Są tu już jacyś posiadacze Kodiaq-a?

forum użytkowników SKODA KODIAQ (2016+)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Są tu już jacyś posiadacze Kodiaq-a?

Postprzez Kris7 27 kwi 2017, o 08:40

czy ktoś jeszcze potwierdza tak duże spalanie w 2.0 tsi
Kris7
Silnik: 1.8 TSI CJSB 180KM MY17
Auto: Kodiaq, Comfort
Moc/Moment: 180KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez ArooS 27 kwi 2017, o 13:47

Kris7 napisał(a):czy ktoś jeszcze potwierdza tak duże spalanie w 2.0 tsi

Ja odebrałem swojego Kodiaqa we wtorek i do tej pory przejechałem nim 1400 km. Spalanie od momentu odbioru wychodzi mi 9,5l przy średniej prędkości 109km/h, przy czym 99% przejechanej trasy to autostrada z prędkościami oscylującymi pod max dozwoloną, więc w Polsce to było 140 km/h , w Niemczech na ograniczeniach zgodnie ze znakami a w pozostałych momentach czasami sporo szybciej. Dodam że we wtorek jak jechałem strasznie wiało zwłaszcza w Polsce co było czuć. W Niemczech już było spokojnie. W czasie jazdy w większości miałem włączony ACC.

Teraz spokojna jazda w trybie Normal po mieście pokazuje mi w granicach 11-12 l.

Z tego co zauważyłem w czasie jazdy to hałas generowany jest przy prędkościach tak od 140km/h i moim zdaniem nie tylko przez lusterka ale też przez słupki A. Jednak jest to na tyle akceptowalne że można swobodnie rozmawiać w aucie bez konieczności podnoszenia głosu. W Mazdzie 6 jest gorzej.

Kolejna sprawa to pozycja za kierownicą. Powiem szczerze że na początku ciężko ustawić optymalną. Dopiero po dłuższym momencie udało mi się ustawić fotel, kierownicę i lusterka tak że było dobrze. NA szczęście mam elektrykę z pamięcią więc nie muszę tego zmieniać za każdym razem gdy żona zapragnie się przejechać.

Po przejechaniu tej trasy wnioski jakie mi się nasuwają są takie.
Auto wygodne i dość komfortowe. Fotele są twarde i dobrze trzymają na boki. Duży plus za asystentów robią naprawdę super robotę zwłaszcza na trasie i autostradzie. W środku dużo miejsca nie wspominając już o bagażniku.

Na plus system Canton. Na jeździe testowej mnie nie powalił a to pewnie dlatego że muzyka leciała z radia FM. Jednak trzeba tutaj podłączyć albo smartfona z muzą albo pendriva po USB z własną muzyką w dobrej jakości. Wtedy dopiero słychać pracę całego układu, dla mnie bajka. Jestem zachwycony wręcz. Nic nie trzeszczy, nie brzęczy i piękny czysty bas.....

Na początku trochę irytowała mnie skrzynia DSG, ale już po 2 dniach jest ok. Trzeba się przyzwyczaić do jej bezwładności na początku i ten moment na reakcję skrzyni. Ale tak jest z każdym automatem. Za to przy prędkości 140 km/h gwałtowne wciśnięcie gazu normalnie aż wciska w fotel. I to nie koniecznie w trybie sport, gdzie tam to już na każdym biegu silnik kręci bardzo wysoko.

Kolejna sprawa to ciągle wypalcowany ekran multimedialny. Każde dotknięcie zostawia ślad i to widać mocno. Trzeba mieć delikatną szmatkę i co jakiś czas przetrzeć ekran i przyciski. Poza tym cała reszta intuicyjna i łatwa w użyciu.
Plus za Voice Control. Bez problemu można zadzwonić czy wybrać cel w nawigacji. Nie trzeba palcować ekranu :)

I może taka rada dla osób chcących zamówić auto. Koniecznie dopłaćcie za kamery 360 View. Powiem szczerze że operowanie tak dużym autem po ciasnych parkingach bez tej funkcji to jest wyzwanie. Za to kamerki wszystko pokazują dookoła więc nie sposób coś pominąć.
ArooS
Auto: Kodiaq, Style
Moc/Moment: 180KM @320Nm
Przebieg: 8120 km

MacOSXSafari

Postprzez micmik1974 14 lip 2017, o 16:46

Witam,
Tydzień a już 1200 km na blacie , silnik 2.0 150 kM , średnie spalanie 6,5 l a jazda miejska, autostrady etc . Zamawiałem trochę w ciemno szczególnie tapicerką - było warto - lepiej niż się spodziewałem

Ja w odróżnieniu przesiadłem się z limuzyny więc pewno każdy ma swoje oczekiwania
pozdrawiam skodziarzy
micmik1974
Moc/Moment: 150KM @0Nm
Przebieg: 1250 km

WindowsChrome

Postprzez ArooS 15 lip 2017, o 20:36

Mały update poprzedniego posta.
Na blacie już ponad 11,5 tys. km i to w 2 i pół miesiąca. Tydzień temu wróciłem z Hiszpanii gdzie poszło mi prawie 6 tys. km. Spalanie na chwilę obecną 8,4 l od początku więc jestem zadowolony.
Jak narazie żadnych problemów.
ArooS
Moc/Moment: 180KM @320Nm
Przebieg: 8120 km

MacOSXSafari

Poprzednia strona

Powrót do Kodiaq