Spory z dealerem

oferta klubowa od autoryzowanych serwisów/salonów Skody. Ogłoszenia zawsze uzgodnione z administracją forum. Umieszczenie ogłoszenia nastepuje poprzez zamieszczenie wątku w dziale nadrzędnym + PW do admina/moderatora. Po akceptacji oferta zostaje przesunięta do odpowiedniego działu.

Moderatorzy: lec, Sosna

Spory z dealerem

Postprzez jacek.k 27 lis 2011, o 09:21

W przypadku stwierdzonych niezgodności pomiędzy zamówieniem a dostarczonym przez dealera pojazdem jakie argumenty są najbardziej skuteczne w rozmowie z dealerem?, może ingerencji w spór jakich instytucji dealer najbardziej nie lubi? No właśnie szukam amunicji na taką rozmowę,
dzięki za rozsądne sugestie,
Jacek
Ostatnio edytowano 27 lis 2011, o 13:20 przez jacek.k, łącznie edytowano 1 raz
jacek.k
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY12
Auto: Yeti, Ambition

Windows7MSIE7

Odp: Spory z dealerem

Postprzez hornet 27 lis 2011, o 11:39

najlepiej skontaktuj sie z miejskim rzecznikiem praw konsumenta, oni chętnie Ci pomogą, jesli bedzie spor przed sądem moga nawet wystepowac w twoim imieniu. Ja tylko postarszyłem dealera rzecznikiem i zaraz wymiekli, dostałem co chciałem, wystarczyła inforamacja na pismie ze w sprawe zostanie zaangazowany rzecznik konsumentów. Powodzenia!
hornet
Auto: Inny, Ambition
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsVistaMSIE7

Odp: Spory z dealerem

Postprzez Imć 28 lis 2011, o 11:57

Ale po co to wszystko? Po co wystawiać od razu ciężkie działa?

Trzeba tak jak w grze w szachy :lol2: czyli na początku z pionka :wpier:

Kulturalnie, na spokojnie, bez spinania się i okazywania emocji, nie ważne jak bardzo kolega pragnie już mieć swój nowy samochód i jak bardzo jest wściekły, że dealer nie dał rady z zamówieniem i swoją niewiedzą. Wszystko zależy czy kolega chce czekać na egzemplarz 100% zgodny z oczekiwaniem czy ten który już jest może być i wtedy negocjować zniżki, dodatkową gwarancję, akcesoria etc.

Jeżeli się nie uda pierwsze podejście, to wtedy dopiero wytaczać działa i np porozmawiać z SAP, albo wtedy straszyć rzecznikami... :wpier: :wpier:

Im więcej emocji, a mniej chłodnego kalkulowania i stanowczości tym gorzej dla kolegi, bo mniej się załatwi (IMVHO)...

Powodzenia! :extra:
Imć
Auto: Inny, Inny
Auto2: Giulietta MA TCT

Windows7Chrome

Powrót do Autoryzowane Salony i Serwisy Skoda