Rejestrator jazdy - przewód wypuszczony z podsufitki

forum użytkowników modelu Skoda CitiGo

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Rejestrator jazdy - przewód wypuszczony z podsufitki

Postprzez tomiol 23 gru 2016, o 13:04

Pierwsze kamerki były duże i bazowały na bateriach z telefonów komórkowych. Ich matryca wynosiła 0,3 do max 1Mpix, więc prądu starczyło na dużej, bo i procesor miał mniej do roboty. To samo dotyczy prostych i tanich modeli. Dzisiejszy postęp /matryce 3Mpix i więcej, GPS, prędkość/ oraz miniaturyzacja sprzętu, wymusiła stosowanie akumulatorów „pastylkowych” lub kondensatorów do zasilania. A zapotrzebowanie na prąd znacznie wzrosło, bo procesor to wszystko musi przeliczyć i zapisać na karcie. Dlatego prądu w nowych, małych kamerkach /3-5Mpix/ starcza na bardzo krótko.
tomiol
Auto: Citigo, Ambition
Moc/Moment: 60KM @0Nm
Przebieg: 29000 km

WindowsFirefox

Postprzez Skodakochana 23 gru 2016, o 14:33

można dać ogniwo 16800 czy jak mu tam i układ za 2zł do ładowania ich powolnego ale to niema zbytnio sensu
Skodakochana
Silnik: 1.9TDI ATD 101KM MY00
Auto: Octavia 4x4, Ambiente
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 186000 km
Auto2: AudiA4 A6 A3 80 passat B4

UbuntuFirefox

Postprzez ghost2255 24 gru 2016, o 11:45

lec, na Aliexpress mozna kupić w różnych cenach różne kamerki w takiej samej obudowie różniące się "wnętrznościami".
Jak ja kupowałem, to był tylko jeden model, dzisiaj już jest wybór.
Te droższe zapewniaja naprawdę niezłe parametry.
ghost2255
Auto: VAG-VW
Moc/Moment: 90KM @143Nm
Przebieg: 300000 km

WindowsChrome

Postprzez Skodakochana 24 gru 2016, o 12:40

zawsze w tańszych sprzętach jest problem z odświeżaniem i działaniem balansu bieli. jak to jest dobre to sprzęt nadaje się do rejestracji w innym przypadku nie bardzo .
Skodakochana
Silnik: 1.9TDI ATD 101KM MY00
Auto: Octavia 4x4, Ambiente
Moc/Moment: 110KM @0Nm
Przebieg: 186000 km
Auto2: AudiA4 A6 A3 80 passat B4

UbuntuFirefox

Postprzez lec 24 gru 2016, o 12:49

ghost2255, wiem, ale najpierw pytam - być może ktoś już przeszedł taka droge i ma gotowe rozwiazania
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

Windows7Chrome

Postprzez x69.qve 25 gru 2016, o 09:49

w kwestii utraty ustawień daty i godziny po kompletnym rozładowaniu problem nigdy nie wystąpi w kamerze wyposażonej w moduł GPS - data i godzina są pobierane z satelity, dodatkowo na nagraniu można umieścić informację o współrzędnych GPS i prędkości.
ja u siebie poprowadziłem przewód do zapalniczki pod uszczelką drzwi pasażera, potem przed nogami pasażera wrzuciłem nadmiar pod wykładzinę i prosto do gniazda zapalniczki.
gdyby nie to, że kamerę zabieram z samochodu ze sobą na noc to byłaby kompletnie bezobsługowa (Mio Mivue 568)
x69.qve
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13
Moc/Moment: 60KM @95Nm
Przebieg: 63000 km

WindowsChrome

Postprzez syndicate 26 gru 2016, o 22:35

ależ marudzicie.... męczycie się z chowaniem kabla jakby swoją średnicą zasłaniał co najmniej pół szyby i raził światłem słonecznym

Po drugie nie wiem po co chować kamerkę, wystarczy jak jest czarna i już ledwo co rzuca się w oczy

Po trzecie, kamerki z bajerem czujnika ruchu, fachowo nazywa się to trybem parkingowym mają to do siebie, że wymagają zewnętrznego zasilania i jest to wydatek rzędu kosztu następnej kamerki ze średniej półki. Dla przykładu zerknijcie sobie na Mio Smartbox.

