Kupno auta u dealera krok po kroku.

oferta klubowa od autoryzowanych serwisów/salonów Skody. Ogłoszenia zawsze uzgodnione z administracją forum. Umieszczenie ogłoszenia nastepuje poprzez zamieszczenie wątku w dziale nadrzędnym + PW do admina/moderatora. Po akceptacji oferta zostaje przesunięta do odpowiedniego działu.

Moderatorzy: lec, Sosna

Kupno auta u dealera krok po kroku.

Postprzez mactweety 30 sie 2010, o 17:51

Mam prośbę jak wygląda kupmo auta krok po kroku. Czy spisujemy umowę na zamówienie auta. Czy podpisuejmy tą umowę. Kiedy płacimy i czy otrzymujemy potwierdzeni wpłaty zaliczki. Dajcie troszeczkę swojej wiedzy dzięki :muśli: bo ja nie wszystko wiem.
mactweety
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Octavia2, Elegance
Moc/Moment: 0KM @0Nm

UbuntuFirefox

Odp: Kupno auta u dealera krok po kroku.

Postprzez bubuDE 30 sie 2010, o 20:07

Kupno auta przy pierwszym odwiedzeniu salonu (do tego tylko jednego) jest drogie, odwiedzajac dielera i dopytujac sie o wyposazenie, mozliwosc wziecia na raty, poznajecie sie i mozna cos uszczypnac z ceny podczas dyskusji. Spisanie umowy (tak dlugo jak jej nie podpiszesz) to jakby propozycja sprzedajacego ile powinienes zaplacic. W najlepszym wypadku zabierz ze soba kogos kto kupil tam auto i wie jak rozmawiac. Zaliczka (5%?) to zabezpieczenie na wypadek Twojego rozmyslenia sie bo np. znalazles tansza gablote. Po podpisaniu nie ma odwrotu, NIE SPIESZ SIE. Moge podpowiedziec adres gdzie kupic ale na pw.
http://www.biegiemzamarzeniami.pl
bubuDE
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY13
Auto: Octavia 3 RS Kombi, Basic
Przebieg: 0 km
Auto2: O1rs

WindowsXPOpera

Postprzez Welm-Centrum 3 wrz 2010, o 14:32

Ogólnie jak to wygląda punktowo
1. Spisanie zamówienia, pobierana jest też zaliczka
2. Zamówienie samochodu przez dealera skody
[czas tutaj zależny od samochodu]
3. przyjazd samochodu do dealera
4. samochód jest doposażany na serwisie, robiony przegląd
5. odbiór faktury
6. rejestracja / zapłacenie za samochód
7. wyjazd samochodu z salonu

Jeśli jest kredyt/leasing, we wszystkich punktach mogą wystąpić jakieś sprawy z nimi związane (np.: dowiezienie dokumentów jakich by wymagał dodatkowo bank)
Jeśli samochód jest u dealera to z punktu 1 przechodzimy od razu do pkt 4
Autoryzowany Dealer Marki Skoda w Bielsku-Białej oraz Pszczynie.
Welm-Centrum
Silnik: 3.6 CDV 260KM MY11
Auto: Superb2, Platinum

WindowsXPOpera

Postprzez gross57 3 wrz 2010, o 16:11

mactweety idziesz do salonu porozmawiac ze sprzedawca, dowiadujesz jakie oferuje wyposazenie za jaka cene itd. Najlepiej popros aby wypisal Ci to na kartce lub wydrukowal bo czasami trudno spamietac co tak naprawde zaproponuje sprzedawca. Potem wez ta karteczke (ja tak osobiscie robilem) i udaj sie do innego dealera. Powiedz ze w drugim salonie dostales taka propozycje i czy pan jest w stanie zaproponowac Ci cos lepszego. Ja tak zrobilem 3 razy az wyszedlem na swoje :mrgreen: potem u dealera u ktorego sie juz zdecydujesz skladasz zamowienie na auto i wplacasz zaliczke (ktora jest zabezpieczeniem w razie jakbys chcial sei wycofac). No a reszta to tak jak przed mowcy pisali. Potem przy odbiorze juz samego auta, dobrze sobie obejrzyj samochod, czy nie ma jakis zarysowan po podrozy na lawecie, czy wszystko sie zgadza, czy ogolnie jest tak jak mialo byc bo poki nie podpiszesz papieru ze odbierasz mozesz sie przyczepiac, ze to nie jest auto w specyfikacji jakiej zamawiales (oczywiscie wtedy gdy faktycznie nie jest) i mozesz rzadac wyjasnienia tego. Po odbiorzy gdy cos sie nie bedzie zgadzac to juz kicha, przynajmniej tak mi sie wydaje bo cale szczescie takiej sytuacji nie mialem
gross57
Silnik: 1.4 BXW 85KM MY09
Auto: Roomster, Style
Auto2: OMEGA A C20NE

WindowsXPFirefox

Postprzez rydel 18 wrz 2010, o 14:38

A jak wygląda sytuacja z oddaniem starego samochodu w rozliczeniu? Jeżeli odbiór nowego mam przykładowo za np 3 miesiące a salon zgodzi się wziąć stary w rozliczeniu to jeżdżę nim jeszcze 3 miesiące i oddaję w momencie odbioru nowego?
Spisuje się jakąś umowę? Czy Salon może po tych 3 miesiącach wycofać się z proponowanej wcześniej kwoty za stare auto?? Nigdy nie robiłem takiego manewru a nie chce mi się / nie mam czasu żeby sprzedać mojego rumcajsa w tradycyjny sposób.
Obrazek
rydel
Auto: Superb 3 Lim., Sportline
Moc/Moment: 280KM @350Nm
Przebieg: 2000 km
Auto2: Fiat 500

