Problemy z ASO Skoda Wieliczka

oferta klubowa od autoryzowanych serwisów/salonów Skody. Ogłoszenia zawsze uzgodnione z administracją forum. Umieszczenie ogłoszenia nastepuje poprzez zamieszczenie wątku w dziale nadrzędnym + PW do admina/moderatora. Po akceptacji oferta zostaje przesunięta do odpowiedniego działu.

Moderatorzy: lec, Sosna

Problemy z ASO Skoda Wieliczka

Postprzez Cieski 23 mar 2012, o 22:10

Witam wszystkich.
Mam Yetiego od listopada 2009. Nastukałem już przeszło 100 000 km. W sumie większych problemów nie było (poza za krótkim kabelkiem lewych drzwi) aż tu nagle pojawił się komunikat: Engine fault: Workshop! świeci kontrolka świec żarowych oraz informująca o problemach z układem wydechowym. Włącza się także tryb awaryjny. Problem zaczął się już pół roku temu. Po zgaszeniu stacyjki problem znikał i można było dalej sobie jeździć. Oczywiście zaraz jak tylko mogłem pobiegłem z tym do ASO w Wieliczce. Panowie nie dość, że nie mogli zlokalizować problemu to na dodatek zdiagnozować przyczyny. Minął miesiąc i znów to samo. Byłem akurat w pobliżu ASO w Wieliczce więc uderzyłem do nich ze świecącą kontrolką. Dalej nic nie mogli zdiagnozować. Kazali jeździć aż coś wyjdzie z tego tematu. W sumie byłem u nich 3 razy jeszcze jak miałem gwarancję. W lutym tego roku Yeti poszedł na przegląd, znów upominałem się o pojawiający się błąd. Tym razem panowie wykryli wodę w dolocie powietrza do silnika gdzieś w okolicach kolektora wlotowego. Chyba jednak nie to był problem gdyż jak pojechałem w trasę już nie dało się normalnie jechać. Problem pojawiał się notorycznie. Kolejna wizyta w ASO 27 lutego. Umówili mnie na 1 marca na naprawę. Pooglądali i stwierdzili, że trzeba zamówić części, kazali wziąć auto bo po co mam stać tydzień. Po tygodniu stania pod domem okazało się, że o mnie zapomnieli. Jednak wzięli auto wymienili jakąś przepustnicę i miało być OK . 8 marca odebrałem auto i po przejechaniu 20 km 9 marca oddałem go z powrotem - nie udał się naprawić!! Od 9 marca do dzisiaj czyli do 30 marca auto stoi w warsztacie !!! Samochód miał być gotowy w środę ale coś znów nie wyszło i mam mieć go jutro do odbioru. Tak jak im sam podpowiedziałem zdiagnozowali zawór EGR. Zobaczymy czy tym razem dostanę samochód sprawny.
Podsumowując naprawa zajęła pół roku z czego przyjęty został do naprawy 1 marca i po 23 dniach może będzie naprawiony. Dodam jeszcze, że nasłuchałem się mnóstwa historyjek o chorych pracownikach i setkach innych problemów. A największym problemem było zadzwonienie do mnie i poinformowanie mnie co jest z autem i na kiedy będzie.
Szczerze nie polecam więc ASO w Wieliczce, chyba będę musiał jeździć do Emidy w Krakowie. Szkoda, że to tak daleko.
Mam nadzieję, że sprawa zostanie rozliczona na gwarancji. Wprawdzie gwarancja się już skończyła w listopadzie 2011 ale zgłoszenie usterki nastąpiło jeszcze jak była. To w ASO nie potrafili naprawić.
Czy ktoś miał podobne problemy?
Czy możecie mi polecić jakiś serwis nie koniecznie autoryzowany w Krakowie lub okolicach?
Cieski
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY09
Auto: Yeti 4x4, Experience
Auto2: Renault Kangoo

Windows7Chrome

Odp: Problemy z ASO Skoda Wieliczka

Postprzez Przemo_Yeti 23 mar 2012, o 22:57

Gratki !!! tak dużego przebiegu chyba jesteś na forum pierwszy , który pokonął tą barierę Yetasem :)
Dziwne , że nie mogą przy zapalonej kontrolce zlokalizować usterki , komputer zapisuje błedy które można odczytać i sprecyzować co go boli :muśli: . Jak wyrzuca error od układu wydechowego to tak jak mówisz zawór EGR lub może DPF szwankuje ...
To szerokości życzę i żeby Cię nie skasowali :mrgreen:
SPOTY REKLAMOWE_ZAPREZENTUJ SWOJE AUTO - WEJDŹ NA MOJE PORTFOLIO I PISZ DO MNIE. Znajdziesz mnie na : FACEBOOK YOUTUBE Pod nazwą Yetas Foto Video Mój 2 Kanał na Youtube: MODY W YETI: nazwa kanału: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10
Auto: Yeti, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 0 km

