Skoda Yeti 1.2 TSI Ambiente - cena 60500zl

forum użytkowników Skody Yeti

Moderatorzy: lec, Laurent

Odp: Skoda Yeti 1.2 TSI Ambiente - cena 60500zl

Postprzez BIGFOOT 24 paź 2010, o 08:55

Jak na Fabię to spoko ale mająć dowybory Fabię RS, Yeti EXP, lub Octavia ELE ..... hmmm zalerzy co, do czego i dla kogo
BIGFOOT
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY12
Auto: Yeti, Ambition

WindowsXPMSIE7

Postprzez lukasz.zst 24 paź 2010, o 10:47

Ja znów inaczej Octavie 1.2 i Fabie Rs combi wzucil bym do jednego wora . I właśnie jak klient przychodzi po octavie 1.2 lub 1.4 to powino mu sie odrazu proponować RS . Yeti to odebrana jednostka w ofercie chodz brakuje w niej 4x4 z nnapedem 4x4 poniewaz cena by byla w okolicy x4, duster, a w tedy by btali z pewnosci rolnicy, lesnicy , policja itd tanie auto w teren. Uważam że 4x4 najlepiej by pasowal w Skodzie octavi Tour
lukasz.zst
Silnik: 1.9TDI AXR 101KM MY08
Auto: VAG-Seat, Sport
Moc/Moment: 0KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez Yetee 25 paź 2010, o 13:10

BIGFOOT napisał(a):Proponuję wybrać wersję Ambition + Pakiet Smart zamiast Experience ponieważ będzie niższa cena o 2 400 zł a jedynie nie będziesz miał ksenonów i ...

Pewnie większość wie, ale może nie każdy jeszcze jeździł z ksenonami, ale powiem:
Po tym jak jeżdżę Yeti z ksenonami, przesiadłem się na kilka dni do "zwykłego" samochodu z normalnymi światłami, to miałem wrażenie że są zepsute i automatycznie człowiek (przez pierwsze km) jedzie wolniej, bo mniej widzi. Nie rozpatrując tego wątku ja bym brał teraz samochód tylko i wyłącznie z ksenonami.

A co do tematu wątku, to przesiadają się z TAKIEGO Seacika to jakoś nie widzę Cię w samochodzie z silnikiem 1.2TSI???????
Dodam jeszcze tylko na potwierdzenie innych osób, że DSG jest rewelacją!
Yeti 2.0 TDI 140 KM 4x4 DSG Experience
Yetee
Silnik: 2.0TDI CR CFHA 140KM MY11
Auto: Yeti 4x4, Experience
Moc/Moment: 140KM @320Nm
Przebieg: 0 km
Auto2: Superb 3T 2.0TDI170KM

WindowsVistaFirefox

Postprzez misiek^wro 25 paź 2010, o 13:51

No jak ktos smiga Seatem Cupra w TDI i ma te 170KM+ ( nie wazne czy Leon czy Ibiza czy co :P ) to raczej lekkim szokiem bedzie przesiadka do auta, ktore ma 1/2 z tego niuta i 70 KM mniej :mrgreen:

Fabka RS - bedzie mniejsza od Octavii jednak lzejsza, no i kucy tyle co trzeba ... podobno brak miejsca rekompensuje swietnym trzymaniem - tego nie wiem, nie testowalem - jednak zawierzam dziennikarzom z TVN Turbo. No i warto brac póki ( chyba jeszcza sa ? ) xenony daja w standardzie bez doplat itd ... :mrgreen:
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez lukasz.zst 26 paź 2010, o 00:30

Witam
wiem ile ma moje auto mocy lecz , chce mieć znaczniej mniej ponieważ raz że dorastam do pewnych rzeczy a dwa nie chce bulić za przekroczenie prędkości mandaty .

Byłem dziś w Salonie Seat i i pytałem sie mego zaufanego mechanika co sądzi wogle o silniku TSI
Powiedział mi że odradza mi odrazu , silniki TSI są to silniki nie dopracowane. Że jak sie coś zepsuje w tym aucie to serwis będzie bardzo drogi , do puki jest gwarancja jest oki, ale później będzie ciężko . Mowił że jest bardzo duzo jednostek uszkodzonych a zwłaszcza 1.2 TSI czy to skoda czy to seat itd , jak cos sie uszkodzi to wymienia sie w całości , auta stoją przed warsztatami bo serwisy nie umia sobie dac rade z tymi silnikami . i że mam nie wieżyć sprzedawcą . Jesli faktycznie chce ten silnik zaleca wrecz doradza mi żebym kupił webasto ponieważ nie skraca żywotności tego silnika, latwo sie odpala bo jest ciepły , i jest to komfort dla kierowcy jak rano odpala auto. Po prostu mam sie wstrzymać na następne 2-3 lata do puki silników nie dopracują i nie przejdą wieku dziecięcego . Jeśli chce kupić mam kupić jednostki sprawdzone 1.6 102KM lub 1.9 TDI ale te już wychodzą z produkcji bo 1.6 nie nadaja sie na krutkie trasy i są tez klopty .

