ASO, opinie, ceny, doświadczenia

oferta klubowa od autoryzowanych serwisów/salonów Skody. Ogłoszenia zawsze uzgodnione z administracją forum. Umieszczenie ogłoszenia nastepuje poprzez zamieszczenie wątku w dziale nadrzędnym + PW do admina/moderatora. Po akceptacji oferta zostaje przesunięta do odpowiedniego działu.

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: ASO, opinie, ceny, doświadczenia

Postprzez mathia74 24 maja 2017, o 20:28

A widzicie coś w tym jest...moja opinia nie jest odosobniona.
Szefem/mistrzem serwisu jest bardzo stateczny miły Pan, który po prostu zna się na rzeczy. Ogólnie porównując te dwa Bielskie ASO to dwa różne światy. Będąc w Korczyku po prostu byłem w szoku, że można zostać obsłużonym tak normalnie, bez nerwów aż po prostu nie chce się wierzyć. Miałem tam jedną diagnostyke i potem naprawę, spisali się elegancko. Wkrótce po wakacjach pojadę na przegląd i mam nadzieję, że dalej będę w pozytywnym szoku :extra:

Generalnie to my - klienci wybieramy tego usługodawcę, który SZANUJE klienta bo wie, że do niego wróci, a w gratisie otrzyma właśnie szemraną reklamę. Ok wystarczy tego kadzenia :mrgreen:
mathia74
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi, Style
Moc/Moment: 110KM @175Nm
Przebieg: 0 km

WindowsChrome

Postprzez FabiaStyle 23 paź 2017, o 11:24

sygnet napisał(a):Czy ktoś korzystał z serwisu Skoda Bednarek Dobroń ? Jeśli tak to opiszcie swoje spostrzeżenia, doświadczenia. Tam kupiłem swoją Fabię więc jestem ciekawy jak spisuje się tamtejszy serwis. :-)

Sygnet - kupiłem w Dobroniu już drugi samochód. Poprzedni serwisowałem tam na gwarancji i po jej upływie. Ogólnie mam dobre doświadczenia, doradca serwisu wszystko dobrze wyjaśnia co się z autem dzieje i za co płacisz, fajne wnętrze salonu, kawka i pełna kultura. Ceny też nie powalają dlatego chętnie tam wracam. na koniec samochód dostajesz umyty i pachnący :extra:
FabiaStyle
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY17
Auto: Fabia, Style
Moc/Moment: 110KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez Rozjemca 1 lis 2017, o 19:28

Ile kosztuje 1 przegląd po 30 tys?
Rozjemca
Silnik: 1.2 TSI CJZC 90KM MY16
Auto: Fabia, Ambition
Moc/Moment: 90KM @0Nm
Przebieg: 17000 km

WindowsFirefox

Postprzez odzio 1 lis 2017, o 20:57

Rozjemca napisał(a):Ile kosztuje 1 przegląd po 30 tys?

Sprawdż jaki masz pakiet. 4 lata gwarancji i dwa przeglądy za darmo. Nie dawno bylem na pierwszym przeglądzie po dwóch latach. Nie płaciłem nic. Wymiana oleju , filtra oleju, i kabinowego. Pan z ASO stwierdził, że wycieraczki do wymiany. Ot cały przegląd. :lol:
odzio
Auto: Fabia3
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez Rozjemca 1 lis 2017, o 23:24

Hm...

