bagażnik na relingi

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Sosna, sdss

Odp: bagażnik na relingi

Postprzez minn 14 lis 2010, o 21:13

Mam Aerobary i podczas jazdy przy ok 100km/h delikatnie je słychać. Są tańsze od Wishbarów, na allegro dałem za nie 349zł. Na zwierzaczku prezentują się równie ładnie jak Wishpbary.[/quote]

Hej

I jak się spisują te belki? Solidnie zamocowane?
W zeszłym tygodniu odebrałem Yeti i powoli przymierzam się do skompletowania dodatków niezbędnych zimą.

Czy ten bagażnik ma jakieś zabezpieczenie? (klucz albo co).
no i najważniejsze - jakie wrażenia z jazdy? Bo nauczony doświadczeniem Fabii wiem, że belki zwłaszcza puste potrafią okrutnie wyć.
Pozdrawiam

Michał Naprawski
minn
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY11
Auto: Yeti, Ambition
Auto2: była FI 1,9 TDI

Windows7Chrome

Postprzez Yetee 15 lis 2010, o 14:35

minn napisał(a):Mam Aerobary i podczas jazdy przy ok 100km/h delikatnie je słychać. Są tańsze od Wishbarów, na allegro dałem za nie 349zł. Na zwierzaczku prezentują się równie ładnie jak Wishpbary.

Hej

W zeszłym tygodniu odebrałem Yeti i powoli przymierzam się do skompletowania dodatków niezbędnych zimą.

no i najważniejsze - jakie wrażenia z jazdy? Bo nauczony doświadczeniem Fabii wiem, że belki zwłaszcza puste potrafią okrutnie wyć.[/quote]
Oryginalne na pusto od 90-100km/h zaczynają "dokuczać" :płacz:
Yeti 2.0 TDI 140 KM 4x4 DSG Experience
Yetee
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 140KM @320Nm

WindowsVistaFirefox

Postprzez RobertoDi 16 lis 2010, o 22:41

Aerobary, które kupiłem nie posiadają zabezpieczeń typu kluczyk. Montuje się je praktycznie na stałe - po skręceniu zakłada się zaślepki w gniazda śrub. To jest niestety minus. Jeśli chodzi o odgłosy to nie mam porównania do oryginalnych - są słyszalne. Dość mocno hałasują przy mocnym wietrze. Mocowanie mimo iż plastikowe(łapy) po skręceniu sprawia wrażenie solidnego. Należy jeszcze wziąć pod uwagę iż dolna krawędź belki jest 5 cm powyżej dachu, grubość belki ok 3 cm. Jeśli porównujesz do oryginalnych to Aerobary wg mnie lepiej się komponują z bryłą pojazdu, na pewno nie są głośniejsze, brak zamka jak wspomniałem minus.
RobertoDi
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY11
Moc/Moment: 110KM

Windows7Firefox

Postprzez arturo 17 lis 2010, o 00:38

Dach Yetasa należy do szerokich więc Monte Blanco RF20 w rozmiarze 120 cm nie wystaje zbytnio na boki (mi też nie podobają się takie wystające poprzeczki),aerodynamicznie prezentują wysoki poziom,to dobra propozycja szczególnie dla posiadaczy dachu panoramicznego.Podjechać,przymierzyć ,kupić.....
pozdrawiam
arturo
Silnik: 1.8TSI CDAA 160KM MY11
Auto: Yeti 4x4
Moc/Moment: 160KM @250Nm

WindowsXPMSIE7

Postprzez chudy16 21 kwi 2011, o 22:47

Witam, mam pytanie.
Czy posiada ktoś belki WhispBar (te aerodynamiczne) w Superbie Combi?
chudy16
Auto: Inny
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsVistaChrome

Postprzez RobertoDi 7 maja 2011, o 11:28

Yetee napisał(a):
minn napisał(a):Mam Aerobary i podczas jazdy przy ok 100km/h delikatnie je słychać. Są tańsze od Wishbarów, na allegro dałem za nie 349zł. Na zwierzaczku prezentują się równie ładnie jak Wishpbary.

Hej

no i najważniejsze - jakie wrażenia z jazdy? Bo nauczony doświadczeniem Fabii wiem, że belki zwłaszcza puste potrafią okrutnie wyć.

Oryginalne na pusto od 90-100km/h zaczynają "dokuczać" :płacz:[/quote]

Z aerobarami problem jest w zamocowaniu. Zamieszczam fotki z mojego Yeti. Belki zakupiłem w zeszłym roku i być może już coś poprawili. Hałas pow. 100km/h jest, ale znośny. Kluczyka nie posiadają, więc trzeba traktować jako stałą ekspozycje( wg mnie dodają uroku zwierzakowi) demontowaną od czasu do czasu.
IMAG0008m.jpg

Eksploatuję rok, przewoziły rowery narty, dłuższe przedmioty problemów nie było. Boxa nie próbowałem, ale trzeba pamiętać, że belki są 5 cm nad powierzchnią dachu - mocowania nie mogą wystawać w stronę dachu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
RobertoDi
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 110KM MY11
Moc/Moment: 110KM

Windows7Firefox

Postprzez Rafcio321 22 maja 2011, o 13:30

Witam
Wczoraj sobie takie kupiłem we Wrocku w MCM za 400PLN. I od razu przetestowałem - 60kg na dach :) Przejechałem jakieś 130 km - nie przekraczałem 90/h i wszystko dojechało.
Są szczeliny między relingami a uchwytami - może się to ułoży, albo się przyzwyczaję :)
Ogólnie zgrywa się z bryłą samochodu.

######## Dodano kolejny post: ##########
Witam ponownie (wychodzi na to że piszę sam ze sobą :))
Mam długi box dachowy i po zamocowaniu go na belkach nie można otworzyć klapy bagażnika. W związku z tym jestem w trakcie przerabiania mocowania belek. Jeżeli wszystko dobrze wyciąłem i da się to założyć na dach :) to jutro wrzucę fotki. Na jednej blaszce zrobiłem też miejsce na mocowanie anteny CB. (nie lubię magnesówek)

Stało się. Trochę czasu upłynęło ale fotki są :)
ABCD0010.JPG

ABCD0003.JPG
Kiedyś jeszcze pomaluję śrubki na czarno. Kiedyś :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Sprawdź czy jesteś ZALOGOWANY
Rafcio321
Auto: Yeti 4x4, Ambition 4x4
Auto2: ROOMSTER

WindowsVistaFirefox

Poprzednia strona

Powrót do Yeti