######## Dodano kolejny post: ##########
Klopoty z silnikami TSI
http://forum.octaviaclub.pl/printview.p ... 0c9161e5a2
http://www.auto-swiat.pl/1-problemy-z-s ... olkswagena
Ostatnio edytowano 26 paź 2010, o 00:39 przez lukasz.zst, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie...
lukasz.zst

WindowsXPFirefox

Postprzez ketivv 26 paź 2010, o 07:58

lukasz.zst napisał(a):Witam
Jeśli chce kupić mam kupić jednostki sprawdzone 1.6 102KM lub 1.9 TDI ale te już wychodzą z produkcji bo 1.6 nie nadaja sie na krutkie trasy i są tez klopty .

na "krutkie" to 1.6 benzyna się może nie nadaje ale na krótkie jak najbardziej, im mniejsza komplikacja budowy tym lepiej co nie zmienia faktu, że zimny silnik trzeba traktować z delikatnie ;-)
turbo tylko potęguje problem

niezależne ogrzewanie podgrzewające blok/płyn na pewno jest pomocne i wpływa na łagodniejsze odpalanie "zimnego" silnika

lukasz.zst napisał(a):Powiedział mi że odradza mi odrazu , silniki TSI są to silniki nie dopracowane. Że jak sie coś zepsuje w tym aucie to serwis będzie bardzo drogi , do puki jest gwarancja jest oki, ale później będzie ciężko . Mowił że jest bardzo duzo jednostek uszkodzonych a zwłaszcza 1.2 TSI czy to skoda czy to seat itd , jak cos sie uszkodzi to wymienia sie w całości , auta stoją przed warsztatami bo serwisy nie umia sobie dac rade z tymi silnikami . i że mam nie wieżyć sprzedawcą

może być tak jak mówisz bo to i konstrukcja młoda - tak samo było na początku z małymi turbo dieslami
choroby wieku dziecięcego, jest gwarancja jest ok ale zawsze to trochę wchodzenie w nieznane

osobiście o silniku atmosferycznym bym nawet nie myślał - tyle ze to byłby wybór serca a nie rozsądku ;-)

pozdrowienia

ketiw
ketivv
Auto: Inny, Inny
Auto2: XV SBD

Windows7Chrome

Postprzez sdss 26 paź 2010, o 09:55

1.2TSI i 1.4TSI to są dwie różne jednostki. problemy które podałeś dotyczą 1.4 i to w VW. Jedyna bolączką w 1.2 TSI jest nie równa praca zimnego silnika w temperaturze poniżej 15C. Nie ma silników bez awaryjnych jak i na krótkie odcinki. Jak już webasto to zmyśla o sobie, a nie o silniku chyba że masz zamiar jeździć tym samochodem do śmierci. Myślę że że wielu z nas kupuje auto na max 5-6 lat i przebieg rzędu 100-150tyś km, to nie wykończy tego silnika przy regularnej wymianie oleju i filtrów i normalnym użytkowaniu. Jeśli masz zamiar dużo jeździć lepszym wyborem będzie 2.0 TDI 110KM nie wysilona jednostka. Zaraz ktoś napisze ze z 2.0 też są problemy...
Obrazek Leon ST
Obrazek Fabia 3
sdss
Auto: VAG-Seat, Inny
Moc/Moment: 150KM @250Nm
Auto2: FABIA 3

WindowsXPFirefox

Postprzez BIGFOOT 26 paź 2010, o 17:16

Myślę że tą drogą to ciężko będzie kupić co kolwiek. Zawsze znajdzie się ktoś kto powie że .... to zły wybór. Ile opini tyle wersji.

Jak są obawy to można kupić samochód z gwarancją fabryczną na 4 lata (z limitem 60 000 km lub 120 000 km).

A to że posiada się mocny silnik nie oznacza że kolejny samochód musi mieć większą moc. Wszystko kwestia podejścia to tematu i czynników branych pod uwagę.