WindowsXPOpera

Postprzez Cieski 25 mar 2012, o 09:58

Yetas to mój wół roboczy ;-). To samochód, który w sam raz pasuje do profilu mojej pracy. Dużo jeżdżę po Polsce asfaltami a na koniec wjeżdżam w jakiś teren. Dobrze sobie radzi tu i tu, bardziej przystosowany jest chyba jednak doasfaltu ze względu na niskie jak na moje potrzeby zawieszenie. To co bym mu najbardziej chciał domontować to reduktor. Już mi się zdarzyło puścić dyma ze sprzęgła w trudnym terenie.
Co do serwisu to wczoraj auto odebrałem. Pierwsze 3 km było OK ale potem zaczęło coś gwizdać przy zwiększaniu obrotów. Mam wrażenie jakby to coś z turbiną. Przejechałem 400 km i gwizda dalej. W poniedziałek znów do warsztatu, a miałem jechać do Wałbrzycha. Jak mi tego na miejscu nie zrobią to chyba ich tam rozniosę. :evil:
Cieski

Windows7Chrome

Postprzez Cieski 26 mar 2012, o 21:35

No i oczywiście w ASO nie potrafią poskładać auta do kupy!! Jakbym poszedł do garażowego serwisu to podejrzewam, że efekt byłby podobny.
Tu coś nie dokręcili tam coś nie dokręcili. Efekt taki że po trzech godzinach zdecydowali się jednak auto znów zabrać bo jednak muszą skrzynię biegów jeszcze raz wyciągać!!! Ciekawe czy tym razem uda im się to poskładać. :bsilny:

Dostałem za to auto zastępcze. Ale jakie!!
Skoda Fabia bez dokumentów :szok2: ale z oświadczeniem, że to samochód salonu skody w Wieliczce. Kontrolka poduszek świeci, kontrolka silnika świeci, hamulce zapowietrzone, zgrzytają szczęki w bębnach - pewnie zdarte do zera, powietrza w oponach mało.
Mam nadzieję, że mnie zatrzyma Policja niech sobie wezmą go na lawetę. Najwyżej wrócę autobusem.
MASAKRA
POMOCY JA CHCĘ DO DOBREGO MECHANIKA!!
Cieski

Windows7Chrome

Postprzez Cieski 31 maja 2012, o 15:00

Kolejne perturbacje z chyba tym samym błędem. Znów na wyjeździe włączył się tryb awaryjny. Tym razem stwierdzili problem z uszkodzoną pompą chłodzenia zaworu EGR.
Na szczęście doszedłem do dobrego mechanika, który jak widziałem zna się na rzeczy. Pompa 800 + wymiana oraz przepalenie filtra cząstek stałych 300. Filtr cząstek stałych zapchał się bo zbyt długo jechałem na trybie awaryjnym.
Pytanie czy ASO w Wieliczce wymienili mi przepustnicę, chłodnicę EGR oraz EGR tylko dlatego, że nie mogli znaleźć usterki? A prawdziwa usterka była w pompie chłodzenia EGR? No cóż mam teraz kilka części nowych i zszargane nerwy. Teraz okazało się, że coś znowu gwizda. Okazało się, że spryciarze z ASO Wieliczka popsuli gwint na szpilce kolektora wylotowego i wkręcili w to miejsce jakiś blachowkręt. Tak więc kolejna naprawa tym razem nie w ASO gdyż nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Ciekawe kto mi zwróci 600 zł za naprawę?
Cieski

Windows7Chrome

Postprzez Tomek1111 21 mar 2013, o 21:59

Witam!
Parę tygodni temu miałem problem z moją octavią. Auto straciło moc i zapaliła się kontrolka silnika. Miałem obawy że, to jakieś poważne uszkodzenie silnika. W jednym serwisie powiedziano mi że konieczna jest regeneracja turbiny, natomiast w ASO skody w Wieliczce do sprawy podeszli profesjonalnie. Po błyskawicznej diagnozie okazało się że, przyczyną jest zawór sterujący turbiną (koszt kilkukrotnie mniejszy). Poszło sprawnie od ręki. Po wymianie zaworu autko chodzi bez najmniejszych problemów. Szybka i solidna naprawa. Jestem zadowolony :extra:
Tomek1111
Silnik: 1.9TDI BXE 105KM MY08
Auto: Octavia2
Przebieg: 0 km
Auto2: fabia

Windows7MSIE7

Postprzez fabiac 16 lip 2013, o 19:47

Witam Wszystkich Klubowiczów!!!

Mam pozytywne zdanie na temat Auto Salon Skody Murawski i Luzar. Serwisuję u nich moją fabię od 10 lat. Przez cały ten okres ani razu mnie nie zawiodła, pomimo przebiegu ponad 316 tys km. Jestem zadowolony z jakości i obsługi wykonywanych przez nich napraw.

Pozdrawiam
fabiac
Auto: Fabia
Przebieg: 316 km

Windows7MSIE7

Postprzez tomekvw 11 paź 2016, o 07:28

Ponad rok temu jak zauważyłem zaszły w tym ASO wielkie zmiany. Zmieniła się cała ekipa serwisu i od tego czasu jest o wiele lepiej. Poza tym poczekalnia jakaś inna niż wszędzie, wygodne fotele WIFI i jakoś tak po domowemu. Ja jestem zadowolony ze zmian :cfaniak:
tomekvw
Silnik: 1.9TDI AGR 90KM MY02
Auto: Octavia Kombi
Moc/Moment: 90KM @0Nm
Przebieg: 220 km
Auto2: vw eos

Windows7Chrome

Powrót do Autoryzowane Salony i Serwisy Skoda