Właśnie znalazłem info z sierpnia zeszłego roku, że każdy kupujący nowe auto dostaje pakiet serwisów do 60kkm. To prawda?
https://motofocus.pl/informacje/nowosci ... usy-oferty
Ostatnio edytowano 1 lis 2017, o 23:36 przez Rozjemca, łącznie edytowano 1 raz
Rozjemca

WindowsFirefox

Postprzez lec 1 lis 2017, o 23:25

link popraw
MotoHID.pl - kompleksowe oswietlenie led w grupie VAG
lec
wredny admin
wredny admin
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY15
Auto: Citigo
Auto2: Fabia3 1.2 90KM CC

WindowsFirefox

Postprzez Cammel 2 lis 2017, o 07:43

Chyba prawda. Kiedy kupowałem swoją Fabię w zeszłym roku dostałem pakiet przeglądów na 4 lata i w gratisie przedłużoną na 4 lata gwarancję.
Cammel
Auto: Fabia3 Kombi, Ambition
Przebieg: 20 km
Auto2: Suzuki Jimny, Maluch Town

WindowsChrome

Postprzez Camel1983 2 lis 2017, o 10:08

to i ja się podzielę opinią. na liczniku 15 tys km i zbiegło się to z wymianą opon. pojechałem do serwisu Pol-Mot na Połczyńskiej w Warszawie - miejsca gdzie kupiłem fabiszcze.

co było zgłaszane i co jak zrobione zostało :
1. Wymiana kół - druga już bo wcześniej była przesiadka z ziowych na letnie teraz odwrotnie. Wszystko pięknie i ładnie a letnie wypucowane osuszone i schowane do pokrowców.
2. wystający plastik lewy przód przy halogenie - lekko wystawał więc poprawili go w ramach dbania o klienta.
3. klima coś mnie dziwnie pachniała więc poprosiłem o o sprawdzenie - filtr kabinowy wymieniony klima uzupełniona.
4. Najcięższa rzecz- zobaczyłem że turbina - mówiąc kolokwialnie - spociła się - sympatyczny Pan Dominik z serwisu powiedział ze przetrą i zobaczą. przetarli i zadzwonili z informacją że rzeczywiście jest mokra zatem nową już zamówili na gwarancji i umówimy się na inny termin na wymianę.
5. mycie zewnątrz i wewnątrz - wożę ze sobą z tyłu psa w kojcu samochodowym ale wiadomo sierść się niesie plus obecna pogoda wcale nie pomaga z iloscią brudu w środku. samochód odkurzony wymyty wyszorowany. no miodzio.

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia z obslugi i usługi. dlaczego o tym piszę ? do tej pory widziłem trochę postów o mechanikach magikach i o tym jak potrafią olewać temat lub unikać odpowiedzialności - tutaj jestem jak najbardziej mile zaskoczony obsługą i chyba warto o tym wspomnieć tak jak kilkuz was już tez pozytywnie wspomniało o innych serwisach.
Camel1983
Auto: Fabia, Monte Carlo
Przebieg: 3200 km
Auto2: Felicia 1.6 75 KM

Windows7Chrome

Postprzez Rozjemca 2 lis 2017, o 12:11

Niestety auta z wyprzedaży rocznika nie łapią się na darmowe przeglądy do 60kkm

Paranoja
Rozjemca

WindowsFirefox

Postprzez odzio 2 lis 2017, o 14:36

Rozjemca napisał(a):Niestety auta z wyprzedaży rocznika nie łapią się na darmowe przeglądy do 60kkm

Paranoja

Chyba ktoś Cię robi w balona. Ja także kupowałem z wyprzedaży rocznika , w połowie grudnia przed końcem roku i mam przeglądy za darmo.
odzio
Auto: Fabia3
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsChrome

Postprzez Rozjemca 2 lis 2017, o 19:55

Zapytałem dziś gościa, który mi sprzedał auto. ASO w Siedlcach. Gdzie uderzyć?
Rozjemca

WindowsFirefox

Postprzez zaber 3 lis 2017, o 06:23

Z jednej strony jak to czytam i z własnego doświadczenia nie umiem połapać jak to jest dilerzy i ASO sprzedają niby to samo a jednak nie tak samo.
Jak się do tego mają procedury producenta?
Przy zakupie prowadziłem rozmowy z kilkoma dilerami w okolicy i nie tylko i 70% ofert miała taki rozstrzał w informacjach o promocjach darmowych przeglądach gwarancjach, że nie mogłem uwierzyć, że rozmawiam z dilerem tej samej marki.

