Doświetlanie zakrętów włączenie zlece

forum użytkowników modelu Roomster, Praktik i pochodnych

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Doświetlanie zakrętów włączenie zlece

Postprzez misiek^wro 27 lip 2010, o 21:50

Ciekawe - kto na ochotnika? :mrgreen:
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez Angel 30 lip 2010, o 21:29

No to teraz zadam pytanie, czy jeśli kupię to http://allegro.pl/item1163833740_sterownik_swiatla_vw_touareg_7l6_907_357_a.html to będzie działać doświetlanie?
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY07
Auto: Roomster Scout
Moc/Moment: 105KM @153Nm
Przebieg: 150000 km
Auto2: Fiat Seicento 1.1 SPi 00'

Windows7Firefox

Postprzez amstaff 31 lip 2010, o 08:54

Uwolnij jego naturalny potencjał
Każdy Amstaff może być Pitbulem, ale nie każdy Pitbul może być Amstaffem

Roomster STYLE+SOUND+FAMILY 1.4 16V end user amstaff http://forum.skodaclub.pl/moj-roomster/roomster-style-sound-family-1-4-16v-end-user-amstaff-t10317.html
amstaff
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY09
Auto: Roomster, Style
Moc/Moment: 85KM @132Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: VW Caddy 1.9 TDI 105KM

WindowsXPChrome

Postprzez Angel 31 lip 2010, o 09:01

amstaff, To widziałem, ale jakoś mnie nie przekonuje. Wolę coś co nie będzie sprawiało kłopotów i nie będzie trzeba ciąć wiązki elektrycznej
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Szukasz mechanika? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę.
Angel
Silnik: 1.6 BTS 105KM MY07
Auto: Roomster Scout
Moc/Moment: 105KM @153Nm
Przebieg: 150000 km
Auto2: Fiat Seicento 1.1 SPi 00'

Windows7Firefox

Postprzez amstaff 31 lip 2010, o 11:55

Rozumie. Odpisali tak

Na 80% będzie pasować. Pozostałe 20% możemy potwierdzić i dopasować oprogramowanie przy ewentualnej wizycie Skody u nas ;)

ZHU MARTOS
ul. Wesoła 8
55-041 Tyniec Mały
tel/fax +48 71 311 81 69
www.martos.com.pl

Więcej nie wiem :muśli:
Uwolnij jego naturalny potencjał
Każdy Amstaff może być Pitbulem, ale nie każdy Pitbul może być Amstaffem

Roomster STYLE+SOUND+FAMILY 1.4 16V end user amstaff http://forum.skodaclub.pl/moj-roomster/roomster-style-sound-family-1-4-16v-end-user-amstaff-t10317.html
amstaff
Moc/Moment: 85KM @132Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: VW Caddy 1.9 TDI 105KM

WindowsXPChrome

Postprzez kropeck 20 sie 2010, o 09:20

Dobra.... prawdy i mity:
W skodzie O2FL, Fabia FL, YETI, ROOMSTER (wszystkie te pojazdy chyba po MY2008 roku, a już na pewno po MY2009), jeśli tylko mają odpowiednie lampy założone, to doświetlanie zakrętów to tylko kwestia zakodowania w VCDS - przy już uruchomionym laptopie, to jakieś 90 sekund roboty.

gross57 napisał(a):ale doswietlanie zakretow sie chyba nie da samym VAGiem, bo potrzebny jest do tego dodatkowy modul/sterownik ktory jest w komorze silnika

BZDURA :-)

A jeśli ktoś kupił najuboższą wersję auta i chciałby doświetlanie (przy okazji dzienne) potrzebuje odpowiedniego sterownika (200-250zł), odpowiednich lamp (nie znam ceny) i troszkę kabla. Kolega Enriquez z "alternatywnego" forum :-) zamontował u siebie takie lampy, a osobiście przy mnie wymieniał sterownik - 10 minut roboty + kodowanie kolejne 10 minut. Wszystko opisane na http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ne&start=0 .