######## Dodano kolejny post: ##########
Przeczytałem uważnie załączony link i szczerze zero konkretów. Hipotetyczne probelmy i rozważania tych osób mogą dotyczą wszystkich silników. Najbardziej spodobał mi się ostatni wpis :
".... Witam wszystkich
Po przeczytaniu wszystkich postów najbardziej utkwiły mi w pamięci słowa
GDZIEŚ , PODOBNO , BYĆ MOŻE
Gdzie te konkrety,że łańcuszki się tak psują.
Że podobno coś,że podobno gdzieś-to o każdej rzeczy można napisać ..."
Ostatnio edytowano 26 paź 2010, o 18:47 przez BIGFOOT, łącznie edytowano 1 raz
Powód: laczenie...
BIGFOOT
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY12

WindowsXPMSIE7

Postprzez tomiker 29 paź 2010, o 09:38

Odnośnie samej ceny, którą podaje autor wątku. Jest ona atrakcyjna, ale z tego co się orientuje, może być to cena, przy założeniu, że jest to samochód leasingowany lub kredytowany przez bank. Podejrzewam, że może być to też cena bez ubezpieczenia (4050 zł - na dwa lata - w promocji Skody), lakieru metalizowanego (dopłata 1850 zł), alarmu (1200 zł ? ubezpieczyciel wymaga dwóch zabezpieczeń) i koła zapasowego (650 zł lub 350 zł). Cena końcowa przy takim finansowaniu i takich niezbędnych dodatkach jest już inna.

Owszem idzie negocjować z niektórymi salonami i przyznam, że zależy to nie tylko od salonu (chociaż w dużej mierze też), ale od samego handlowca. Ja kupuję skodę Yeti Ambition, a zaczynałem od skody Fabi, potem spodobała mi się Octavia i w końcu Yeti Active. Zacząłem następnie dokładać do Yeti poszczególne elementy z cennika, ale wyszło tak, że lepiej mi się opłacało kupić Yeti Ambition (wyszło tylko o 1000 zł drożej), a zawierał on dużo więcej. Rozmawiałem z wieloma salonami i w końcu prowadziłem rozmowę już tylko z salonem z Krakowa (Emida - znalazłem ich ofertę w otomoto.pl) i z Głogowa (Auto Perfect). Emida zaproponowała mi najlepszą ofertę. Miałem szczęście rozmawiać z handlowcami z prawdziwego zdarzenia. Podali mi numery komórkowe i mogłem dzwonić kiedy chciałem (nawet oddzwaniali). Wszystko mi wyjaśniali, a nie ukrywam, że trochę pytań miałem. Może i byłem upierdliwy, ale sam jestem handlowcem i też mam klientów, którzy ze mną negocjują. Dla mnie ważne jest, żeby mój klient był zadowolony.

pozdrawiam
tomiker
Silnik: 1.2 CBZA 85KM MY11
Moc/Moment: 105KM @0Nm

WindowsXPFirefox

Postprzez misiek^wro 29 paź 2010, o 12:14

tomiker, cena z watku moze byc juz cena auta z full wypasem - sa po prostu ASO, ktore nie maja na celu maksymalizacji zysku z jednego auta, a zarabiaja na przerobie - i wychodza na tym tak samo, jak ASO ktore sprzedadza 3-5 samochodow na tydzien :mrgreen:
We're going to be doing one thing and one thing only .... killing Nazis.

Obrazek
misiek^wro
-member status-
-member status-
Auto: Octavia Kombi 4x4, Prestige+
Moc/Moment: 270KM @350Nm
Przebieg: 10800 km
Auto2: Roomster FL 1.2 TSI / Ibi

Windows7Firefox

Postprzez lukasz.zst 29 paź 2010, o 15:18

trzeba porostu dobrze negocjować i tyle a nie dawać dupy przed sprzedawcą . Teraz byłem z sąsiadem w pierwszym salonie za Octavia 1.2 Elegance to maksymalna cenę jaką dostaliśmy było to 69 tys.zł ale już w drugim salonie zatrzymało sia na 64890zł lakier biały i alarm gratis
lukasz.zst

WindowsXPFirefox

Postprzez Przemo_Yeti 11 lis 2010, o 22:25

WitaM w poniedziałek odbieram Skodę Yeti wersja AMBITION 1,2 (małe sprostowanie co do załozyciela tematu nie ma wersji Yetiego Ambiente?! taką wersje ma tylko Octavia).Znalazłem rodzynka za 68tys nowego z salonu . Po obdzownieniu 14 deelerów!!! wszędzie trzeba czekać do marca. Pozdrawiam.
REKLAMA WIDEO DLA TWOJEJ FIRMY/AUTA - ZAPRASZAM ŚMIAŁO PISZ www.yetasfotovideo.pl / YOUTUBE/FB Pod nazwą Yetas Foto Video i Skoda Yeti Polska 2 Kanał na YT: MODY W YETI: nazwa: Yetas :-)
Przemo_Yeti
Silnik: 1.2 CBZB 105KM MY10

WindowsXPOpera

Poprzednia strona

Powrót do Yeti