Problemy z logowaniem ? Czytaj to !

Trzeszczące uszczelki - macie na nie sposób ?

forum użytkowników modelu Skoda Rapid [NH] (2012+)

Moderatorzy: lec, Sosna

Odp: Trzeszczące uszczelki - macie na nie sposób ?

Postprzez aerofan 23 cze 2016, o 13:51

Głogowska.
aerofan
Silnik: 1.4TSi CAXA 122KM MY14
Auto: Rapid, Elegance
Moc/Moment: 122KM @0Nm
Przebieg: 27000 km
Auto2: był YETI 1.8 TSI 4x4 '14

WindowsChrome

Postprzez wawik 24 cze 2016, o 08:06

aerofan napisał(a):Właśnie dostałem odpowiedź. Postanowiono, że uszczelki nie zostaną naprawione w ramach gwarancji, ponieważ fabrycznie pokryte są powłoką, która niweluje trzeszczenie i w wyniku eksploatacji ta powłoka została wytarta/usunięta. Nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać ? Niewątpliwie to jest moja ostatnia Skoda, skoro takie jest podejście Skoda Polska do napraw gwarancyjnych. :szok2: :szok2: :szok2: Dodam, że wcześniej zgłaszałem pękające tylnie zagłówki, odpowiedź była podobna, tyle tylko, że zagłówki popękane były fabrycznie, a Skoda twierdziła, że popękały w wyniku eksploatacji. Strach pomyśleć, co w przypadku poważniejszych zgłoszeń (odpukać oby się nie wydarzyły). Nie naprawimy Panu silnika/skrzyni biegów, bo zostały użytkowane niezgodnie z zaleceniami producenta ?

Bo gwarancja w skodzie to kpina. U mnie od wyjazdu z salonu bombaly opony. Odpowiedz skody po mcu przepychanek- ten typ opon moze wydawac halas podczas jazdy w postaci dudnienia. Po zapytaniu do firmy Hankook co sadza o takiej opinii skody o ich produkcie odpowiedz jeszcze bardziej mnie zwalila z nog - robimy ze skoda taki obrot ze Pana przypadek traktujemy jako incydentalny fajnie co? Od tej pory poważam obudwu producentow.
A uszczelki u mnie tez trzeszcza. Pozytywny jest fakt ze nie wiedziec czemu ludzie uzywane auta odkupia w dobrej cenie bo dosyc trzymaja wartosc no chyba ze pod maska jest superwytrzymaly tsi...
wawik
Silnik: 1.4 CGGB 85KM MY15
Auto: Roomster, Ambition
Moc/Moment: 85KM @0Nm
Przebieg: 75000 km

LinuxChrome

Postprzez pwk 29 cze 2016, o 00:11

@aerofan, a może http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1126/srodek-do-konserwacji-powierzchni-gumowych-250-ml.html Poza tym jak ma się stosowanie tego środka (jako akcesorium Skody) do instrukcji obsługi?
pwk
Silnik: 1.2TSI CJZD 110KM MY16
Auto: Fabia3 Kombi
Auto2: Citigo

WindowsXPFirefox

Postprzez tomek727 3 lip 2016, o 17:32

mnie też trzeszczały ale zwykły silikon w sprayu pomógł.trzeba raz na jakiś czas psiknąć przy okazji mycia i sprzątania.to co skoda pisze ,że jakiś lakier fabryczny na uszczelkach to chyba żart.co do zagłówków tylnych to wymienili bo im nie odpuściłem.
tomek727
Silnik: 1.2 MPI CGPC 75KM MY13
Auto: Rapid, Active
Moc/Moment: 75KM @0Nm
Przebieg: 51000 km

WindowsChrome

Postprzez pwk 3 lip 2016, o 20:54

Zastanawiające jest to, że w sklepie firmowym Skody (i pewnie w ASO też) sprzedają środek do konserwacji gum, a w instrukcjach do pojazdów piszą, żeby gum niczym nie smarować :shock: Chociaż w manualu do mojej pierwszej Fabii II (przed FL) napisali, żeby uszczelki konserwować właśnie silikonem. W Fabii znajomego (autko po FL) pisali już w instrukcji, żeby niczym nie smarować i jak pamiętam, te uszczelki po roku wyglądały jakby posypane talkiem. Właśnie ten zapis w instrukcji mnie nieco zszokował, bo do tej pory uszczelki zawsze konserwowałem silikonem i zawsze było OK. Ten gość już nie ma FII, więc nie mam wiedzy jak teraz wyglądają. W każdym razie koleś niczym tego nie smarował, bo go "nastraszyłem", że straci gwarancje, poza tym on tylko lał paliwo i jeździł, bez związku "emocjonalnego" z autem :D
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez aerofan 6 lip 2016, o 07:17

Złożyłem oficjalną reklamację do Importera. Przecież odmawianie klientowi naprawy gwarancyjnej to jakaś farsa. Myślałem o wymianie Rapida na Octę, ale w obliczu takich akcji i również innych opisywanych przez kolegów na forum już nie kupię żadnego auta z koncernu VW.
aerofan

WindowsChrome

Postprzez pwk 6 lip 2016, o 10:33

aerofan napisał(a):Myślałem o wymianie Rapida na Octę, ale w obliczu takich akcji i również innych opisywanych przez kolegów na forum już nie kupię żadnego auta z koncernu VW.

Mam podobnie, myślę o zmianie marki w przyszłości
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez aerofan 27 lip 2016, o 11:03

Dostałem pismo z VW - odpowiedź na reklamację.