Niby forum o Octavia, ale generalnie wszystkie auta typu YETI, ROOMSTER, OCTAVIA2 FL są na jedno kopyto jeśli chodzi o elektronikę, więc co się da w jednym - da się w pozostałych. Można nawet ustawić przeciwmgielne, żeby świeciły jako dzienne (jeśli ktoś nie ma odpowiednich lamp), z tym, że to już nie jest zgodne z prawem (a raczej homologacjami) - tylko, że ja bym się tym nie przejmował :-)
Pozdrawiam,
Michał

kropeck
Silnik: 1.6FSI BLF 115KM MY06
Auto: Octavia2, Ambiente
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPChrome

Postprzez gross57 20 sie 2010, o 16:32

No to w takim razie musze sobie kupic VAGa i to organoleptycznie sprawdzic bo auto mam kupione w 2008 ale rocznik chyba 2009 (czy jakis taki przejsciowy bo schowki mam jak w 2009 kiere mam jak w 2008 sam nie wiem o co lotto)
gross57
Auto2: OMEGA A C20NE

WindowsXPFirefox

Postprzez misiek^wro 20 sie 2010, o 22:25

kropeck, orientujesz sie, jesli idzie o rocznik 2007 z zalozonymi halogenami od RSki + przelacznikiem swiatel ( AUTO ) od wersji po FL ? :mrgreen:

Jak to wyglada?
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez rydel 29 sie 2010, o 07:50

kropeck napisał(a):Dobra.... prawdy i mity:
W skodzie O2FL, Fabia FL, YETI, ROOMSTER (wszystkie te pojazdy chyba po MY2008 roku, a już na pewno po MY2009), jeśli tylko mają odpowiednie lampy założone, to doświetlanie zakrętów to tylko kwestia zakodowania w VCDS - przy już uruchomionym laptopie, to jakieś 90 sekund roboty.

A jeśli ktoś kupił najuboższą wersję auta i chciałby doświetlanie (przy okazji dzienne) potrzebuje odpowiedniego sterownika (200-250zł), odpowiednich lamp (nie znam ceny) i troszkę kabla. Kolega Enriquez z "alternatywnego" forum :-) zamontował u siebie takie lampy, a osobiście przy mnie wymieniał sterownik - 10 minut roboty + kodowanie kolejne 10 minut. Wszystko opisane na http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... ne&start=0 .

Niby forum o Octavia, ale generalnie wszystkie auta typu YETI, ROOMSTER, OCTAVIA2 FL są na jedno kopyto jeśli chodzi o elektronikę, więc co się da w jednym - da się w pozostałych. Można nawet ustawić przeciwmgielne, żeby świeciły jako dzienne (jeśli ktoś nie ma odpowiednich lamp), z tym, że to już nie jest zgodne z prawem (a raczej homologacjami) - tylko, że ja bym się tym nie przejmował :-)

Oczywiście to też wszystko BZDURA.
Może w R/FII po FL coś się zmieniło ale we wszystkich pozostałych wersjach do doświetlania zakrętów jest potrzebny odpowiedni sterownik/moduł i nie da się tego włączyć Vagiem. Nie da się też włączyć świateł dziennych jak i innych funkcji bo O2 i Yeti mają bardziej zaawansowaną elektronikę.
Obrazek
Powered by Obrazek
rydel
Silnik: 1.8TSI CDAA 152KM MY12
Auto: Octavia2 FL Kombi, Family
Moc/Moment: 218KM @356Nm
Przebieg: 80000 km
Auto2: CitroenC1 White,YamahaXJ6

Windows7Firefox

Postprzez kropeck 29 sie 2010, o 17:28

Kolego rydel,
Nie chciałbym mówić, że kłamiesz, bo może wiesz coś czego ja nie wiem, ale:

1. W przypadku YETI, FABIA2, OCTAVIA2 FL, SUPERB2 jeśli tylko te auta mają odpowiednie lampy, to do dziś dnia we wszystkich tych autach udało mi się uruchomić doświetlanie i dzienne. We wszystkich, które do mnie przyjechały.
Oczywiście masz rację, że potrzeba do tego specjalnego sterownika, ale generalnie wszystkie nowsze modele już go mają - wiem, bo właśnie na włączaniu tych funkcji dorabiam sobie na paliwo :-) :-) Nawet jeśli ASO Ci mówi, że czegoś się nie da, to są trzy powody dla których tak mówią:
- Nie mogą czegoś włączyć (polityka SKODY na to nie pozwala - przy konfiguracji auta doświetlanie [kornery] kosztuje 400zł),
- Nie potrafią, nie wiedzą jak, oprogramowanie na to nie pozwala.
- Faktycznie się nie da .... ale to naprawdę ostateczność.

