Montaż klimatyzacji w O1 silnik 1.9 TDI VP.

Octavia I (1U produkcja 1996-2004 i 2004 - 2011 Octavia Tour MK1)

Moderatorzy: lec, Sosna

Montaż klimatyzacji w O1 silnik 1.9 TDI VP.

Postprzez misiek^wro 6 cze 2009, o 10:32

Poniewaz jestem na polmetku operacji napisze dokladnie to co juz wiem, oraz to czego nie wiem.

Cala zabawe rozpoczynamy od namierzenia odpowiednich czesci do naszego auta. Rozpiske najlepiej po numerze VIN dorwac z ASO, gdy sie ma znajomosci ( ja takowych nie mialem ) albo szperac sobie po allegro i porownywac sprzedawane numery z etka.

Czesci, ktore sa niezbedne do montazu klimatronika na TOTALNIE pozbawionym klimy aucie, bez klimy manualnej to :

Kompletna nagrzewnica, skrecona, bez pekniec z wentylatorem ze wszystkim. Trzeba uwazac na wersje angielskie chodzace po allegro - bardzo istotne jest, zeby od osoby sprzedajacej nagrzewnice kupic wiazke laczaca nagrzewnice z sterownikiem ( tzw panelem sterowania - tu wazne zeby ten byl plaski ) oraz drugim sterownikiem wentylatorów - poniewaz w silnikach 1.9 jest to w ten wlasnie sposob rozwiazane. Skoro wspomnialem o panelu - tu rowniez go warto kupic w calosci z nagrzewnica, i ster. wentylatorow. Daje to nam wtedy 100% pewnosc, ze wiele lutowania nie bedzie.

Gosc, od ktorego kupuje nagrzewnice itd daje mi modul komfortu z golfa 4. Nie wiem po co, ale jesli na etapie montazu beda jakies problemy, to o tym tu zamelduje.

Dosyc istotna sprawa jest komplet wezy, kompresor z podstawa ( bardzo istotne kupic to w komplecie i miec 100% pewnosc, ze podstawa bedzie pasowac do naszego auta - tutaj pomaga ETKA )

Do zakupu rowniez trzeba doliczyc caly kpl wentylatorow - najlepiej kupowac to w calosci, zamontowane czesto w 1 calosc z chlodnica, osusaczem itd. - ukroca to nam SPORO czasu przy skrecaniu calosci w jedna spojna czesc, ktora i tak calosciowo zapakujemy na przod auta.

Gdy juz mamy powyzsze nalezy kupic wiazke klimy laczaca kompresor, czujnik cisnienia ( kupiony razem z kompletem wentylatorow ) czujnik temperatury i naslonecznienia ( montowany w desce rozdzielczej pod szyba ) oraz czujnik temperatury zew.( ten prawie kazdy ma w swoim samochodzie w standardzie )

Do zakupu pozostaja pierdoly w stylu pasek laczacy rolke z sprezarka i prawopodobnie nowy pasek rozrzadu - tutaj nie ma jasnosci, czy trzeba go sciagac czy nie. W kazdym badz razie na oba paski bezpiecznie doliczyc 200 zl planujac budzet takiej operacji.

W moim przypadku, duzo rzeczy dorwalem bardzo tanio. Lape np za 80 zl, nagrzewnice ze sterownikami i wiazkami za 400 + za darmo komplet wezy do lekkiego spawania.

Komplet wentylatorow z chlodnica, osusaczem, czujnikiem cisnienia rowniez tanio, bo 400 zl. Kompresor praktycznie tez za darmo, bo nowy za 250.

Czy to wszystko bedzie banglac nie wiem, ale nadzieje mam, ponadto montuje to u osoby, od ktorej to biore, wiec bedzie miala ona mozliwosc sie wykazac :jezor:

Cala operacja sprowadza sie do 2 trudnych rzeczy, ktore wykona za mnie ktos na tzw "fuche". Wlutowanie sie w odpowiednie kabelki w wiazce ( postaram sie na dniach jak postawie kompa wrzucic schematy do AGR'a jesli chodzi o klime ) + dobranie sie do rozrzadu i zamontowanie sprezarki.

Reszta operacji to czyste rozbieranie plastikow, ciagniecie juz gotowych kabli i skladanie, wiec czynnosci czasochlonne ale proste.

Jedynie ciezsza sprawa ma sie z montazem nagrzewnicy, gdyz nalezy wybic w scianie grodziowej 2 otwory do podlaczen skraplacza i czegos tam jeszcze. Ponadto ciezko jest podobno przykrecic sama nagrzewnice.

Jednak w ciagu tygodnia koncze sesje i czasu bedzie sporo, bo jakies 1.5 tygodnia zanim zabiore sie za prace.

To tyle, oczekujcie nowych wiesci niebawem.
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

WindowsXPFirefox

Odp: Montaż klimatyzacji w O1 silnik 1.9 TDI VP.

Postprzez misiek^wro 8 cze 2009, o 11:25

Postawilem kompa, odzyskalem dane to wrzucam schematy niestety tylko do AGR'a po 2001.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

WindowsXPFirefox

Odp: Montaż klimatyzacji w O1 silnik 1.9 TDI VP.

Postprzez sabinka 11 maja 2014, o 11:24

witam potrzebuje takiego schematu do silnika axr pomoze ktos
sabinka
Silnik: 1.9TDI AVB 100KM MY04
Auto: Octavia
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

Windows7Chrome

Powrót do [1U] Octavia MK1