Felicia 1.3 MPi Oryginalna (Fabryczna) Klimatyzacja

forum użytkowników starszych modeli Skody.

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Felicia 1.3 MPi Oryginalna (Fabryczna) Klimatyzacja

Postprzez Kubala90 29 kwi 2017, o 23:00

Jeśli chodzi o części to ja mam wszystko juz można powiedzieć że nawet więcej bo się wkurzyłem i kupiłem cały samochód z klima więc mój projekt się powiększy o wspomaganie i elektrykę szyby lusterka i jeszcze fotele będą podgrzewane. Lusterka już są założone i działające teraz czas na szyby i w lipcu biorę się za klimę a i jeszcze stabilizator przedni będzie u mnie bo się trafił razem z autem :) także pracy przy aucie od groma. Myślałem jeszcze o ABS ale nie wiem czy gra warta świeczki.
Sorki że dopiero teraz ale ostatnio krucho z czasem.
Kubala90
Auto: Felicia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

LinuxChrome

Postprzez misiu125cm 4 maja 2017, o 00:52

Kubala90 a nie lepiej CI jeżdzić tą skodą co kupiłeś niż to wszystko przekładać?
misiu125cm
Silnik: 1.3 MPI 68KM MY00

Windows7Firefox

Postprzez n0lab 29 maja 2017, o 18:30

W Felici z klimą z racji tego że jest obieg zamknięty, filtr kabinowy jest w innym miejscu, zaznaczonym na zdjęciu.
Ja mam u siebie konkretnie ten
http://allegro.pl/filtr-kabinowy-renault-laguna-i-1993-2000-k1022-i6739418658.html

Od oryginalnego różni się tym że ma ścięty jeden róg.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
n0lab
Silnik: 1.3 MPI 68KM MY99

Windows7Firefox

Postprzez Kubala90 19 lip 2017, o 14:28

Misiu 125 sory ze dopiero teraz pisze ale pochłonięty pracą byłem. Co do przełożenia to tamten samochód to złom ogólnie rdza wszędzie wnętrze zajechane wiec jakbym miał jeździć tamtym to porażka.

Aktualnie auto stoi rozkręcone jest i mam już zamontowany układ cały wraz z obiegiem zamkniętym. Kwestia teraz elektryki znalazłem sobie już schematy do simosa bo był wpiął się pod inne piny bo na zły patrzyłem.

N0lab widze że masz filtr hehe Kurde miałem dwie klimy i każda była bez filtra to tak niszczy wtedy parownik że to masakra. Jaki jest oryginalny filtr do tego? Ja już kombinuje jakiś po wymiarach znaleźć ale żeby nie można było znaleźć filtra. Ma ktoś jakiś pomysł?

A no i musze wymyślić co z tym osuszaczem bo skraplacze mam dwa ale jeden rozwalony ale w nim jest lepszy osuszacz
Ostatnio edytowano 19 lip 2017, o 14:29 przez Kubala90, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie
Kubala90

Windows7Mozilla

Postprzez misiu125cm 23 lip 2017, o 11:57

Ja już mam praktycznie wszystko zamontowane. Pozostało mi jedynie położyć wiązkę elektryczną ( którą mam przygotowaną już ); założyć skraplacz i rurki. Rurki które idą bezpośrednio od sprężarki trzeba będzie przerobić bo nie pasują od 1.6 (inne gięcie). Uporałem się w wentylatorem chłodnicy, wszystko mam już na 6pk,przewody dolne chłodnicy też są od wersji z klimą; obudowa parownika już dawno założóna. Robię na raty gdyż muszę codziennie ją jeździć. Kubala czy masz może tabliczke na tamtej felicii 1.6 odnośnie ilości czynnika? Powinna być obok tabliczki znamionowej.Jakbyś mogł zrób zdjęcie w miarę dobrej jakości
misiu125cm

Windows7Firefox

Postprzez Kubala90 10 sie 2017, o 22:08

powiem tak jak gość będzie nabijał to ma w danych wpisane wystarczy ze model wpisze i wie ale zaraz wrzucę.
Teraz tak Ja szukając po necie znalazłem rurki do felicii 1.3 wygląda to tak:

sa do kupienia ale z racji tego ze nie byłem pewien czy pasują i druga sprawa cena odpuściłem a przerobiłem z 1.6 wydłużyłem je po prostu za 100 zł gość pospawał mierzone na aucie ;) pasuje
a teraz sprawa z czynnikiem ja mam nabite 770g.
fotka AC

znalazłem też nowy skraplacz z osuszaczem w Holandii jako vw caddy to samo jest ale cena 170e założyłem używany w lepszym stanie co z lepszych rarytasów dorwałem osuszacz osobno taki sam tylko ma wyjście presostat po prawej i lewej stronie ale identyczny ;) zakupiłem dwa ostatnie na razie mam założony stary i za rok zmienię jak czynnik będę zmieniał bo co roku niby się powinno zmienić.
Misiu 125 Tobie piszczy czasem kima? Ja mam teraz problem z alternatorem bo mi się lampka ładowania rozjaśnia jak się rozpędzam i nie wiem co to może być
a tu druga strona rurek

a jaka wrzuciłeś chłodnice 1.3 czy 1.6? ja mam nowa z 1.3 ale tą blachę wziąłem z 1.6 chłodnice zmieniłem bo tamta była po 5 latach już pordzewiała niestety i nowy płyn akurat raz na 5 lat do zmiany to się zgrało wszystko pochwal się zdjęciem jak to wygląda w komorze silnika tez zrobię niestety z montażu ni mam bo czasu mało. Ale że Ci się udało montować i jeździć mi to 3 tygodnie zeszło ale doszła blacharka robiona na szybko bo zderzak by odpadł kiedyś w końcu
Kubala90

Windows7Mozilla

Postprzez misiu125cm 23 sie 2017, o 22:02

Osuszacz mam nowy - pasuje od samochodu SAAB 900 i udało mi się go zamontować bez problemu.Chłodnicę pozostawiłem od F 1.3 natomiast wiatrak chłodnicy wraz z obudową mam od Felicii 1.6 z klimą dorobiłem sobie tylko mocowania aby zamocować na zasadzie podobnej jak mocuje się oryginał. Klima jeszcze nie działa jestem na końcowym etapie elektryki i pozostało zrobić podciśnienie do układu zamkniętego i nabić czynnik . Zdjęcia dodam jak skończę całość. Odnośnie żarzenia kontrolki to może dioda prostująca poszła. Na raty dało się zlożyć najpierw założyłem obudowę z parownikiem i pokrętłami. Innym razem łapę z alternatorem i sprężarką- zaślepiłem ją szczelnie. Ostatnim razem reszta robiona na raty aby można było jechać.
misiu125cm

Windows7Firefox

Postprzez Kubala90 30 sie 2017, o 21:36

właśnie też mam od saaba 900 dwa kupiłem na razie na starym jeżdżę ale po zimie wymieniam ;) śmiga aż miło się jeździ. co do chłodnicy tez mam od 1.3 daje rade i jeszcze obudowę metalowa mam od 1.6 ale idealnie pasuje do tej chłodnicy od 1.3.

Mam nadzieje że będzie chodzić jak najdłużej
Kubala90

Windows7Mozilla

Poprzednia strona

Powrót do 1xx, Rapid, Favorit, Felicia i inne