2. Światła dzienne potrafię włączyć w każdym powyższym aucie, jeśli tylko cokolwiek ma zamontowane pod zderzakiem - bez względu czy to są zwykłe przeciwmgielne, czy odpowiednie lampy (oczywiście warunek taki, że są zamontowane fabrycznie, bo wtedy na 100% sterownik jest odpowiedni) - na dowód tego chciałbym powiedzieć, że u mnie świecą się zwykłe przeciwmgielne jako dzienne i zdaję sobie sprawę, że "naciągam" sobie prawo, bo normalnie te lampy nie mają odpowiedniej homologacji. Ale przyciemniłem je do 50% mocy i nie rażą innych. WSZYSTKO zakodowane w sterowniku, który jest zamontowany w aucie, czyli żadnego druciarstwa, żadnego ryzykowanego kombinowania w elektronikę auta. Potrafię nawet zrobić tak, że lampy dzienne gasną po zaciągnięciu ręcznego (chodzi tylko o dzienne, czyli wyłącznik w pozycji '0' - na mijania już ta opcja nie działa).

3. Ty widzę, że masz Roomster'a - tej fury się jeszcze nie "czepiałem", ale ponieważ nie mamy do siebie daleko, to daj znać tylko na PW, a dosteniesz mój numer telefonu. Się spotkamy i zaraz się dowiesz co u Ciebie można a co nie :-) I jeśli masz oryginalnie przeciwmgielne, to tylko kwestia tego jaki masz sterownik elektryki. Czyli 50% szans, że u Ciebie da się aktywować doświetlanie :-) Za to na 100% niczego nie zepsuję :-)

Powtarzam raz jeszcze: powyższymi rzeczami zajmuję się już sporo czasu i wiem co mówię :-) wiem z DOŚWIADCZENIA, a nie opowiadań, czy przeczytanych rzeczy na innych forach :-) BA!! Powiem więcej... Już trzem osobom, które pracują w salonach SKODA (trzy różne miejscowości) włączałem rzeczy, których ich serwisy nie potrafiły włączyć. Więcej!: SAP (Skoda Auto Polska) powiedział, że w YETI, OCTAVIA2 FL, SUPERB2 nie da się włączyć funkcji COMING HOME, jeśli w aucie nie ma czujnika zmierzchu i włącznika świateł z trybem AUTO - Mi się to udało.

misiek^wro - jeśli chodzi o FL'ki, gdzie wcześniej nie było świateł przeciwmgielnych, to faktycznie trzeba wymienić sterownik 09 - elektryka. Ale jeśli po włożeniu lamp, bądź wymianie na RS'owe działały przeciwmgielne, to doświetlanie na pewno działa :-) Przełącznik AUTO nie ma nic do rzeczy :) Wpadnij kiedyś na śląsk, to się obejrzy i włączy :-) Może Enriquez zaryzykuje przyjazdem do mnie .... :-)

######## Dodano kolejny post: ##########
OK .... poszukałem potwierdzenia, że w ROOMSTER'ze da się uruchomić doświetlanie i znalazłem coś takiego: http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/printv ... 7a667d5b55 .

Oto fragment pierwszego postu w wątku:
Witam

W nowej Skodzie Roomster w standardzie mamy system doświetlania zakrętów.
Skręcam np: w lewo to zaświeca mi się lewy halogen.
Testowałem to i działa super. (...)

I proszę zauważyć, że to wątek rozpoczęty w sierpniu 2006 roku, czyli Twój Roomster, rydel, MOŻE MIEĆ coś takiego, tym bardziej, że napisane jest, że to w "(...)Skodzie Roomster w standardzie(...)", więc pewnie to tylko formalność :-)
Ostatnio edytowano 29 sie 2010, o 18:22 przez kropeck, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie postow....
Pozdrawiam,
Michał