Po czwarte, ja mam rozdziałkę z zapalniczki, która jest na stałe podłączona i tam mam wpiętą kamerkę. Kabel ma 50 metrów, ale poprowadziłem go przez uchwyt na zdjęcie koło schowka, przez uchwyt M&F i od razu na lusterko wsteczne, resztę kabla wepchnąłem w podsufitkę i potem spuściłem prosto do kamerki. Nie przeszkadza mi to ani trochę, pomimo że mam uczulenie na to gdy mam coś zrobione niechlujnie

Jakieś kombinowanie z podłączaniem się do podsufitki... no jak się komuś chce, to czemu nie, ale czy to warte zachodu? dla mnie nie.

A i jeszcze jedno - ja mam kamerkę Overmax Camroad 6.1 i zdecydowanie odradzam to łajno. bo inaczej tego nazwać nie mogę. Za tę cenę można było kupić coś 100x lepszego, a ja zasugerowałem się niepotrzebnie jakąś recenzją z YT. Przez pierwsze 2 lata 2 razy odsyłałem ten szajs na gwarancji, bo najpierw nie działał mikrofon, a potem po prostu zesrało się całe oprogramowanie i nie chciała się włączyć. Co ciekawe ma ona 4 gwiazdki na Ceneo, więc chyba ja jestem jakimś achillesem wśród konsumentów.
Obecnie (po nadejściu mrozów) non-stop robi mi takie psikusy jak:
- "Błąd pamięci" przy wyłączaniu silnika,
- "włóż kartę SD" pomimo że tam jest,
- sama nagle przestaje nagrywać i nie informuje o tym
- z innych wad, to np. nie ma przycisku do nadpisywania plików, przez co można przez przypadek usunąć coś ważnego.
Naprawdę, nie łatwo mnie zdenerwować, a przy tej kamerce wyczerpałem swój limit wulgaryzmów na ten rok.

Teraz obejrzałem naprawdę ze 30godzin recenzji jak nie więcej i przymierzam się do kupna Navitela R800, bo najchętniej to bym kupił DOD ls470w, ale jak dla mnie 1000zł to za dużo jak na takie urządzenie. Choć trzeba przyznać, że przy obecnych cenach serwisu 1000zł to pestka nawet przy jakiejś mikrostłuczce.

I jeszcze jedno, nie oceniajcie jakości nagrywania po filmikach z YT, bo to żadna próbka, YT tak niszczy jakość, że to nieporozumienie. Szukajcie raczej filmików z gotowymi próbkami do pobrania w oryginalnym formacie.
Dla mnie osobiście liczy się tylko to jak kamerka radzi sobie z odczytywaniem rejestracji w nocy przy napieprzaniu w nie lampami. Niestety nie istnieje na rynku obecnie taka, która sobie z tym perfekcyjnie radzi, bo radzi sobie tylko właśnie DOD i to jeszcze z blachami brytyjskimi, gdzie nie ma aż takiego odblasku.
Obrazek
syndicate
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY14
Przebieg: 55000 km

Windows7Chrome

Postprzez tomiol 27 gru 2016, o 10:49

syndicate napisał(a):Po czwarte, ja mam rozdziałkę z zapalniczki, która jest na stałe podłączona i tam mam wpiętą kamerkę. Kabel ma 50 metrów, ale poprowadziłem go przez uchwyt na zdjęcie koło schowka, przez uchwyt M&F i od razu na lusterko wsteczne, resztę kabla wepchnąłem w podsufitkę i potem spuściłem prosto do kamerki. Nie przeszkadza mi to ani trochę, pomimo że mam uczulenie na to gdy mam coś zrobione niechlujnie

Każdy ma w innym miejscu granicę na uczulenie, jak ma coś zrobione niechlujnie…
tomiol
Moc/Moment: 60KM @0Nm
Przebieg: 29000 km

