31 27 lip 2018, o 21:28

Można liczyć. Ja zamówiłem auto 16 stycznia, od razu wiedziałem, że termin produkcji jest na 8 tydzień. W 9 tygodniu auto było w salonie, wraz z moim odbiorem. W sumie czekałem ok. 5 tygodni na auto.

Dzięki kolego. Takie słowa dodają otuchy. Nie chodzi mi o spóźnienie o tydzień, bo to zniosę, ale kilka miesięcy to już przegięcie. Tak jak zauważyłeś jakaś data jest i tego będę się trzymał. Pożyjemy zobaczymy. Trzeba wierzyć, że będzie dobrze.

Nie wiem czemu ludzie decyduja sie na skode - wyglada to na religie, fanatyzm :P
naprawde jak znajdziecie dobrego dealera VW to tez mozna duzo ugrać Ja dopiero po kontakcie z VW odzyskalem wiare w ludzi i ze zakup auta to przyjemnosc...

Nie chodzi o samą Skodę jako auto, bo maszyna jaką wybrałem spełnia 100% moich oczekiwań...w porywach nawet 120%. Jeżdżę Skodami już nie pierwszy tydzień i nic nie mam do marki. Tylko ta logistyka, o której nie miałem pojęcia. Ludzie czekają i czekają, góra pieniędzy wpłacona i taka wtopa. Słyszałem, że fabryka w Mladej miała problem z Rapidami DSG +1.4 TSI. W pewnym momencie, odmawiali realizacji zamówienia. Ciekawe, czy koszty, czy brak możliwości produkcyjnych? W Pana przypadku, skończyło się na dużym plusie, bo nie oszukujmy się, Golf to bardziej dopracowane i dojrzałe auto niż Skoda w porównywalnym segmencie. Życzę długiej i szczęśliwej współpracy ;)
Paliszuk31

WindowsChrome

Postprzez kubaKCH 29 lip 2018, o 15:00

Witam wszysykich.

Jestem tu nowy ale widzę że temat mnie dotyczy.
Właśnie kończe formalności z zakupem nowej Fabii kombi FL 2018.
Z tego co wiem auta po FL zaczną produkować od 1 sierpnia, realixacje zamówienia mam ma 30 listopada. Czy ktoś ma podobnie ?

Kolejne pytanie. Czy zaliczka w salonie Skody na nowy pojazd jest obligatoryjna?
kubaKCH
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY19
Auto: Fabia3 Kombi, Style
Moc/Moment: 81KM @200Nm
Przebieg: 7000 km
Auto2: Dacia Logan MCV '12, 1.6

LinuxChrome

Postprzez Paliszuk31 1 sie 2018, o 21:01

Witam.

Czy zaliczka w salonie Skody na nowy pojazd jest obligatoryjna?

Z tego jak mi przedstawiono sprawę to jest obligatoryjna. W moim przypadku mowa była o 1000zł, które oczywiście potem pomniejszą fakturę.

Z tego co wiem auta po FL zaczną produkować od 1 sierpnia

Jest dokładnie tak jak mówisz Kolego.

realixacje zamówienia mam ma 30 listopada. Czy ktoś ma podobnie ?

A kiedy poszło oficjalne systemowe zamówienie od dilera do fabryki w Mladej Bolesław?

Bo tak jak pisałem wcześniej termin realizacjo większości modeli to 8-12 tygodni. Więc termin masz jak najbardziej realny, w odniesieniu do założeń technologicznych.

Pozdrawiam.
Paliszuk31

WindowsChrome

Następna strona

Powrót do Kupujemy Skodę