kropeck
Silnik: 1.6FSI BLF 115KM MY06
Auto: Octavia2, Ambiente

Windows7Chrome

Postprzez rydel 29 sie 2010, o 18:54

kropeck napisał(a):
1. W przypadku YETI, FABIA2, OCTAVIA2 FL, SUPERB2 jeśli tylko te auta mają odpowiednie lampy, to do dziś dnia we wszystkich tych autach udało mi się uruchomić doświetlanie i dzienne. We wszystkich, które do mnie przyjechały.
Oczywiście masz rację, że potrzeba do tego specjalnego sterownika, ale generalnie wszystkie nowsze modele już go mają - wiem, bo właśnie na włączaniu tych funkcji dorabiam sobie na paliwo :-) :-) Nawet jeśli ASO Ci mówi, że czegoś się nie da, to są trzy powody dla których tak mówią:
- Nie mogą czegoś włączyć (polityka SKODY na to nie pozwala - przy konfiguracji auta doświetlanie [kornery] kosztuje 400zł),
- Nie potrafią, nie wiedzą jak, oprogramowanie na to nie pozwala.
- Faktycznie się nie da .... ale to naprawdę ostateczność.

Na a o czym my tu piszemy? W Fabii I i II a także w Roomsterze potrzebny jest odpowiedni sterownik/moduł (zwal jak zwał) Bez tego modułu nie włączysz doświetlania zakrętów. Pomijam tu nawet to, że do doświetlania zakrętów potrzebny jest inna niż w standardowej wersji (bez ESP) taśma pod kierownicą z czujnikiem obrotów! Dlatego twierdzę że przy Fabii 2/Roomsterze przed FL nie da się tego zrobić i o tym napisałem!

kropeck napisał(a): 2. Światła dzienne potrafię włączyć w każdym powyższym aucie, jeśli tylko cokolwiek ma zamontowane pod zderzakiem - bez względu czy to są zwykłe przeciwmgielne, czy odpowiednie lampy (oczywiście warunek taki, że są zamontowane fabrycznie, bo wtedy na 100% sterownik jest odpowiedni) - na dowód tego chciałbym powiedzieć, że u mnie świecą się zwykłe przeciwmgielne jako dzienne i zdaję sobie sprawę, że "naciągam" sobie prawo, bo normalnie te lampy nie mają odpowiedniej homologacji. Ale przyciemniłem je do 50% mocy i nie rażą innych. WSZYSTKO zakodowane w sterowniku, który jest zamontowany w aucie, czyli żadnego druciarstwa, żadnego ryzykowanego kombinowania w elektronikę auta. Potrafię nawet zrobić tak, że lampy dzienne gasną po zaciągnięciu ręcznego (chodzi tylko o dzienne, czyli wyłącznik w pozycji '0' - na mijania już ta opcja nie działa).

Oczywiście jest to wszystko prawda i nie wątpię, że potrafisz bawić się Vagiem. We wszystkich modelach O2, O2 po FL, Yeti, Superb 2 można włączyć doświetlanie, światła dzienne itp. bez żadnego problemu. Poza jednym wyjątkiem - nie dotyczy F2/R przed FL. Po FL możliwe, że jest już inna elektronika i wszystkie sterowniki są po CAN.

kropeck napisał(a): 3. Ty widzę, że masz Roomster'a - tej fury się jeszcze nie "czepiałem", ale ponieważ nie mamy do siebie daleko, to daj znać tylko na PW, a dosteniesz mój numer telefonu. Się spotkamy i zaraz się dowiesz co u Ciebie można a co nie :-) I jeśli masz oryginalnie przeciwmgielne, to tylko kwestia tego jaki masz sterownik elektryki. Czyli 50% szans, że u Ciebie da się aktywować doświetlanie :-) Za to na 100% niczego nie zepsuję :-)

:muśli: Może nauczę się czegoś nowego :kewlAss: Może zorganizujemy jakiś spocik. Na pewno znajdzie się kilku chętnych i trochę sobie dorobisz do benzyny :extra:

No i jeszcze raz - Fabia I, Fabia II przed FL, Roomster przed FL (po FL nie wiem jak to jest rozwiązane) moją bardziej ubogą elektronikę niż pozostałe Skody. Włączenie doświetlania, włączenie świateł dziennych w światłach przeciwmgielnych, wyłączenia świateł tylnych czyli tzw. moduł amerykański (bo nie wątpię, że kolega kropeck wie o czym piszę) nie jest możliwe w Roomsterze, Fabii II i w Fabii I.
Obrazek