Twierdzą, że to moja wina, bo uszczelki konserwowałem nieodpowiednimi środkami. Czuję się tak, jak by mnie potraktowali jak skończonego kretyna któremu można wmówić wszystko. W chwili obecnej zastanawiam się co z tym fantem zrobić, czy pójść z taką pierdołą na drogę prawną czy próbować jeszcze raz przemówić im do rozsądku.

Dodam, że nigdy nie konserwowałem niczym uszczelek, mam kupiony polecany Wurth, ale jeszcze go nie smarowałem, bo czekam na rozwiązanie sprawy. Poza tym nie mam pewności, ze ten Wurth u mnie zadziała a poza tym jak długo będzie działał do następnego skrzypienia, a wolałbym żeby nie znaleźli jakiegoś środka na uszczelkach.

Chyba nie zdają sobie sprawy, że taki jeden niezadowolony klient narobi im więcej szkody, niż te pieprzone uszczelki są warte. :bsilny:
aerofan

WindowsChrome

Postprzez outdoor 27 lip 2016, o 11:10

Wtrącę się - niekoniecznie może zadziałać,też nim robiłem i trzeszczy dalej,była chwila spokoju,a teraz jest głośniej i intensywniej.Ja już jestem na drodze prawno-sądowej.
Tobie mogę doradzić to co Ci mówiłem - konsultacje z prawnikiem,wystosuje do nich jakieś pismo.Sprawa jest błaha,więc po jego interwencji powinni usunąć niedogodność,bo nikt nie będzie się kompromitował przed sądem z uszczelkami.
outdoor
Auto: Inny, Inny
Moc/Moment: 94KM @0Nm
Przebieg: 101 km
Auto2: Toyota Yaris

WindowsChrome

Postprzez pwk 27 lip 2016, o 15:09

aerofan napisał(a):Dostałem pismo z VW - odpowiedź na reklamację. Twierdzą, że to moja wina, bo uszczelki konserwowałem nieodpowiednimi środkami.

A czy w takim razie mogą (tzn VW) napisać jakie są odpowiednie środki do konserwacji uszczelek?
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez aerofan 27 lip 2016, o 15:13

No według instrukcji nie ma takich środków. Jak będziesz miał brudne , to nie można czyścić, bo nawet woda może być uznana za nieodpowiedni środek czyszczący.
aerofan

WindowsChrome

Postprzez pwk 27 lip 2016, o 15:23

aerofan napisał(a):No według instrukcji nie ma takich środków. Jak będziesz miał brudne , to nie można czyścić, bo nawet woda może być uznana za nieodpowiedni środek czyszczący.

To właśnie wiem. Dlatego pytam, bo napisali w instrukcji, żeby niczym nie czyścić, w odpowiedzi, że nieodpowiednie środki, a w swoim sklepie www jako akcesorium mają środek do czyszczenia uszczelek http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1126/srodek-do-konserwacji-powierzchni-gumowych-250-ml.html
pwk

WindowsXPFirefox

Postprzez outdoor 4 sie 2016, o 17:40

A ja w końcu znalazłem sposób ta je..ne uszczelki :!: :!:
Domyłem je,opuściłem szyby,objechałem te miejsca,gdzie chowa się szyba,górę - wszędzie,gdzie tylko była możliwość,ale tym razem innym środkiem - z Motipu,na koniec objechałem suszarką do włosów i jest super cicho,żadnych trzasków,nie robię się czerwony na hopkach,ten z Wurtha uważam za mało skuteczny, u mnie nawet nie chciał zaschnąć na skodowskich uszczelkach.Ja tą całą Skodę i ich gwarnację to pierniczę,bo i tak do sądu idę.Zrobiłem,bo nie mogłem wytrzymać,potem wystarczy umyć wodą z szamponem,a jak nie będzie chętny to objechać suszarką.
outdoor

WindowsChrome

Postprzez mmiszka 4 sie 2016, o 20:30

pwk napisał(a):
aerofan napisał(a):No według instrukcji nie ma takich środków. Jak będziesz miał brudne , to nie można czyścić, bo nawet woda może być uznana za nieodpowiedni środek czyszczący.

To właśnie wiem. Dlatego pytam, bo napisali w instrukcji, żeby niczym nie czyścić, w odpowiedzi, że nieodpowiednie środki, a w swoim sklepie www jako akcesorium mają środek do czyszczenia uszczelek http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/p/1126/srodek-do-konserwacji-powierzchni-gumowych-250-ml.html

próbował ktoś tego specyfiku z linka? noszę się z zamiarem potraktowania uszczelek właśnie tym mazidłem :mrgreen:
mmiszka
Silnik: 1.0 CHYB 75KM MY16
Auto: Fabia3, Monte Carlo
Moc/Moment: 0KM @0Nm
Przebieg: 10 km

WindowsChrome

Postprzez outdoor 6 sie 2016, o 11:17

Skoda ma przereklamowane środki.Jak kupiłem Yeti to chciałem je choć trochę zabezpieczyć w środku i nabyłem piankę do gumowej deski rozdzielczej.Miałem wrażenie,że nacieram pianką do włosów - wszystko się lepiło,same smugi- okropnie to wyglądało,dlatego obok ich kosmetyków idę z daleka.
Kiedyś miałem jeszcze szampon,ale też jakiś badziewny - niby z woskiem,a po deszczu nie robiły się kropelki tylko takie brzydkie zacieki :bsilny:
outdoor

WindowsChrome

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rapid