Mogę jeszcze zrozumieć ASO, bo jedno z nich stwierdziło, że odgórnie nie montują zamienników.
OK ich wybór. Pojechałem do innego i tam był wybór trzech poziomów części.

Coś mi się zdaje, że to polowanie na „nieprzygotowanych” klientów. Ogramy ich na kasie, nie wiedzą, nie doczytali, sami sobie winni ot tak jak z umowami drobnym druczkiem po gwiazdce.
Z drugiej strony czytałem umowę promocji o rabacie przy odkupie samochodu w rozliczeniu. W ulotce Skody nie ma o tym mowy, że to jest ograniczone nie czasowo a finansowo ze strony Skody. Czyli jest pewna pula i jak się skończy to żaden termin nie gra roli. Ale o tym cisza.
Przeglądy? Ja słyszałem (tu znowu rozstrzał ASO), że są, co 15.000 lub rok, albo 30.000 (przebiegi ok. 16.000)co mi daje dwa lata.
W moim mam teraz 1.2 TSI mam te pierwsze. Czy w 1.0TSI Fabii są już co 30.000?
Czy po 1.500 Wymieniacie olej czy nie potrzeba i to chyba za swoje pieniądze jak myślę?
Cóż jak to ogarnąć nie wiem, kiedy z każdej strony, co innego a chciałbym konkret.
Zapraszam na moją stronę prezentującą kolekcję modeli Skody w skali
www.skodascalemodels.eu
zaber
Silnik: 1.0 TSI CHZC 110KM MY18
Auto: Fabia, Style
Moc/Moment: 110KM @200Nm
Przebieg: 20000 km

Windows7Chrome

Postprzez air22 10 sie 2018, o 22:33

Ja wymieniałem wczoraj olej w rapidzie przy przebiegu 2700km. Zapłaciłem za to 311zl. Olej, filtr, korek z uszczelką.
Jedni mówią żeby wymieniać, drudzy że nie trzeba. Na pewno nie zaszkodzi i jak tak do tego podchodzę.
air22
Auto: Rapid, Style
Przebieg: 12679 km

LinuxChrome

Postprzez air22 4 cze 2019, o 13:51

Wymienialem u Korczyka w Bielsku-Bialej. I mam wątpliwości co do tej wymiany. Po 15-20 minutach auto wyjeżdża ze gotowe. Mój błąd że tego nie sprawdziłem, ze nie bylem przy tym jak wymieniali.
Nie polecam tego serwisu, ci ludzie sie nie znają, wszystko tak ma być, dobre to jest. Facet mówi że w układzie klimatyzacji jest azot, potem że freon. Ćwierkanie kompresora tez dla nich to normalne mimo iż od co najmniej 2014 wiedza o wadzie tych kompresorów i wymieniają na inne wg zaleceń i procedur skody. Nie u Korczyka.
Nieszczelny zaworek gazowy na klimatyzacji też dla nich to normalka, tak mozna jeździć i chłop mówi: "nie czytać forum, jak cos sie dzieje to od razu do nich przyjechać".
Ręce opadają. Omijac z daleka.
:bsilny:
air22
Auto: Rapid, Style
Przebieg: 12679 km

LinuxChrome

Postprzez Farstone 4 cze 2019, o 14:47

air22 napisał(a):Ja wymieniałem wczoraj olej w rapidzie przy przebiegu 2700km. Zapłaciłem za to 311zl. Olej, filtr, korek z uszczelką.
Jedni mówią żeby wymieniać, drudzy że nie trzeba. Na pewno nie zaszkodzi i jak tak do tego podchodzę.

W jakim celu ta wymiana oleju po 2700 km?
Farstone
Auto: Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: C1 II 1,2 82KM MY14

MacOSXSafari

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Autoryzowane Salony i Serwisy Skoda