Windows7Firefox

Postprzez bubuDE 18 wrz 2010, o 16:57

Wycena starego auta nastepuje w dniu jego oddania (jesli salon na jego kupno przystanie).Nie podpisuje sie wczesniej umow w tym temacie. Moga Ci go wycenic juz teraz ale to nie zobowiazuje do niczego. Finansowo stracisz na tym, oferta pozbycia sie Twojej gabloty przez internet lub regionalna gazete przynioslaby wielu klientow z propozycja kupna, w salonie masz jednego goscia, to on ustali cene.
http://www.biegiemzamarzeniami.pl
bubuDE
Silnik: 2.0 TSI CHHB 220KM MY13
Auto: Octavia 3 RS Kombi, Basic
Przebieg: 0 km
Auto2: O1rs

WindowsXPOpera

Postprzez misiek^wro 18 wrz 2010, o 18:41

Salony bardzo fajnie zanizaja cene auta - np sam przyklad, ze auto warte rynkowo 40 tys. wyceniaja na 26 tys to rabunek w bialy dzien ...
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez Welm-Centrum 23 wrz 2010, o 15:52

a propos wyceny aut:
1. salon musi sprzedać potem ten samochód
2. wycena 26 tysięcy na samochód warty 40 to pewnie jakaś pomyłka. Chyba, że to właściciel sobie ustalił cenę rynkową na podstawie np.: wyceny od ubezpieczyciela, która jest zawsze zawyżana.
Welm-Centrum

WindowsXPOpera

Postprzez misiek^wro 23 wrz 2010, o 21:35

Chyba, że to właściciel sobie ustalił cenę rynkową

To cena wg eurotaxu

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-

Windows7Firefox

Postprzez Welm-Centrum 27 wrz 2010, o 12:33

hmmm... dziwne - bo eurotax lubi zawyżać ceny , ale nie neguję, że tak też nie może być :)
Welm-Centrum

WindowsXPOpera

Postprzez misiek^wro 27 wrz 2010, o 12:37

Nie no, ubezpieczyciel mi zawyzyl do 46 tysiecy ... a ET wycenil na 40 :mrgreen:

Takze wychodze z zalozenia, ze auto jest te 40tys albo pare stowek mniej warte :extra: tym samym gdy uslyszalem, ze przy ewentualnej odsprzedazy dostane 26 tysiecy to sie za glowe zlapalem :mrgreen:

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-

Windows7Firefox

Postprzez F.o.X 4 kwi 2012, o 10:40

bubuDE napisał(a):Po podpisaniu nie ma odwrotu.

Witam,

Do momentu podpisania protokołu odbioru samochodu można się wycofać zawsze (nawet jeśli jest to auto na kredyt, z ustawy o prawie bankowym wynika że możemy się wycować z kredytu przed upływem 10 dni po jego podpisaniu).

To co podpisujesz z dealerem to zamówienie na samochód w formie prostej umowy która do niczego nie zobowiązuje żadną ze stron (dealer też się może wycofać i powiedzieć ze już nie produkuja tego modelu) jak również ty też możesz się wycofać w każdej chwili. Oczywiście wpłacona zaliczką nie przepada (to nie jest zadatek) i dealer musi ci ją zwrócić jeśli strony się wycofają.

Pozdrawiam,
F.o.X
F.o.X
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY11
Auto: Octavia2 FL, Ambition

WindowsVistaMSIE7

Postprzez blaise1973 4 kwi 2012, o 20:29

Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje starego auta dealerowi. Jest oczywiste, że dealer podejmuje ryzyko biznesowe i musi choć trochę zarobić, ale mnie się wydaje nieetyczne podwójne zarabianie na kliencie: za sprzedaż starego auta klienta i nowego klientowi. U mnie różnica była mniejsza, ale i tak (procentowo) ogromna - stare auto dealer chciał kupić za 15 000, a ja je sprzedałem za 21 500. I u tego dealera nowego wozu nie kupiłem. I nie będę nigdy serwisował kupionego. A to trzecia sieć dealerska w Polsce i największy sprzedawca skody w Poznaniu.
Podsumowując, wystawienie auta na alledrogo itp. trwa 15 minut.I można w tym czasie dobre kilka tysiaków zaoszczędzić...
Najtrwalszymi zasadami wszechświata są przypadek i błąd (FH)
blaise1973
Auto: Octavia2, Ambition
Moc/Moment: 0KM

WindowsVistaFirefox

Postprzez dato 5 kwi 2012, o 00:03

Eeech... Panowie...

Ja pierwszą ofertę do odsprzedaży dostałem 23 tys, sprzedałem za 28 tys dealerowi za gotówkę, którą dopiero potem wsadziłem jako zaliczkę do nowego auta, a w międzyczasie dostałem opcję max 26. Rynkowo wytargałbym max 29,5 - taki "upust" akceptuję za brak pytań i reklamacji od prywatnego "nowonabywcy".

Szukajcie dobrych opcji i ofert. Moje sprawdzone: Toruń, Kraków, Częstochowa, Pszczyna.

Pozdrawiam.
Jeździj tak, żeby nikt nie musiał przez Ciebie hamować. Tata mnie tej prostej zasady nauczył...
Moja kura
dato
Silnik: 2.0TDI BMN 170KM MY12
Auto: Superb2, Elegance
Moc/Moment: 207KM @419Nm
Przebieg: 22222 km
Auto2: Leon FR

Windows7MSIE7

Powrót do Autoryzowane Salony i Serwisy Skoda