ALTERNATOR - Duuży problem z wymianą

forum użytkowników modelu Fabia, Fabia Van i pochodnych

Moderatorzy: lec, Sosna

ALTERNATOR - Duuży problem z wymianą

Postprzez pig84 12 lut 2014, o 18:40

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum.
Przed zadaniem pytania uprzedzam iz odpowiedzi na nie szukalem w internecie poprzez zanjomą wszystkim strone oraz na forum skody z uzyciem przycisku szukaj.
Mam potężny problem z wymianą alternatora w skodzie fabii z silnikiem wolnossącym 1.9 SDI. (teraz dodam troche tragizmu - jestem w cholere od domu z powodu zniszczonej rolki na alternatorze zerwał mi sie pasek a jak poszedłem w obecnym miejscu mojego pobytu do mechanika i jak wystrzelił mi cene w ojro za usługe wraz z częsciami to bardziej opłaca mi sie to auto zostawic w pokrzywach :) - dla dowcipnych nie życze awarii w niemczech).
Wiec po konkluzjach wszelkich pomyslach postanowilem zrobic to sam zamawiając częsci w polsce. W dniu dzisiejszym postanowiłem na spokojnie zdemontować alternator i ...tu pojawił sie mój pierwszy problem (oprocz tego że siedzi ciasno jak cholera) jak wykrecic tą drugą śrubę, pierwsza wychodzi bez problemu ale druga dotyka do karoserii i wychodzi jej jakieś 70 % a reszta jest nadal pomiedzy obudową alternatora i (najprawdopodobniej) miejscem gdzie przymocowany jest alternator ( chyaba że się mylę. Druga sprawa jak odkręcić kabel od zasilania akumulatora z tego co widzialem to śruba ma okrągłą główkę (chyba ż jest to tylko zabezpieczenie).
Wszystkim chętnym wielkie dzieki za jakiekolwiek porady.
P.S. głową muru nie przebijesz :bsilny:
pig84
Silnik: 1.9SDI ASY 64KM MY78
Auto: Fabia, Advantage

Windows7Chrome

Odp: ALTERNATOR - Duuży problem z wymianą

Postprzez Angel 12 lut 2014, o 20:40

pig84, Jeśli śruba przy wyjęciu opiera się o podłożnice pewnie będzie trzeba silnik opuścić/ podnieść wyżej. Wiąże się to z podparciem silnika i odkręceniem a nawet wymontowaniem poduszki silnika.
To o czym wspomniałeś na przewodzie to osłona z plastiku. Po prostu należy ją zdjąć i będzie dostęp do nakrętki.
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY07
Auto: Roomster Scout
Moc/Moment: 105KM @153Nm
Przebieg: 139000 km
Auto2: Fiat Seicento 1.1 SPi 00'

Windows7Firefox

Postprzez pig84 13 lut 2014, o 09:40

Moe uda mi sie tu od kogos skitrac podnosnik i kawalek deski, a moje drugie pytanie brzmi (podobno nie ma gupich pytan) ile (na jaka wysokosc moge podnies silnik po odkreceniu poduszki z jednej strony zeby czegos nie urwac (2 cm, 4 cm 5 cm) albo zeby nie wiem na ile jest to mozliwe poloska nie wypadla ze skrzyni bo tego tego to juz totalnie nie chcial. Niby prosta robota ale wszysko sie komplikuje jak jestes na zadupiu gdzie nic nie ma (nawet o wpie..ol noca trudno :limo: - smiech przez lzy :sorry: ) pozdrawiam i dzieki za porade.
pig84

Windows7MSIE7

Postprzez Angel 14 lut 2014, o 21:21

Ile da radę podnieść to będzie widać. W pewnym momencie zaczniesz podnosić cały samochód... Półosiek nie wyrwiesz ze skrzyni. Nie ma takiej opcji....
Moja rada. Podnoś do tego momentu aż uznasz/zauważysz że śruba swobodnie wyjdzie.
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel

Windows7Firefox

Postprzez pig84 19 lut 2014, o 07:28

ok to zrobione koledze Angel - wielkie dzieki za wskazowki, a dla pozostalych drobna wskazowka odemnie alternator to nie tylko szczotki i regulator napiecia przed dluzszymi trasami radze sprawdzic kolo pasowe (sprzeglo jednokierunkowe) co by pozniej nie znalesc sie w cz... d....
A teraz pytanko za 100 punktow (nie chce tworzyc nowego watku) - mial ktos cos takiego ze samoczynnie zalaczala mu sie cyrkulacja powietrza w kabinie, co ja wylacze to za 2 -3 sekundy wlaczona nawet jak wentylator mam na 0 dziwne to jak cholera i bardzo drazniace.
pig84

Windows7MSIE7

Postprzez Angel 19 lut 2014, o 22:49

Podpiąć vag-a i sprawdzić błędy... Może jest jakaś usterka w sterowaniu klapami w nagrzewnicy.
Polecam się.
Angel

Windows7Firefox

Postprzez pig84 20 lut 2014, o 14:53

bledow brak - podpinalem zczytalem i nic nie widac, co dziwne draznilo mnie to od 2 tygodni a wczoraj jak zapostowalem na forum to przestalo - poobserwuje i sie zobaczy :P
pig84

Windows7MSIE7

Powrót do Fabia