WindowsFirefox

Postprzez roykssop 11 sty 2017, o 16:43

lec napisał(a):a macie jakieś propozycje kamerki która mozna by na stałe w aucie zostawiac ? (niewidoczna z zewnątrz, mala, bez ekranu)

Mamy (choć może nie do końca niewidoczna z zewnątrz):

roykssop
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY12
Auto: Citigo, Elegance
Moc/Moment: 75KM @0Nm
Przebieg: 95000 km

WindowsChrome

Postprzez stryq 19 sty 2017, o 19:54

Ja kupiłem sobie taką :) tylko model 119s (posiada sensor sony i GPS)

http://www.wideorejestratory24.pl/kamer ... o-a119-gps

jak ją za lusterkiem się montuje, to zza tego zaciemnionego pola szyby zaraz za lusterkiem wystaje max 2cm obiektywu :) jakość nagrań super - FHD w 60FPS
Był Yaris, potem Jazz, nastała pora na Vengę a później na Civica VIII, teraz czas na Citigo i Rapida :)
stryq
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY17
Auto: Rapid, Style
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: CITIGO

MacOSXChrome

Postprzez syndicate 21 sty 2017, o 22:39

@stryq - a jak sobie radzi z rejestracjami, w które dają przednie lampy?

i jak to nie problem, to zarzuć tu w temacie jakąś próbkę nocną (tylko nie wrzucaj na yt, bo psuje jakość, albo jakieś vimeo, albo na maila mi poślij :) )
Obrazek
syndicate
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY14
Przebieg: 55000 km

Windows7Chrome

Postprzez lukasz.zst 26 sty 2017, o 21:30

Promocja na wideorejestator z gps za 220zł MIO
Firam HP i MIo to jest ta sama firma.
Robia kamery na jednej lini produkcyjnej. Hp f310 jest po 220zl z gps a ta sama kamera z mio kosztuje obecnie 700zl
Lepiej oprogramowanie z MIO pasuje do HP. Kamera z HP ma najnowszą baze fotoradarów z 2017 , ma wbudowana funkcje czytania znaków drogowych i ostrzegania o ograniczeniu predkości , włancza sie nawet jak ktos bardzo zbliży sie do auta
Kupiłem taką kamere za 220zł w sklpeie sekgros

Mało kto wie ale w sklepie selgros można kupić tą kamere nie tylko na firme lecz na osobę prywtna. Podchodzi sie do informacji i mówi sie że prosi sie o wyrobienie karty dla osób fizycznych. Dostajesz taka kartę. W selgrosie niema tak jak w Makro że wszytko jest pakowane po kilka sztuk , tu jest pojedynczo i w dobrych cenach
http://www.autowrzuta.pl/showthread.php ... #pid254524
lukasz.zst
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY08
Auto: VAG-Seat, Sport

Windows7Firefox

Postprzez stryq 30 sty 2017, o 20:20

syndicate napisał(a):@stryq - a jak sobie radzi z rejestracjami, w które dają przednie lampy?

i jak to nie problem, to zarzuć tu w temacie jakąś próbkę nocną (tylko nie wrzucaj na yt, bo psuje jakość, albo jakieś vimeo, albo na maila mi poślij :) )

Spoko :) postaram się coś wrzucić w tym tygodniu :)
Był Yaris, potem Jazz, nastała pora na Vengę a później na Civica VIII, teraz czas na Citigo i Rapida :)
stryq
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY17
Auto: Rapid, Style
Auto2: CITIGO

WindowsChrome

Postprzez Cendra 31 sty 2017, o 16:50

lec napisał(a):pokaz z bliska i od środka :P

Jakoś tak mi się przypomniało. Mam słaby aparat w tel, niestety nie chwytał jak wygląda kam z zewnątrz z bliska.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
Skoda Citigo 3D Ambition 60KM + LPG '12
Obrazek
Obrazek
Cendra
Silnik: 1.0 CHYA 60KM MY13

Windows7Firefox

Postprzez lec 31 sty 2017, o 17:20